Şimdi Ara

===> LG G2 TEKNİK KONU <=== (188. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.438
Cevap
135
Favori
467.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OTA güncellemesi şu şekilde yapılır. Güncelleme dosyası telefona iner. Sonrasında da yüklenebilmesi için telefon kendisini Recovery modunda açar. Recovery'den güncelleme dosyası yüklenir ve telefon yine kendisini restart ederek açar. Bu yükleme sırasında Dalvik Cache te silindiği için, açılırken uygulamaların optimizasyonunu yapar. Optimize sonrası da cihaz kullanımınıza sunulur.

Eğer cihazınıza Custom Recovery yüklediyseniz, bu güncelleme sırasında Stok Recovery bulunamayacağından güncelleme yapılamayacaktır. Cihaz, güncelleme yapılması için ilk açılışta Recovery'den açılmaya programlandığı için de her açılışta mecburen otomatik olarak Recovery'e girecektir. Buradan çıkılabilmesi için güncellemenin yapılarak açılışta Recovery'e girilmesini sağlayan programlamanın iptal edilmesi gerekir. Güncelleme bu durumda yapılamadığından bu da mümkün olamamakta ve her açılışta Recovery açılmaktadır.

Bu nedenle Custom Recovery kullanan kişilerin ASLA OTA'DAN GÜNCELLEME YAPMAMALARI gerekmektedir. Flash Tool ile yapılabilir.

Ben 1. sayfadaki kendi mesajıma ekledim ama Pulstar arkadaşımız da "Custom Recovery kullanan kişilerin ASLA OTA'DAN GÜNCELLEME YAPMAMALARI gerekmektedir." uyarısını ilk mesajına eklemesi çok yararlı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 10 Ocak 2014; 16:18:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sükût

Güncelleme tamam. Fakat bir sorum olacak. Ekran karartma efekti bnde çalışmıyordu .Yine düzelmedi sebeb ne olabilir?

Ayarlarda yer alan bir efekt kurcalarsanız bulursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

OTA güncellemesi şu şekilde yapılır. Güncelleme dosyası telefona iner. Sonrasında da yüklenebilmesi için telefon kendisini Recovery modunda açar. Recovery'den güncelleme dosyası yüklenir ve telefon yine kendisini restart ederek açar. Bu yükleme sırasında Dalvik Cache te silindiği için, açılırken uygulamaların optimizasyonunu yapar. Optimize sonrası da cihaz kullanımınıza sunulur.

Eğer cihazınıza Custom Recovery yüklediyseniz, bu güncelleme sırasında Stok Recovery bulunamayacağından güncelleme yapılamayacaktır. Cihaz, güncelleme yapılması için ilk açılışta Recovery'den açılmaya programlandığı için de her açılışta mecburen otomatik olarak Recovery'e girecektir. Buradan çıkılabilmesi için güncellemenin yapılarak açılışta Recovery'e girilmesini sağlayan programlamanın iptal edilmesi gerekir. Güncelleme bu durumda yapılamadığından bu da mümkün olamamakta ve her açılışta Recovery açılmaktadır.

Bu nedenle Custom Recovery kullanan kişilerin ASLA OTA'DAN GÜNCELLEME YAPMAMALARI gerekmektedir. Flash Tool ile yapılabilir.

Ben 1. sayfadaki kendi mesajıma ekledim ama Pulstar arkadaşımız da "Custom Recovery kullanan kişilerin ASLA OTA'DAN GÜNCELLEME YAPMAMALARI gerekmektedir." uyarısını ilk mesajına eklemesi çok yararlı olacaktır.

Arkadaşlar öğrenmek istediğim tek konu, custom recovery yüklü cihaza,flashtool ile herhangi bir sürümü yüklediğimizde custom recovery siliniyor mu?
    LG G2 den önce kullandığım tüm cihazları rootlu ve custom recovery ile kullandım. Stock recovery flash layıp stock rom kurabiliyordum. G2 de ilk defa yapacağım için tereddüt ediyoum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi epcel -- 10 Ocak 2014; 17:32:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

OTA güncellemesi şu şekilde yapılır. Güncelleme dosyası telefona iner. Sonrasında da yüklenebilmesi için telefon kendisini Recovery modunda açar. Recovery'den güncelleme dosyası yüklenir ve telefon yine kendisini restart ederek açar. Bu yükleme sırasında Dalvik Cache te silindiği için, açılırken uygulamaların optimizasyonunu yapar. Optimize sonrası da cihaz kullanımınıza sunulur.

Boyutu nie bu kadar büyük ? 1,3 gb

• PwaGG kullanıcısına yanıt
    Valla başıma gelmediği için bilmiyorum hocam ama herşeyin bir çaresi vardır illaki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Valla başıma gelmediği için bilmiyorum hocam ama herşeyin bir çaresi vardır illaki

benim düşmüştü sanırım ama twrp yüklüydü ve download moda da giriyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: PwaGG

quote:

Orijinalden alıntı: hygrafik

arkadaşlar 10b 10c 10f romlarını kurmama rağmen tel bazen arama geldiğinde,tuş kilidini açtığımda reset atıyor,hard reset factory reset, gmail güncellemesini bile kaldırdım halen aynı,bu sorunu yaşayan veya çözümünü bilen varmı acaba ?

Yeniden mi başlatılıyor telefon anlayamadım sorununuzu

evet hocam kapanıp yeniden açılıyor cihaz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PwaGG

quote:

arkadaşlar 10b 10c 10f romlarını kurmama rağmen tel bazen arama geldiğinde,tuş kilidini açtığımda reset atıyor,hard reset factory reset, gmail güncellemesini bile kaldırdım halen aynı,bu sorunu yaşayan veya çözümünü bilen varmı acaba ?

Yeniden mi başlatılıyor telefon anlayamadım sorununuzu

evet hocam kapanıp yeniden açılıyor cihaz

yüksek sıcaklık koruması gibi bir şey vardı hidden menüden yapılan alakası var mı bilmiyorum ama oradan olabilir

• Kamerada sorun yaşamaya başladım. Kamerayı açmaya çalıştığımda;

"Ortam dosyalarını taradıktan sonra tekrar deneyin" uyarısı vererek açılmıyor!

Bu ortam dosyalarını nereden nasıl taratacağız bilgisi olan biri var mıdır acaba?

• Telefonu kapatıp açınca düzeldi ama home tuşuna basılı tutup arka plandaki uygulamaları kapatırken de video guide ile ilgili "üzgünüz video guide..." diye bir uyarı veriyor. Oysa ki bahsettiği programı açıp çalıştırmıyorum bile...

Telefonum root'lu değil. 10c kurulu telefonda...

benim de düşmüştü galiba :/ sürekli res atıp duruyordu...
    falsh tool da işe yaramamıştı (rom atılamıyordu) ama sonra twrp ile herşeyi sildim telefondaki, sonra download modda attım normal yazılımı...
    bir de hocam
    philz cwm de ntfs otg desteği var :)
    harddiske falan sorunsuz yedek alabiliyorsunuz haberiniz olsun, ben telefonda ikisini de tutuyorum lazım olur diye(twrp 2.6.3.4 ve cwm philz )
  • quote:

benim de düşmüştü galiba :/ sürekli res atıp duruyordu...
    falsh tool da işe yaramamıştı (rom atılamıyordu) ama sonra twrp ile herşeyi sildim telefondaki, sonra download modda attım normal yazılımı...
    bir de hocam
    philz cwm de ntfs otg desteği var :)
    harddiske falan sorunsuz yedek alabiliyorsunuz haberiniz olsun, ben telefonda ikisini de tutuyorum lazım olur diye(twrp 2.6.3.4 ve cwm philz )

söylemiştiniz hatta sizinle konuşmuştuk bunu :D flash toolla nasıl atılamıyordu ki :D silince nasıl atıldı veya
  • Güncelleme geldi. Ama hiç bir fark yok gibi. En azından ben fark etmedim..
    Valla hocam atılmadı nedense sonra herşeyi seçip wipe yaptım telefon öyle içi boş kalınca kabul etti attığım rom u, en düzgün o rom çalışmıştı yukleediklerimden usenmesem tüm romlari öyle atarım :) twrp veya başka bir recovery e girdiği müddetçe telefona bişi olmuyo o an anladım hocam. İllaki kurtarılıyor telefon.

• quote:

Valla hocam atılmadı nedense sonra herşeyi seçip wipe yaptım telefon öyle içi boş kalınca kabul etti attığım rom u, en düzgün o rom çalışmıştı yukleediklerimden usenmesem tüm romlari öyle atarım :) twrp veya başka bir recovery e girdiği müddetçe telefona bişi olmuyo o an anladım hocam. İllaki kurtarılıyor telefon.

İnternal atorageyi wipe yaptiktan sonra othgile mi attiniz romu

download moda alıp flash tool ile rom atabildim hocam ondan sonra...
    atamasaydım sizin dediğiniz yöntem ile rom atacaktım... Gerek kalmadı...
    Şuan sürekli recovery den yedek alıyorum, böyle bir durum olursa direk onu yüklerim full wipe yapıp...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Led Zeppelin -- 10 Ocak 2014; 18:48:22 >
  • quote:

download moda alıp flash tool ile rom atabildim hocam ondan sonra...
    atamasaydım sizin dediğiniz yöntem ile rom atacaktım... Gerek kalmadı...
    Şuan sürekli recovery den yedek alıyorum, böyle bir durum olursa direk onu yüklerim full wipe yapıp...

Yedekte cok yer kapliyor rom dosyasi bulundurmak daha mantikli

harddiske almaya başladım o yüzden...
    ama telefonda iki tane recovery bulundurmak lazım kesinlikle...birisi olmazsa diğeri kurtarıyor bir şekilde...
    sistem yedeği 5 gb oluyor, kişisel veriler ise değişiyor hocam...
    ben bilgisayarımı bile yedekliyorum(250 gb kadar ) o yüzden gözüme küçük geliyor nedense...
  • quote:

harddiske almaya başladım o yüzden...
    ama telefonda iki tane recovery bulundurmak lazım kesinlikle...birisi olmazsa diğeri kurtarıyor bir şekilde...
    sistem yedeği 5 gb oluyor, kişisel veriler ise değişiyor hocam...
    ben bilgisayarımı bile yedekliyorum(250 gb kadar ) o yüzden gözüme küçük geliyor nedense...

Diger recovery i mevcut recovery uzerinden mi flashliyorsunuz

Evet hocam hani içinde recovery bat olmayan ZIP li Install olanlar, direk Flash layın yeniden başlatın, yüklendiğiniz recovery hemen açılıyor

• 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.