Şimdi Ara

===> LG G2 TEKNİK KONU <===

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
9.447
Cevap
155
Favori
452.917
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> LG >> ===> LG G2 TEKNİK KONU <===
Giriş
  • Uzaklaştırılmış 29 gün cezanın, 28 gün 15 saat 42 dakika kadarı kaldı.

asla yaşamazsınız hocam :)
    root yetkisi kalkar, cwm silinir...
    Ama normal telefon içindeki ayarlarınız verileriniz olduğu gibi kalır...
    Bu yöntemle onlarca kez rom attım kendi g2 me...
    En düzgün update işlemi flash tool üzerinden yapılandır bence...
    |
    |
    1984 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: mamilim90

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

OTA güncellemesi şu şekilde yapılır. Güncelleme dosyası telefona iner. Sonrasında da yüklenebilmesi için telefon kendisini Recovery modunda açar. Recovery'den güncelleme dosyası yüklenir ve telefon yine kendisini restart ederek açar. Bu yükleme sırasında Dalvik Cache te silindiği için, açılırken uygulamaların optimizasyonunu yapar. Optimize sonrası da cihaz kullanımınıza sunulur.

Eğer cihazınıza Custom Recovery yüklediyseniz, bu güncelleme sırasında Stok Recovery bulunamayacağından güncelleme yapılamayacaktır. Cihaz, güncelleme yapılması için ilk açılışta Recovery'den açılmaya programlandığı için de her açılışta mecburen otomatik olarak Recovery'e girecektir. Buradan çıkılabilmesi için güncellemenin yapılarak açılışta Recovery'e girilmesini sağlayan programlamanın iptal edilmesi gerekir. Güncelleme bu durumda yapılamadığından bu da mümkün olamamakta ve her açılışta Recovery açılmaktadır.

Bu nedenle Custom Recovery kullanan kişilerin ASLA OTA'DAN GÜNCELLEME YAPMAMALARI gerekmektedir. Flash Tool ile yapılabilir.

Ben 1. sayfadaki kendi mesajıma ekledim ama Pulstar arkadaşımız da "Custom Recovery kullanan kişilerin ASLA OTA'DAN GÜNCELLEME YAPMAMALARI gerekmektedir." uyarısını ilk mesajına eklemesi çok yararlı olacaktır.

Boyutu nie bu kadar büyük ? 1,3 gb

OTA güncellemesi 65 MB kadar. KDZ dosyası ise 2 GB civarında diye hatırlıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

MiMix2 6/256GB Black Miui Global Kararlı v9.6.1.0 ODEMIFD / MiNote2 4/64GB Black MIUI v9 Global Beta
    MiPad2 64GB MIUI v8 MultiRom / MiBox3 International AndroidTV v8.0 / Tronsmart T428 MiniPC 4.1.2 JB

Mi A1 4/64GB Gold / Mi5 Prime 3/64GB Black / RedMi Note 4X 3/32GB Black / Mi4LTE 3GB/16GB / RedmiNote3Pro 3GB/32GB / LG Optimus G2(D802) 16GB / Moto G 16GB / LG Optimus 4XHD 16GB / GT-I9000 Galaxy S 8GB (Out of service) / Sony Ericsson Xperia X1i WM6.5
    Nexus7 2013 32GB (Out of service) / Nexus7 32GB Wifi / Ainol Aurora II 16GB / Apple iPad 32GB Wifi+3G
    Amazfit Pace / LG G Watch R (Out of service)

• Yarbay
    10739 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 1984

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1984

İlk mesajda kotu haber diye belirtilen garantinin dusmesi durumuyla ilgili bir sorum var,

Rom yuklemeden unroot yapmak diye bir yontemden bahsedilmis, bunu yapinca rootlandigi anlasilmiyor mu? Garantiye gondermeden once bunu yapinca anlasiliyor mu?

Zaten Rom yüklemeden yapılan Unroot için kötü haber diye yazıldı. Evet bu yöntemde Root kalkıyor ve cihazda Root isteyen uygulamaları kullanamıyorsunuz. Ama download moduna girdiğinizde ROOTED yani Root yapılmış yazısı ile karşılaşıyorsunuz. Bu yüzden garantiye yollanacaksa mutlaka Türkiye'nin Romunun (tabi bu Türkiye cihazları için geçerli) yüklenmesi gerekiyorki Download modunda UNROOT yazsın. Rom yükleme videomda da bu konuya değinmiştim. Videoyu izleyebilirsiniz.

cevabınız için teşekkürler,

telefonunu loopa düşüren arkadaşların mesajlarını görünce biraz tedirgin oldum açıkçası, size şöyle birşey sorsam

telefon rootlandı, cwm yüklendi, program versiyonu D80210b-tur, android sürümü 4.2.2,
    baseband sürümü m8974a-aaaanazm-1.0.190036 (işe yarar bir bilgi mi bilemedim)

ben ilk mesajda yazılan "3- LG FLASH TOOL KULLANARAK STOCK ROM YÜKLEMEK " adımlarını takip edip Turkey 10c yazılımını yüklersem sorun yaşar mıyım?

wireless ile bağlıyken gelen updatei yapamıyorum cihazınız köklenmiş olabilir mesajı alıyorum, ki haksız değil :))

ne yapayım şimdi sizce?

1.mesajda anlatıldığı ve benim de videoda anlattığım şekilde yükleyebilirsiniz.

MiMix2 6/256GB Black Miui Global Kararlı v9.6.1.0 ODEMIFD / MiNote2 4/64GB Black MIUI v9 Global Beta
    MiPad2 64GB MIUI v8 MultiRom / MiBox3 International AndroidTV v8.0 / Tronsmart T428 MiniPC 4.1.2 JB

Mi A1 4/64GB Gold / Mi5 Prime 3/64GB Black / RedMi Note 4X 3/32GB Black / Mi4LTE 3GB/16GB / RedmiNote3Pro 3GB/32GB / LG Optimus G2(D802) 16GB / Moto G 16GB / LG Optimus 4XHD 16GB / GT-I9000 Galaxy S 8GB (Out of service) / Sony Ericsson Xperia X1i WM6.5
    Nexus7 2013 32GB (Out of service) / Nexus7 32GB Wifi / Ainol Aurora II 16GB / Apple iPad 32GB Wifi+3G

• Yarbay
    2333 Mesaj
    Arkadaslar Telefona Otg kablosu takinca telefon sarj olma konusunda sipitiyor sizde boyle bi durum var mi aksam 1 de sarja taktim %16 idi sabaha karsi 5 de kalktim sarj daha %91 idi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: kara-yılan

daha önce hiç bişey yüklemedim 2 gün önce orjinal 10 c güncelledim root yapıp bi program kullanmak istiyordum.
    süper su ile unroot yaptım
    root checker le baktıgımda root olmadı diyor

Ne yapmaya çalıştığınızı anlamadım. Root yapmak istiyorsanız niye root yaptıktan sonra unroot işlemini yapıyorsunuz? Unroot yapılan bir cihazda Root checker in root yok demesi normal değilmidir?
    Unroot yapmak istiyorsanız Root isteyen uygulamanızı nasıl kullanacaksınız?

1.sayfada çok geniş olarak Root - Unroot konularını anlattım. Önce onlara bir göz atıp farklı bir konudan bahsediyor iseniz daha açık yazın lütfen.

Şimdi diğer mesajlarınızı gördüm.
    Videoda anlattığım şekilde Root yaparsanız bir hata varsa ekranda görürsünüz. Sizin yaptığınız gibi ekran kapanmaz. Daha sonra da ekranda yazanları paylaşırsanız sorunu anlarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 11 Ocak 2014; 11:43:38 >

• Yarbay
    11568 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: epcel

Arkadaşlar kimse cevaplamıyor. Custom recovery yüklü cihaza flashtool ile rom kurduğumuzda stock recovery geri geliyor mu?

Gelmesi lazım.

Hiç yüklemedim sadece düz mantık yürütüyorum.

Merhaba hocam,

Aynı sorun bendeki telefonda da var. Telefon 311k serili. Flashtool yükleyerek romu yüklemeye çalıştığımda %49 da takılıyor. Bunun için ne yapmam gerekiyor. Teşekkürler.
    |
    |
    chatin_62 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emiLL -- 11 Ocak 2014; 12:22:52 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Orijinalden alıntı: epcel

Arkadaşlar kimse cevaplamıyor. Custom recovery yüklü cihaza flashtool ile rom kurduğumuzda stock recovery geri geliyor mu?

Gelmesi lazım.

Hiç yüklemedim sadece düz mantık yürütüyorum.

Teşekkürler...
    |
    |

Orijinalden alıntı: SxXXxN

Merhaba hocam,

Aynı sorun bendeki telefonda da var. Telefon 311k serili. Flashtool yükleyerek romu yüklemeye çalıştığımda %49 da takılıyor. Bunun için ne yapmam gerekiyor. Teşekkürler.

Daha bu sabah bununla ilgili olarak yazılan mesajlar gördüm. Konuda birçok defa da dile getirildi. Son sayfaları biraz daha dikkatli olursanız çözümü bulabilirsiniz.

• Binbaşı
    1427 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SxXXxN

Merhaba hocam,

Daha bu sabah bununla ilgili olarak yazılan mesajlar gördüm. Konuda birçok defa da dile getirildi. Son sayfaları biraz daha dikkatli olursanız çözümü bulabilirsiniz.

Aslında okudum, cwm den falan bahsedilmiş fakat sanki sorun tam anlamıyla çözülememiş gibi anladım. Şimdi LG mobile Support Tool diye bir uygulamadan yeniden yüklemeyi deniyorum. 2 gb lık bir dosya indiriyor. Umarim sorunsuz versiyon yükseltebilirim. Kendimde Sony Xperia Z var root, Update vs. sıkıntı çıkarmadan hallediyorum fakat G2 nin bazı modellerinde böyle sıkıntı çıkarması ve root lu cihazların güncelleme alırken hata alması enteresan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SxXXxN -- 11 Ocak 2014; 13:32:19 >
    |
    |

• Yarbay
    2937 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

asla yaşamazsınız hocam :)
    root yetkisi kalkar, cwm silinir...
    Ama normal telefon içindeki ayarlarınız verileriniz olduğu gibi kalır...
    Bu yöntemle onlarca kez rom attım kendi g2 me...
    En düzgün update işlemi flash tool üzerinden yapılandır bence...

Uygulamalar da kalacak degil mi?

quote:

Orijinalden alıntı: kara-yılan

daha önce hiç bişey yüklemedim 2 gün önce orjinal 10 c güncelledim root yapıp bi program kullanmak istiyordum.
    süper su ile unroot yaptım
    root checker le baktıgımda root olmadı diyor

Ne yapmaya çalıştığınızı anlamadım. Root yapmak istiyorsanız niye root yaptıktan sonra unroot işlemini yapıyorsunuz? Unroot yapılan bir cihazda Root checker in root yok demesi normal değilmidir?
    Unroot yapmak istiyorsanız Root isteyen uygulamanızı nasıl kullanacaksınız?

1.sayfada çok geniş olarak Root - Unroot konularını anlattım. Önce onlara bir göz atıp farklı bir konudan bahsediyor iseniz daha açık yazın lütfen.

Şimdi diğer mesajlarınızı gördüm.
    Videoda anlattığım şekilde Root yaparsanız bir hata varsa ekranda görürsünüz. Sizin yaptığınız gibi ekran kapanmaz. Daha sonra da ekranda yazanları paylaşırsanız sorunu anlarız.

1 sayfadaki anladıma bakarak root yapmaya çalıştım süper user geldi root oldugunu anladım ama root gerektiren programları kurdugumda root yok diyor.
    tekrar root yapmayı defalarca denedim root bat dosyasına tıkladıgımda siyah ekran geliyor bi tuşa basıyorum ama yazılar çıkıp kayboluyor .
    büyük ihtimal rootlarken bi hata oluştu

• Uzaklaştırılmış 29 gün cezanın, 28 gün 15 saat 42 dakika kadarı kaldı.

Evet hocam herşey olduğu gibi kalıyor ama Root isteyen uygulamalar için yeniden Root edip yeniden ayar yapmak gerekebilir adaway gibi.

|
    |
    1984 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    LG flash tool ile stock rom yüklesem sorun olurmu telefonda tr v10c var root gereklimi romu yükledikten sonra root yapmak istiyorum.
    almanya 10e yükleyebilirmiyim en stabil rom hangisi kamera sorunu giderilmiş rom yüklemek istiyorum
    |
    |
  • Yüzbaşı
    273 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: PwaGG

quote:

Orijinalden alıntı: badboyua

arkadaş youtube hd video izleyince video kasıyor.başına gelen var mı çözümü ne?

İnternet bağlantınız kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

öyle olsa kardeşimin telefonu da kasardı
    Arkadaşlar andorid sistemine yabancıyım hatta ilk kullanışım diyebilirim telefonun şarjı gayet iyi gidiyor ama telefon çok ram kullanıyor 1,2 civarı hiç bir uygulama açık değilken nedenini pek anlamadım,ek olarak cihazın güncellemeleri otomatik gelecek mi kendim manuel mi yapacağım,aslpahlat 8 i yüklerken yarıda bırakmıştım bugun indirmeye çalıştığımda cihazınıza uygun değil sorunu aldım onuda pek anlamadım epey sorum oldu yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürlertema,uygulama,oyun tavsiyesi her türlü açığım yardımlarınızı bekliyorum

quote:

Orijinalden alıntı: PwaGG

quote:

arkadaş youtube hd video izleyince video kasıyor.başına gelen var mı çözümü ne?

İnternet bağlantınız kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

öyle olsa kardeşimin telefonu da kasardı

Full hd aciyordur o zaman sizin cihaziniz yukaridaki 3 nomtaya tiklayin hd noktasi parliyor isik saciyorsa full d dir ustune bir kere tiklayin hafif griye yakin bir renkle parlak olmayan sekilde yanicaktor o zaman hd birde kasmaya devam ediyorsa kardesinizin cihazi daha dusuk cozunurluktedir ondan daha dusuk kalitede aciyordur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    .

• Yüzbaşı
    273 Mesaj
    kasmaya devam ediyor norm hd de de sorun var belli bizim de bu sorun olsun şans işi:)
    |
    |

SELAM BEN İGO YU İNDİRDİM AMA DOSYAYI ACAMIYORUM NEDENİ NE OLABİLİR
    |
    |
    ummet1963 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
canlı radyo dinle
Media Sözlük
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,922
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.