Şimdi Ara

LG G2 ANA KONU (5582. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
113.192
Cevap
487
Favori
3.850.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 55805581558255835584
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fukasaku

quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: orhanankara2005

GPS sorunu bende de var... bakır kabloyu nasıl nereye hangi büyüklükte bakır kablo resimli aktarma imkanınınız varmı... yani bu yüzden inanın 3 yıllık telefonumdan sogudum.... gps gerektiren hiçbir uygulamayı açmak istemiyorum... gps kapatsam bile arka planda pil tüketmeye devam ediyor malesef...
    Sizden ricam bakır kablo olayını biraz açabilirseniz, imkan dahilinde resimleyebilirseniz çok sevinirim...

Resimde kırmızı ile gösterilenlerden üsttekine kısa bir bakır kablo bağlayınca gps çok çok iyi çekiyor ama kabloyu telefonun içinde bırakıp kapattığında yada dışarda olsa dahi telefona yapışık durduğunda malesef yine çekmiyor . Bunu yapmadan önce kapağın altında buraya denk gelen konnektörün altını çok ince bir kağıt ile besleyerek deneyebilirsin , bu sayede kapaktaki anten pinlere daha iyi temas ediyor. Youtube'da lg g2 gps issue fix yazarsan nasıl yapıldığını görebilirsin.

Merhabalar, gps sorunu yaşıyordum ekran ve pili lg servise değiştirdiğim halde..

Nette yazılan altına kağıt yapıştırma olayını evde kendim de denedim fakat yine aynı tas aynı hamam. Çeşitli gps programlarıyla denedim ama sonuç "nokta atışı bulamıyor gps"

Servisle gittim konuştum, gps sorunuysa anakart problemdir, yedek parçasını zaten yok, telefon da 1100 tl civarı zaten dedi..

Bu telefonu boyle kullanmaya devam edeceği sanırım.. Haydı herkes geçmiş olsun..

2bin in altında 128 gb mi6 görürsem affetmicem alicam, zaten 4. yılını kutladık g2nin, parasını çıkardı çoktan..

Dostum kusura bakma ama servis seni tamamen başından savmış yada hiç birşeyden anlamıyor... Ben 3 kere götürdüm servise yapamadı ve birşeyde söyleyemedi . Daha sonra forumlardan bunun antenden kaynaklı sorun olduğunu öğrendim ve test etmenin yoluda yukarıda anlattığım gibi anten yerine bakır bir kablo bağlarayak denemek. GPS sorunu yaşayanlarınn nerdeyse hepsinde bu bu şekilde.

durum ne yazık ki öyle.. bu arada dediğin gibi youtube da baktım, kapağı açıp altlarına bir küçük parça kağıt koydum. test ettim ama nafile.. bağlanıyor ama çooook yavaş, maps yolda yürürken gps i kaybediyor o derece..

laf arasına onu da söyledim adama, onlar sinyal çentikleri ordan olmaz demişti. ilgilenmediğinin bende farkındayım ama sen 3 kere götürmüşsün sonuç hüsran.. swarmda check in yapsın yeter. napalım böyle kullanıcaz gittiği yere kadar. yukarıdaki postta da söyledim, mi6 128gb 2binin altına düşsün acımam alırım :)
  • mikailc78 kullanıcısına yanıt
    Yurtdışına giden birini denk getirirseniz zaten çok daha uyguna alırsınız normal fiyatı 400 dolar olması lazım.
  • Telefonuma Android 7.1 yüklerken TWRP arayüzünde yanlışlıkla tüm dosyaları sildim ve bu sebeple root da gitti. Tekrardan ROM dosyasını attım telefona başka bir program yardımıyla ancak bu sefer de yükle dediğimde hemen başarısız oldu hatası veriyor root da gittiği için. Zaten twrp arayüzünden cihazı yeniden başlat dediğimde "Your device does not appear to be rooted" diyor.

Cihaz hiçbir şekilde twrp arayüzü haricinde yani recovery mod haricinde açılmıyor bellekte android yüklü olmadığı için. Bu durumda telefona nasıl yeniden root atıp rom yükleyebilirim?
  • mikailc78 kullanıcısına yanıt
    Sayın mikailc78,
    Bende size bu GPS sorunu ile ilgili yaşadıklarımı anlatayım... (özetle aynı durumda olduğumuz kanatindeyim...)
    1. G2 yi 2015 haziranda TR (D802TR Modeli) garantili internetten 950 ye aldım, o zaman piyasası 1100-1200 arası idi..
    2. Aldıktan sonra radyo desteğinin olmaması beni birinci yıkan mevzu oldu, o kadar araştırdım ama sonuç hüsran, zaman kaybı cabası...
    3. Sonra sesin derinden ve kanaatimce boğuk???? gelmesinden dolayı 1.haftasında garantiye verdim, sebep göstermeden telefonu yenilediler, ancak gelen telefonun ses yönünden diğerinden hiç bir farkı yoktu... Bu şekilde kullandım ve bir süre sonra alıştım, zaten bu şikayetim galibe eski telefondan g2 ye geçmekle oluşan kulak hassasiyetinden olduğunu düşündüm... Şimdi rahatsız olmuyorum ve böyle kullanıyorum....
    4. Telefonun 1. ayında GPS sorunları yüzünden (google mapsde yer yer GPS bulunamadı hataları vermesi, yandeks te gps i hiç bulamaması vs.) kendim internette yaptığım araştırmalarla birlikte kağıt olayını denedim, sonuç alamayınca ve fark görmeyince kağıtları çıkardım ve servise GPS bulamıyor diye verdim.. SERVİS, kontroller yapıldı hata yok diye telefonu iaede etti.. Canım sıkıla sıkıla ve mümkün mertebe GPS girmeden bu güne kadar geldim.
    5. Geçen bir arkadaşın elinde bulunan K10 (G2 nin değişik versiyonu) telefonla KIBLE PUSULASINI çalıştırıp anında bağlanması üzerine bende tekrar bir deneyeyim dedim, maalesef hüsran hala devam ediyor. Çünkü çook geç bağlanıyor vs..
    6. Bunun üzerinde tekrar internetten yaptığım araştırmalar ve formlardaki bilgiler üzerine GPS test programlarıda indirerek yaptığım çalışmalarda;
    a)yine kağıt koydum sonuç değişmedi,
    b)telefonun arka kapağı açıkken bakır tel teması yaptım anında gps ler bulundu, 20 ye yakın uydu buldu (GPS TEST UYGULAMASI) ancak bakır teli bağlama sorunu olduğundan, kablo içi ince tellerden bir tutam yaparak testler yaptım ama yine sonuç alamadım. GPS test programlarını çalıştırıp normal şekilde denediğimde bir kaç dakikada ancak 1 uydu buluyor telefon, oysa aynı testi note3 le yaptığında anında 8-9 uyduyu buluyor...
    7. Artık havlu attım, buna ayırdığım zamanamı yanayım, paramamı yanayım bilemedim. Sonuç G2 açısından çok vahim değil ancak NOTE^3 le de kıyaslandığında sonuç hüsran.. pişmanım ama yapacak birşey de yok... google navigasyon ıkına ıkına çalışıyor mecbur kalıncada bizde böyle kullanacaz artık....
    8. SONUÇ: bu kadar satırı sırf içimdeki bıkkınlığın bir eseri olarak yazıyorum... YANLIŞ TERCİH yapmışım G2 ile... ÇÜNKÜ radyo yok, gps çalışmıyor, batarya değişimi problemli, şarj cihazları ve kablosu çok çabuk arıza verip hızlı şarj özelliğini kaybediyor vs vs..
    9. :) :) HERKESE İYİ GÜNLER...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhanankara2005 -- 21 Eylül 2017; 12:6:23 >
  • quote:

Sayın mikailc78,
    Bende size bu GPS sorunu ile ilgili yaşadıklarımı anlatayım... (özetle aynı durumda olduğumuz kanatindeyim...)
    1. G2 yi 2015 haziranda TR (D802TR Modeli) garantili internetten 950 ye aldım, o zaman piyasası 1100-1200 arası idi..
    2. Aldıktan sonra radyo desteğinin olmaması beni birinci yıkan mevzu oldu, o kadar araştırdım ama sonuç hüsran, zaman kaybı cabası...
    3. Sonra sesin derinden ve kanaatimce boğuk???? gelmesinden dolayı 1.haftasında garantiye verdim, sebep göstermeden telefonu yenilediler, ancak gelen telefonun ses yönünden diğerinden hiç bir farkı yoktu... Bu şekilde kullandım ve bir süre sonra alıştım, zaten bu şikayetim galibe eski telefondan g2 ye geçmekle oluşan kulak hassasiyetinden olduğunu düşündüm... Şimdi rahatsız olmuyorum ve böyle kullanıyorum....
    4. Telefonun 1. ayında GPS sorunları yüzünden (google mapsde yer yer GPS bulunamadı hataları vermesi, yandeks te gps i hiç bulamaması vs.) kendim internette yaptığım araştırmalarla birlikte kağıt olayını denedim, sonuç alamayınca ve fark görmeyince kağıtları çıkardım ve servise GPS bulamıyor diye verdim.. SERVİS, kontroller yapıldı hata yok diye telefonu iaede etti.. Canım sıkıla sıkıla ve mümkün mertebe GPS girmeden bu güne kadar geldim.
    5. Geçen bir arkadaşın elinde bulunan K10 (G2 nin değişik versiyonu) telefonla KIBLE PUSULASINI çalıştırıp anında bağlanması üzerine bende tekrar bir deneyeyim dedim, maalesef hüsran hala devam ediyor. Çünkü çook geç bağlanıyor vs..
    6. Bunun üzerinde tekrar internetten yaptığım araştırmalar ve formlardaki bilgiler üzerine GPS test programlarıda indirerek yaptığım çalışmalarda;
    a)yine kağıt koydum sonuç değişmedi,
    b)telefonun arka kapağı açıkken bakır tel teması yaptım anında gps ler bulundu, 20 ye yakın uydu buldu (GPS TEST UYGULAMASI) ancak bakır teli bağlama sorunu olduğundan, kablo içi ince tellerden bir tutam yaparak testler yaptım ama yine sonuç alamadım. GPS test programlarını çalıştırıp normal şekilde denediğimde bir kaç dakikada ancak 1 uydu buluyor telefon, oysa aynı testi note3 le yaptığında anında 8-9 uyduyu buluyor...
    7. Artık havlu attım, buna ayırdığım zamanamı yanayım, paramamı yanayım bilemedim. Sonuç G2 açısından çok vahim değil ancak NOTE^3 le de kıyaslandığında sonuç hüsran.. pişmanım ama yapacak birşey de yok... google navigasyon ıkına ıkına çalışıyor mecbur kalıncada bizde böyle kullanacaz artık....
    8. SONUÇ: bu kadar satırı sırf içimdeki bıkkınlığın bir eseri olarak yazıyorum... YANLIŞ TERCİH yapmışım G2 ile... ÇÜNKÜ radyo yok, gps çalışmıyor, batarya değişimi problemli, şarj cihazları ve kablosu çok çabuk arıza verip hızlı şarj özelliğini kaybediyor vs vs..
    9. :) :) HERKESE İYİ GÜNLER...

radyoyu bir programla çözüyorduk sanırım. spirit fm miydi neydi, bir ara bende uğraşmış çözmüştüm kısmen. ama artık radyoyu internet üzerinden dinliyoruz. internet paketleri de oldukça fazla artık. örneği vodafone 10 gb aylık paketi 45 tl gibi birşeydi. şuan ben 19 tl ye 3gb internet paketinden kullanıyorum. netten radyo dinlemeye de yetiyor açıkçası.

shazam top 100 ü takip ederim, oradaki şarkıları dinlerim, telefonumda da çevrimdışı olarak dinlerim. özetle eksikliğini çok aramıyorum.

gelelim diğer gps sorununa. ekran ve pili değiştirdikten sonra baş gösterdi bende. neden böyle oldu anlamadım, dediğiniz gibi geç bağlanıyor, sık sık gps sinyali kopuyor. bende denedim kağıt olayını. fakat gps sinyali için değil, onların şebeke sinyali için olduğunu söyledi teknik servisteki eleman.

eğer garantisi devam ediyorsa telefonu tekrar servise verin. başka bir lg telefon kullanan kişi varsa yanınızda götürüp gps test programlarını aynı anda yanında çalıştırıp gösterin. zaten belli edecektir kendini. servis kağıdını almadan önce de sorun kısmına ne yazdığına bakın "gps sorunu" diyip başından attıysa imzalamayın. gerekiyorsa bağırın çağırın, çünkü anlamıyor insanlarımız. işini doğru düzgün yapan servisimiz de yok gibi birşey.

telefonu almadan önce de yine aynı şekilde çalıştırın gps e bağlanmasını deneyin, yok eğer olmazsa telefonu iade edin yada çalışan adamla irtibata geçip bu konu hakkında bilgili olduğunuzu gösterin. işten anlamayan biri olduğunuzu sanıp "gps çalışıyor işte yeeaa" diyorlar.

apple için "yetkili servis harici" işini iyi yapan servis tanıyorum fakat android için bulamadım. bulduğum zaman gidip sorucam, bakalım o ne diyecek..

para konusunda sıkıntı olacak birşey yok, teli satarsınız, üstüne biraz daha koyup farklı telefonlara yönelebilirsiniz. g2 gerçekten iyi telefon ama kronik sorunları can sıkıyor gerçekten.

ben müsait bir zamanımda "lg pc suite" ile yazılım hatalarını yeniden yükle gibi bir menü vardı, oradan yazılımı yeniden yüklemeyi deneyeceğim. ilk kontrol edeceğim şey yine gps olacak. acaba rom yüklesek gps sorunları devam eder mi diye de aklıma gelmiyor değil. bir ara niyetlenmiştim fakat bankacılık işlemleri kullanıyorum diye yapmamıştım.

benim yine 4 seneyi doldurdu, iyi kötü tanıyor eskiler beni :) fazlasıyla telefon hakkını verdi, insanlar 2 yılda 1 değiştirirken telefonu bizimkiler eski kaldı.. gps siz de olsa kullanmaya devam.. bakalım nereye kadar götürecek..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

GPS sorunu bende de var... bakır kabloyu nasıl nereye hangi büyüklükte bakır kablo resimli aktarma imkanınınız varmı... yani bu yüzden inanın 3 yıllık telefonumdan sogudum.... gps gerektiren hiçbir uygulamayı açmak istemiyorum... gps kapatsam bile arka planda pil tüketmeye devam ediyor malesef...
    Sizden ricam bakır kablo olayını biraz açabilirseniz, imkan dahilinde resimleyebilirseniz çok sevinirim...

Resimde kırmızı ile gösterilenlerden üsttekine kısa bir bakır kablo bağlayınca gps çok çok iyi çekiyor ama kabloyu telefonun içinde bırakıp kapattığında yada dışarda olsa dahi telefona yapışık durduğunda malesef yine çekmiyor . Bunu yapmadan önce kapağın altında buraya denk gelen konnektörün altını çok ince bir kağıt ile besleyerek deneyebilirsin , bu sayede kapaktaki anten pinlere daha iyi temas ediyor. Youtube'da lg g2 gps issue fix yazarsan nasıl yapıldığını görebilirsin.

Merhabalar, gps sorunu yaşıyordum ekran ve pili lg servise değiştirdiğim halde..

Nette yazılan altına kağıt yapıştırma olayını evde kendim de denedim fakat yine aynı tas aynı hamam. Çeşitli gps programlarıyla denedim ama sonuç "nokta atışı bulamıyor gps"

Servisle gittim konuştum, gps sorunuysa anakart problemdir, yedek parçasını zaten yok, telefon da 1100 tl civarı zaten dedi..

Bu telefonu boyle kullanmaya devam edeceği sanırım.. Haydı herkes geçmiş olsun..

2bin in altında 128 gb mi6 görürsem affetmicem alicam, zaten 4. yılını kutladık g2nin, parasını çıkardı çoktan..

Dostum kusura bakma ama servis seni tamamen başından savmış yada hiç birşeyden anlamıyor... Ben 3 kere götürdüm servise yapamadı ve birşeyde söyleyemedi . Daha sonra forumlardan bunun antenden kaynaklı sorun olduğunu öğrendim ve test etmenin yoluda yukarıda anlattığım gibi anten yerine bakır bir kablo bağlarayak denemek. GPS sorunu yaşayanlarınn nerdeyse hepsinde bu bu şekilde.

durum ne yazık ki öyle.. bu arada dediğin gibi youtube da baktım, kapağı açıp altlarına bir küçük parça kağıt koydum. test ettim ama nafile.. bağlanıyor ama çooook yavaş, maps yolda yürürken gps i kaybediyor o derece..

laf arasına onu da söyledim adama, onlar sinyal çentikleri ordan olmaz demişti. ilgilenmediğinin bende farkındayım ama sen 3 kere götürmüşsün sonuç hüsran.. swarmda check in yapsın yeter. napalım böyle kullanıcaz gittiği yere kadar. yukarıdaki postta da söyledim, mi6 128gb 2binin altına düşsün acımam alırım :)

Düşünce banada haber ver
  • nodar kullanıcısına yanıt
    Nova kullandım ama dediğiniz kısım değişmiyordu hatırladığım kadarıyla.
  • s.a arkadaşlar bundan 5 6 ay önce ana servisde para ile g2 ekranımı degişdim budun ekran ayrıldı yapışkandan kenarı bu ekran degişdigi için garantiye girermi
  • quote:

Orijinalden alıntı: NHTSRC

s.a arkadaşlar bundan 5 6 ay önce ana servisde para ile g2 ekranımı degişdim budun ekran ayrıldı yapışkandan kenarı bu ekran degişdigi için garantiye girermi

değişen parçaların 6 ay garantisi vardır, yarın çalışıyorlarsa garantisi dolmadıysa götür hemen.. yaparlar..
  • quote:

quote:

s.a arkadaşlar bundan 5 6 ay önce ana servisde para ile g2 ekranımı degişdim budun ekran ayrıldı yapışkandan kenarı bu ekran degişdigi için garantiye girermi

değişen parçaların 6 ay garantisi vardır, yarın çalışıyorlarsa garantisi dolmadıysa götür hemen.. yaparlar..

hocam bu parcaların 1 yıl garantisi yokmu sonucad 400 tl verdık yani 7 ay oldu takalı
  • quote:

quote:

quote:

hocam bu parcaların 1 yıl garantisi yokmu sonucad 400 tl verdık yani 7 ay oldu takalı

tüm parçalarda (beyaz eşyalar da dahil) değiştirilen parça 6 ay garantilidir.

gidip derdinizi bi anlatın, belki yardımcı olabilirler yada çok cuzii bir miktar isteyebilirler.. orası yapan adamın insafına kalmış.

bende ekran + pil değiştim 525tl verdim ama adamlar uğraşmaz.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

gidip derdinizi bi anlatın, belki yardımcı olabilirler yada çok cuzii bir miktar isteyebilirler.. orası yapan adamın insafına kalmış.

dokunmatık ekran kasadan acılmıs yapışdırıcı 5 dk bi bant cekip vercek yani ben yapcam yoksa :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

dokunmatık ekran kasadan acılmıs yapışdırıcı 5 dk bi bant cekip vercek yani ben yapcam yoksa :)
  • RADYO VARMI. ???? Yokmu??? ,sorun donanimsalmi, yoksa yazilimsalmi??? Tecrubesi olanlarin paylasim yaparsa sevinirim..

Arkadaslar lg g2 d802tr model telefonum vasr, 2015 de aldim. Model serisi 501 (bu nu anlami 2015 ocak uretimi olmasi)

1)kitkat 4.4.2 kullanjiyorum.

Radyo internetsiz kullaniilmiyor... eskiden birkac uygulama denemistim (split vb.) Ama yine olmamisti.

2)lopipop veya baska roomlarla calisirmi? Veya uygulama ile olurmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LG G2 telefonum çok ağırlaştı ve çok donmaya başladı. Açılırken de çok geç açılıyor. Clean Master kullanıyorum.

Hard Reset dışında yapabilegim bir şey varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: GÖKHANK

LG G2 telefonum çok ağırlaştı ve çok donmaya başladı. Açılırken de çok geç açılıyor. Clean Master kullanıyorum.

Hard Reset dışında yapabilegim bir şey varmı?

Imzamdaki programları devredisi bırak. Cleanmaster tarzında programlar zaman içerisinde telin sistem dosyalarına zarar veriyor, haftada 1 kere menü / ayarlar /genel sekmesi / depolama ya girip onbellegi temizlesen yeterli.. Bir de kullandığın internet tarayicisinin geçmişini silersin ekstra olarak..

Bir gün lazım olur umuduyla telefonunu program ve oyunla doldurma, telefonlar artık eski teknoloji oldu, kasmaya başladı..

Hard formatı da back up uygulamalarıyla back up alıp format atma, gerekli tüm verilerini bilgisayarıma yedekle, Hard formattan sonra tekrar kopyala telefonuna..

Yapılacaklar bu kadarla sınırlı ne yazık ki.. Google play bile çok yer tutmaya, facebook snapchat bile 400 500 mb yer tutmaya başladı..

• Alalı 4 yıl olavak. 1 yıl daha gideri var.

• Ben de telefonu alalı 3 yıl oldu 4. Yılına girdim.

Bir ara yeni güncellemeler gelecek deniliyordu efsaneyi bitirdiler ne yazık ki

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • s.a arkadaşlar g2 den artık veda zamanı geliyor önere bilcenız telefon varmı acaba
  • quote:

s.a arkadaşlar g2 den artık veda zamanı geliyor önere bilcenız telefon varmı acaba

Mi 6 pişman olmazsınız

• 
Sayfa: önceki 55805581558255835584
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.