Şimdi Ara

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (2847. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
72.621
Cevap
379
Favori
2.297.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 28452846284728482849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkeste aynı durum , sorun yok. Hatta bende o bile çıkmıyor, butonların yerini ezberlediğimden sorun olmuyor.
  • LG G5 ile gelen yeni arayüz tamamen değişmiş. Menü tasarımı kalkmış ve bir miui rom havasını almış. Artık kurulan her zımbırtının iconu masaüstünde duruyor. Orada klasör yapıyorsunuz.

Gerçi sonradan mantıklı geldi banada. Eskisi gibi widget kullanan pek yok herhalde. Bir hava durumu bir not bir de takvim yetiyor. Menüdeki iconları bile klasörlere ayırdım kalabalık oluyor diye.Menü yerine direk hepsi masaüstünde olsa da olurmuş yani. Daha hızlı ve güzel bir arayüz olacak gibi. Portlarlar bize de kesin android 7 yi alsa da 5,0 arayüz ile gelse :p
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

LG G5 ile gelen yeni arayüz tamamen değişmiş. Menü tasarımı kalkmış ve bir miui rom havasını almış. Artık kurulan her zımbırtının iconu masaüstünde duruyor. Orada klasör yapıyorsunuz.

Gerçi sonradan mantıklı geldi banada. Eskisi gibi widget kullanan pek yok herhalde. Bir hava durumu bir not bir de takvim yetiyor. Menüdeki iconları bile klasörlere ayırdım kalabalık oluyor diye.Menü yerine direk hepsi masaüstünde olsa da olurmuş yani. Daha hızlı ve güzel bir arayüz olacak gibi. Portlarlar bize de kesin android 7 yi alsa da 5,0 arayüz ile gelse :p

Ben aslında sevmiyorum o olayı hocam. Ayak altında durmasını sevmiyorum bir sürü zımbırtı uygulama var Lazım oldu mu ayda yılda bir kere, aratıyorum uygulama menüsünde. Eğer uyg menüsü yoksa nadir kullandığım tüm uygulamaları tek tek bir klasöre doldururum sanırım

Yalnız tasarım konusunda ne düşünüyorsunuz? Bence ergonomi konusunda g2, tasarım konsunda g3-4 le çok başarılılardı. Bu telefona bakınca üzerinde türktelekom avea turkcell falan yazacak gibi hissediyorum Bilmiyorum... Lgnin bizi alıştırdığı tasarımdan çok uzak bence...

Ses tuşlarını falan arkada tutmaya devam edip güç tuşunun üzerine parmak izi koymak çok mu zordu acaba onu merak ediyorum açıkçası

Sony fındık kadar tuşa parmak izi koyuyor Maliyetler konusunda mı hassaslar acaba... Bilmiyorum... Ama şuan param olsa diğer telefonum lg olmayacak... Artık yollarımız ayrıldı lg ile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasak_ask3434

Herkeste aynı durum , sorun yok. Hatta bende o bile çıkmıyor, butonların yerini ezberlediğimden sorun olmuyor.

Tamam o zaman sağol bilgilendirme için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Friedrich0 -- 25 Mayıs 2021; 16:22:56 >
  • LG g3 telefona sahibim. Son zamanlarda telefonu sarja soktuğum ve kullandığım zamanlarda telefon şarj oluyor göründüğü halde şarjı azalıyor. Başka bir şarj aletiyle denediğimde normal bir şekilde kullanırken şarj oluyor. Garanti konusunda nasıl bir politika izlemeliyim? Çok uğraşmadan düzeltirler mi?

• Samsung TV yüzünden yaşadığım sorunlardan dolayı defterden sileli çok oldu, Iphone kendini beğenmiş çok itici bir marka gibi bir algı yaratıyor bende ve anlamsız derecede pahalı, sony ve HTC iyi ancak pahalılar ve hiç düşmüyor fiyatları. Bu sebeple hem ekonomik hemde özellik olarak geriye bir tek LG kalıyor. Monitörüm, televizyonum ve telefonum LG. Telefonda Android 5 yüklü 21a EUR versiyonu. Applock konusu geçmişti yukarılarda evet Bitdefender, avast, cm security, 360 security applocklar çalışmıyor. Mcafee yüklenemiyor (ücretsiz olarak bütün özellikleri açık ve gayet güzel bir uygulama, ücretlide 2 gb online depolama, altta çıkan mcafee reklamlarının olmaması ve telefon desteği mevcut). Yazı tipini değiştiriyorum ancak whatsappta yazı tipi değişmiyor. Olay hardresetle filan düzelmiyor sürüm ile ilgili sıkıntı. ve buna herhangi bir güncelleme ile çözüm bulmuyorlar, android 6 hala gelmedi. Yukarıda saydıklarım kimileri için pek önemli olmaya bilir ancak benim istediğim şeyler ve kullanamamak beni üzdü açıkçası (applock olayını bilindik antivirus yazılımlarından kullanmak istiyorum yoksa perfect applocker, smart applocker vb. uygulamalar çalışıyor ancak bana güven vermiyorlar).

Lg G5 içinde yorum yapayım tipini bende beğenmedim, değişen batarya güzel düşünülmüş ancak o alt kısım sürekli tak çıkar yaparsa laçkalaşıp oynayacakmış gibi düşünüyorum.

Donanım olarak on numara olmuş, mreaklısına göre amfi, kamera modülü vb. şeylerin opsiyonel sunulması çok iyi olmuş tabi uçuk fiyatlar verilmemeli.

Neyse LG G3 belirttiğim düzenlemeleri yapsınlar da bir an önce artık LG G6 da herhal değiştirmeyi düşünürüz telefonu, şimdilik LG G3 ile yola devam.
  • abdllh.08 A kullanıcısına yanıt
    teşekurlerr.
  • Arkadaslar fulmics 3.7 cikmis. Ben 3.1 de kaldim memnunum. Var mi kullanan bilen?

• quote:

Orijinalden alıntı: agbdlcs81

quote:

LG G5 ile gelen yeni arayüz tamamen değişmiş. Menü tasarımı kalkmış ve bir miui rom havasını almış. Artık kurulan her zımbırtının iconu masaüstünde duruyor. Orada klasör yapıyorsunuz.

Ben aslında sevmiyorum o olayı hocam. Ayak altında durmasını sevmiyorum bir sürü zımbırtı uygulama var Lazım oldu mu ayda yılda bir kere, aratıyorum uygulama menüsünde. Eğer uyg menüsü yoksa nadir kullandığım tüm uygulamaları tek tek bir klasöre doldururum sanırım

Yalnız tasarım konusunda ne düşünüyorsunuz? Bence ergonomi konusunda g2, tasarım konsunda g3-4 le çok başarılılardı. Bu telefona bakınca üzerinde türktelekom avea turkcell falan yazacak gibi hissediyorum Bilmiyorum... Lgnin bizi alıştırdığı tasarımdan çok uzak bence...

Ses tuşlarını falan arkada tutmaya devam edip güç tuşunun üzerine parmak izi koymak çok mu zordu acaba onu merak ediyorum açıkçası

Sony fındık kadar tuşa parmak izi koyuyor Maliyetler konusunda mı hassaslar acaba... Bilmiyorum... Ama şuan param olsa diğer telefonum lg olmayacak... Artık yollarımız ayrıldı lg ile

Heh vallaha adını konduracam konduramıyorum bir şeye benzetiyorum diyorum da. Huawei nin toptan üretilen telefonları gibi.

Hayır önden bakıyorum gerçekten çok iyi ama arkayı bir çeviriyorsun tasarımı yarıda kalmış daha arge aşamasında olan konsept telefon havası var. Özellikler on numara hele tanıtım videosu var ki o tasarıma rağmen aldırtır ama arkasını görünce insan vazgeçiyor arkadaş. Bir ciddiyet yok telefonda.

2G de kalındı plastik kasa hissettiriyordu kendini ama tasarım konusunda G serisini G serisi yapan arka tuşu kullanmıştı. Çift tıklama ona özgü olmasa da onunla bağdaşmıştı. G3 'ü anti taraftalar yerden yere de vursa çıktığı sene tasarımı en iyi telefonlardan biriydi bence. Şu anda hangisi dersen samsung A6-7 diyebilirim. G4 'ü her ne kadar kalın falan deyip biraz düşünceli yaklaşsak da yine bir G havası vardı bağrımıza bastık.

Lakinnnn G5 mi nedir o çıkan G5 ismini bile yakıştıramadım yani. Telefon özellik olarak çok iyi ama G çizgisini yansıtmayan bir makyaja girmiş telefon. Tasarım tamamen değişmiş. Bence V10 gibi bir model çıkartmayıp bu özellikleri toplayıp V10 ile birleştirip premium multimedia telefonu yapabilirlerdi. Ya da ap ayrı bir seri olurdu. Hatta modüler yapısı sayesinde LG M1 diye başlardı seri devam ederdi. G sersini de zirvede bırakıyoruz deyip bitirirlerdi. vs vs vs.

Kimileri diyor ki LG tasarımını hiç beğenmiyordum şimdi olmuş alırım işte. Şahsen ben nasıl bir tasarım anlayışları var anlamadım insanların. Belki canlı görsek bizim de fikrimiz değişir ama şuan görsellere bakarak konuşursak tasarım konusunda koca bir hiç.

Ekran küçülmüş,
    Batarya küçülmüş 2800mha

Artıları type C kullanan ilk telefon sanırım micro usb yerine. quick charge 3.0 var yeni nesil ips ekran var çift özellikli fakat zamanla ekranda iz bırakıyor diyorlar kullanıcıları neler bekliyor göreceğiz bakalım.

Şahsi fikrim G serisinde hiç böyle abidik gubidik yenilik yapmayıp ciddiyetini koruyacaktı. Premium diye e gidip V10 multimedia telefonu çıkartmak yerine note serisi gibi kalemli bir model yapacaktı mis gibi olurdu. LG GNote al ismi de hazır
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: agbdlcs81

quote:

Heh vallaha adını konduracam konduramıyorum bir şeye benzetiyorum diyorum da. Huawei nin toptan üretilen telefonları gibi.

Hayır önden bakıyorum gerçekten çok iyi ama arkayı bir çeviriyorsun tasarımı yarıda kalmış daha arge aşamasında olan konsept telefon havası var. Özellikler on numara hele tanıtım videosu var ki o tasarıma rağmen aldırtır ama arkasını görünce insan vazgeçiyor arkadaş. Bir ciddiyet yok telefonda.

2G de kalındı plastik kasa hissettiriyordu kendini ama tasarım konusunda G serisini G serisi yapan arka tuşu kullanmıştı. Çift tıklama ona özgü olmasa da onunla bağdaşmıştı. G3 'ü anti taraftalar yerden yere de vursa çıktığı sene tasarımı en iyi telefonlardan biriydi bence. Şu anda hangisi dersen samsung A6-7 diyebilirim. G4 'ü her ne kadar kalın falan deyip biraz düşünceli yaklaşsak da yine bir G havası vardı bağrımıza bastık.

Lakinnnn G5 mi nedir o çıkan G5 ismini bile yakıştıramadım yani. Telefon özellik olarak çok iyi ama G çizgisini yansıtmayan bir makyaja girmiş telefon. Tasarım tamamen değişmiş. Bence V10 gibi bir model çıkartmayıp bu özellikleri toplayıp V10 ile birleştirip premium multimedia telefonu yapabilirlerdi. Ya da ap ayrı bir seri olurdu. Hatta modüler yapısı sayesinde LG M1 diye başlardı seri devam ederdi. G sersini de zirvede bırakıyoruz deyip bitirirlerdi. vs vs vs.

Kimileri diyor ki LG tasarımını hiç beğenmiyordum şimdi olmuş alırım işte. Şahsen ben nasıl bir tasarım anlayışları var anlamadım insanların. Belki canlı görsek bizim de fikrimiz değişir ama şuan görsellere bakarak konuşursak tasarım konusunda koca bir hiç.

Ekran küçülmüş,
    Batarya küçülmüş 2800mha

Artıları type C kullanan ilk telefon sanırım micro usb yerine. quick charge 3.0 var yeni nesil ips ekran var çift özellikli fakat zamanla ekranda iz bırakıyor diyorlar kullanıcıları neler bekliyor göreceğiz bakalım.

Şahsi fikrim G serisinde hiç böyle abidik gubidik yenilik yapmayıp ciddiyetini koruyacaktı. Premium diye e gidip V10 multimedia telefonu çıkartmak yerine note serisi gibi kalemli bir model yapacaktı mis gibi olurdu. LG GNote al ismi de hazır

Hislerime tercüman oldunuz hocam Donanımsal hiçbir sıkıntısı yok tasarıma kafayı taktım

Sevenler de var haklısınız... Ama mevcut müşteri kitlesi az da olsa değişecek bence... Sırf bu klasik lg g tasarımını sevdiği için alanlar vardı, misal ben Eğer bir sonraki telefonumu alırken bütçe sıkıntım olursa ve g5 de g3 4 gibi düşerse bu kadar, yine g5e talip olabiilirim fiyat avantajından dolayı Bakalım...

• Ben telefon alirsam artik lg almam gibi duruyor g5 i begenmedim tip olarak on yargiliyiz belki canli gormeden laf ediyom ama on kisim tam g2 olmus ses tuslara yana gecmis ekran kuculmus batarya kuculmus lg ilerleme katetmedi hic g2 g3 ten sonra.hemde fiyatlarda malum bundan sonraki cihazim kesinlikle xiaomi yada meizu olur hem fiyatlar uygun hem donanim olarak cok iyiler hemde arayuz olarak cok cok ustunler samsung lg htc sony den xiaomi mi4 16 gb 950 tl civari fiyati var

• Delta garantili 412k g3 32 var bende, CZ ülke kodu, Andorid 6 nasıl yüklerim detaylı bi anlatım var mı? cz olması indireceğim rom mom neyse onları etkiler mi? yarımcı olan olursa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: khan1907

Delta garantili 412k g3 32 var bende, CZ ülke kodu, Andorid 6 nasıl yüklerim detaylı bi anlatım var mı? cz olması indireceğim rom mom neyse onları etkiler mi? yarımcı olan olursa sevinirim

@Yaızlımcı Online nın anlatımı mevcut hocam

http://forum.donanimhaber.com/m_88464102/mpage_866/f_//tm.htm#113228544
  • x-testers X kullanıcısına yanıt
    Fulmics 3.7 kullanıyorum.Hiçbir sorun yok.Son güncellemede bazı tweak ayarları eklenmiş.Gayet memnunum...
  • Bence G3 G5i döver

• quote:

Orijinalden alıntı: mckoray

Bence G3 G5i döver

nasıl döver hocam

820 snapdragon var
  • hsenx kullanıcısına yanıt
    fiyat performans ürünü olarak demek istemiştir arkadaşımız
  • quote:

Orijinalden alıntı: karayel52

G5 bugun tanitiliyor.acaba buradaki g3 kullanicilarinin yuzde kaci almayi dusunur.:)) bence yuzde 2-3 falan:)) catlak gibi ve guncelleme sorunlarindan sonra

G3 gayet iyi telefon neden değiştirsinler? Kaldı ki G5'ün tasarımı facia olmuş. G3 en az 2 sene daha gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsenx

quote:

Orijinalden alıntı: khan1907

Delta garantili 412k g3 32 var bende, CZ ülke kodu, Andorid 6 nasıl yüklerim detaylı bi anlatım var mı? cz olması indireceğim rom mom neyse onları etkiler mi? yarımcı olan olursa sevinirim

@Yaızlımcı Online nın anlatımı mevcut hocam

http://forum.donanimhaber.com/m_88464102/mpage_866/f_//tm.htm#113228544

eyvallah hemen kurdum 10 numara oldu, çok da kolaymış saolasın.
  • 
Sayfa: önceki 28452846284728482849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.