Şimdi Ara

LG G2 ROM-MOD MAIN PAGE | LOLLIPOP-KITKAT-MIUI-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM (3542. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72.763
Cevap
147
Favori
1.624.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35403541354235433544
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam 1 ara zen romu kullabirdim pil suresi falan cok hosuma gitmisti. Ndm romunu da kullandim da bi zamandan sonra asiri kasmaya baslamisti ondan birakmistim ama galiba yinr NDM romuna geçeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xtr3ams

Arkadaşlar selam,

LG g2 d802tr telefonumda orjinal rom yüklü. ( 5.0.2 android )

telefonuma cm13 yüklemek istiyorum fakat TWRP bir türlü yükleyemedim. Bi sitede recovery.img vardı onu flashify mi ile flashladım telefonu recovery moda almaya çalışınca hata veriyor. sanırım hatalı recovery.img yükledim. Şu işi bilen bi arkadaş TWRP yi nasıl yükleyeceğimi öğretebilir mi lütfen

Hocam d802tr lp rom için autorec apk sı vardı onu denediniz root yetkiniz varsa çok basit bir şekilde kuruluyordu twrp bir de lp ilk sürümün üstüne güncellemeler gelmişti ondan dolayı twrp kuramamış olabilirsiniz ilk sürümde deneyin bunları.Bende bir tane d802tr cihazlar için autorec var linkini size veriyim belki işinize yarar.

https://drive.google.com/open?id=0B9bzaFxcKxTESGM1TTFWUHRHcFk

• quote:

Arkadaşlar selam,

telefonuma cm13 yüklemek istiyorum fakat TWRP bir türlü yükleyemedim. Bi sitede recovery.img vardı onu flashify mi ile flashladım telefonu recovery moda almaya çalışınca hata veriyor. sanırım hatalı recovery.img yükledim. Şu işi bilen bi arkadaş TWRP yi nasıl yükleyeceğimi öğretebilir mi lütfen

Cihaza root yapmadan twrp yuklenmiyo die biliom once rootlamaniz gerek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ynsemre1

quote:

Arkadaşlar selam,

Hocam d802tr lp rom için autorec apk sı vardı onu denediniz root yetkiniz varsa çok basit bir şekilde kuruluyordu twrp bir de lp ilk sürümün üstüne güncellemeler gelmişti ondan dolayı twrp kuramamış olabilirsiniz ilk sürümde deneyin bunları.Bende bir tane d802tr cihazlar için autorec var linkini size veriyim belki işinize yarar.

https://drive.google.com/open?id=0B9bzaFxcKxTESGM1TTFWUHRHcFk

Ben şunu anlayamadım, telefon d802 mi d802tr mi arka kapakta yazar diyor. arka kapakta d802 | FCC ID ZNFD802 MADE IN KOREA yazıyor. Ben bu telefonu Turkcell den aldım. Ayarlara gelip donanım bilgisi kısmına bakınca ise LG-D802TR yazıyor. benim telefonum nedir? Birde lp rom nedir? Lollipop mu ? Şimdi 5.0.2 kdz flashladım az önce download modu bozdum diye :) Şu andan itibaren ne yapmam lazım? Root uçtu gitti sanırım kdz yükleyince

Hocam onun arka kapak değişmiş o yüzden yazmıyor ama çözümü var bu vereceğim linkin sonuna imei numarınızı yazıp aratın sonra da model kısmına bakın mesela bende (<model>LGD802TR</model>) yazıyor d802tr yazıyor ise cihazınız Tr cihazıdır.
    Bir sonraki adımda flashladığınız kdz d802tr30c kdzsi ise aşağıdakileri yapın.

Ben çok zamandır stock lp roma dönmedim yani oradaki root işlerini felan unutum gibi ama şu yolu izleyeceksiniz telefona root yetkisi kazandırıp (root atıp)önceki yorumda verdiğim linkte ki rar ı çıkarıp apk yı kurup root yetkisi vereceksiniz ardından flash twrp yazıyordu galiba ona tıklayıp işlemin bitmesini bekleyeceksiniz ardından buradaki uygulamayı indirip root izni verin ardından twrp de başlatmasını bekleyin dediğim gibi çok zamandır o gibi işlerle uğraşmıyorum ilk zamanlarda olan şeylerden aklıma geldiği kadar.

Çok karmaşık oldu ama kusura bakmayın.

• quote:

Arkadaşlar twrp yüklendi, şimdi ben cm13 yükleyeceğim burada 2 dosya var. CyanogenMod Build yazan bildiğimiz rom sanırım. Birde karşısında CyanogenMod Recovery dosyası var. Onu nerede kullanacağım? O nedir. Forumlarda gezerken g2 için cm13 çıktı recovery de yüklerler umarım tarzında birşeyler yazmışlardı. Bu dosya nerede lazım bize?

Gerek yok. TWRP yeterli.

• quote:

Arkadaşlar twrp yüklendi, şimdi ben cm13 yükleyeceğim burada 2 dosya var. CyanogenMod Build yazan bildiğimiz rom sanırım. Birde karşısında CyanogenMod Recovery dosyası var. Onu nerede kullanacağım? O nedir. Forumlarda gezerken g2 için cm13 çıktı recovery de yüklerler umarım tarzında birşeyler yazmışlardı. Bu dosya nerede lazım bize?

Cm tavsiye etmem cm 14.1 kurup sildim xosp n romunu tavsiye ederim en begenilen romdur.

• Lg g2 twrp yukleme

• quote:

Arkadaşlar CM13 yükledim fakat şimdi de
    [CAF][7.1][D802] LG G2 CyanogenMod 14.1 ROM Kurulum Rehberi

bunu gördüm. android 7.1 mi oluyor bu? kullanan oldumu hiç aranızda?

cm 14.1 romu 7.1 surumunde evet 7.1.1 dururken 7.1 tavsiye etmem lgdestek sitesinde xosp romunu tavsiye ederim 7.1.1 surumunde.

• Lg g2 için liniage os 14.1 çıkmış indiriyorum simdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakert

Lg g2 için liniage os 14.1 çıkmış indiriyorum simdi

Cm 14.1 den ne farkı var?
  • Phantom7 P kullanıcısına yanıt
    Cyonegenmod lg g2 icin en son cm 13 u yayınladı.cyonegenmode yaptigi aciklamada gelistirciler liniageos olarak devam edeceklerini bildirdi.diger romlardan farki bu daha deneyemedim ama
  • g2nin bataryayı değişme zamanı geldi sanırım günde 7 yada 8kez şarz etmeye başladım durup duruken dakikada yüzde7 şarz gidiyor yetkili servisler kaça değişir acaba bilgisi olan varmı ?
  • Merhabalar arkadaşlar Bazı lollipop romlarda split view yok örneğin (H Rom v2.1) nette sadece kitkat için eklenti buldum birde cm romlar için.
    Custom Stock romlar için böyle bir mod varmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: djvietnam

g2nin bataryayı değişme zamanı geldi sanırım günde 7 yada 8kez şarz etmeye başladım durup duruken dakikada yüzde7 şarz gidiyor yetkili servisler kaça değişir acaba bilgisi olan varmı ?

Hocam lg nin yetkili servislerinde elinde muhtemelen g2 bataryası yoktur bekletiyler yakında 4 yaşına girecek bir telefon ve mayıs ayında telefonumu garantiye getirdiğimde 20 iş günü boyunca bekledim ellerinde parça yokmuş.
  • Hatırlatma.TWRP & RECOVERY Root tek işlemde LP

LG programı ile güncel sürücülerimiz bilgisayara kurulu olmalı!!!

Telefonun ayarlarına girin;telefon hakkında cihaz bilgilerinin olduğu menüde Derleme numarası ya da build numarası vardir. Üzerine 7 defa tıkladığınızda sizi geliştirici moduna alır.

Bu menüde USB debug yada hata ayıklama modu nu aktif ediyoruz.. (adb USB debug / adb USB hata ayıklama)

Sürücülerde kuruluysa telefonu bilgisayara bağlayıp tanımasını bekleyin.. ekran açık olsun,

Aşağıdaki dosyayı PC ye indirip bir klasöre boşaltin

One click RECOVERY Root

https://onedrive.live.com/?authkey=%21AMYgI-dlvBu4GrE&cid=E6F1C3DA9FE27372&id=E6F1C3DA9FE27372%2111036&parId=E6F1C3DA9FE27372%2111034&action=locate

Ve telefon bağlıyken içerisindeki OneClick_ROOT_RECOVERY.bat

Dosyasını çalıştırın..

!!! Size telefonda onay isteyen bir kutucuk cikartir.

Telefon ekranından

!!!herzaman izin ver!!! tıklayın ve kabul edin..!!!

Her zaman izin ver yapmazsaniz işlem başarısız olacaktir dikkat!

PC ekranında işlemler.

PC ekranında işlemler

Onay verdikten sonra telefon bir kaç kere yeniden başlayacak ve root ile recovery yüklemiş olacaktır..

Olayın videosu

Edit: linkler güncellendi resim eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umerzifonlu -- 5 Ocak 2017; 18:55:57 >

• Arkadaşlar cm 14.1 den cloudy 3.3 e veya lollipop türevi romlara geçmek için bootstack tarzı şeylere gerek var mı?Direk flashlamam yeterli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phantom7

Arkadaşlar cm 14.1 den cloudy 3.3 e veya lollipop türevi romlara geçmek için bootstack tarzı şeylere gerek var mı?Direk flashlamam yeterli mi?

Gerekiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler ben android stok rom 5.0.2 kullaniyorum cihazimda rootum. Pilim cok çabuk bitiyor. Biraz arastirinca pilimi 1900mah olarak gördüğünü kesfettim ama 3000 mah piller. Biraz arastirdim recoveryden flashla falan fixleyin deniyor da ne olduğunu bilemedim. Bunu duzeltebilecek bir yöntem var mı? Yoksa bu duruma takmamali miyim? Şimdiden teşekkür ederim. Bi de netten power profile fix diye bi zip buldum bunla duzeliomus da bunu nasil flashlicam flash recovery mi yoksa flash reboot mu twrp ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fen0men0 -- 6 Ocak 2017; 0:37:10 >
  • fen0men0 kullanıcısına yanıt
    Ampere ve battery calibration uygulamalarını Google Play'den yükleyip pilin amper ve voltaj durumlarını kontrol edin..
    Max voltaj ve amper değerleri pilde ne gosteriyor, ayrıca full şarj durumunda current voltaj yani bataryanın anlık değerlerine bakmamız gerekir. Ona göre pilin verimliligine karar verirsiniz. Fixler yada pili yenilersiniz..

Muhtemelen kalibre etmeniz bu durumu çözecektir..

• Tema RR Nougat üzerinde yok..

• 
Sayfa: önceki 35403541354235433544
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.