Şimdi Ara

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (2890. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
72.621
Cevap
379
Favori
2.297.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28882889289028912892
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çözünürlüğü nasıl düşürüyorsunz hocam. Şarja etkisi var mi ☺

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kobra.005

Çözünürlüğü nasıl düşürüyorsunz hocam. Şarja etkisi var mi ☺

Şarja faydası yok hocam.O yüzden denemenizi tavsiye etmem.

• hangouts,yazılım güncelleme,uygulama güncelleme,lg back up,cloud print,talk back,lg pc suite,lg health,facebook hemen bu uygulamaları dondururum..dinamit mod batarya tüketimde etkili tahmininizden daha az.stock kerneli kullanıyorsanız stabil oalbilir ama diğer custom kernellerden daha az harcamaz kanımca.4 cekirdek aktif olduğu için.millet custom kernele neden talep ediyor o zaman ? modifiyelerin coğu tek cekirdeğe kadar düşürüyor ama performanstan ödünde verebiliyorlar.

ben N&N rom 2.0 ve dinamit mode yüklü olarak 4 saatin altında ekran süresi almıyorum.kernel auditordan hızı 1574 e sabitledim 4 çekirdek açık. birkaç kernel ayarıyla birlikte ekran full parlaklıkta film actım tükenene kadar izledim test ettim..yarım parlaklık benim filmi izlememe yetiyor.arada whatup mesajlaşma vs kullandık.sizce iyi degerler degilmi?

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★  ★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★  ★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★  ★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★  ★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★

CTT Mod u 65 derece de 2.34ghz te olması performansa ok de ısı sorunu yaratmıyormu ?

• aynen sarja belki 5-10 dakika farkettirir.yanlız oyun oynarken fps oranı bayağı degişiyormuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuisance1979

hangouts,yazılım güncelleme,uygulama güncelleme,lg back up,cloud print,talk back,lg pc suite,lg health,facebook hemen bu uygulamaları dondururum..dinamit mod batarya tüketimde etkili tahmininizden daha az.stock kerneli kullanıyorsanız stabil oalbilir ama diğer custom kernellerden daha az harcamaz kanımca.4 cekirdek aktif olduğu için.millet custom kernele neden talep ediyor o zaman ? modifiyelerin coğu tek cekirdeğe kadar düşürüyor ama performanstan ödünde verebiliyorlar.

ben N&N rom 2.0 ve dinamit mode yüklü olarak 4 saatin altında ekran süresi almıyorum.kernel auditordan hızı 1574 e sabitledim 4 çekirdek açık. birkaç kernel ayarıyla birlikte ekran full parlaklıkta film actım tükenene kadar izledim test ettim..yarım parlaklık benim filmi izlememe yetiyor.arada whatup mesajlaşma vs kullandık.sizce iyi degerler degilmi?

CTT Mod u 65 derece de 2.34ghz te olması performansa ok de ısı sorunu yaratmıyormu ?

Sadece şarj olurken ısınıyor.Onun dışında 40 dereceye çıkmıyor pek. Gerçi yüklenmiyorum fazla.Yine de günlük kullanımda ılık hissi veriyor.

Custom kernellerin avantajları ve dezavantajları var bu bir gerçek. Gerçekten iyi hazırlanmış bir custom kernel de seçilebilir ama stock kernel Fulmics rom ile çok stabil çalışıyor.Normal bir kullanıcıyı fazlasıyla tatmin edecektir.

Öte yandan wifi açık %100 parlaklıkta değer iyi denebilir ama cihazın işlemcisine downclock yapacaksak neden Dinamit modu yükleyelim? Bugün halihazırda devam eden kendi kullanım testime başlamadan önce bende tam olarak 1574mhz de kullandım birkaç saat telefonu. Sonuç olarak takılmalar oluyor.Biraz daha güç istiyor cihaz.Bataryaya ne kadar etki ediyor bakmadım ama eminim +sı vardır.Film izlemek içinse gayet yeterli bir frekans. Yalnız stock frekansta çalıştırıp denesen 3 saat civarında bir performans verecekti. O yüzden o modların etkisi oluyor hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeslaSpaceX -- 5 Mart 2016; 1:21:50 >

• quote:

aynen sarja belki 5-10 dakika farkettirir.yanlız oyun oynarken fps oranı bayağı degişiyormuş...

Tabiki.Grafik işlemcisine binen yük azalıyor. Mesela 720p ye düşürüp bir oyun oynarsan çok akıcı bir performans alırsın.

• burda test ettiğim ayarda crome da biraz lag var simdiki deger 1958 mhz.deniyorum daha az güçle daha fazla tasarruf nasıl yaparım diye ama lagsız olması lazım.asagıdaki kısmı işlemci hızlandırıcı kısmında oynama yap mesala oranı artırınca frekans düşümü yavaş olur.hemen altında eşitleme esiği var orayı aç.

solid kernelde 4 cekirdek aktif mesala işlemci frekans ayarını 2457-300 ayarla,eşitleme eşiğini 1728,giriş artırma frekansını ne yazarsan işlemcinin daha cok üstü sınırı o frekans olur.oda 1958 olsun.tam yükte giriş artırma frekansına yazdıgın mhz ye çıkar.eger cekirdekler kapalıysa işlemci hızlandırıcı kısmını daha yüksek yapmalısın çünkü cekirdekler arası yazdıgın degerler yani mhz ye geçişleri daha düşük olmalıki daha stabil olabilsin.yoksa mhz hızlı düşerse tek cekirdekten 4 cekirdege geçiş yavaş kalır ve lag yapar.

aslında karışık oldu galiba, olmadı frekans aralıkları veririm denersin yada burayı incele belki katkın da olabilir.. lg g3'ü zirvede bırakmak

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★

dinamit modun bana artısı animasyonların canlanması menülerde dolaş ordan gir oraya fps artıyor :-) bana son hız degil menüler hızlansın oda yeter.batarya moduda olamsı lazım dinamit modda 2 adet apk yüklüyor maxbatterylive ve ultraspeed diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Saracen

Hayirli olsun haci banada 601 gelmisti

quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Saracen

Hayirli olsun haci banada 601 gelmisti

eyvallah üstadım
  • quote:

burda test ettiğim ayarda crome da biraz lag var simdiki deger 1958 mhz.deniyorum daha az güçle daha fazla tasarruf nasıl yaparım diye ama lagsız olması lazım.asagıdaki kısmı işlemci hızlandırıcı kısmında oynama yap mesala oranı artırınca frekans düşümü yavaş olur.hemen altında eşitleme esiği var orayı aç.

solid kernelde 4 cekirdek aktif mesala işlemci frekans ayarını 2457-300 ayarla,eşitleme eşiğini 1728,giriş artırma frekansını ne yazarsan işlemcinin daha cok üstü sınırı o frekans olur.oda 1958 olsun.tam yükte giriş artırma frekansına yazdıgın mhz ye çıkar.eger cekirdekler kapalıysa işlemci hızlandırıcı kısmını daha yüksek yapmalısın çünkü cekirdekler arası yazdıgın degerler yani mhz ye geçişleri daha düşük olmalıki daha stabil olabilsin.yoksa mhz hızlı düşerse tek cekirdekten 4 cekirdege geçiş yavaş kalır ve lag yapar.

aslında karışık oldu galiba, olmadı frekans aralıkları veririm denersin yada burayı incele belki katkın da olabilir.. lg g3'ü zirvede bırakmak

dinamit modun bana artısı animasyonların canlanması menülerde dolaş ordan gir oraya fps artıyor :-) bana son hız degil menüler hızlansın oda yeter.batarya moduda olamsı lazım dinamit modda 2 adet apk yüklüyor maxbatterylive ve ultraspeed diye.

Eyvallah hocam faydalı bilgiler için

Benim de yüzde 5 kaldı ama hafif kullandım internet+whatsapp ağırlıklı

• Gece şarjın %0 harcanması formülünü veriyorum :D GSM modu 2G Wifi ve Mobil Data kapalı. Zaten gecenin bir vakti ya da siz uyurken internetle önemli işimiz ne olacak ki.

Gece yatarken daha doğrusu sabaha karşı 4 de yatarken %52 de bıraktığım şarjı öğlen 12 de kalktığımda 8 saatte %0 şarj tüketimi olmuştu. Wifiyi açtım ve biraz face whatsapp takıldım, hadi %1'e pat diye düşer anlarım ama telefonu kullanırken resmen şarj grafiği dik inişe geçti. 8 silindirli bir benzinli araç kullanıyor gibiydim şarjın gittiğini görüyorum. Alt tarafı nette dolaşıyorum yahu. Ek kernel yok herşey stock fulmics rom halinde.

Dün%50 ye kadar süper geldi şarj 3 saati gördüm %52 de ama %52 den sonra şarjın gidişi öyle bir hızlanıyorki Almanyadan memleketine gelmiş memleket hasretiyle yanıp tutuşan gurbetçinin gaza bastığı gibi hızlanıyor şarj tüketimi de. %30 larda dışarı çıkacaktım olmayacak artık böyle dedim ve şarja taktım %66 ya kadar çıktı şarjı yarım saatte sonra dışarı çıktım 13 gibi sürekli whatsapp auto parlaklık ve 3G (sürekli whatsapp dediğim de toplasan 1,5 saattir. ) Akşam eve geldiğimde saat 8 de şarjım %10 du ve ekran sürem 5 saat.

Ben bu telefonun nasıl bir şarj tüketimi olduğunu çözemedim yemin ederim.

G5 de batarya çıkıyormuşta vık vık vık cık cık cık. G3 de de çıkıyor 100 lira orjinal batarya alabiliyoruz sanki anasını satayım. 100 lira ona verene kadar battery bank alırım. Birde G5 de 2800mha batarya yapmışlar bunun kullanım kapasitesi de 2600 falandır zaten. 3000 lik bataryalar 2840 gibi bir değeri net olarak kullandırır.

Yok efendim neymiş yeni işlemci mimarisi ile daha az şarj tüketecekmiş. Yemeyin beni arkadaşım ya, en kötü G3 ile bire bir aynı süreleri alır. G3 çok güzel bir telefon memnunum ama dışarı çıkarken ulen acaba şarjım yeter mi diye sürekli kaygı içinde oluyorum. Allahtan şarjı yine de biraz hızlı doluyor dakikada %1 kesin doluyor. 15dk şarja takıp %15 kar ediyorum hiç değilse.

Şu telefonları kalın yapın ya vallahi kalın yapın arkadaş eskidendi o incelik devri. Bak Samsung 'a 3D tv teknolojisine kilidi vurdu geçti. Artık üreteceği hiçbir televizyonda 3D panel olmayacakmış. İlerde başlarım bu düzene deyip telefon kalınlığını arttırıp bataryayı da arttırır. Keza S7 ile batarya 3400'e çıktı sanırım edge modelinde. Düz olanda ise 3000 diye biliyorum.

Bir tık daha kalın olsun ama batarya 1000mha daha artsın arkadaş. LG'sin sen yahu kimya bölümün var bataryanı kendin üretiyorsun. G2 de yenilikçi bir kimya ile ortaya çıkıp dar alana daha fazla elektron ve daha fazla amper dedin. Niye pil teknolojileri konusunda bir gelişme göstermiyorsun 4 senedir.

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    +1 ancak snadragon 820li cihazlardan batarya konusunda beklentim büyük.

• Ben şu resimleri ekleyeyimde yatayım.Son 37 buçuk saatte 1 saat uyudum
    Bu mesaja eklenen görseller:

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ ★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ ★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ ★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ ★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ ★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ ★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Aslinda herkesin merak ettigi ve istedigi sey sarjda yenilik ve artis hocam android mm olsun g5 olsun butun beklentiler bu yonde cunku mobil platformda ve laptoplarda dahil iyi sarj omru olmali yoksa 4 ghz islemcide olsa 16 gb ramde olsa sarji bittimi hepsi tugla gibi yatiyo bence en az gun icerisinde 8 saat ekran suresi vermeli buda en yogun kullaniciya bile yeter oyunu katmiyorum tabi ama neden bu sorunu asamadilar hala anlamis degilim.
    Mesela apple maclerde 12 saat falan kullanim sunuyor incecik olmasina ragmen bunu diger markalarda goremedim henuz buna benzer bisey yeni bi materyel olabilir mutlaka bulunmali gercekten ben de biktim buyuzden sirf degistirmeyi dusunuyorum artik g4 ayni g3 ile g5 belki daha da dusuk olacak sarj konusunda .

• Arkadaşlar gerçekten telefonda ölümcül bir sorunum var. Evimde normalde baz istasyonu uzak olduğu için hiç bir hat bakın hiç bir hat düzgün çekmez. lg g3 de de aynı şekildeydi ancak bir config güncellemesi yaptıktan sonra telefon sıfır çeker oldu. arkadaşlar telefon evimde asla çekmiyor, ne olur yardımcı olun kimseye ulaşamıyorum en ufak bir sorun olsa kimseye ulaşamıyorum. internet olmasa görüşme yapamayacağım kimseyle. ne yapmam gerek ?
  • Şu bataryada kullanım kısmı 15-20 saatlerde olsa da şu ekran sürelerini alsak bu telefon şaha kalkardı ama olmadı, olamadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilocan Göklerde

Arkadaşlar gerçekten telefonda ölümcül bir sorunum var. Evimde normalde baz istasyonu uzak olduğu için hiç bir hat bakın hiç bir hat düzgün çekmez. lg g3 de de aynı şekildeydi ancak bir config güncellemesi yaptıktan sonra telefon sıfır çeker oldu. arkadaşlar telefon evimde asla çekmiyor, ne olur yardımcı olun kimseye ulaşamıyorum en ufak bir sorun olsa kimseye ulaşamıyorum. internet olmasa görüşme yapamayacağım kimseyle. ne yapmam gerek ?

Hocam sürüm nedir telefonunuzda config güncellemesi dediğiniz güncelleme merkezindeki lte config güncellemesini mi yaptınız?
  • ReaLLibe kullanıcısına yanıt
    android sürümüm 5.0 program versiyonu V21a-AME-XX. Güncelleme merkezinde Lte Configs versiyon 1.51117'yi yükledim böyle oldu.
  • O 4G için güncelleme işte şuan kullanılamadığı için 4 belki ondan böyle bir sorun çıkmıştır. Elinizde bilgisayar varsa dosyalarınızı, resimlerinizi vs. yedekleyip hard reset atın telefona ama bu sefer lte config güncellemesini yapmayın büyük ihtimalle düzelicektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilocan Göklerde

android sürümüm 5.0 program versiyonu V21a-AME-XX. Güncelleme merkezinde Lte Configs versiyon 1.51117'yi yükledim böyle oldu.

Ayarlar, internet paylaşımı ve ağlar, mobil sebekeler, ağ modu
    Burada GSM/WCDMA otomatik seçin. LTE olmasın. Tekrar deneyin derim.

• Bilocan Göklerde kullanıcısına yanıt
    Durum çubuğunu aşağı çekip veriye uzunca bastığınızda sizde de ayarlar bu şekilde mi? Bu şekilde sorun olmaması lazım

• 
Sayfa: önceki 28882889289028912892
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.