Şimdi Ara

LG G2 ROM-MOD MAIN PAGE | LOLLIPOP-KITKAT-MIUI-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM (3566. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
72.763
Cevap
147
Favori
1.624.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35643565356635673568
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayır hiç denemedim bir bilgim yok,

Crdroid kullanıyorum çok çok memnunum ama tavsiye ettiğim kişiler yükleyemedi sorun çıktı, vebal da almak istemiyorum

İşinizi gören her rom iyidir, bir telefondan zorlasan ne beklenir ki, telefon işte..

Yükle gitsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhanbilgin

Merhabalar. Bu telefonu yaklaşık 2.5 senedeir severek kullanıyorum. Her türlü romu, kerneli modu denedim. Lakin hiç bir mod beni 4k ve 120 fps modu kadar mutlu etmedi. Son zamanlarda ne kadar da güncel android sürümlerinde takılsam da beni şu kamera olayı her dakika stock tabanlı romlara çekiyor. Son 1 aydır stok 30f kullanıyorum. Ama lg tabanlı romlarda olan bir sorun var ki kayafı yiyeceğim artık hiç bir yardım bulamıyorum bu konuda ne burada ne xda da ne de başka bir yerde.

Sorunu basitçe anlatmak gerekirse cihazın hem kulaklık hem de dahili hoparlör sesinde takılma(lag) oluyor. Müzik ne güzel çalarken bir anca zıtt diye ses geliyor 1 saniyileğine geçiyor. Bu da genelde müzik zevkinizi berbat bir şekilde baltalıyor. Çok şey denedim ama tüm android 5.0 tabanlı romlarda bu sorun var. Benim denediğim bir kaç yöntem oldu:

-Viper4android'in stabil güncel versiyonunu kurmak ya da kaldırmak
    -Stok kernel xceed kernel dorimanx güncel kernel hepsi aynı.
    -Stereo hoparlör modu kullanamak ya da kullanmamk onla da bir alakası yok.

Bunun bir uygulama ile de alakası yok. Kendi müzik çaları, youtube, özellikle de spotify... Gördüğümü kadarıyla bir tek fm radyoda olmuyor.

Şu olay yüzünden telefondan soğudum. Var mı aranızda bir g2 duayeni. Bu soruna çözümü olan?

Benim önerim sorunun tam bir çözümü değil belki ama dualboot yapıp telefonu kullanabilirsiniz ben ndm 5.5 ve rr 7.1 rom kullanıyorum bu şekilde.

• Merhabalar,

Ne yaptım, nasıl yaptım bilmiyorum. Telefonun 19GB'ı kayıp. Resimleri aşağıya ekliyorum. Belki çözülür diye LGUP ile ve LG Flash Tool 2014 (CSE flash modu kullanarak) ile stock rom yükledim (Italy D80230a_00.kdz) fakat bir çözüm olmadı.
    Bir türlü telefondaki 19GB yi sıfırlayamıyorum.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,
    1. ve 2. Resimler hafızanın dağılımı
    3. Resim Misc'in dağılımı

DM

LG G2 ROM-MOD MAIN PAGE | LOLLIPOP-KITKAT-MIUI-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM LG G2 ROM-MOD MAIN PAGE | LOLLIPOP-KITKAT-MIUI-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM LG G2 ROM-MOD MAIN PAGE | LOLLIPOP-KITKAT-MIUI-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmnokia -- 19 Şubat 2017; 2:40:21 >

• dmnokia kullanıcısına yanıt
    https://www.lgdestek.net/hafizasi-16-gba-dusen-32-gblik-lg-g2-kurtarmak-85/

bunu deneyin hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: alifatihayik

arkadaşlar, rootlu g2 de cloudy flex 2.8 yüklüydü dün bir anda şarj olmamaya başladı, pil simgesinin üstünde şarj oluyor gözüküyor fakat pilin yüzdesi artmıyor, sadece arabada şarj oldu, kablo ve adaptörle ilgili bütün kombinasyonları denedim olmadı diğer bir sıkıntı ise telefonu yeniden başlatmaya çalıştığımda açılmıyor sadece güç tuşu ve ses kısma tuşu ile açılıyor, ben de bu sabah cloudy 3.3 lollipop a geçtim ilk önce şarj oldu telefonu yeniden başlatmak istedim yine açılmadı aynı tuş kombinasyonu ile açıldı daha sonra sadece kapattım normal yolla yine açılmadı, yukarıda bahsettiğim tuş kombinasyonu ile açtım ve şarja taktım şuan şarj oluyor. yardımcı ola bilecek arkadaş var mı?

yardımcı olacak arkadaş var mı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ynsemre1 kullanıcısına yanıt
    Cihazım 16 gb lik. Ama deneyebilrim dualbootu. Nasıl yapıyoruz hiç bilgim yok bu konuda bir ara yapmak istemiştim ama vazgecmistim. Var mi konuyu anlatan bir link?

• quote:

Orijinalden alıntı: ynsemre1

Öncelikle bu videoya bir kere bakın ardından bu yazıyı okuyun yavaş yavaş olaylar aklınızda şekillenir.
    https://www.youtube.com/watch?v=hSwHINYYDlc

Aklınızda bir soru kalırsa yardımcı olmaya çalışırım.

quote:

Orijinalden alıntı: Blackcodetech

Hocam video eklememiştim ama şöyle anlatayim

Öncelikle romlar ve patch dosyalarını telefona atıyorum iki tane dosya oluşturuyorum

1 ve 2 olarak

Daha sonra uygulamayı kuruyorum

Patch zip file kısmına gelip birincil yapacağımız romu seçiyorum Telefon modelini d802 ve kaydedileceğini rom versiyonunu primary rom olarak seçiyorum. kayıt yeri soruyor 1 olarak adlandirdigim klasörü seçiyorum ve kaydet diyorum. Birincil romda kullanacağım tüm patch dosyalarına da aynı işlemi yapıyorum.

Ben birincil olarak stock rom seçtim ama fark olacağını düşünmüyorum.

İkincil kuracağım rom içinde aynı işlemleri yapıyorum rom versiyonu olarak secondary seçiyorum ve klasör olarakta 2 konumunu seciyorum.

İlk kurulum için
    Dosyalarimi oluşturduktan sonra recovery moda giriyorum. Hybrid bootstack flashliyorum.

Reboot recovery diyorum

3 kez Full wipe yapıyorum

Önce 1 klasorundeki dosyaları flashliyorum.

Ardından 2 klasorunde oluşturduğum dosyaları flashliyorum.

Reboot diyorum.

İkincil romda başlatıyor kurulumu yapıp dual boot patcher uygulamasını kuruyorum.

Uygulama içinden ROMs sekmesine geliyorum.

Seçili olan romun yanında yeşil tik işareti var diğer roma geçmek için onu işaretliyorum yeşil tik yer değiştiriyor.

Ayarlar sekmesini seçip reboot u tikliyorum cihaz yeniden başlatılıyor ama diğer romda orada da kurulum işlemini yaptıktan sonra dual boot patcher uygulamasını kuruyorum.

Bu uygulama sayesinde romlar arası yukarıda bahsettiğim şekilde geçiş yapıyorum.

Eğer birinci roma ses yükseltme dosyası flashlayacaksam örneğin yine uygulamadan önce dosyayı seçiyorum primary rom olarak seçiyorum ve 1 klasörüne kaydediyorum. Kullandığınız roma patch yüklemeniz pek sağlıklı değil onun için recovery den yüklemenizi tavsiye ederim zaten izin vermiyorda olabilir.

Normal şekilde patchsiz dosya yüklemenizi de tavsiye etmem sistemi bozabilir. Zaten wipe yapmamaniz gerekiyor çünkü uygulama data kısmı altına özel dosyalar kuruyor.

Uygulama üzerinden kullanmadığınız roma wipe yapıp onun bulunduğu kısma başka bir romu recovery den yada uygulama üzerinden rom kurabilirsiniz.

Kurmuş olduğunuz rom yada üzerine yüklediğiniz mod romu bootloop a sokarsa sıkıntı yaşayabilirsiniz onun için sağlam romlar ve tecrübe ettiğiniz mod ları kullanmanızı tavsiye ederim.

Aklınıza takılan başka bir husus olursa kurulum öncesi ve sonrası cevaplayabilirim.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar

Önceden yazılmış bir konu tekrar alıntıladım aynı şekilde izleyip fikir sahibi olun sonrasında bu yazıyı okuyun varsa aklınıza takılan soru işaretlerini cevaplamaya çalışırım.

Şu an 3 aydır kullanıyorum bundan önce 4 ay daha kullanmıştım telefonun içinde bir çok rom dosyası var iki ayrı sistemde de uygulamalar yüklü birçok apk, ıvır zıvırlar ile 13 gb yer alıyor ki romların biri 1.3 gb diğeri gapps + rr rom oda etse etse 700 mb geri kalan kullanım alanı uygulamalarınıza dosyalarınıza bağlı olarak size göre değişir.

Uygulama

https://dbp.noobdev.io/downloads/

• UniqueLiFe U kullanıcısına yanıt
    Eyvallah @UniqueLiFe hocam,

Çalıştı. Çok teşekkür ederim.

DM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dmnokia -- 19 Şubat 2017; 17:44:43 >
  • dmnokia kullanıcısına yanıt
    rica ederim hocam sorun çözüldüyse ne mutlu bize
  • Arkadaşlar yarın yeni roma geçmeyi düşünüyorum. Xosp mi önerirsiniz RR 5.8.1 mi?

• ahbap kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. RR 5.8.1 kesinlikle tavsiye ederim.

• Beyler biliyorum konusu burası değil ama bilen vardır belki. miui v8 rom kurdum ama hücresel veriden internet bağlantısı gerçekleştiremiyorum.. aslında sadece whatsapp google play ve spotify a giriyor geri kalan programlarda internet bağlantısı gerçekleştiremiyorum. Wifi da sorun yok bunun çözümü bilen varmı acaba ?
  • SahiNN1 kullanıcısına yanıt
    Vodafone kullanıyorsanız Erişim Noktası adları (APN) Vodafone TR internet seçeneğini seçin. Diğer Operatörler de de aynı şekilde olması lazım. Aklıma gelen bu belki gözden kaçırmışsınızdır bir deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resurrectionn

Vodafone kullanıyorsanız Erişim Noktası adları (APN) Vodafone TR internet seçeneğini seçin. Diğer Operatörler de de aynı şekilde olması lazım. Aklıma gelen bu belki gözden kaçırmışsınızdır bir deneyin.

onuda yaptım işe yaramadı malesef hocam
  • SahiNN1 kullanıcısına yanıt
    Malesef aklıma başka bir şey gelmiyor üzgünüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamsar24

https://sourceforge.net/projects/resurrectionremix/files/d802/Nougat/RR-N-v5.8.1-20170203-d802-Official.zip/download

Hocam bu ROM'dan önce herhangi bir bootstack yüklememiz gerekiyor mu? Uzun süredir buraları takip edemiyorum da.

An itibariyle CM 13 kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thal1on

quote:

Orijinalden alıntı: karamsar24

https://sourceforge.net/projects/resurrectionremix/files/d802/Nougat/RR-N-v5.8.1-20170203-d802-Official.zip/download

Hocam bu ROM'dan önce herhangi bir bootstack yüklememiz gerekiyor mu? Uzun süredir buraları takip edemiyorum da.

An itibariyle CM 13 kullanıyorum.

Hocam ben RR 5.8.1 kurarken önce rom sonra gaps ve en son Bootstack kuruyorum sonra restart yapıyorum. Şimdiye kadar Allah'a şükür bir problem olmadı. Bir kere RR 5.8.1 yüklüyken geri Cloudy g2 3.3 yüklerken bootstack yüklemeden direk full wipe yaptım ve yükledim. Cloudy rom açıldı. O şekilde de problem çıkmadı. Ama RR 5.8.1 yüklerken bootstack yüklemeyenler restarttan sonra problem yaşadılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karamsar24 -- 21 Şubat 2017; 1:5:47 >

• Garip bi durum normal lineage os romundada resurractiondada basima geldi live display menusunde renk sicakligi automatic seciliyken devreye girmiyo elle secmek gerekio rom ilk kuruldugunda sorun yok ama 2 gun sonra ekran sicakligini otomatik degistirmiyo bir bendemi bole aceba bu yuzden hep night mod secili kullaniom.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğru bende bu şekilde yaptım. sonradan kapadım hiç uğraşmadim.

• 
Sayfa: önceki 35643565356635673568
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.