Şimdi Ara

LG G2 ANA KONU (5648. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113.192
Cevap
487
Favori
3.850.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56465647564856495650
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar ben telefonuma yeni rom yükleyeyim derken twrp’yi bozmuşum. Muhtemelen benim telefonu önce stock roma sonra güncel twrp yüklemem gerek. Bunları kolayca yapmama yardım edecek bir video yada link var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    hocam en vefalı G2 kullanıcısı sizsiniz galiba stock rom için lg up kullanılabilir belki ben kendi G6ımda lg up kullanmıştım stock rom yüklemek için ancak twrpyi bilemiyorum xda da anlatımları var ama eminim o adımları siz biliyorsunuzdur

Twrp ye girmiyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: pqrst

Twrp ye girmiyor mu?
    Twrp ekranına giriyor ancak menülerine gelmeden hata veriyor ve twrp ekranında öyle kalıyor. Bunun tek çözümü stock roma dönüp tekrar twrp yüklemek diye düşünüyorum. Eğer öneriniz varsa dinlerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sonklavyebükücü

hocam en vefalı G2 kullanıcısı sizsiniz galiba stock rom için lg up kullanılabilir belki ben kendi G6ımda lg up kullanmıştım stock rom yüklemek için ancak twrpyi bilemiyorum xda da anlatımları var ama eminim o adımları siz biliyorsunuzdur
    Hocam sağolun 7 plus’ta 3 senedir ama G2’yi asla satmadık

Lg up ile stock roma dönebiliyorsak gerisini hallederim hocam sağolun bu arada custom rom var telefonda android 8. Halen daha gevur gibi çalışıyor senin telefonun neydi?

hocam 5 yıl kullandım valla keratayı bana mısın demedi sonra düştü ekranın 5 te 1 lik kısmı siyah ama dokunmatik çalışıyor ben de öyle kullanıyorum onu stock rom ile şu anda android 5 te benimki hala tıkır tıkır da çalışıyor hala birçok işi onunla hallediyorum desem yalan olmaz.Ama ondan sonra asus zenfone 5 e geçtim çok güzeldi gerçekten ama nakit ihtiyacından G6 ile takas edip tekrar LG yolculuğuna çıktım arkadaş çok kötü durumda vermiş telefonu ben tabi anlamadım takas anının şaşkınlığı ile ama sonradan birkaç sorun çıkınca servise verdim komple sıfırlandı telefon neredeyse onu kullanıyorum 1 yıl olacak nerdeyse Asusu da hiç aramadım açıkçası iyi anlaşıyoruz ben de geçenlerde twrp yükleyip kernel değiştirecektim ama Lg up ile Avrupa yazılımına dönmem gerekiyor bootloader açmak için şu an tr yazılımındayım geçen sefer kurmuştum ne güzel ama şimdi kuramıyorum Lg up ile bi kursam daha da canavar yapıcam aleti de olmuyor işte

• ynsemre1 kullanıcısına yanıt
    Yazdiklarınızı keyifle okudum hocam ellerinize sağlık Her yolu denememe rağmen maalesef bu romları kuramadım. Açıklamada ki herşeyi adım adım yapıyorum ama olmuyor. Bu rom ların indirme dosyalarını ve adımlarını detaylı anlatan olsa çok iyi olurdu internetteki yöntemler bende işe yaramıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Twrp sürümleri ile alakalı bir sorun olabilir mi?

Ne gibi bir sorunla karşılaşıyorsunuz.

• ynsemre1 kullanıcısına yanıt
    Twrp apk uygulaması üzerinden kuruyorum. Twrp apk olmadan kurabilecegim bir yöntem bulamadım maalesef. Bootstack kuruyorum twrp üzerinden ardından indirdiğim romu kurmaya çalıştığım sırada hata alıyorum direk.

• Elinde iyi durumda G2 bataryası olan var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: babapars

Elinde iyi durumda G2 bataryası olan var mı
    Batarya alın. Kimsede bu zamana kadar duran sağlam orijinal batarya bulamazsınız. Ben aldım 2 aydır kullanıyorum Deji diye bir marka. En iyi yan sanayi marka muhtemelen.

G2 Hazretlerine gelecek olursak. 2013'te çıkan telefonu 2015'ten beri kullanıyorum. Lineage OS(Cyanogenmod da dahil) yüklü yaklaşık 4.5 senedir. Lineage OS ekibi Android 10'u da getirdi bir kaç gün önce Lineage OS 17.1 çatısı altında. Kısacası G2 Hazretleri ölene kadar devam.
  • Lamborghini61 L kullanıcısına yanıt
    Hocam sıkıntının bataryadan kaynakladığına tam emin olsam alırım.
    Sıkıntı şu telefonu şarja takıyorum ekranda şarj oluyor yazıyor bildirim ledi yanıyor amma velakin şarj yüzdesi hiç artmıyor hal böyle olunca batarya alıp boşa para harcamak istemiyorum belki anakartta sıkıntı belki flex kabloda yada bataryada

• Şarj yüzdesinin hiç artmaması ilginçmiş. Siz günde kaç defa şarja takıyorsunuz mesela? Ben 4-5 tkıyordum mesela. Hatta yüzde 30 larda 40 larda telefon kapanıyordu bile. Anakart sıkıntısı olduğunu pek sanmıyorum. Ayrıca stock rom, custom rom vs. hangi sistemi kullanıyorsunuz?
  • babapars B kullanıcısına yanıt
    letgo da bazen parça parça cihazı satanlar oluyor pil bulabilirsiniz belki baktınızmı oraya
    Telefon babamın sadece telefon görüşmesi için kullanılır oyun İnternet yok stock rom var

• pqrst P kullanıcısına yanıt
    Bakıyorum şimdilik birşey yok zaten letgo sahtekar dolu ekranı kırık telefona da aynı parayı istiyorlar hiç açılmayan perte çıkmış telefona da aynı parayı istiyorlar

• Şimdiye kadar donanımsal sorunu olmayan G2 lerde, yazılımsal gibi şüphe uyandıran G2 lerde ben hep stock rom yüklü olduğunu gördüm. Benim size tavsiyem var ise bir yedekte telefon, babanız onu kullansın. Bu G2'yi icabında yedekleyin foto, video vs. Sonra da temiz bir rom atın. Lineage OS 16 atın atacaksanız. Lineage OS 17.1 atmayın şimdilik yeni çıktı daha bug vs. halledecekler. Bi de gerçekten merak ediyorum babanıza sorar mısnız? Günde ortalama kaç defa şarja takıyordu?
    Hocam yazılımdan olsa en azımdan kapalı halde iken şarj olması gerekir diye düşünüyorum zira yazılımın etkin olması cihazın çalışması gerek.
    Babam telefonu sık şarja takmaz yani pil sağlamdı hiç şu kadar kaldı da kapandı demedi.
    Sabah 100 de şarjdan çekince ertesi gün 15.00 gibi yüzde 15 falan kalıyormuş şarja takıp full şarj edip ertesi günü o şarjla bitirip yatarken takıyormuş zaten pilde şişme vs görmedim

• Valla şaşırdım. Pil sağlam, telefon sağlam, şarja takınca bildirim ledi vs. yanıp şarj oluyor. Ama pil yüzdesi artmıyor. Valla ilginçmiş.
  • 
Sayfa: önceki 56465647564856495650
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.