Şimdi Ara

[LG G2][ROM][20X][ROM YÜKLEME][TR][TUM KİTKAT KDZLER][ROOT/RECOVERY][4.4.2 GÜNCELLEME VE YÜKLEME REHBERİ][JB 4.2.2 GERİ DÖNÜŞ] (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.588
Cevap
55
Favori
218.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lollipop g2 ye root attıktan sonra (ctrl c yapıp n dedikten sonra)tel kapanıp açılıp loop a girdi.ne yapmak gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar hazır MIUI'nin v6 romu çıkmış ve yükleme planları yapıyorken, yeni bir rehber hazırlayayım diyorum. Bunun için çok teknik bir sorum olacak. Şu her yerde önümüze çıkan ve rom yüklerken herkesin başına bela olup, cihazların bootloop'a girmesine neden olup, saatlerce uğraştıran bumped, loki, JB Bootloader, KK Bootlader v.b. konuları etraflıca bana anlatabilecek bir arkadaş var mıdır? Bunlar nedir, niçin bazı romları yüklemek isterken bumped olması gerekiyor, niçin bazılarını yüklerken loki olması. Niçin bazı romları yüklerken JB Bootloader olması gerekiyor da bazılarını yüklerken KK bootloader olması. v.b. Bu aralar çok yoğun olduğum için etraflıca araştıracak vaktim yok. Ben de biraz hazıra konayım diyorum. Olmaz mı?
  • Telefon download mode'a girmiyor.Baska G2'lere defalarca yaptıgım sey ama bu girmiyor sebep ne olabilir.
  • Arkadaşlar bu yöntem ile lolipoptan Jelybeane dönsem birşey olmaz dimi? Birde bir arkadaş Almananya en son jelybean doayasinin kdz linkini atarsa çok sevinirim ona göre yüklicem 1 saate.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timur-_

Telefon download mode'a girmiyor.Baska G2'lere defalarca yaptıgım sey ama bu girmiyor sebep ne olabilir.

Cihazda twrp var mı hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

Arkadaşlar hazır MIUI'nin v6 romu çıkmış ve yükleme planları yapıyorken, yeni bir rehber hazırlayayım diyorum. Bunun için çok teknik bir sorum olacak. Şu her yerde önümüze çıkan ve rom yüklerken herkesin başına bela olup, cihazların bootloop'a girmesine neden olup, saatlerce uğraştıran bumped, loki, JB Bootloader, KK Bootlader v.b. konuları etraflıca bana anlatabilecek bir arkadaş var mıdır? Bunlar nedir, niçin bazı romları yüklemek isterken bumped olması gerekiyor, niçin bazılarını yüklerken loki olması. Niçin bazı romları yüklerken JB Bootloader olması gerekiyor da bazılarını yüklerken KK bootloader olması. v.b. Bu aralar çok yoğun olduğum için etraflıca araştıracak vaktim yok. Ben de biraz hazıra konayım diyorum. Olmaz mı?

Hocam cevap veremiyordum ban liydim cevabini bulabildin mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Blacktechtonix

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

Arkadaşlar hazır MIUI'nin v6 romu çıkmış ve yükleme planları yapıyorken, yeni bir rehber hazırlayayım diyorum. Bunun için çok teknik bir sorum olacak. Şu her yerde önümüze çıkan ve rom yüklerken herkesin başına bela olup, cihazların bootloop'a girmesine neden olup, saatlerce uğraştıran bumped, loki, JB Bootloader, KK Bootlader v.b. konuları etraflıca bana anlatabilecek bir arkadaş var mıdır? Bunlar nedir, niçin bazı romları yüklemek isterken bumped olması gerekiyor, niçin bazılarını yüklerken loki olması. Niçin bazı romları yüklerken JB Bootloader olması gerekiyor da bazılarını yüklerken KK bootloader olması. v.b. Bu aralar çok yoğun olduğum için etraflıca araştıracak vaktim yok. Ben de biraz hazıra konayım diyorum. Olmaz mı?

Hocam cevap veremiyordum ban liydim cevabini bulabildin mi?

Hayır, bu işlerden en çok anlayan arkadaşlar banlı olunca cevap ta gelemedi.

Öğrendiğim tek şey "Telefonumuzda yüklü olan Bootlader'ın ve Basaband'in hangisi olduğunu nasıl anlarız?" sorusunun cevabı oldu. XDA'da yazanlara göre, Bootloader'ı recovery'ye girmek için kullandığımız tuş kombinasyonları ile anlıyormuşuz.

JB Bootloader ise:
    Ses Kısma+Power
    LG logosu gelince
    Ses Kısma+Power

Kitkat Bootloader ise:
    Ses Kısma+Power
    LG logosu gelince
    Ses Kısma+Ses Açma

Bir de forumda şu kombinasyonları yapan arkadaşlar vardı. Bunlar hangi bootloader oluyor bilmiyorum.

Ses Kısma+Power
    LG logosu gelince
    Ses Açma+Power

Baseband içinse hakkında kısmında yazan baseband versiyonuna bakabiliyormuşuz.

10D & 10O (JB) Baseband: M8974A-AAAANAZM-1.0.190034

Default KK Baseband: M8974A-AAAANAZM-1.0.190082
    (Benim D80220C versiyonu 190084 sürüme sahip)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 17 Mayıs 2015; 12:42:14 >

• chatin_62 kullanıcısına yanıt
    Hocam pm den detaylı konuşalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Blacktechtonix

Hocam pm den detaylı konuşalım

Olur. Benim 10dk'ya kadar çıkmam lazım. Acelemiz yok nasıl olsa. Konuşuruz.
  • Arkadaslar selamlar oncelikle. Flashtool ile rom atarken %49 da kaliyor cihaz. Twrp ile full wipe yapip denedkm yine ayni. D802tr cihazina d802 10c yuklemistim. Lg nin siteden kdz indirip 4.2.2 yi sarj uzun gidiyor diye. Telefon ota dan guncelleme almiyor stock 10c de kaldi cihaz. 20c d802tr romu %49 da kalmadan yuklemem icin ne yapmam gerekli.

Yardim edeceklere simdiden tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hauntedd

Arkadaslar selamlar oncelikle. Flashtool ile rom atarken %49 da kaliyor cihaz. Twrp ile full wipe yapip denedkm yine ayni. D802tr cihazina d802 10c yuklemistim. Lg nin siteden kdz indirip 4.2.2 yi sarj uzun gidiyor diye. Telefon ota dan guncelleme almiyor stock 10c de kaldi cihaz. 20c d802tr romu %49 da kalmadan yuklemem icin ne yapmam gerekli.

LG Flash Tool 2014 ile yükleme yaparken CSE Flash'ı seçin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

quote:

Arkadaslar selamlar oncelikle. Flashtool ile rom atarken %49 da kaliyor cihaz. Twrp ile full wipe yapip denedkm yine ayni. D802tr cihazina d802 10c yuklemistim. Lg nin siteden kdz indirip 4.2.2 yi sarj uzun gidiyor diye. Telefon ota dan guncelleme almiyor stock 10c de kaldi cihaz. 20c d802tr romu %49 da kalmadan yuklemem icin ne yapmam gerekli.

Cse flash derken hocam?

• quote:

quote:

quote:

Cse flash derken hocam?

Aşağıdaki resimde görülüyor;

[LG G2][ROM][20X][ROM YÜKLEME][TR][TUM KİTKAT KDZLER][ROOT/RECOVERY][4.4.2 GÜNCELLEME VE YÜKLEME REHBERİ][JB 4.2.2 GERİ DÖNÜŞ]

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cse flash derken hocam?

Aşağıdaki resimde görülüyor;

[LG G2][ROM][20X][ROM YÜKLEME][TR][TUM KİTKAT KDZLER][ROOT/RECOVERY][4.4.2 GÜNCELLEME VE YÜKLEME REHBERİ][JB 4.2.2 GERİ DÖNÜŞ]

Normal flasha basiyordum ben hep daha oncede boyle atmistim bu yuzden mi %49 da kaliyormus hocam. Zahmet edip yazdifin icin cok tesekkur ederim Allah razi olsun.

• Hocam elinde 10b jelly bean sürümünün linki olan var mı? Lg firmware list sitesindeki linkler ölmüş.
  • Hocam o son kombinasyon lollipop bootloaderi daha önce yazmıştım. Birde sorduğunuz konularda bilgim var isterseniz yardımcı olabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Makifylmzz

Hocam o son kombinasyon lollipop bootloaderi daha önce yazmıştım. Birde sorduğunuz konularda bilgim var isterseniz yardımcı olabilirim.

Eyvallah teşekkür ederim.
  • G2 stock lolipop 30b yüklü...
    Resurrection Remix rom yüklemek istiyorum...
    rom yüklemeden baseband düşmesi gerekiyormuş ancak bulamadım yardım edecek arkadaş varmı?
  • bizim tr lollipop dışında önerebileceğiniz stock rom var mı kullandığınız. almanya,ingiltere stock rom gibi vs
  • lg mobile support tool %47de hata verip duruyor tamamlamıyor ne yapmalıyım acil
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.