Şimdi Ara

LG G2 ANA KONU (3801. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113.192
Cevap
487
Favori
3.850.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 37993800380138023803
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selam. Arkadaşlar telefonum abd'den geldi verizon operatör alınma. İlk android telefonum. Öncelikle şunu söyleyeyim android işletim sistemiyle ilgili hiçbir teknik terime hakim değilim. Fakat telefonu formatlayıp yeniden yazılım yüklemek isterken forumdan bir arkadaş vasıtasıyla önce root denen işlemi yaptım sonra autorec denen programı yükledim kur dedim ve ne olduysa bundan sonra oldu ve telefon fastboot mode denen bi ekrana geçti. Geçiş o geçiş. Ne yaptıysam olmadı. Download mode geçmeye çalışıyorum ekran görünüp hemen fastboot mode ekranına geri atıyor. Factory reset ekranına geliyorum 3-4 defa ok diyorum yine fastboot mode ekranına atıyor. Bu sorunu çözebilecek yada beni bu işi çözebileceğine inandığı bir teknik servise yönlendirebilecek bir arkadaş var mıdır? Telefon model olarak lg g2 vs980 diye geçiyor. İstanbul Zeytinburnu'ndayım. Yardımcı olabilkecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blooods

Arkadaslar slim armorun elastik kismi gibi yapiya sahip bir kilif ariyorum. yumusak ve ekrani hafif saran yapida. buldugum kiliflarin hepsi sert.maddenin adini tam bilmiyorum kaucuk olabilir. ggdende alinca ne cikicagini bilmeden almak istemiyorum. bana tavsiyesi olarak bilicek olan var midir? bi turlu bulamadim istedigim sekilde bir kilif.

Şu baya şık duruyor spigen kadar kaba değil.
    http://m.gittigidiyor.com/urun/117868572

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okan9455

Merhaba 3 lü prizden olabilir demiştiniz telefonu evde farklı bir prizden şarj ettiniz mi yine yavaş mı dolduruyor

farklî prizden sarz ettigimde de yavas sarz ediyor. Ama sanirim elektrik tesisatında bi sorun var. Cunku lavobadan akan sudanda azda olsa elektrik carpıyor. Yeni 3lu priz aldim eve gdince deneyecegim bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Civilization Tradition

quote:

Orijinalden alıntı: egeboys0

merhaba okan dostum,
    Şarz cihazım yavaş şarz ediyor diye isyanlardaydım.Şimdi iş yerine getirdim burda normal şarz ediyor.Bu neden olabilir bi fikrin var mi?

hocam onun cihazla ilgisi yok sanırım, elektrik akımıyla ilgisi var. Mesela telefonu pcden şarj ettiğinizde uyarı veriyor akım az olduğu için yavaş şarj olacak diye. aynı olay

Bende öyle düşünüyorum. İşin garip tarafı diger elektronik cihazlarda bi sorun olmuyor. Sanirim elektrik tesisatında bi sorun var.

• Bu Termal Throttle ı kapatmak batarya performansına etkisi oluyor mu?Aynı zamanda MLT de kapatmak gerekir mi?
  • Merhabalar arkadaslar benım ekranım krılmıstı servıste degısım yaptırdım 500 lıraya degısım olmadan once sımdıye kadar sadece cok sıcak bır gunde dısarıdayken ekran parlaklıgını full acmaya calıstıgımda bana sıcaklık nedenıyle yuykseltılemıyor demıstı ekran degısımı yaptırdım ondan sonra durmadan telefon kendını ''yüksek sıcaklık algılandı güvenliğiniz için kapatılıyor'' diyor ve kapatıyor durmadan bunu yapıyor delırıcem artık yarın yada ertesı gun telefonu servıse verıcem ınternetten arsatırdım cok fazla kısının basına gelmemıs ama bu durumu yasayan baskalarıda var boyle bır olayla karsılasıp cozum bulabılen varmı? 10 dk clash of clans acıyorum hemen kapanıyor kapandıktan bellı bır sure acılamıyorda yanı hemen acılabılıyor ama pın tablosa gelmeden kendını tekrar kapatıyor delı olucam buradan bu durumla karsılasan ve cozumunu bılen yada bulan varmı acaba ? neden note3 almadımkı
  • Herkese selam arkadaslar telefonu yaklasik 10 gundur kullaniyorum telefonda kimle konustuysam sesin boguk geliyo diyolar bu genel bi sorunmudur yoksa sadece bendemi var bi cizumu yokmudur bunun

• quote:

Orijinalden alıntı: HoneyBagdeR2

quote:

Orijinalden alıntı: furkanku42

Arkadaslar telefonda thermal throttlingi kapattim. Oyunlardaki performans dusuklugu sifira indi. Telefon oyunlarda akiyor ama siz siz olun kapatmayin biraz fazla yuklendim heralde cpu 90 derecelere cikti telefon reset atti ama ucaktan inip jete binmis gibi oldum.

saçma bi tespit olmuş.G2 yi kasacak oyun çıkmadı daha.şuana kadar epey oyun yükledim ama en fazla zorlayan HAY DAY diye bi oyun oldu oda sıcaklık yüzünden zorlama yani.takılma donma vs. katiyen olmadı.

@HoneyBagdeR2 hocam benim G2 de Crazy Taxi oyununu oynayamıyorum,sadece bu oyun takılmalar yapıyor,nedeni ne olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MGM Barut

quote:

quote:

Arkadaslar telefonda thermal throttlingi kapattim. Oyunlardaki performans dusuklugu sifira indi. Telefon oyunlarda akiyor ama siz siz olun kapatmayin biraz fazla yuklendim heralde cpu 90 derecelere cikti telefon reset atti ama ucaktan inip jete binmis gibi oldum.

saçma bi tespit olmuş.G2 yi kasacak oyun çıkmadı daha.şuana kadar epey oyun yükledim ama en fazla zorlayan HAY DAY diye bi oyun oldu oda sıcaklık yüzünden zorlama yani.takılma donma vs. katiyen olmadı.

@HoneyBagdeR2 hocam benim G2 de Crazy Taxi oyununu oynayamıyorum,sadece bu oyun takılmalar yapıyor,nedeni ne olabilir.

deneyip bilgi veririm size.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MGM Barut

quote:

quote:

deneyip bilgi veririm size.

Oyunda genel optimizasyon sıkıntısı mevcut, g2 ye ozel bir durum değil.

Soruyu soran kişinin mesajini bulamadım sizin mesajınız üzerinden cevap vermek istedim.

• Merhaba dun lg g2 aldim lg turkiye logolu kapali kutuda. 406k serisi yani 2 ay once haziran ayinda uretilmis. Kitkat yuklu geldi bu serise kronik bi hata varmi yoktur insallah

• fztalarm F kullanıcısına yanıt
    ben aldım n11 den . altın renk . hatta jelatin kaplatırken iyi renk bulmuşsun pek yok altın renk herkes te siyah çoğunlukla beyaz var dedi adam . ancak dikkat ettim . altın renk boya kulaklık giriş yerinin içi beyaz. yani zamanla soyulma yapabilir. en iyisi beyaz almak aslında ancak kirlenir sararır dedik altın aldık oda boyama çıktı :D artık kollayıp sakıncaz aleti yapacak bişi yok zaten kılıf aldım.g3 e gelince şu anda forumu takip ediyorum kronik sorunları var pil süresi arayüzde kasmalar . kimisinde cihaz durduk yere kapanıyormuş . bu sorunları duyunca bende vazgeçtim g2 aldım . karar sizin ancak g3 ün kamerası bariz piyasadaki en iyi kamera. ancak ekran için aynı şeyi söyleyemem . teknosada yan yana g2 ile g3 ü karşılaştırdım g3 ün ekranı az biraz daha keskin ancak beyaz tonu tam veremiyor biraz sarımsı bir ton basıyor. g2 bence piyasada en iyi beyaz tonu veren cihaz. ancak g2 nin de biraz soluk kalmıyor da değil . bir de 32 gb g3 te 3 gb ram var ama ram olayına takılmayın 2 gb yeterli . hafıza olarak kesinlikle 32 gb tavsiye ederim . cihazın romu yaklaşık 7 gb alanı sömürüyor.
  • Telefonu hepsiburadadan kapıda ödeme ile aldım.2gün oldu mükemmel bi telefon kamerası biraz kötü gibi geldi.Ayrıca şebeke sorunum var arayanlar bana ulaşamıo.3. 4. aramalarında ulaşabildiklerini söylüyorlar bende kendim denedim ulaşılmıyor bazen.Lg müşteri temsilcisini aradım genel olarak böyle bir sorunun var olduğunu söyledi.Daha sonra gün içerisinde geri döneceklerini söyledi ve geri dönmedilerSorunun çözümü varmıdır servisemi gitmesi gerekiyor 4.2.2 sürüm olarak geldi kitkata geçmedim.Kitkata geçersem sorun düzelirmi?Yardım ederseniz sevinirim.
  • 128 kb çıkartıp kullanıyorsan ve düzelmediyse bir arkadaş root sayesinde bir yolunu bulmuş ona bakmanı öneririm.
  • Okan9455 kullanıcısına yanıt
    yok hocam ekran harika sadece beyaz ton da çoook dikkatli bakılır ise çok az belli oluyor bunun dışında normal kullanımda ekran harika hiç belli olmuyor tek sorun ekran kapalı iken gözükmesi . birde bazı siyah tonlarda.
  • sizde de gözüküyor mu hocam bu çizgiler?
  • cnryldz kullanıcısına yanıt
    gsm en az batarya tüketir ancak net hızı çok yavaştır. ancak 3g den çok cihazın şarjını senkronizyon yiyor. kullanmadığın zaman cihaz 3g de kalsın sorun değil ama senk. kapatın . çok zor durumda hem gsm e alın ve senk. kapatın. bu arada şebeke sorunu olanlar cihazı sadece wcdma ya alsınlar . eski xperia da aynı sorun vardı . ancak bu şekilde yapmıştım . gsm/wdcma(tercih edilen ) olunca cihaz bir yandan 3g diğer yandan da 2g yi arıyor. en ufak bir zayıflama da 2g ye geçiyor. ayrıca sürekli 2g /3g geçişi daha fazla enerji tüketir. sesi boğuk geliyor diyenler ağlar/ çağrı ayarlarında ses iyileştirme de tik varsa kaldırsınlar. ahize sesi az diyenler ise varsayılan ahize sesi orta da çağrı sırasına ses artır tuşuna basın. ancak benim kinde mi böyle bilmiyorum neredeyse sağır edicek okadar fazla cıkıyor etraftakiler duyuyor. tekrar biraz kısmak zorunda kalıyorum.
  • Merhaba arkadaşlar dünden önceki gün yatmadan şarjıma baktım %89'du sabaha kadar hiç düşmedi.
    Ama dün şarjıma baktım %95'ten %92'ye düşmüş.
    Arka planda program bırakmıyorum. Wifi mobil veri kapalı. Her şeye dikkat ediyorum. Neden olabilir ?
  • yaseka61 Y kullanıcısına yanıt
    mobil veriyii ben açık bıraktım daha doğrusu dalmışım 85ten sıfıra düşmüş şarj ve telefon kapandı, sabah kalktığımda büyük bir baş ağrısı beni karşıladı.
  • arkadaşlar sizin g2 de bildirim çubuğu anaekran da saydam mı ? kendi arka planlarını kullanınca anaekran da saydam oluyor ancak ben kendim arka plan ayarlayınca saydam oluyor. sabah çok güzel bir arka plan bulmuştum saydamdı ancak nolduysa . yarı saydam olmaya başladı ?saydamlığı gitti .ana ekranda bildirim cubuğunun . ?
  • 
Sayfa: önceki 37993800380138023803
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.