Şimdi Ara

★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★ (2120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72.621
Cevap
379
Favori
2.297.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21182119212021212122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hayalci

quote:

Orijinalden alıntı: EsaSOgLaNN

quote:

Orijinalden alıntı: DororoZx

Arkadaşlar kimse dogru duzgun sarjin ne kadar gittigini yazmamis.Bu konuda bi yardimci olsaniz

Google uygulamaları
    http://hizliresim.com/JYjLNJ

Ve cihazda yüklü gelen ve arka planda sadece bir kereliğine çalışan uygulamalar var onları da durdurarak bu sonuca vardım tamamen kendi kişisel kullanımım deneme yanılma yöntemi ile bu sonuç ortaya çıktı ve birde sürekli kullanmadığım ama arada da olsa goz attigim uygulamalar oluyor onları ise isim bittiğinde ayarlardan durduruyorum sarjdan tasarruf ekran 2k zaten batarya da kaldırmıyor ne kadar bu ekrana göre optimizasyon yapıldı deselerde boş bu laflar

Bu uygulamaları onbellekleri silinmiş ve durdurulmuştur

http://hizliresim.com/d59jRr
    http://hizliresim.com/mP0lB2
    http://hizliresim.com/vE3z1O
    http://hizliresim.com/Amj297
    http://hizliresim.com/qYzq6W
    http://hizliresim.com/62jR4W
    http://hizliresim.com/NqjYV5
    http://hizliresim.com/YBo33l
    http://hizliresim.com/j5dzYr

Uzun Ekran Süresi İçin İse Uyguladığım
    ----------------------------------------------
    Ekran %50 %60 kullanıyorum zaten %0 da olsa sarj gidiyor o yüzden ekranın güzelliğinden mahrum bırakmayın bitecek sarj diye Kit-kat yüklü v10K-Sea Lollipop v20g-DEC gelmiş sanırım en son olarak sürekli ana ekran hatasından dolayı kit-kat a döndüm

Uyguladiğim şey ise batarya %100 olduktan sonra 30 dakika daha bekletiyorum sonra çıkarıyorum kullanmaya başlıyorum ekran açık kalma süresi 45 dakika boyunca sarj yemiyor ekran ise %50 parlaklıkta %99 da ise 47. Dakikadan sonra başlıyor düşmeye Ayarlar - Uygulamalar Kısmındaki gereksiz ne kadar uygulama Varsa hepsi Ya devre dışı yada durdurulmuş vaziyette

Şuna bir göz atın: "CPU Spy"
    https://play.google.com...?id=com.bvalosek.cpuspy

Şu uygulamayı yukleyin ve aktif edin 1 saat yada 2 saat kullanmayın deep sleep kısmı var orayı kontrol edin eğer % si yüksek ise cihaz tus kilitlendiğinde uyku moduna girip girmediğine bakabilirsiniz cihaz piyasada uyku moduna giren en iyi cihaz %100 sarjdan sonra cihazi kullanmadığınız zaman 9 saat boyunca %100 de kalabiliyor buda gösteriyor ki cihaz tuş kilitli iken çok rahat bir sekiler uyku moduna girebiliyor ve sarj ise düşmemekte 3g ile de durum aynı wi-fi de de aynı hiçbirşey değişmiyor oyun ise hiç yok cihazda genel kullanılan uygulamalar benim tek canımı sıkan şey ise her 3 dakikada ki ölçtüm bunu %1 sarj düşmesi baskada gözüme çarpan bi durum yok cihazda Lollipop tam optimizasyon çalışmıyor buglar dolu sarj sıkıntısı vs vs deneyin isterseniz

Kardeş kitkatın hangi sürümünü kullanıyorsun, bana şöyle temiz sağlam ve ekran süresi fazla olan bir rom önerirmisin.

Alıntıladığın mesaja adam yazmış zaten hangi sürüm olduğunu

• quote:

Orijinalden alıntı: bugrafatih00

Arkadaşlar bende görüntülü görüşme yapmak istiyorum operatör üzerinden olmuyor.Bi yolunu bulan varmi

Görüntülü görüşme, Line, Tango v.s programlarla mümkün. Bunun için de internet paketiniz veya wifi olması gerekiyor
  • Dün gflex kullandım cihaz g3 e göre hakketen akıcı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DororoZx

Arkadaşlar kimse dogru duzgun sarjin ne kadar gittigini yazmamis.Bu konuda bi yardimci olsaniz

Hocam nasıl kimse paylaşmamış ya şaka yapmayın :) Telefon çıkalı 1 seneyi geçti hala ekran muhabbeti yapılıyor ama siz doğru düzgün kimse yazmamış diyorsunuz :) Önceki sayfalara bakın ya da arama yapın forum içinden ne demek istediğimi daha net anlarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Orijinalden alıntı: by_chicco

quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

Arkadaşlar G Flex i satıp g3 e geçtim. Ancak bu geçiş hiçte beklediğim gibi olmadı. Sabahtan bu saate kadar sarj %30 a düştü. Flex te bu kullanıma %70 i bile geçmezdi. Oyun vs hiç oynanmadı. Bunun bir nedeni olabilir mi yoksa normal bir durum mu? Normalse eşimin GM 4G sini alacağım. O bile daha iyi götürür.

Birde orjinal kamera uygulaması berbat önerebileceğiniz bir uygulama var mı?

Hocam ilk önce hard reset atmanızı şiddetle tavsiye ederim. Bunun için öncelikle resim, rehber vs. yedeğinizi almalısınız çünkü sıfırlanır cihaz.

G Flex almayı ben de düşünmüştüm ama G3 çıkınca vazgeçmiştim. Onun kullanımı nasıldı hocam? Malum 3500mah batarya var. Pil süresi, ekran süresi, ısı değerleri vs? Biraz bilgi verir misiniz? Konu dışı ama merak işte

Hard reset ttim kardesim zaten telefon esimindi. Telefon 2 saatlik kullanimla aksami cikaramadi. 5.0 dan mi bilmem ama akicilik olarakta g flex in yanindan gecemez. G flex normal kullanimda rahat 2 gunu goruyordu. Cok yogun kullanimda bile aksam yatarken takiyordum. Isi felan hic yoktu. Sattigima cok pisman oldum.

Hard reset attıktan sonra düzelmediyse bir de pc suite üzerinden bağlayıp -yükseltme hatalarını geri yükle miydi neydi tam hatırlayamadım- o seçeneği uygulayın. 2 saatlik kullanımla akşamı çıkarmaması bir sorun olduğunu da gösteriyor olabilir. Ayrıca 5.0 gerçekten şarj konusunda iyi değil.

G Flex 2 hoşuma gitmiyor nedense. Ama ilk Flex çok çekiciydi. Bataryayı dahi 3000mah değerine indirdiler. 0.5 inch değerin içine 500mah sığmıyor mu arkadaş ya hadi o sığmadı en azından 200-300mah sığdırın be zalımlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Hey_Nigga

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: agbdlcs81

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam merhaba.

Meğer benim usb kablosu can çekişiyormuş. Bir süre yavaş şaej etti. Bir süre sonra bildirimlerde yavaş şarj yazmaya başladı. An itibariyle vefat etti

%5lerden itibaren normal şekilde 15cmlşk bir kabloyla şarj ettim açık şekilde, ama ekran kapalıydı. %100den 99a şimdi 33dk ekran süresinde düştü. Benim telefon kendini buldu tekrar

Teşekkürler size..

Bu arada eskiden ekran %40-55 arası olurdu. Artık %65lere kadar çıkıyor pil kullanımında. Parlaklık da aynı. Şuan şil ömrüm tekrar iyi ama merak ettim, bilen varsa cevaplar nedenini :)

Merhaba hocam

Anladım dediklerinizi sorun evet kabloda olduğu belliymiş :) Fark ediyorum da sizi de bu dertler bırakmıyor yav hep bi sıkıntı var :) Ama telefonun kendine gelmesine sevindim. Hem telefonu arada sırada komple kapatıp şarj etmek faydalı oluyor. Pil kullanımında bende bu aralar ekran hep 3. 4. sıralarda ilk sıralarda oyunlar var süreleri değişiyor ama ben de anlamadım. Mesela 20 dk clash of clans ilk sırada ekran 3. sırada :)

İyi bayramlar :)

Ben pek oyun oynamıyorum ağır, ama clash oynuyordum, hiç 1'de görmedim. Hatta ekranın 1'den düştüğünü görmedim desem daha doğru olur...
    Bence ekran süreniz normalse hiç dert etmeyin...

Telefondan memnunum aslında. Bugün çakma samsung usb kablosu aldım 5tl'ye, orijinal adaptörle gayet güzel çalışıyor. Adaptör bozulursa sıkıntı büyük ama 40tl civarında çok yüksek ihtimalle fiyatı.

Cloudy 2,3'teyken müthiş memnundum akıcılıktan falan. Şuan 2.5'teyim arada bi lag oluyor. 2,5'e atmıyorum suçu bendendir belki ama keşke adam akıllı bir rom kurup bekleyiversem onda

Teşekkürler tekrar hocam...

Hocam ben stok kullanıyorum doğru düzgün insanı memnun edecek bir rom göremiyorum yani :) takip ediyorum da hep bir sıkıntı var romlarda. Telefondan ben de memnunum şükür. Ufak tefek sorunlar olmuyor değil ama onları da hoş görmek gerekiyor. Sonuçta hiç sorunsuz telefon yok :)

Cloudy aslında seviyorum ben. Ama benim stok rom berbattı. Paralel benim cihaz. Ama yüksek ihtimalle format atsam düzelecekti ama o zamanlar bilmiyordum, cloudy kurdum ve normal olarak rom bana müthiş gelmişti onun etkisiyle.

Sağlıklı bir yorumcu değilim onun için

Stok rom kurmayı da düşünüyorum bir süredir... Ama M i beklerim acelem yok

Hocam memnunsanız romdan hiç değiştirmeyin ve dediğiniz gibi M sürümünü bekleyin :)

Bir de şunu sormak istiyorum bilgisi olan ya da başına gelen arkadaşlar da cevap verirse sevinirim. Çok nadir de olsa telefonla işim bitip bir kenara koyduğumda ekran hiç kapanmıyor sonradan baktığımda fark ediyorum ki ekran hiç kapanmamış sadece ışığı sönük olmuş. Ekran açık kalma süresi normalde 30sn ama dediğim gibi nadir de olsa ekranın hiç kapanmadığı oluyor. Var mı bunu yaşayan?

Bana da oldu hocam

Hocam çok ilginç bir olay değil mi ama Bir sorun olarak görmüyorum ben ya da en azından bir sorun çıkarmadı henüz..

• GANN1CUS kullanıcısına yanıt
    bana kalırsa sizde problem var yada başka kulaklık kullanmadınız şu ana kadar kullandığım kulakta en kötü duran kulaklık :)

• by_chicco B kullanıcısına yanıt
    Aslında cihaza hard reset attıktan sonra şarj konusunu hemen yargılamamak gerkiyor. Çünkü cihaz senin kullanımını öğrenmeye başlıyor ve kendisini ona göre optimize ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

Telefonu rootladım ve gereksiz bazı 15 adet programı sildim, şu anda gayet akıcı ve iyi çalışıyor, android m yada adı herneyse, yeni güncelleme gelene kadar android 5 ile kullanmaya devam

Hangi gereksiz programları sildiniz mesela?
  • Hangi uygulamaları kullanıyorsunuz merak ettim, ekran görüntüsü atarsanız sevinirim.
  • https://youtu.be/t6-88OvwUho?t=5m5s video da akıllı telefonlar ıcın hızlı şarj aletı tanıtılıor ve lg g4 modeli de mevcut cıhazlar arasında dıkkat ceken konu ıse ayarlar kısmından batarya bılgısını gırdıgınde en altta oyunlar ıcın optımızasyon secenegı var oyunlarda batarya tasarrufu ıcın vıdeo kalıtesını ayarla secengı mevcut neden bızım kullandıgımız g3 lerde cloudy romlarda bu ozellık yok ya da neden portlanmadı bununla ılgılı bılgısı olan varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flameteam -- 22 Temmuz 2015; 20:07:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flameteam

https://youtu.be/t6-88OvwUho?t=5m5s video da akıllı telefonlar ıcın hızlı şarj aletı tanıtılıor ve lg g4 modeli de mevcut cıhazlar arasında dıkkat ceken konu ıse ayarlar kısmından batarya bılgısını gırdıgınde en altta oyunlar ıcın optımızasyon secenegı var oyunlarda batarya tasarrufu ıcın vıdeo kalıtesını ayarla secengı mevcut neden bızım kullandıgımız g3 lerde cloudy romlarda bu ozellık yok ya da neden portlanmadı bununla ılgılı bılgısı olan varmı ?

LG sürücüleri kapalı kaynak kodlu bu yüzden portlanamaz ama LG her zaman yeni telefonlarının programlarına eski telefonları için güncelleme kolay olsun diye kod ekler. Bu yüzden UX 4.0 kullanabiliyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• G3 ile delirmeceler
     ★★★ LG G3 KULÜBÜ VE ANA KONUSU ★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -forumber- -- 22 Temmuz 2015; 21:54:50 >
  • Merhaba arkadaslar bugun lg g3 aldım turkcellden 503k serisi ambalajı falan kapalı idi dikkat ettim telefonu actım uygulamaları kurdu ayarları yaptım telefon android 5.0 ile cıktı karsıma bu mümkün müdür acaba ?
  • Elsa kullanıcısına yanıt
    hain LG :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: denobino

Merhaba arkadaslar bugun lg g3 aldım turkcellden 503k serisi ambalajı falan kapalı idi dikkat ettim telefonu actım uygulamaları kurdu ayarları yaptım telefon android 5.0 ile cıktı karsıma bu mümkün müdür acaba ?

Normal

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen uzun süre video test etme imkanım oldu. Cayır cayır güneşin altında (Kafa derim bile yanmış arkadaş ) FHD video çektim. 14 dakika sonra telefon video çekmeyi durdu ısı nedeniyle. Ekran parlaklığı en sondaydı, sanırım onun da etkisi oldu. İlk defa bu kadar ısındığını gördüm telefonun :) Yoksa normal günlük kullanımda oyunlarda falan hiç ısındığını bilmiyorum şikayetim olmamıştı.
  • Telefonu gece şarja bıraktım sabah kalktım bir baktım telefon aşırı derecede sıcak elime aldım tuşa bastım ekran yok gelmiyor şarj dan çıkardım pili sokup taktım gene yok şuan servise gidiyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanun.ist

Aslında cihaza hard reset attıktan sonra şarj konusunu hemen yargılamamak gerkiyor. Çünkü cihaz senin kullanımını öğrenmeye başlıyor ve kendisini ona göre optimize ediyor.

''Cihaz ile kurulan duygusal bağ'' dedikleri bu olsa gerek..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoDuR

quote:

Orijinalden alıntı: kanun.ist

''Cihaz ile kurulan duygusal bağ'' dedikleri bu olsa gerek..?

Yok hayır. Arkadaş doğru söylüyor.
  • 
Sayfa: önceki 21182119212021212122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.