Şimdi Ara

LG G2[D802] Fastboot moduna girmiş full brick olmuş cihazı kurtartma[KESİN ÇÖZÜM] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
8
Favori
33.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam sorunumu şöyle çözdüm. Telefonumu gittigidiyor'dan aldım (bir Doğubank mağazası) ve bana verdiği garanti Delta Garanti idi. Sitelerine girdiğimde güven vermemişti, çünkü orijinal kelimesini doğru yazamayan kurumsal bir şirket olamaz diye düşünmüştüm. Herhangi bir yerde JTag yaptırmayı düşünüyordum ki bir deneyeyim dedim. En fazla bir ay beklerim dedim. Garantiye not olarak şunu yazdım: "Telefonum 4.2.2 (Jelly Bean) gelmiştir. (Aslında Kit Kat geldi, kutuda falan da yazmayınca direkt yapıştırdım.) Kit Kat'a güncellerken önce elektrik kesilmiştir, sonra güncelleme sırasında cihazın şarjı bitmiştir ve cihaz kapanmıştır. Açılmıyor." 2 gün içinde sorunu çözüp kargoya vermişler. Cihaz bana 5.0.2 (Lollipop) geldi.

Ben servise verdiğimde G2'ye Lollipop gelmemişti.

Burası DH diyecekler ki reklam yapıyorsun PM gönderilir.

• Abi hangi uygulamayla dosyayı flashladın. Bende senin gibi hatalar alıyorum. Yardım Eder misin ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maholan kullanıcısına yanıt
    Hocam bu dediklerinizi yanlışlıkla LG G3'e yaptım. Telefonun fastboot'a girmesi nedeniyle o anlık heyecandan başlığı okumamışım. Şuan telefon açılmıyor. Ekran gelmiyor. Ama bilgisayara kablosuyla takınca bilgisayara bağlanıyor, yani ses geliyor. Ne yapmam gerekir? Servise mi götürmeliyim.
    --
    Servise gönderilecekmiş. Tek çözüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi btronur -- 8 Temmuz 2015; 16:35:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: talipburak

quote:

Orijinalden alıntı: Vagabundo

Her şey çok güzel giderken;
    fastboot aboot aboot.img
    fastboot aboot misc.img
    fastboot misc misc.img yazdım yanlışlıkla sonradan farkettim ama işleme devam ettim ekran hiç gelmiyor şimdi de.

hocam eğer teli pc ye bağladığında bir sürü disk çıkıyor ve biçimlendir diyor ise çözüm ubuntu imiş ben de aynı sorundan muzdaribim teli servise yolladım sıvı teması varmış 900 lira istediler :D 1-2 güne geri alıcam ubuntu üzerinden yapmaya çalışacağım eğer yapar ve düzeltebilirsem buraya yazarım

Aynısı başıma geldi.Çözüm var mı acaba

• Hocam benim e tab 4 tablet fastboot modta kaldı başka hiçbir yer açılmıyor.Android SDK yükledim TWRP recovery atmaya çalıştım fastboot modundayken ama FAILED: remote 'recovery' integrity check fail. diye bir hata alıyorum.İnternette çok araştırdım ama çözümünü bulamadım.Yardım edebilirseniz bana çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
  • Merhaba,
    telefonum yanlış yazlım sonucu kapandı ve fastboot moda geçti. telefonu adb htc dream olarak görüyor. adb devices dediğimde cihazı bulamıyor ancak fastboot devices dediğimde buluyor. yukarıda yazdığınız komutları girdiğimde FAİLED (remote: Permission Denied ) hatası alıyorum. bu konuda yardımcı olabilecek varmı?
  • kafayı yedimmmm

• Arkadaşlar D800 kodlu cihaza önce towelroot apk ile root yaptım sonea twrp yüklemek için autorec D802 apk kullandım sanırım d802 nin karneli flashladığı için cihaz açılmıyor. yukardakileri kısmen uyguladım ama yapamadım zamanım kısıtlı diye şu an iş yerindeyim internet imkanım kısıtlı Akşam 22:00 dan sonra teamwiever üzerinden bana yardımcı olabilecek bir arkadaş bekliyorum. Konu çok önemli benim için yardım edebilecek arkadaşlara sesleniyorum. benimle iletişime geçebilirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: agustus_cu

Arkadaşlar D800 kodlu cihaza önce towelroot apk ile root yaptım sonea twrp yüklemek için autorec D802 apk kullandım sanırım d802 nin karneli flashladığı için cihaz açılmıyor. yukardakileri kısmen uyguladım ama yapamadım zamanım kısıtlı diye şu an iş yerindeyim internet imkanım kısıtlı Akşam 22:00 dan sonra teamwiever üzerinden bana yardımcı olabilecek bir arkadaş bekliyorum. Konu çok önemli benim için yardım edebilecek arkadaşlara sesleniyorum. benimle iletişime geçebilirseniz sevinirim

Arkadaşlar yanlışlıkla arkadaştan yazmışım haqqus benim üyeliğimdir. lütfen yardımcı olabilecek bir arkadaş bana destek olabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Wolf14

Buradaki 5. adım değişiklik gösterebiliyor eğer elinizdeki G2'nin modeli farklıysa. Benimki D800 AT&T diye geçiyor mesela. Bunun için telefonunuzun modeline göre dosya indirmeniz gerekiyor. Şurada İngilizce anlatım var:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2681089

Benim telefonda da sadece siyah ekran vardı uzun uğraşlar sonucunda sorunumu çözdüm.

Ben şu videodan da yardım aldım tabii:

https://www.youtube.com/watch?v=_d5b_osUTug

Bu konudaki püf nokta kodları yazmadan önce adb klasöründe telefonunuza ait dosyaların tam olması.

Hocam senden yardım bekliyorum. Aynı telefon aynı durumdayım D800 yardım lütfen

• haqqus kullanıcısına yanıt
    Sizde de bir sürü disk mi gözüküyor bilgisayarda telefonu usb kabloyla bağlayınca? Bende öyleydi. Video F320S'e göre hazırlanmış siz D800 için gereken dosyaları indirip menüden D800'ü seçeceksiniz. İndirilen dosyaların ismini değiştireceksiniz. Disk yönetimi kısmında telefonun sürücüleri hangi kısımda gözüküyorsa o bat dosyasını çalıştıracaksınız. Orada menülerde D800 yazan yeri seçeceksiniz klavye ile. Zor gibi gözüküyor ama eğer sorununuz dediğim gibiyse videoyu dikkatli bir şekilde izlerseniz yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Şuradan D800 için gereken dosyaları indirebilirsiniz:

https://mega.nz/#!mN0SkDpb!1R36L-F05b8LxXXzcGwBctKgLEACz88X5OuIqwNdezM

Bu işlemi sorunsuz bir şekilde yaparsanız Download moda girip Stock romu kurabilirsiniz.

• quote:

Sizde de bir sürü disk mi gözüküyor bilgisayarda telefonu usb kabloyla bağlayınca? Bende öyleydi. Video F320S'e göre hazırlanmış siz D800 için gereken dosyaları indirip menüden D800'ü seçeceksiniz. İndirilen dosyaların ismini değiştireceksiniz. Disk yönetimi kısmında telefonun sürücüleri hangi kısımda gözüküyorsa o bat dosyasını çalıştıracaksınız. Orada menülerde D800 yazan yeri seçeceksiniz klavye ile. Zor gibi gözüküyor ama eğer sorununuz dediğim gibiyse videoyu dikkatli bir şekilde izlerseniz yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Bu işlemi sorunsuz bir şekilde yaparsanız Download moda girip Stock romu kurabilirsiniz.

Kardeşim şu an iş yerindeyim 10'da çıkıyorum ve bu akşam kesin halletmem gerek yardımcı olabilirsende çok sevinirim. Özelden faceni yazarsan akşama görüşelim yinede yapamaya çalışacağım desteğin için teşekkürler.

• quote:

kardesim sana zahmet d800 Stock kitkat linki koyabilirmisin ben baktim pek bulamadim birde 2gb tot dosyasi indirmisim bu is gorurmu nasil yukleriz tot dosyasini

• quote:

Hocam eve geldim büyük hüsran bende böyle değil ekranda sadece fastboot mode started altında da udc start yazıyor siyah ekranda başka birşey yok malesef teamwiewer den bağlanamazmısnız çok acil durumum

• Bu tarz bir kaç sorun bende yaşadım. Tot ta işlemedi flashtoolda. Fastbootta portu bulmasına rağmen yüklemedi. İlk aklıma gelen sorun driverdı. Önceden driverları kurmadığım bir pc de kurdum sonra fastboottan kdz flashlamayı açtım olmadı. Dedim belki izinlerdendir. Dosya içindeki iki exeyide yönetici olarak açtım düzeldi. Tot içinde aynı sebep. Onuda denedim oda driverdanmış. Ha ne oldu? Öbür pc nin masaüstünü görmelisiniz
    Şu linkte stock kitkat Tot dosyası, .dll ve tot dosyasını yükleyebileceğiniz program var:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2662445

Telefon download moda giriyorsa tot dosyasını yükleyebilirsiniz. Telefona ne yaptınız da Fastboot'a düştü bu arada?

• quote:

Şu linkte stock kitkat Tot dosyası, .dll ve tot dosyasını yükleyebileceğiniz program var:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2662445

Telefon download moda giriyorsa tot dosyasını yükleyebilirsiniz. Telefona ne yaptınız da Fastboot'a düştü bu arada?

Telefona autorec D802 apk ile recovery kurmaya kalkıştım. Neyseki senin verdiklerinle birde youtubede bulduğum bir yöntemi birleştirip bir kaç deneme ile kurtardım telefonu şimdi sadece towelrot ile rotladım öyle kullanıyorum.

Geçmiş olsun. Çözümü zor değil aslında da bilmeyince zor geliyor insana işte.
  • Merhaba Arkadaslar bende imei islemi gormus lg g2 32gb d802 var cihaz daha sifir cihaza 5.0 denemesi yapmak icin once root yaptim sorunsuz bir sekilde daha sonra efs yedegi almak icin twpr yuklemek istedim forumlardan edindigim d802_autorec.apk dosyasi ile yukle dedim ve yeniden baslat dedim telefon yarisi beyaz bir ekranda kaldi bu konudaki yazilanlari yaptim yemiden baslat diyorum kapatip aciyorum ayni yere geliyor yardimci olacak arksdaslar varsa cok iyi olur burda telefonu yaptirabilecek biryerde yok malesef

• sorun sole ya

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.