Şimdi Ara

===> LG G2 TEKNİK KONU <===

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
9.447
Cevap
155
Favori
452.949
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> LG >> ===> LG G2 TEKNİK KONU <===
Giriş
    168 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

evet daha mantıklı iki türlü de garanti dışı kalıyor, yeniden rom atmak root izini tamamen kaldırmaktan daha kolay :) Radyo için en mantıklı yöntem bu sizin de dediğiniz gibi...
    Hem 10f atıp hem de root etmek de bir seçenek böylece root isteyen bir sürü programı kullanabiliriz, daha sonra da hard reset atıp yeniden 10c yükleriz hiçbir sıkıntık kalmaz...
    Evet hocam sürüm harfi düşünce birçok program hata veriyor, hemen hemen tek çözüm hard reset atmak...

Rootta sanırım iz kalıyor ancak rom atınca herhangi bir iz kalmıyor anladığım kadarıyla. Herhangi bir sıkıntıda tr 10c ye dönersek bunu servis anlayamaz. Öyleyse garanti dışına da çıkaramazlar teli?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

hiç root vs. yapmayacaksanız flash tool ile orjinal romuna dönerseniz yeterli hocam garanti dışı olmaması için...
    Garanti olsun diye bir de hard reset atarsınız olur biter...
    |
    |
    dream25 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şimdilik radyo için acelem yok. Kitkatı bekleyeceğim bir iki ay daha. Kitkat geldikten sonra geçerim başka ülkenin romuna sırf radyo için . Stok romdan memnunum yani. Teşekkür ederim cevapların için.

|
    |
    Led Zeppelin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: thesandwich

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dragonslaye®

quote:

Orijinalden alıntı: mert.tdg

arkadaşlar xda da split view kurlumu buldum fakat nasıl yapacağımı çözemedim. anlayan bi arkadaş açıkarsa çok güzel olur.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2544206

Recovery den flashlayın diyor.

tşkrler hocam indiriyorum şimdi. bu arada bişey sormak istiyorum. Rootlu kullanıyorum ben. stock rom yükleyince root gidicek. Fakat daha önceden root yaptiğim belli olur mu acaba?

1.sayfayı okuyun lütfen.

1. sayfayi okuyun demekten baska bisey bilmionuz mu acaba? cevabını tam bulamıyorm sayfada

"Daha önce yüzlerce kere yazıldı, lütfen eski yazılanları okuyun" şeklinde de yazılabilirdi. Ama sizlere kolaylık olsun diye Anakonudan ayrı olarak böyle bir konu açıp, 1.sayfaya da ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiyi yazıp bir rehber oluşturduk. 1.sayfada cevabı olan sorular olunca da 1.sayfaya bakınız diyerek sizleri oraya yönlendirerek zaman kaybetmemenizi, oradaki diğer bilgilerden de faydalanmanızı ve en önemlisi de konuya emeği geçenlere biraz saygı göstermenizi sağlamaya çalışıyoruz. Pulstar arkadaşımız olsun, diğer arkadaşlar olsun akıllarından zorları mı vardı ki bunca emek harcadılar?
    Bencilce sadece bana özel cevap verilsin diye beklemek ve size yardımcı olmak isteyen kişilere fırça atmak yerine biraz emeğe saygı gösterebilirsiniz.

Bu arada eğer sorununuz hakkında yazılmış, resimlerle bile anlatılmış bir şeyi bulamıyorsanız, ya bu telefonu elinizden hemen çıkartın yada gidin bir telefoncuya yaptırın.

adamim boyle bilgili konusmaya calismissin ama bilgin altında ezilmekten kurtulamamissin. verecegin cevap ya evettir yada hayır. fakat ben neyse karsilasiyorum. sacma sapan bir postla 'ilk sayfaya bakin'. kac kere baktim benim cevabimi karşılayacak bi cevap göremedim. fakat konunuz iyi bilgilendirme konusunda yeterli ama konu sahiplerinin bunu yapti diye bi artistlik söz konusu. konu guzel fakat konuyu acan elemanlarin 0 olduğu kanaatindeyim. umarım anlamissindir. ama ben oyle olduğunu sanmıyorum bi sorunun cevabıni direterek ilk sayfaya bak diyorsan senin zekandan kuşku duyarum.

• Yüzbaşı
    451 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar xda da split view kurlumu buldum fakat nasıl yapacağımı çözemedim. anlayan bi arkadaş açıkarsa çok güzel olur.

tşkrler hocam indiriyorum şimdi. bu arada bişey sormak istiyorum. Rootlu kullanıyorum ben. stock rom yükleyince root gidicek. Fakat daha önceden root yaptiğim belli olur mu acaba?

1.sayfayı okuyun lütfen.

1. sayfayi okuyun demekten baska bisey bilmionuz mu acaba? cevabını tam bulamıyorm sayfada

"Daha önce yüzlerce kere yazıldı, lütfen eski yazılanları okuyun" şeklinde de yazılabilirdi. Ama sizlere kolaylık olsun diye Anakonudan ayrı olarak böyle bir konu açıp, 1.sayfaya da ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü bilgiyi yazıp bir rehber oluşturduk. 1.sayfada cevabı olan sorular olunca da 1.sayfaya bakınız diyerek sizleri oraya yönlendirerek zaman kaybetmemenizi, oradaki diğer bilgilerden de faydalanmanızı ve en önemlisi de konuya emeği geçenlere biraz saygı göstermenizi sağlamaya çalışıyoruz. Pulstar arkadaşımız olsun, diğer arkadaşlar olsun akıllarından zorları mı vardı ki bunca emek harcadılar?
    Bencilce sadece bana özel cevap verilsin diye beklemek ve size yardımcı olmak isteyen kişilere fırça atmak yerine biraz emeğe saygı gösterebilirsiniz.

Bu arada eğer sorununuz hakkında yazılmış, resimlerle bile anlatılmış bir şeyi bulamıyorsanız, ya bu telefonu elinizden hemen çıkartın yada gidin bir telefoncuya yaptırın.

adamim boyle bilgili konusmaya calismissin ama bilgin altında ezilmekten kurtulamamissin. verecegin cevap ya evettir yada hayır. fakat ben neyse karsilasiyorum. sacma sapan bir postla 'ilk sayfaya bakin'. kac kere baktim benim cevabimi karşılayacak bi cevap göremedim. fakat konunuz iyi bilgilendirme konusunda yeterli ama konu sahiplerinin bunu yapti diye bi artistlik söz konusu. konu guzel fakat konuyu acan elemanlarin 0 olduğu kanaatindeyim. umarım anlamissindir. ama ben oyle olduğunu sanmıyorum bi sorunun cevabıni direterek ilk sayfaya bak diyorsan senin zekandan kuşku duyarum.

Senin tarzinda yonetilecek bir konu açarsan takipci olmak isterim.

|
    |

• Yarbay
    5197 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

Stok romu flash tool ile kurduktan sonra birde factory reset yaparsanız root tan eser kalmaz.Daha önce root landığı da belli olmaz.

• Yüzbaşı
    895 Mesaj
    Arkadaşlar bu telefonu alalı 3 gün oldu. 15-20dk oyun, gün boyu wi-fi açık, ekran parlaklığı %65. Sizce bu değerler de bir sorun var mı ?

Battletag: Dovahkiin#2514 // Battlelog: Xyl1t // Xfire: Beyaban

Blade & Soul Türkiye Fan Sitesi
  • Er
    13 Mesaj
    Beyler ota ile 10d yukleyince wi-fi gitti bende baglaniyor ama kullanamıyor ne onerirsiniz ( dubaibilisimden aldim ve rom falan hicbiseyi degistirmedim)
    Bir de 3g kullanarak gezinebiliyorum ancak download yapamiyorum acayip sorunlar hep ben de mi

|
    |

Orijinalden alıntı: kılass

kitkatta radyo gelme ihtimali var mı tr romuna?

FM Radyo'nun ROM sürümü ile bir ilgisi yok. Bu ülke ile ilgili bir durum. Eğer radyo Türkiye'de gelirse LG'nin başı çok ağrır. Malum olunduğu üzere, radyosu olan her cihazın Bandrol zorunluluğu vardır. Satılmış olan cihazlar nasıl Bandrol alacaklar?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

MiMix2 6/256GB Black Miui Global Kararlı v9.6.1.0 ODEMIFD / MiNote2 4/64GB Black MIUI v9 Global Beta
    MiPad2 64GB MIUI v8 MultiRom / MiBox3 International AndroidTV v8.0 / Tronsmart T428 MiniPC 4.1.2 JB

Mi A1 4/64GB Gold / Mi5 Prime 3/64GB Black / RedMi Note 4X 3/32GB Black / Mi4LTE 3GB/16GB / RedmiNote3Pro 3GB/32GB / LG Optimus G2(D802) 16GB / Moto G 16GB / LG Optimus 4XHD 16GB / GT-I9000 Galaxy S 8GB (Out of service) / Sony Ericsson Xperia X1i WM6.5
    Nexus7 2013 32GB (Out of service) / Nexus7 32GB Wifi / Ainol Aurora II 16GB / Apple iPad 32GB Wifi+3G
    Amazfit Pace / LG G Watch R (Out of service)
  • Teğmen
    148 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Press_Play_On_Tape

quote:

quote:

quote:

Stok romu flash tool ile kurduktan sonra birde factory reset yaparsanız root tan eser kalmaz.Daha önce root landığı da belli olmaz.

teşekkürler hocam kac gundur bu cevabi arıyordum fakat ilgilenen pek kisi yoktu

• Yarbay
    6079 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Xaioyu

Arkadaşlar bu telefonu alalı 3 gün oldu. 15-20dk oyun, gün boyu wi-fi açık, ekran parlaklığı %65. Sizce bu değerler de bir sorun var mı ?

Bu bataryayı böyle kullanırsan 1 yıl içinde bataryan %50 performans kaybı yaşatır. Forumun farklı konularında 1milyon kez yazıldı konuşuldu. Elinizdeki cihazların bataryalarını %15 altına zorda kalmadıkça düşürmeyin ve %100 olduğundada uzun süre şarjda bekletmeyin diye...

Aman siz siz olun batarya kullanımına dikkat edin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gopc@ -- 12 Ocak 2014; 22:01:57 >
    quote:

Orijinalden alıntı: Gopc@

quote:

Orijinalden alıntı: Xaioyu

Bu bataryayı böyle kullanırsan 1 yıl içinde bataryan %50 performans kaybı yaşatır. Forumun farklı konularında 1milyon kez yazıldı konuşuldu. Elinizdeki cihazların bataryalarını %15 altına zorda kalmadıkça düşürmeyin ve %100 olduğundada uzun süre şarjda bekletmeyin diye...

Aman siz siz olun batarya kullanımına dikkat edin..

Forumda çok fazla bilgi kirliliği var. İstediğin bilgiyi hemen bulamıyorsun.
    Bu dediğiniz şeyi yeni öğreniyorum. Bundan sonra o şekil kullanmaya dikkat edicez artık

Battletag: Dovahkiin#2514 // Battlelog: Xyl1t // Xfire: Beyaban

Blade & Soul Türkiye Fan Sitesi

• Teğmen
    185 Mesaj
    Sadece rootlanmış telefonum üzerinden yeni güncellemeyi yükledim ve açılışta cwm recovery ekranına takılıyorum. Bu ekranı geçip açılamıyor telefon. Nasıl hallederbilirim bu sorunu?

download mod ta bağladıgınızda yine rootlu oldugu belli olur unutmayın bunu da.. ne yaparsanız yapın root olduktan sonra geriye dönüşü yok.. rooted yazacak download modtayken..
    |
    |
    thesandwich kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    850 Mesaj

benimde başıma geldi.. hard reset deneyin.. olmadı romu tekrar yükleyin.. anca kurtuldum cwm den..
    |
    |
    Vamptonite kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    185 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Grck

benimde başıma geldi.. hard reset deneyin.. olmadı romu tekrar yükleyin.. anca kurtuldum cwm den..

Hard reset işe yaramıyor. Daha detaylı yardımcı olabilir misin nasıl kurtuldun?

tamir için önerisi olan varmı?
    Selamlar arkadaşlar. Geçtiğimiz salı günü uzun süredir kıskacımda olan g2yi bir internet sitesinden lg türkiye garantili olarak aldım. Herşey iyi güzelken üç sorunla karşılaştım, bunları siz tecrübeli arkadaşlara sorarak en azından rahatlamak istiyorum,değişim süresi 7 gün olduğunu varsayarsak acaba değişimlik bir durum var mı sizlerle birlikte karar vermek istedim;

1) bir keresinde whatsapptan msj yazarken telefonun klavyesi çalışmadı, yana kaydırabiliyordum ve internette diğer sekmelerde gezebiliyordum mesaj kısmındaki klavye de çalıştısadece whatsapptaki çalışmadı ama telefonu kapatıp açınca düzeldi.

2) Youtube veya alkışlarla yaşıyorum gibi internet üzerinden video izlediğimde video bittikten sonra ana sayfaya geldiğimde üst kısımdaki şebeke, saat, pil yüzdesi,whatsapp ve gelen mesaj ikonları ve 3g işareti gibi işaretler kayboluyor. dokunmatiği üstten aşağı indiremiyorum, bu çok aklıma takıldı. arkada kapatma tuşuyla ekranı kapatıp açtığımda geliyor.

3) 3.sıkıntım ise kılıfla alakalı. quick window özellikli çakma bir kılıf aldım. Fakat kılıfı katladığım zaman(mesaj yazarken katlamak zorundayım) otomatik olarak quickwindow özelliği devreye giriyor ardından hemen ekran kapanıyor. Bu yüzden quickwindow özelliğini kapattım. Eğer orjinallerde böyle bir durum yoksa değiştirmeyi düşünüyorum.

• Yarbay
    2763 Mesaj

Yüzde 15 altina düşünce ne oluyor ki hocam da bataryaya zarar veriyor... bana çok mantikli gelmedi... yanlış bilmiyorsam sarj yüzde yüz olduğu zaman yeni tür bataryalard a akım kesiliyor ve şarj da kalmasinin bir zararı olmuyor... yanlış ise düzeltin lütfen...

|
    |
    Xaioyu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
bankalar.org
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.