Şimdi Ara

LG G2 ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (5 Mobil) - 1 Masaüstü5 Mobil
5 sn
113.148
Cevap
549
Favori
3.813.201
Tıklama
Giriş
    761 Mesaj
    Arkadaşlar, bu cihazlarda ısınma nedeniyle ekrandaki sararma sorunu bende de var. Ancak net yanıt bulamadığım konu, sararmanın LCDde mi yoksa dokunmatik dijitizer camda mı olduğu... Buna göre Çin'den sararmış parçayı getirtip değiştirmeyi planlıyorum. Net bilgisi olan var mı bu iki parçanın hangisinde ısınmadan dolayı sarı leke oluşuyor?

Benim başıma gelmedi ama büyük ihtimalle ekranın en altındaki yansıtıcı tabaka özelliğini kaybettiği içindir... Yani dokunmatik camı değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicanveliy -- 1 Temmuz 2020; 22:28:32 >
    |
    |
    k@y@ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Silence45

Arkadaşlar selam,

2 adet G2 sahibiyiz, babamlar kullanıyor. En son güncelleme sonrası kasıyor telefon tabi hala stok sürümde. Biraz bakındım ama eskiden yaptığım rom işlerinden farklı ilerliyor sanırım buna rom atmak. En stabil, mümkünse kasmadan ve batarya dostu kullanılan rom tavsiyeniz var mı? Ona göre işlemlere başlayayım.
    4.4.2 yüklü şuanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Woody WP -- 6 Temmuz 2020; 21:48:51 >
    |
    |
    AMD Ryzen 3600 With Wraith Prism RGB 4.3GHZ (OC) | MSI B450 A PRO MAX | Crucial 2x8 3800 MHZ CL16 (OC) | MSI RTX 2070 Ventus GP | Toshiba OCZ 500GB NMVe | Xigmatek Cyclops RGB | Xigmatek X-Power 650W 80+
  • Yarbay
    2699 Mesaj
    4 yıldır Cloudy LG G2 3.3 custom romla sorunsuz kullanıyorum. Güncelleme almaz. Pil dostudur. Stock roma göre ekstra özellikleri vardır.

Not:Kurulum aşamalarında meydana gelecek olumsuzluklardan sorumluluk sahibi sensin. Ben sadece sana yardımcı oluyorum.
    Rootlu değilse önce uygun Kingo SuperUser ile rootla. Telefonu yeniden başlat. RootCheckerBasic ile test et.
    D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip (kk romdan Lp roma sorunsuz geçiş yapmak için) dosyasını indirip flash diske at.
    Flash diski telefona otg kablo ile bağla.
    TWRP_2.7.0.0_d802.zip dosyasını da indirip flash diske at.
    Twrp’ye girip oradan wipe sekmesine sonrada advenced wipe sekmesine git.
    Bu sekmeden "Internal Storage" dışındaki tüm seçenekleri seçip (Dalvik Cache-System-Data-Cache) wiple. "Internal Storage" kesin seçme yoksa telefon brick olabilir.
    Twrp’ye girerek D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip flashlayıp restart sekmesinden Recovery diyerek twrpyi tekrardan başlat.
    Cloudy LG G2 3.3.zip rom dosyasını daha önce indirdiğin için flash diske attıktan sonra twrp’ye tekrar girip tekrar wipe yapıp Cloudy 3.3 ü flashlayıp sorunsuz bir şekilde kur. Androidin 5.0.2 sürümünü kurmuş olursun.

TWRP_2.7.0.0_d802.zip
    https://dl.twrp.me/g2d802/twrp-2.7.0.0-d802.zip.html

D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip
    https://androidfilehost.com/?fid=24052804347760919

Cloudy LG G2 3.3 custom rom
    https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=13425

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 13 Temmuz 2020; 20:54:49 >

• Yüzbaşı
    703 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Silence45

quote:

Orijinalden alıntı: ettu

4 yıldır Cloudy LG G2 3.3 custom romla sorunsuz kullanıyorum. Güncelleme almaz. Pil dostudur. Stock roma göre ekstra özellikleri vardır.

Not:Kurulum aşamalarında meydana gelecek olumsuzluklardan sorumluluk sahibi sensin. Ben sadece sana yardımcı oluyorum.
    Rootlu değilse önce uygun Kingo SuperUser ile rootla. Telefonu yeniden başlat. RootCheckerBasic ile test et.
    D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip (kk romdan Lp roma sorunsuz geçiş yapmak için) dosyasını indirip flash diske at.
    Flash diski telefona otg kablo ile bağla.
    TWRP_2.7.0.0_d802.zip dosyasını da indirip flash diske at.
    Twrp’ye girip oradan wipe sekmesine sonrada advenced wipe sekmesine git.
    Bu sekmeden "Internal Storage" dışındaki tüm seçenekleri seçip (Dalvik Cache-System-Data-Cache) wiple. "Internal Storage" kesin seçme yoksa telefon brick olabilir.
    Twrp’ye girerek D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip flashlayıp restart sekmesinden Recovery diyerek twrpyi tekrardan başlat.
    Cloudy LG G2 3.3.zip rom dosyasını daha önce indirdiğin için flash diske attıktan sonra twrp’ye tekrar girip tekrar wipe yapıp Cloudy 3.3 ü flashlayıp sorunsuz bir şekilde kur. Androidin 5.0.2 sürümünü kurmuş olursun.

TWRP_2.7.0.0_d802.zip
    https://dl.twrp.me/g2d802/twrp-2.7.0.0-d802.zip.html

D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip
    https://androidfilehost.com/?fid=24052804347760919

Cloudy LG G2 3.3 custom rom
    https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=13425
    Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle.

Android sürümüm söylediğim gibi 4.4.2 idi ve güncel bir sürüme geçiş yapmak istiyordum. Direk root ve twrp ile uğraşıp güncel ROM yüklemeye çalıştım ancak logoda takılı kaldı. Daha sonrasında LG TOOLS ile Android 5.0.2 versiyonuna update ettim sistemi. En baştan One Click Root ile hem root hem de twrp kurulumunu gerçekleştirdim. LineageOs 16 kullanmak istediğim için XDA'da bulunan adımları takip ettim. Önce wipe, daha sonrasında backup aldım.Daha sonra TWRP'yi güncel sürüme update ettim ve sırasıyla ROM, GAPPS, Bootloader'ı yükledim. Şuanda sorunsuz olarak kullanıyorum gibi tam olarak inceleme şansım olmadı ama fena değil. En azından Android 4 gibi kasmıyor ve sanki bir tık az ısınıyor.
    |
    |
    AMD Ryzen 3600 With Wraith Prism RGB 4.3GHZ (OC) | MSI B450 A PRO MAX | Crucial 2x8 3800 MHZ CL16 (OC) | MSI RTX 2070 Ventus GP | Toshiba OCZ 500GB NMVe | Xigmatek Cyclops RGB | Xigmatek X-Power 650W 80+

• Binbaşı
    1226 Mesaj
    LineageOS son sürüm rom kullanan var mı? Son sürümlerden itibaren iyice telefon ağırlaşmaya başladı. Kilit ekranında kilidi kaldırınca telefon bir süre kendine gelememeye başladı. Bu gidişle farklı bir rom ile deneyeceğim bakalım sorun çözülecek mi.

Lineage bir süre kullanınca yavaşlıyor, önbelleği temizlerseniz biraz rahatlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Çotanak I kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: pqrst

hovam halen aktif kullanıyonuzmu

“If it is important to you, you will find a way. If not, you’ll find an excuse.”
  • Teğmen
    225 Mesaj

Ekranı bozuldu geçenlerde şuan kullanamıyorum

|
    |
    MERNEPTAH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Ekranı bozuldu geçenlerde şuan kullanamıyorum
    anladım hocam
    |
    |

“If it is important to you, you will find a way. If not, you’ll find an excuse.”
  • Yüzbaşı
    703 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Silence45

LineageOs kullanıyoruz bakalım ne kadar süre gidecek. Ağırlaşma olacak mı bilmiyorum. Başka düzgün rom göremedim pek zaten.
  • Binbaşı
    1226 Mesaj
    quote:

Hocam telefonu sıfırladım aynı sorun devam etmekte maalesef ayrıca önbellek vs silmeme ragmen sonuç aynı.
    |
    |
    Hocam android 5 lolipop yuklu kasiliyor 2 aydir kasiliyor telefon. Tarayiciya tikliyorum gec aciliyor, yazi yazacam klavye gelmiyor birkac sn sonra geliyor, yazi yaziyorum yazi 3 sn sonra geliyor sik sik oluyor bunlar. Yeni telefon almak disinda bir oneriniz varmi.

|
    |

Lg G2’yi yeni telefon alınca satmaya kıyamadım, yedek telefon olarak kullanıyorum.

Bazen netflix için slm port olarak tv’ye bağlıyorum. 1080p gösteriyor.

Ben kullandım gayet başarılı bir ürün

|
    |
    frux kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben kullanıyorum memnunum.
    |
    |
    frux kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Woody WP

LineageOs kullanıyoruz bakalım ne kadar süre gidecek. Ağırlaşma olacak mı bilmiyorum. Başka düzgün rom göremedim pek zaten.
    LineageOS 3 ay kullandım ve acayip şekilde ağırlaşmaya başladı telefon. Bende cloudy 3.3 rom kurdum ve ayrı olarak g5-gcam olan romu üstüne flashladım. Telefon şuanda sorunsuz ve gayet stabil şekilde çalısıyor bakalım uzun süre sonra durum ne olacak
    Silence45

Ben kendim kullanmıyorum, babam kullanıyor. Ona da dayanır diye düşünüyorum. Bakalım.
    |
    |
    Çotanak I kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    703 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Silence45

LineageOs bayağı kötü çıktı. Yukarıdaki arkadaşın önerdiği Cloudy Rom'u yüklüyorum. Umarım bahsettiği gibi uzun süreler sorunsuz olur. Yüklemek isteyenlere alternatif bilgi olarak dursun.
    |
    |
  • Binbaşı
    1619 Mesaj
    Cihazın kamera camı çok çizik olduğu için çıkartmak istiyorum. Ancak gördüğüm kadarıyla herhangi bir eklentisi yok o bağlı olduğu plastiğe. Yani plastik ile bütünleşik gibi. Ama internette sadece o camın satıldığını da gördüm, değişimi nasıl oluyor bilen var mı?

|
    |
Sohbet
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
2,834
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.