Şimdi Ara

LG G2 ANA KONU (5565. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113.192
Cevap
487
Favori
3.850.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 55635564556555665567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: frux

Ben Lg G2 telefonu iki ay kadar evvel kullanmaya başladım. Sıfır ekranı çatlak olarakk beklemiş telefonu bir arkadaştan 200 liraya satın aldım, ekranını 180 liraya değiştirttim, şimdi kullanıyorum..
    iPhone 5S telefonum bozulduğu için mecburen Lg G2 kullanmaya başladım, ama bana 5S telefonumu hiç aratmadı çok memnunum. 4.4.2 sürümü ile kullanıyorum ve telefon yeni olduğu için batarya ekran kullanım süresi 4.5-5 saati rahat buluyor. İlk kullanmaya başladığımda ekran kullanım süresi 4 saati buluyordu, şarj ettikçe bataryanın performansı arttı şimdi..
    iPhone 5S'i tamir ettirsem de, Lg G2 ile devam edeceğim sanırım. Çünkü telefon gerçekten çok stabil çalışıyor..

Telefonu 5.0 Lollipopa güncelleyin, çok daha stabil çalışıyor fakat şarjı aynı şekilde gitmez. Daha çabuk bitiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isnuerog

Birtane sarj aleti aldim..hepsiburadandan.

Goruntusu guzel yani orjinale cok benziyor..lakin ampere programi testinde maks 700.ma gordum..onu gectim sarj olurken dokunmatik sapitiyor..acaba sarj aleti kotumu.

Çin malı şarj adaptörlerinin en belirgin özelliği şarj esnasında ekranı kullanılmaz hale geirmesidir. Dokunmatik sapıtır, algılamada güçlük çeker ve bu durum telefona oldukça zararlı. Şarj adaptörünü değiştirin derim. ampere 1.8mah orijinal şarj makinesinde 1600leri gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murphy adam

quote:

Orijinalden alıntı: murphy adam

Arkadaşlar merhaba. Telefonumun mikrafonunda sıkıntı var. Telefon görüşmesinde alttaki mikrafon çalışmıyor fakat hoparlöre alınca her iki mikrafon da çalışıyor. Video kaydında da aynı şekilde. Ses kaydında bazen alttaki mikrafon çalışmıyor. Daha önce yaşayanınız var mı? Telefon sıfırlama vs işlemlerini yaptım. Servis mikrafonu değiştirdi. Cloudy 3.3 kurulu

Bu sorundan yaşayan yok mu?

Sorun mikrofonda değil de mikrofonun, 3.5mm jack girişinin ve microUsb girişinin de bağlı olduğu kartta olabilir. Nette 70-80 lira civarı bi ücrete satılıyor.

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/lg-g2-sarj-soketi-mikrofon-flex-279886738

Bu linkten almak zorunda değilsiniz, parçayı göstermek için örnek verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Ferhat

Bugun telefon durduk yerde kapanmış. Açmak için uğrastım açılmadı. Güç tusuna 10 sn den fazla basmama ragmen sadece logo geldi. İlerisi yok. Ne olmuş olabilir. Çözümü var mı...

Sanırım yazılım kaynaklı. LG Flash Tool programıyla telefona yeni yazılım atın. Tabi bundan önce telefon download moda alınıyor mu kontrol edin.

Linkten download mode ve flash atmayı bakın.

https://www.androiddunya.com/lg-flashtool-ile-lg-g2-d802-telefona-rom-nasil-yuklenir/
  • system_25 kullanıcısına yanıt
    Hiç uğraşmayıp servise versem kaç lira tutar ?

Gg deki bataryalar orjinal mi emin değilim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: szgnsr

Telefondan aşırı memnunduk neredeyse 3 yıldır kullanıyoruz hiç servise gitmedi.
    son bir haftadır karşı tarafa ses gitmeme sorunu ve ekranın ışığının kısılmama sorunu var.
    Garantisi tabiki bitti... vintek servise yollasam tamiri pahalı gelse yaptırmasam arıza tespit ücreti gibi bişi isterler mi sizce

Ses gitmeme problemi için kulaklık girişine kuvvetlice üfleyin, kulaklık ile alakası yok fakat içeride toz birikintisi için buradan üfleyin. Yapabilirseniz arka kapağı açın, telefonun altında vidalı bi kart kapağı var. Vidaları sökün, kapağı kaldırıp altındaki kartı temizleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmariacci

Hiç uğraşmayıp servise versem kaç lira tutar ?

Gg deki bataryalar orjinal mi emin değilim.

Servisine göre değişirim hocam, bilemiyorum. 50-60 TL batarya fiyatıysa montaj ücreti vs. 100ü belki bulur belki bulmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yabancı Karakter

G2 telefonunumun tr garantisi hala devam ediyor 2.kez ekrani sararmis bulunmakta ankara da servise vereceğim sizce sonuç ne olur? G3 veya baska bi modelle degisim alabilir miyim ? Ekranı degisirse bi daha sararacak garantide yetismeyecek.

Edit : simdi baktim 25.08.2017 de bitiyor garantisi

G2'lerin kronik problemidir ve yine sararacak. O sarartı ile yaşamayı öğrenin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S A M C R O

Telefonu alalı 3 yıl oldu neredeyse mikrofon ve hoperlör kısımlarını nasıl temizleyebilirim?

Arka kapağı açın, altta vidalı gri bi kapak var vidaları söküp kapağı kaldırın. Karşınıza microusb soket girişinin, 3.5mm jack girişinin ve mikrofonun bağlı olduğu bi kart var. O kartı yerinden çıkarmadan temizleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulutgozlu

arkadaşlar program versiyonda D800 20y yazıyor. kdz dosyalarını nereden bulabilirim? TR rom (D802)yüklesem (yükleme denemesinde %2 de kaldı) problem olur mu? 4.2.2 rom u nereden bulabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

https://www.lgdestek.net/lg-g2-guncel-stock-rom-kdz-indir-30098/
  • quote:

Orijinalden alıntı: system_25

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Ferhat

Bugun telefon durduk yerde kapanmış. Açmak için uğrastım açılmadı. Güç tusuna 10 sn den fazla basmama ragmen sadece logo geldi. İlerisi yok. Ne olmuş olabilir. Çözümü var mı...

Sanırım yazılım kaynaklı. LG Flash Tool programıyla telefona yeni yazılım atın. Tabi bundan önce telefon download moda alınıyor mu kontrol edin.

Linkten download mode ve flash atmayı bakın.

https://www.androiddunya.com/lg-flashtool-ile-lg-g2-d802-telefona-rom-nasil-yuklenir/

Tsk. 🤗

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: egzantirik_

Merhabalar arkadaşlar benimde bir arızam bilgilerinize ihtiyacım var. Hafif bir nem kapması sonucu telefon ilk başka kulaklık takılı görünüyordu. Pirinç içinde beklettim. İş yerinde nem alıcı boncuklar var ya silikajel onun içinde beklettim. Kulaklık takılı görünmüyor şimdi ama telefon şarj olmuyor. İki telefon tamircisi aradım. Sonradan problem çıkıyor lg soket tamir etmiyorum sıvı teması oldu ise hiç yapmam dedi. Çok memnunum telefonumdan tamir şansı yok mu hiç bunun. Şimdiden teşekkürler.

Aynı problemle karşılaştım. sorun sıvı teması. Telefonun arka kapağı açın, altta vidalı bi kapak daha var. vidaları sökün ve kapağı kaldırın. mikrofonun, kulaklık girişinin ve şarj soketinin bağlı olduğu kartı göreceksiniz. O kartı kurutmanız gerekiyor. düzelmez ise telefonun üstündeki vidalı kapağı da söküp anakartı kurutmanız gerekiyor. Anakart sıvı teması nedeniyle bozulmadıysa kurtarılır.

Linkten kartlara nasıl ulaşabileceğinize bakın;

https://www.youtube.com/watch?v=4l5qLu_WEOU
  • quote:

quote:

Ben, çatlak ekranı 180 liraya değiştirttim. Çok memnun kaldım. Ekran aynı canlılığında ve değişim olduğu belli bile değil..

Lg G2, Xiaomi telefonların çoğu modelinden daha kaliteli ve sorunsuz. Red mi note 4X modeli güzel kullananlar memnun, forumda konusunu inceleyin isterseniz.

internetten 140 liraya aldım, montajını kendim yaparım dedim. Youtube 15 dakikalık montaj videosu bende 1 saat sürdü Şimdi olsa çok rahat sökerim ama ilk tamir deneyimim çok uğraştırdı.

Gsm iletişim'in videosu fakat montajı bayağı riskli geldiği için uğraşmak istemedim 180 liraya yaptırmıştım..

Montajını yaptıkları ekranın kalitesini de oldukça beğendim..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: antofagasta

Lg eğer g2 deki tasarımın aynısını yapıp 3gb ram, parmak izi okuyucusu ve hafıza kartı girişli g2 2017 üretse bence başarılı olur.

Kore versiyonunda arka kapak çıkıyor ve hafıza kartı takılabiliyor. Ayrıca pil de değiştirilebiliyor.

Benim telefon made in kore fakat hafıza kartı desteği yok. Kore versiyonu dediğiniz replika olanlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 7 Temmuz 2017; 11:57:11 >
    Aynen dediginiz gibi.cin sarj aleti boyle oluyor demekki..servis 80 tl dedi orjinal sarj aletine..bendede power bank var..ilk onu sarj ediyorum sonra telefona takip oyle sarj ediyorum artik..dolayli yoldan anlayacaginiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Dediğin gibi ekran öncelikle en büyük etken cunku note 5 bir phablet ön kamerada büyük bir fark var ikisi arasında note 5 de parmak izi okuma var ama g2 de knock on var note 5 de bu ozelliği cok arıyorsun gecince yani kısaca buyuk ekran telefon kullanmak istemiyorsan g2 pil yonunden hala seni tatmin ediyor ise gecmene hic gerek yok cunku g2 gercekten hala iyi telefon
  • quote:

Orijinalden alıntı: isnuerog

Aynen dediginiz gibi.cin sarj aleti boyle oluyor demekki..servis 80 tl dedi orjinal sarj aletine..bendede power bank var..ilk onu sarj ediyorum sonra telefona takip oyle sarj ediyorum artik..dolayli yoldan anlayacaginiz

Orijinal şarj aleti almanıza gerek yok. Aliexpressten alışveriş yapma imkaniniz varsa buradan alın. Yoksa yurt içinden de alabilirsiniz. Nillkin'in, blitzwolf'un, ugreen'in şarj adaptörleri ve kabloları kalitelidir. Nillkin'i yurt içinde satanlarda var. "5v 2a şarj adaptörü ve "2a microsub kablo" diye aratırsanız çok seçenek mevcut fakat yurt içinden alacaksanız orijinal diye çin malı satan çok var. Hepsiburada gibi kurumsallığını kanıtlamış yerlerde bile yapıyorlar bunu.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: antofagasta

Lg eğer g2 deki tasarımın aynısını yapıp 3gb ram, parmak izi okuyucusu ve hafıza kartı girişli g2 2017 üretse bence başarılı olur.

Kore versiyonunda arka kapak çıkıyor ve hafıza kartı takılabiliyor. Ayrıca pil de değiştirilebiliyor.

Benim telefon made in kore fakat hafıza kartı desteği yok. Kore versiyonu dediğiniz replika olanlar mı?

Replika değil bu modeller sadece korede piyasaya sürülüyor. Türkiye'de ve diğer ülkelerde bulmak zor. Ancak pasaport üzerinden kayıt ettirilip ülke içinde kullanılabilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

konuyu takip edenler az çok beni tanırlar, son zamanlarda çok fazla aktif olamasam da yazıyorum ara sıra buraya :)

pil ve ekranı değiştirmiştim (450 ekran 100 pil)

şimdilerde de yavaş şarj olmaya başladı telefon. herşeyi orjinal kablo falan dahil, serviste değiştirdim zaten.

ampere uygulamasından doğru düzgün bişey anlamadım. bazen 300 oluyor bazen 450..

netten biraz araştırdım fakat net birşey yok.. bilgisi olan arkadaş varsa paylaşırsa sevinirim.

şimdiden teşekkür ederim.

Tüm aparatları orijinal olmasına karşın yavaş şarj bende de nüksetmeye başlamıştı. ampere bende en yüksek seviyede 1600ma gösterirken 500-1000-1200 bandında gidip geliyordu. Benim sorun yazılım kaynaklı idi, 5.0 lollipop sürümünü KDZ Flash Tool ile flashladım, düzeldi.

bunu öğrendiğim iyi oldu, sağlam olabilecek hangi sürüm var? tr rom var bende 5.0.2 20C sürümü, bankacılık işlemleri falan kullanıyorum. flash yaptıktan sonra rootlu oluyor mu yoksa kırılmış mı oluyor?

rootlu olanlarda garanti uygulaması sorun çıkarıyormuş diye duymuştum.

ekranı değiştirince hard format atmıştım ama canımı sıkıyor bu durum. 3-4 saatte doluyor telefon
  • 
Sayfa: önceki 55635564556555665567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.