Şimdi Ara

Lg g2 dokunmatik sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler öncelikle herkese iyi forumlar. Bugün cebimden cikardim parlakligi acmak icin, yalniz baktim dokunmatik islemiyor. Telefonu kapattim yeniden başlattım düzelme yok. Baktim o kısımda paralel sekilde dokunmatikte sorun var. Internette arastirdim hard reset ile duzelebilecegi yazıyordu, bende hard reset atmadan önce sarı leke var mi yok mu diye bakayim dedim ve kontrol ettigimde yoktu. Telefona hard reset attım, telefon açıldı bir baktim sol üst köşede sarı leke ve dokunmatik hala çalışmıyor hemen quick memo actim ve o calismayan yerlerde cizgiler attim orasi cizilmiyor sekilde, yalniz bence bu sorun donanımsal bir sorun çünkü quick memoda sürekli yaptığım zamanlar o bosluk ilerleyen zamanlarda doluyor.. cihaz paralel ithalat ve Delta servis garantili cihazı göndermek istemiyorum çünkü ses kısma tusunda kırık var ve bu durumu onunla yargılayıp ücret talebinde bulunacaklar. Dediğim gibi hard reset attım ama düzelmedi. Bu durumla karşılaşan veya çözüm üretebilecek kişiler varsa yardimlarini bekliyorum.. tekrardan iyi forumlar..
     Lg g2 dokunmatik sorunu Lg g2 dokunmatik sorunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler quick memoda yukarı aşağı normal hızda yapınca o kısımda dokunmatik yerler cizilmiyor. Yalnız hızlı şekilde yukarı aşağı yaptığım zaman orası doluyor. Bu durumun servise gerek duymadan yapıla bilitesi var gibime geliyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Aslanor1940

Beyler quick memoda yukarı aşağı normal hızda yapınca o kısımda dokunmatik yerler cizilmiyor. Yalnız hızlı şekilde yukarı aşağı yaptığım zaman orası doluyor. Bu durumun servise gerek duymadan yapıla bilitesi var gibime geliyor..

Benim telde de sararma oldu bir kaç gün önce. Dokunmatik sorunu yok. Sağ gri çerçevede düşük bir mesafeden düşme nedeniyle küçük bir soyulma var. Servise göndereceğim ama sırf o soyulma nedeniyle garanti dışı bırakırlarsa tüketici hakem heyetine başvurup mecburen sonucu bekleyeceğim.

Bir daha kronik sorunu olan telefonlara asla yaklaşmayacam. Bir de gidip paralel aldık. Keşke biraz daha bekleyip lg garantili alsaymışım diyorum hep.

Delta Servis olayında gözlemlerime göre çifte standart oluyor. Kendi eliyle götürenler var. Telefonda kırık veya çizik olmasına rağmen başta kabul etmeyip sonradan garanti kapsamında yapmışlar. Maliyetten kaçınmak için orijinal ekran takmadıkları bile oluyor. Çok pişmanım çok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dostum telefon çok ısınıyor diye balkona koydum kocaman olan sari leke suan cok cok ufak şekilde ben bu işten gerçekten anlamadim. Ekran dokunmatigi hala çalışmıyor var bunun bir çözümü daha ama ne..

• quote:

Dostum telefon çok ısınıyor diye balkona koydum kocaman olan sari leke suan cok cok ufak şekilde ben bu işten gerçekten anlamadim. Ekran dokunmatigi hala çalışmıyor var bunun bir çözümü daha ama ne..

Aslında ısınma ile ilgili olduğundan pek emin değilim. Custom lollipop rom kurmuştum ısınma konusunda en iyisiydi. 1 buçuk ay boyunca neredeyse hiç 38 derece civarını bile görmedim. Pil sıcaklığı genelde 33 civarında idi. Oyun oynayan birisi de değilim sadece facebook whatsapp twitter dh dolanıyorum. Öyle ağır oynayan telefonu sürekli zorlayan bir şeyler yapsam anlarım. Hiç ısınmayan telefonun ekranı nasıl sarardı anlamıyorum.

Telefonu servise gönderin eğer garanti dışı bırakıp ücret talep ederlerse online olarak tüketici hakem heyetine başvurup sonucu bekleyin. Yapacak bir şey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: #Ramazan

quote:

Dostum telefon çok ısınıyor diye balkona koydum kocaman olan sari leke suan cok cok ufak şekilde ben bu işten gerçekten anlamadim. Ekran dokunmatigi hala çalışmıyor var bunun bir çözümü daha ama ne..

Aslında ısınma ile ilgili olduğundan pek emin değilim. Custom lollipop rom kurmuştum ısınma konusunda en iyisiydi. 1 buçuk ay boyunca neredeyse hiç 38 derece civarını bile görmedim. Pil sıcaklığı genelde 33 civarında idi. Oyun oynayan birisi de değilim sadece facebook whatsapp twitter dh dolanıyorum. Öyle ağır oynayan telefonu sürekli zorlayan bir şeyler yapsam anlarım. Hiç ısınmayan telefonun ekranı nasıl sarardı anlamıyorum.

Telefonu servise gönderin eğer garanti dışı bırakıp ücret talep ederlerse online olarak tüketici hakem heyetine başvurup sonucu bekleyin. Yapacak bir şey yok.

Hocam aynen bende hic oyun dahi yüklemedim 7 aydır sadece whatsapp facebook ve internet o kadar. Zaten ben telefonu kullanmadım evden çıkarken cebime koydum dışarı çıktığımda parlaklığı açim dedim bir baktım dokunmatik çalışmıyor. Yeniden başlattım düzelmedi. Eve gelince araştırayım dedim hard reset çözüm olabilir diye düşünüp attım. Atınca sarı leke. Şimdi sarı lekeden eser yok ama dokunmatik hala çalışmıyor. Yalnız quick memoda hızlı hızlı yapınca çalışmayan yerlerde çalışıyor. Anlamadım, yurt dışına çıkacağım vize bekliyorum o yüzden servise gönderme taraftarı değilim hemen gelmez diye. 15 günü geçmezse gönderebilirsim yalnız. Sizce 15 gün içerisinde gelir mi ?

• .

• quote:

quote:

quote:

Hocam aynen bende hic oyun dahi yüklemedim 7 aydır sadece whatsapp facebook ve internet o kadar. Zaten ben telefonu kullanmadım evden çıkarken cebime koydum dışarı çıktığımda parlaklığı açim dedim bir baktım dokunmatik çalışmıyor. Yeniden başlattım düzelmedi. Eve gelince araştırayım dedim hard reset çözüm olabilir diye düşünüp attım. Atınca sarı leke. Şimdi sarı lekeden eser yok ama dokunmatik hala çalışmıyor. Yalnız quick memoda hızlı hızlı yapınca çalışmayan yerlerde çalışıyor. Anlamadım, yurt dışına çıkacağım vize bekliyorum o yüzden servise gönderme taraftarı değilim hemen gelmez diye. 15 günü geçmezse gönderebilirsim yalnız. Sizce 15 gün içerisinde gelir mi ?

Sarı leke telefon ısındığında tekrar çıkıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sarı leke telefon ısındığında tekrar çıkıyor.

Evet fark ettim bende, sarı leke önemli değil de dokunmatik çalışmaması canımı sıkıyor bayağı. Bildirim merkezini indirebilmek için cebellesiyorum.

• Benimde g2 var ve ayni bolge de dokunmatik calismiyor napmamiz lazim ayni bolgede olmasi sasirtti benide kronik bi sorun mu bu acaba benimde hava durumunu gösteren yer calismiyor ara ara çalışıyor

• By_ChaTLaK B kullanıcısına yanıt
    Hocam aynen çoğu kişide aynı yer youtube da videosu bile var, yalnız çözüm olmaması şaşırtıcı. Quick memo ile deneyin yavaş yaptığınız zaman o aralık çizilmiyor ama hızlı yaparsanız çiziliyor. Demek oluyor ki donanımsal değil çünkü çalışıyor. Hard reset attım gene düzelmedi.. dediğim gibi delta servise güvenip göndermek istemiyorum ücret talep ederler diye riske girmek istemiyorum açıkcası.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.