Şimdi Ara

LG G2 IMEI Tamiri Ve 3G/4G Bağlanti Sorunu Çözümü(Video Eklendi) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
4
Favori
12.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam o zaman telefonu kayıt ettirmeye gerek yok 6 ayda bir bu işlemi yapsak telefon her türlü çalışır

edit: ls980 kullanıcısı arkadaşlar ana konudan bakabilirler :) gerçi biliyorsunuzdur da söyleyeyim dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirchade -- 2 Ocak 2016; 19:54:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sirchade

hocam o zaman telefonu kayıt ettirmeye gerek yok 6 ayda bir bu işlemi yapsak telefon her türlü çalışır

edit: ls980 kullanıcısı arkadaşlar ana konudan bakabilirler :) gerçi biliyorsunuzdur da söyleyeyim dedim

Hocam 6 ayda bir neden bu işleme gerek olsun imei kaydını diyorsanız bir kere hurda bi telefonunki atılırsa sorun olmaz ama imei atılan telefonda ilerde açılırsa her ikiside kapatılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir internet kullanıcısı -- 3 Ocak 2016; 0:32:06 >
  • Bir internet kullanıcısı B kullanıcısına yanıt
    LS980ZVC_12.tot dosyasını hex editör ile açıp lS980 yazan yere linkte verdiğin gibi D802 yaptım LGUP_8974.dll ile birlikte ekledim , flashtool hata verdi crossdl d802 to d802 sw .. baya denememe araştırmama rağmen aynı yerdeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murano55

LS980ZVC_12.tot dosyasını hex editör ile açıp lS980 yazan yere linkte verdiğin gibi D802 yaptım LGUP_8974.dll ile birlikte ekledim , flashtool hata verdi crossdl d802 to d802 sw .. baya denememe araştırmama rağmen aynı yerdeyim.

Bu hata işte değiştiremişsiniz demek hocam noktalarda hata çıkıyor olmuyor bende takılmıştım orada. o satırı bulunca doğrudan yazıyı değiştirmeyin o satıra karşılık gelen hex numaralarını komple aynı yapın kaydedin sorunsuz kabul edecektir

Mesela 33 44 04 4c vs.. gibi satırı ikisininkide aynı olsun baştan sona

Bu aşamayıda geçince cihaz sorunsuz açılacak ama simlocka düşecek simi görmeyecek siz wifiye bağlayın 5.0.2 indirecek onu indirince wifiyi kapatın bir güncelleme daha bulacak 130mblık onu sakın yüklemeyin güvenlik yaması onu yüklerseniz rot olmuyor ve unlock yapamassınız.Onu yüklemeden cihazı root yapın sonra devamını yazacağım:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir internet kullanıcısı -- 4 Ocak 2016; 0:08:01 >
  • Bir internet kullanıcısı B kullanıcısına yanıt
    Hex editor ile tot dosyası ile dediğiniz gibi versiyon değişikliği yaptıktan sonra flashtool ile yüzde 94 de yükleme hata verdi hata Usb open port gibi bir hata verdi son durum , android robotu erasing yüklemesi sonra install sonra lg logo da kalıyor , download mode yaptığımda fast boot siyah ekranda yazılar var :) yine olmadı cihaz yenileme olabilirmi arka kapakta LS980 yazıyor ama xda formlarında anakarta filan vs bakın yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murano55

Hex editor ile tot dosyası ile dediğiniz gibi versiyon değişikliği yaptıktan sonra flashtool ile yüzde 94 de yükleme hata verdi hata Usb open port gibi bir hata verdi son durum , android robotu erasing yüklemesi sonra install sonra lg logo da kalıyor , download mode yaptığımda fast boot siyah ekranda yazılar var :) yine olmadı cihaz yenileme olabilirmi arka kapakta LS980 yazıyor ama xda formlarında anakarta filan vs bakın yazıyor.

O deiğiniz gibi bir hata hiç duymadım acaba yanlışlıkla dokunup bağlantıyımı kestiniz:)
  • Konu bilgilileri benim telefona imei atılmış internet paketimden internete giremiyorum lütfen cevarp verin yeni apn ye internet yaptım olmadı hat avea
  • Lg d802 bi tel var.3g baglanmama sorunu var.videoda anlatilanlari yapmaya karar verdim ama teli pcye baglayip backup'a tikladigimda spc given could not unlock the phone.The phone willnot respond for 10 seconds. Hatasi veriyo spc kutusunda 000000 yaziyo starta basinca o hatayi veriyo.restore da da ayni sorun nerde biri yardimci olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bendede g3 bağlantı sorunu var parelel ithalat cihaz rom fln denedim beceremedim yardımcı olabilecek arkadaş varmı.
  • O hata muhtemelen cihazinin lp olmasindan kaynaklaniyor kk yuklersen baglanacaktir telefon.

@gs007tr

3g sorunu genelde efs dosya yapisinin bozulmasindan kaynaklidir modelinize uygun qcn dosyasini
    Qpst araciligiyla flashlayarak sorunu buyuk ihtimal cozebilirsiniz.
    Yapmadan once muhakkak yedek alin ve kendi telefon modelinize uygun qcn dosyasini yuklediginizden emin olun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tekrar uğraşacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gs007tr -- 4 Şubat 2016; 19:52:03 >
  • sulocanxxx kullanıcısına yanıt
    Hocam Selamlar. Bendeki telefon da yurtdışı kayıtlı. 4.4.2 den 5.0.2 ye yükselttim ve imei kayboldu. Fakat "0" değil de "null" yazıyor. Bu işlemleri yapmadan 4.4.2 roma dönüş yapsam düzelir mi
  • murano55 M kullanıcısına yanıt
    Selamlar Kardeşim... Senin sorunun aynısı bende oldu. Fakat cihaza uygun twrp yükleyemiyorum. Bunu nasıl yaptığını anlatabilir misin? Bir de ls980 rom yükleyince imei geri geldi mi?
  • cherkess1864 C kullanıcısına yanıt
    Eğer rom yükseltme sonucu IMEI ucmussa orjinal rom yuklediginizde büyük ihtimal gelir ama diyelim ki gelmedi o zaman nv tools ile IMEI yazabilirsiniz. Tabi bu islemi sadece kk romlarda yapabilirsiniz lp de lg yazılımı secenegi kaldirildigi icin olmuyor.

• yurt dışı lg g2 32 gb 4.4 sürümündeydi lg pc suite ile android 5 e geçtim güncelleme bittikten snra ekran dokunmatıklıgı düzgün çalışmamaya başladı başka yere tıklıyorum apayrıbiryeri algılıyor sonra 4.4 rom indirdim int. kurdum onu ondada aynı hatayı vermeye başladı güncellemeden önce hiçbir problemı yoktu lutfen yardım edın arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefinho

yurt dışı lg g2 32 gb 4.4 sürümündeydi lg pc suite ile android 5 e geçtim güncelleme bittikten snra ekran dokunmatıklıgı düzgün çalışmamaya başladı başka yere tıklıyorum apayrıbiryeri algılıyor sonra 4.4 rom indirdim int. kurdum onu ondada aynı hatayı vermeye başladı güncellemeden önce hiçbir problemı yoktu lutfen yardım edın arkadaşlar

Sulocanxxx daha iyi bilir ama genelde bu sorun cihaz modeli ile yüklenen yazılımın farklı olmasından kaynaklanıyo telefonun arkasında d800 gibi model numarası yazar ama aslında d802 olabilir gibi orjinal model numarasını öğrenip onun tot veya kdz stock dosyasını atınca düzelir dokunmatik iptal olduğundan düzelene kadar otg kablo ile telefona mouse bağlayabilirsin

@sulocanxxx hocam saolsun abd modeli g2 için dosya bulamama vs gibi sebeplerden dolayı yaklaşık 3 ay uğraştım ne zaman başım sıkışca p.m attım hepsindede bıkmadan usanmadan yardımcı oldu dünde yardımı ile telefonumu düzelttim videodaki anlatım ve programlar kesinlikle çalışıyo tekrardan teşekkür ederim hocam sayende bugün mobil verinin keyfine vardım :)
  • Sorunun yanlis rom yuklemeden dolayi kaynaklanıyor dostum arkadasin dediği gibi arka kapagi cikararak gercek modelini öğrenebilirsin. Islemelerini otg kablosu ile usb ve kalvye baglayarak halledebilirsin.

@kadireren01

Sorununu cozmene sevindim dostum

• Stok romlari nerden bulabilirim acaba d802 attim duzelmedi d800 sanirim

• Arka kapağı çıkarınca 2 ayrı yerde 2 ayrı model yazıyor hangisi ni dikkate alacaz?
    Bu mesaja eklenen görseller:

• sulocanxxx kullanıcısına yanıt
    Bi fikriniz var mı?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.