Şimdi Ara

LG G2 ROM-MOD MAIN PAGE | LOLLIPOP-KITKAT-MIUI-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM (3612. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
72.763
Cevap
147
Favori
1.624.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 36103611361236133614
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    download mode için ses açma + usb kablo bağlantısı
  • xperius kullanıcısına yanıt
    Afedersin bende öyle yapıyordum ama yanlış yazmışım. Yine de açılmıyor download mode..
  • trucks_one kullanıcısına yanıt
    Hocam aynısı bana da oldu. Üç dört telefoncuya verdim hiçbiri beceremedi. En son recovery'ye alabildim telefonu. Ama çok hızlı olmanız lazım. Telefon tamamen kapalıyken (bazen ekran kapalı olabilir ama o yazıdan sonra telefon kapanmıyor. Bunun için hiç tuşuna 8 saniye kadar basılı tutun lg logosu gelip hemen gidecek. Telefon kapalı oluyor böyle) telefon kapalıyken ses kısma ve güç tuşuna basılı tutun. LG logosu gelir gelmez elinizi kaldırıp hemen ses açma ve kısmaya aynı anda basılı tutun. Hard resen ekranı gelecek sanırım. İki kere yes dedikten sonra twrp'ye girmiş olmanız gerekmekte. Telefonda varsa rom öyle flashlayabiirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Angel of the Lord kullanıcısına yanıt
    Beceremedim vallahi.
    Lg logusu geldiğinde elimi hem güç butonundan hemde ses kısma butonundan çekip hemen ses kısma ve ses açmaya mı basılı tutacağım yoksa sadece lg logosu geldiğinde güç butonundan elimi çekip ses açmaya mı basacağım?

İki türlü de denedim ama giremedim yinede...
    Ahahaha oldu becerdim sayenizde. Çabucak dediğiniz için elim ayağıma dolaşıyor ve ses kısmadan elimi çekmeden ses açmaya basıyormuşum madem :) Biraz önce fark edip düzelttim sayenizde.
    Çok teşekkürler, eğer bugün düzeltemeseydim yarın aşağıdaki up uzun methodu deneyecektim :D

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2582142
  • trucks_one kullanıcısına yanıt
    Onu denemeyi ben de düşündüm ama büyük ihtimal beceremezdim ben. Geçmiş olsun.

• sanırım kulaklık girişi bozuldu cihazın kulaklık takılı olmamasına rağmen kulaklık takılı gözüküyor üfledim püfledim kulak çubuğuyla temizledim yok olmuyor format attım rom değiştim gene aynı kulaklık girişimi değişçek acaba değişirse ne kadar tutar bu zımbırtı
  • djvietnam kullanıcısına yanıt
    Servis degilde dukkanlarda 25-30tl masrafi var el becerin varsa gittigidiyordan jack al kendin tak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaz sicaklari + oyun diyince islemci 80-83 dereceleri batarya 45 dereceleri gordu. Boşta islemci 45-50 batarya 38-40 derece. Yaşadigim yerde hava sicakligi 30-33 derece.Denedigim romlar: Crdroid, AOSPExtended, AİCP

Dorimanx kernelinde max sicakligi ayarlayabiliyorduk mesela max 70 olsun sonra downclock yap seklinde. Nougat ve marshmallow kernelleri cok fazla buglu. Lolipop'a gecicem mecbur ama hangi rom bilemedim. Yardimci olur musunuz?

Yada islemci sicakligini dusurmek icin bir carede olabilir.
    (Kernel adiutor'dan cpu 1.5ghz dusurdum, gpu 320 mhz dusurdum, cok cekirdek guc tasarufunu actim fayda etmedi)
    ( Universal Kernel Maneger'i tekrar editlemisler UKM Reborn diye onu yukleyip synapse'dan gerekli islemleri yaptim yine sicaklik dusmedi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saasc -- 11 Temmuz 2017; 19:41:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 yıl oldu telefon hâlâ yağ gibi akıyor. Sol üstünde sarılık var(kronik sorun) telefonun başka bir sorunu yok.
    Biraz da kullanmayı bilmek lazım, Nougat rom kullanıyorum bende sorun yok. Kamerası da gayet güzel. Çekimden önce lensi silerseniz daha iyi sonuç alırsınız.
    Xposed falan kurup bilip bilmeden her türlü ince ayarı kurcalarsanız "stabil değil yaaa" dersiniz tabi.
    Son build, güvenlik yaması dahil, Safetynet fixli şekilde kullanılıyor.

Önerebileceğim iki tane Nougat rom, uygulamalar ve ayarlar var. Ayarları isteyen olursa PM atabilir.
  • custom rom mu stock rom mu kullanıyorsunuz hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahbap

custom rom mu stock rom mu kullanıyorsunuz hocam?

Nougat custom olduğuna göre, evet. Bu saatten sonra Lollipop kesmez artık.

• doğru ya dün kafam kazan gibiydi, hangi sürüm hangi rom olduğunu bırakın, neredeyse adımı bile unutacaktım
    cevap için teşekkürler
  • RR Nougat ROM 14.07.2017 Tarihli Yeni sürümü yayınladı.
    Haftalık güncellemeye geçmişler sanırım geçen hafta.
    Bu yayınlanan 2. Haftalık güncelleme.
  • miui8 romunu oneren varmi beyler duan clody 3.3 teyim

• Şarj durumu nasıl? Mokee romdayım. Denediğim RR sürümlerinde göre daha iyi gidiyor şarjı. Haftalık sürümlerde durum nasıldır bilmiyorum ama.

Şarj hakkında yorum yapacak kadar kullanamadım daha. Genel olarak benim oturduğum yer de şebeke sorunu olduğu için şarj konusunda yanlış bir ölçüm oluyor.
  • ekranı kırılan ve pili ölen g2 ye yaşanmışlıklarımızın hatrına kıyamadım yaptırdım. şimdi ikinci telefon olarak kullanacağım. ancak şu an stock 5.0.2 yükle. custom nougat romlara geçmek için kestirme yol var mıdır?
  • AOSP tabanlı romlarda ROOT problemi yaşayan var mı arkadaşlar

Önceden ekstra işleme gerek kalmadan root seçeneği geliştirici seçeneklerinden aktif ediliyordu. Şimdi denediğim AOSP romların hiçbirinde root aktifleşmiyor.

AICP - RR - LINEAGE denendi.
  • Magisk Manager indirmeniz lazım hocam. Sonra uygulama içinden Magisk 13.1 ya da artık son versiyon kaçsa onu indirip twrp'den flashlamanız gerek.

• 
Sayfa: önceki 36103611361236133614
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.