Şimdi Ara

LG G3 ilginç imei sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • IMEI işlerinden pek anlamam açıkçası bundan 1sene önce g3 almıştım uygun bir fiyata satıcı arkadaş bu cihaz swap diye söylemişti zaten ona göre de uygun aldım
    Gelelim meseleye 1 hafta önce klon diye mesaj geldi tabi ben biraz araştırma içerisine girince çok ilginç bir olaya denk geldim aldığım cihaz ile *#06# dediğimde çıkan imei ilearkasında yazan imeil aynı işin ilginç yanı btk sorgulamasında farklı bir cihaz ( blackbarry ) marka bir cihaz çıkıyor telefon ülke kodlamasında ise 04 yani çin üretimi cihaz yazıyor neden bu böyle anlayamadım cihaz orijinal en azından oyun veya kamera performansı gayet iyi antutuda yalan söylemiyor herhalde :) bu imeil hem arkasında hem üzerinde aynı olup ta aynı zamanda farklı olarak nasıl kayıt olunur bunun nedeni nedir
     LG G3 ilginç imei sorunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• riskoflife27 R kullanıcısına yanıt
    IMEI klonlaması yapılmış BlackBerry olan cihazın imeisini G3 e atarak cihazın sistemde BlackBerry olarak gözükmesini sağlamış sonra elindeki telefonda patlamış Vs. Cihaza imei kaydı veya pasaport kaydı gerek tekrar dan imei atmaya kalkarsaniz böyle olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: RdvnKrca

IMEI klonlaması yapılmış BlackBerry olan cihazın imeisini G3 e atarak cihazın sistemde BlackBerry olarak gözükmesini sağlamış sonra elindeki telefonda patlamış Vs. Cihaza imei kaydı veya pasaport kaydı gerek tekrar dan imei atmaya kalkarsaniz böyle olabilir

Yani telefonun kasasında yazan imei numarasını farklı bir imei diye kayıt edebilir sisteme onu mu diyorsunuz ?

• riskoflife27 R kullanıcısına yanıt
    Tabiki de hocam cihazın arkasındaki orjinal imeisi büyük ihtimalle yurtdışı cihazı sizinki yurtdışından imei kaydı hatta pasaport kaydı olmayan cihazı alıp üzerine eski model bir yurtiçi telefonun imei sini klonlayarak satıyorlar o imei de er geç bulunuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: RdvnKrca

Tabiki de hocam cihazın arkasındaki orjinal imeisi büyük ihtimalle yurtdışı cihazı sizinki yurtdışından imei kaydı hatta pasaport kaydı olmayan cihazı alıp üzerine eski model bir yurtiçi telefonun imei sini klonlayarak satıyorlar o imei de er geç bulunuyor

Bilmiyordum arkasındaki IMEI li farklı bir cihaz olarak kayıt edilebileceğini :) verdiğin bilgiler için tessekur ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.