Şimdi Ara

LG G2 ANA KONU (5353. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113.192
Cevap
487
Favori
3.850.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 53515352535353545355
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: omerr89

quote:

Orijinalden alıntı: PiSYaKiSiKLi34

Bende lte magduruyum
    Lolipop yüklü
    Mobil şebekelerde sadece
    Gsm
    Wcdma
    Gsm+wcdma secenekleru var
    Lte ile ilgili birsey yok
    Guncelleme merkezindede yok
    Es dosya yometicisine girip apk arattim lte diye oda yok
    *#*#4636#*#* kodunu girip telefon bilgilerinden aktif edeyim dedim
    Bu uygulama bu cihazda çalışmıyor
    Diye uyari aliyorum
    Telefonum rootluda degil
    Lte secenegini nasil aktif edebilecegim hakkinda bilgisi yada fikri olan forumdaslardan yardim bekliyorum

Aynı durumdayım

Telefonunuz pararel ithalat ve lte guncellemesi gelmemis ise rootlamaktan baska secenegiz benim bildigim kadariyla yok..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßlaCKFOX

D 802 KİTKAT yüklü olup LTE (4G) kullanan var mı varsa nasıl yapıldığını anlatabilir mi bende hep H 3845#*802# menüden LTE Only'ye tıklayınca Sucess diyor ama şebeke seçimine baktığımda yine GSM/WDMCA/LTE auto var

Zaten oyle olmasi gerek ..
    o secenek secili olunca simkartiniz destekli ise ve operatorunuz onayladiysa lte gozukur..

• İki senedir hazır adamlar ama daha veremediler her yere, 4g gelene kadar millette speedtest yüzünden kota kalmayacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: postacimulayim

quote:

quote:

Bende lte magduruyum
    Lolipop yüklü
    Mobil şebekelerde sadece
    Gsm
    Wcdma
    Diye uyari aliyorum
    Telefonum rootluda degil
    Lte secenegini nasil aktif edebilecegim hakkinda bilgisi yada fikri olan forumdaslardan yardim bekliyorum

Aynı durumdayım

Telefonunuz pararel ithalat ve lte guncellemesi gelmemis ise rootlamaktan baska secenegiz benim bildigim kadariyla yok..

okulda 2 arkadaşta g2 var ikisinde de lte aktif biri 4.5 sim almış ve aktif biri paralel bende de paralel ama şebeklerde lte yok kafayı yiyecem
  • postacimulayim P kullanıcısına yanıt
    ben mobil veri alanındaki şebeke seçilen yerde sadece LTE Only seçeneği çıkar diye düşünüyordum ama öyle olmuyormuş mobil veri açınca 4g çıkıyor ama 4G ile 3G arasında şu an çok büyük fark gözükmüyor

3G'li hali
     LG G2 ANA KONU

Bu da 4G
     LG G2 ANA KONU
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßlaCKFOX

D 802 KİTKAT yüklü olup LTE (4G) kullanan var mı varsa nasıl yapıldığını anlatabilir mi bende hep H 3845#*802# menüden LTE Only'ye tıklayınca Sucess diyor ama şebeke seçimine baktığımda yine GSM/WDMCA/LTE auto var

Bende o menüye girip yaptım çıkmadı bende, daha detaylı anlatabilir misin? Yanlış mı yapıyorum acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratcan1981

quote:

quote:

quote:

Bende lte magduruyum
    Lolipop yüklü
    Mobil şebekelerde sadece
    Gsm
    Wcdma
    Diye uyari aliyorum
    Telefonum rootluda degil

Aynı durumdayım

okulda 2 arkadaşta g2 var ikisinde de lte aktif biri 4.5 sim almış ve aktif biri paralel bende de paralel ama şebeklerde lte yok kafayı yiyecem

Hocam yukarda da belirttigim gibi her paralelde guncelleme gelmedi.

• postacimulayim P kullanıcısına yanıt
    Root varsa nasil yaparız araştırdım bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clopin -- 1 Nisan 2016; 11:54:40 >
  • Paralel ithalat olan arkadaşlar sorunu çözdüm. Mobil veri açık iken arama ekranına geliyoruz. Daha sonra 3845#*802# çıkan menüde Lte-only - Modem settings - Rat selection - GSM/WCDMA/LTE Auto seçiyoruz. Otomatik olarak üstteki H işareti 4G oluyor.

NOT:BU İŞLEMİ YAPARKEN MUTLAKA MOBİL VERİ AÇIK OLMALI

• Lte only nin cikmama sebebini ogrendim

Dikkat ettiyseniz,telefon internette vs 4g durumda iken arama yapinca 3g ye dusuyor

Bunun sebebi 4g uzerinden arama destegi olmamasi(VolLte,yeni cihazlarda var),sadece internet destegi olmasi

Bu yuzden Lg sadece 4g secenegi koymamis

Bence mantikli olmus

• Ne yaparsam yapayım 4 g olmuyor, paralel ithalat, acaba kapsama alanı dışında mıyım? Lte only yapıyorum H harfi gidiyor aranıyor ama bişey bulamıyor.

• Dün gece biraz denedim, otomatik GSM wcdma lte yi seçtim.. 3gden yukarısını bulmadı.. Bulunduğum lokasyonla alakalı da olabilir..

Bana cok sayıda msj atıyorsunuz arkadaşlar ama inanın bende guncelleme merkezinden yükleyip yaptım.. Farklı yöntem bilmiyorum

• omerr89 O kullanıcısına yanıt
    açılan menüden Modem Settings - Rat Selection - LTE only ve LTE / WCDMA onlara birer kez tıkla Sucess diyor ondan sonra telefonu yeniden başlat mobil veriyi aç sim kart uygunsa (benimki Vodafonedu) yukarıda 4G gözükecektir
  • omerr89 O kullanıcısına yanıt
    evet bu yöntem ben de de işe yaradı ancak ayarlar kısmına girip network sekmesine girdiğimde tekrar 3g ye düşüyor. yazılım sorunu var çünkü lte seçeneği ayarlarda görünmüyor. bir arkadaş root yapıp lte config apk. yi silmem gerektiğini söylemişti ancak denemedim. belki işe yarayabilir.

• quote:

Paralel ithalat olan arkadaşlar sorunu çözdüm. Mobil veri açık iken arama ekranına geliyoruz. Daha sonra 3845#*802# çıkan menüde Lte-only - Modem settings - Rat selection - GSM/WCDMA/LTE Auto seçiyoruz. Otomatik olarak üstteki H işareti 4G oluyor.

Bu islemi yaptiktan sonra teli yeniden baslatinca lte secenegi gidiyor mu?

• beyler bendede 4g çıkmıyordu 5dk içinde 4g geldi simkart 4g tr garantili sürüm 5
    Bu mesaja eklenen görseller:

LG G2 ANA KONU
  • 4g ye geçemeyenler resimdeki yöntemi denesin

LG G2 ANA KONU
  • Arkadaşlar paralel g2 Tayvan lte var gözüküyor ama güncelleme almamış arkadaşların söyledikleri şekilde yapınca 4 g geliyor ama şebeke seçerken yok telefon kapatıp açınca eski haline geliyor

LG G2 ANA KONU

• Arkadaşlar birşey soracağım Lg Türkiye garantili cihazın arka kamerasinin cami catladi bunu garanti yaparımi yoksa garanti dişimi kalır cihaz

• quote:

quote:

Paralel ithalat olan arkadaşlar sorunu çözdüm. Mobil veri açık iken arama ekranına geliyoruz. Daha sonra 3845#*802# çıkan menüde Lte-only - Modem settings - Rat selection - GSM/WCDMA/LTE Auto seçiyoruz. Otomatik olarak üstteki H işareti 4G oluyor.

Bu islemi yaptiktan sonra teli yeniden baslatinca lte secenegi gidiyor mu?

Denemedim onu , birşey diyemeyeceğim
  • 
Sayfa: önceki 53515352535353545355
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.