Şimdi Ara

LG G2 ANA KONU (3187. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
113.192
Cevap
487
Favori
3.850.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 31853186318731883189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ezginingünlüğü

Çağrının ekrana geç düşmesini avea müşteri hizmetleri hallediyor.Birkaç dakika beklettiler ama sorun çözüldü teşekkürler avea.

Nasıl oldu?

Biliyorsanız, anlatırsanız, bizde yapsak çok iyi olur...
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=88585450&p=57&f=714 burdaki root denedim olmadi 4.4.2 nasil root larim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mamilim90 kullanıcısına yanıt
    yanlıs yaptıgınız bı bolum vardır..
    V20B V20D gibi iki 4.4.2 surumuyle de calismaktadir tarafimdan denenmistir. Dogabilecek hatalar sizin sorumlulugunuzdadirhttp://pastebin.com/RBHHCtvH

• quote:

Orijinalden alıntı: Time_Shift_42

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet82m

benler ÇOK ACİL sürüm hataları ayıkla derken elektrk gitti firmware update %22 de kaldı
    bilgisayarı açtım yeniden başlatım tel %22 de kaldı ne yapım yeniden mi başlatım kurmyı teli başlatım

Mesajım edit

Format atin duzelecektir guc butonuna uzun basin 8 9 sn kadar uzun kapanir ve sonra guc tusu ve ses kismaya ayni anda basin lg logosu gelince elinizi cekin 1 sn gecmeden ses kisma ve ses acma tusuna ayni anda basin format atma yeri gelecektir ordan evt diyin isiniz hallolmus olacaktir sonra tekrardan yapabilirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

yanlıs yaptıgınız bı bolum vardır..

Yalnış yapsam supersu yuklenmez

• Arkadaşlar bu konuyu uzun süredir takip ediyorum. Benim hikayem şöyle.

3 senedir iphone 4 kullanıyordum, ios platformu çok hoşuma gidiyor. Düşük sistem gereksinimlerinde bile stabil çalışan işletim sistemi ve kaliteli uygulamalar vs.
    Ancak iphone 4 son zamanlarda çok yavaşlamıştı özellikle ios7 den sonra, telefonu değiştirmenin vakti geldi diye düşündüm ve 2 ay önce vatan bilgisayardan apple türkiye garantili iphone 5s aldım 2000 tl ye.

2 aydır telefonu kullanıyorum. Hız, stabilite vs hiçbir sorunum yok ancak telefon yavan geliyor bana ne bileyim, 3 sene önce aldığım ve kullandığım iphone heycanını yansıtmıyor artık. Bunun en büyük nedeni belkide yıllardır büyümeyen ekranı bana göre.

Artık büyük ekran android bir telefona geçeyim diyorum. Sony xperia z1 ve lg g2 çok hoşuma gitti. Mağazalarda defalarca kez test ettim ve ekranı da oldukça iyi bana göre.

Sanırım yakın zamanda LG G2 ye geçecek gibiyim.

Şimdi sorum deneyimli, her iki telefonu da kullanmış arkadaşlara gelsin.

Sizce iphone 5s den LG G2 ye geçmemi gerektirecek özellikler nelerdir? Neden LG G2 ye geçmeliyim?

Son olarak ben 2 aylık apple türkiye garantili iphone 5s i kaça satabilirim?

Sabırla okuduğunuz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • GEÇ GELEN ÇAĞRI EKRANI İÇİN:

Arkadaşlar, telefonun ayarlarından, "Arama Bekletme" yi kapatmayı deneyebilir misiniz?

Ben kapattıktan sonra çok hızlandığını farkettim...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: unforgivenx

quote:

Orijinalden alıntı: zabit_ersin

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pirlantacocuk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: biraylakadam

arkadaşlar geçen hafta bizdeuygundan 403k serisinden aldım.Güncelleme diye uyarı çıkıyor. Kitkat sanırım. Telin bir haftalık performansından çok memnunum şarj 2 gün gidiyor. Malum şikayetlerden dolayı sizce 4.4 e geçmeli miyim? Birde güncellemeyi geri alabiliriz miyiz? Teşekkürler...

Ben de 403 serisi kullanıyorum. Çıktığı anda kitkat a güncelledim ve bir şikayetim yok.

ekranın geç gelmeside mi yok

Daha önce de yazmıştım. Ekran geç geliyor evet ama 30 saniye değil, 1 saniye kadar geç geliyor. Zaten sürekli telefonun ekranına bakmıyorum çağrı gelse de açsam diye, ben telefonu elime alıp arayana bakana kadar ekran gelmiş oluyor. Bence büyük bir sıkıntı değil bu, Iphone'da da vardı aynı sorun. Quickwindow kılıf var, onun küçük ekranında daha çabuk görünüyor arayan kişi.

Ekranın geç gelmesini sorun edenlerin davranışı bana biraz şımarıklık gibi geliyor.

Ne alakası var şımarıklıkla, benim gibi sürekli masaüstü çalışanlar telefon çaldığında 3-4 saniye sonra görüyor arayanı, belki o anda müsait değilsiniz meşgule atıp telefonu susturmanız gerekebilir v.b. bir sürü kombinasyonlar akla gelebilir. Sizi rahatsız etmemesi demek, diğer herkesi de rahatsız etmemesi gerekiyor anlamına gelmez. Lütfen kelimeleri seçerken daha dikkatli olun...

Ben de masabaşı çalışıyorum, hem de bankacılık üssünde binlerce kişinin arasında çalışıyorum. Zaten benim kadar yoğun çalışıyorsanız telefonu sessiz moda alırsınız. Söylediklerimin arkasındayım, eksik aramayı bırakın bence.

Ayrıca telefon çalarken elinize aldığınızda zaten sesini kısıyor otomatik olarak, hadi en olmadı ters çevirirsiniz sessize alır. 3-4 saniye sürmüyor üstelik, mübalağa ettiğinizi belli edin bari de alacak olan insanlar telefonu kötü olarak algılamasın.

Tepki gösterdiğim nokta zaten en ufak sorunu sanki çok büyük sorunmuş gibi lanse etmek. Almadan önce bu konudaki tüm yorumları üşenmeden tek tek okudum. Ve en çok şikayet edilen ısınma konusu beni bu cihazdan uzaklaştırıyordu neredeyse. Ama gel gelelim öyle bir sorun da yok. En azından ben öyle bir sorunla karşılaşmadım. Isınıyor evet ama problem olacak derecede değil. Kullandığım bilgisayar bile sadece Eclipse ve Toad açıkken 85 dereceyi görüyor, ufacık cihaz 4 çekirdek işlemcisiyle 45 dereceyi gördü diye problemli olarak anılamaz.

Şimdi sizin şikayet ettiğiniz arama ekranının geç gelmesi olayı ki 3-4 saniyeden bahsediyorsunuz, insanları bu telefondan uzaklaştıracaktır. Tek istediğim yorum yaparken biraz daha insanları bilgilendirici yapın. Benim ekranımın gecikmesi 1 saniyeyi geçmiyor.

Bundan önce kullandığım Iphone'da aramayı ekrana geç yansıtıyordu, HTC'de. Akıllı cihazdan bahsediyoruz sonuçta. Uyku modundan çıkıp ekrana görüntüyü vermesi bile yarım saniyeyi bulabiliyor.

Iphone ile arama yapıp anında kapattığımda, kapatma komutunu o kadar geç algılıyordu ki, karşı tarafa çağrı düşüyordu. Bu daha büyük bir sorun değil mi?

Bu cihazı almayı düşünüp bu yazımı okuyanlara kesinlikle tavsiye ediyorum G2'yi. Böyle sağlam performansta, bu kadar uzun pil ömrünü başka cihazda bulamazsınız çünkü.

Yeni güncelleme ile sizi de memnun edecektir LG, buna eminim.

HandCuff93 yazdığım önceki mesajları okursan telefonu ne amaçla kullandığımı anlarsın. 25 yaşındayım, bilgisayar mühendisiyim. Memnun oldum. Tanışmak istersen mail ve linkedin verebilirim.

Hocam iyi kapak yapmışsınız elinize sağlık bik bik demiş arkadaş daha ikilemelerin nasıl kullanıldığını bilmiyor.Formundaki diğer arkadaşlara sesleniyorum bu tip bebelere kapağı yapıştırın barındırmayın bunları içinizde

Bak kardeşim @ezginingünlüğü; ben arkadaşa (@unforgivenx) cevap yazarken ne kadar kibar ve nazik cümleler seçtim kırmamak adına, aynı zamanda fikirlerimi de açıkladım. Ben aslında bu tip polemiklere asla girmem ama bende bu konudan muzdarip olup yazdığımdan dolayı cevap hakkı doğduğunu düşündüğümden cevap yazdım. Daha sonrada bu arkadaş fikirlerini tekrar beyan etti. Sen şimdi araya birip bebe mebe dedin ya.. konunun içine resmen .... Bir kere bebe demen için yaşa bakman lazım, profiline baktım benden küçüksün bir..
    İkincisi; bu telefonu ilk alanlardan biri benim Teknosadan önsiparişle, dolayısıyla birilerinin kötülemesiyle telefon alıp-almama konusunda asla etkilenmem, öyle olsaydı beklerdim, kullananların yorumlarını okuyup öyle alırdım. Üçüncüsü; ve asıl konumuz, bu telefon Jelly Bean sürümündeyken normal olarak çağrı ekranı çalışıyordu, şimdi sıkıntı var ve bunu beyan ediyoruz, bundan daha doğal ne olabilir ki;

DÖRDÜNCÜSÜ; Lütfen polemiklere sebep olabilecek kelimeler kullanmayın (bebe, mebe, v.s.) ve bana cevap vererek polemiği uzatmayın,

Unutmayın ki burası herkese açık bir paylaşım platformu....
  • Arkadaşlar orijinal Spigen Slim Armor alacağım, bir de yine Spigen'in "Ultra Kristal Ekran Koruyucu" diye bir ürünü var, bunu da almalı mıyım sizce? Slim Armor aldıktan sonra bir de Ekran Koruyucu gerekir mi? Yoksa telefonun kendi ekran koruyucusu falan var mı kutu içerisinde gelen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Primarch -- 1 Mayıs 2014; 19:03:04 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pirlantacocuk

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: biraylakadam

arkadaşlar geçen hafta bizdeuygundan 403k serisinden aldım.Güncelleme diye uyarı çıkıyor. Kitkat sanırım. Telin bir haftalık performansından çok memnunum şarj 2 gün gidiyor. Malum şikayetlerden dolayı sizce 4.4 e geçmeli miyim? Birde güncellemeyi geri alabiliriz miyiz? Teşekkürler...

Ben de 403 serisi kullanıyorum. Çıktığı anda kitkat a güncelledim ve bir şikayetim yok.

ekranın geç gelmeside mi yok

Daha önce de yazmıştım. Ekran geç geliyor evet ama 30 saniye değil, 1 saniye kadar geç geliyor. Zaten sürekli telefonun ekranına bakmıyorum çağrı gelse de açsam diye, ben telefonu elime alıp arayana bakana kadar ekran gelmiş oluyor. Bence büyük bir sıkıntı değil bu, Iphone'da da vardı aynı sorun. Quickwindow kılıf var, onun küçük ekranında daha çabuk görünüyor arayan kişi.

Ekranın geç gelmesini sorun edenlerin davranışı bana biraz şımarıklık gibi geliyor.

Ne alakası var şımarıklıkla, benim gibi sürekli masaüstü çalışanlar telefon çaldığında 3-4 saniye sonra görüyor arayanı, belki o anda müsait değilsiniz meşgule atıp telefonu susturmanız gerekebilir v.b. bir sürü kombinasyonlar akla gelebilir. Sizi rahatsız etmemesi demek, diğer herkesi de rahatsız etmemesi gerekiyor anlamına gelmez. Lütfen kelimeleri seçerken daha dikkatli olun...

Ben de masabaşı çalışıyorum, hem de bankacılık üssünde binlerce kişinin arasında çalışıyorum. Zaten benim kadar yoğun çalışıyorsanız telefonu sessiz moda alırsınız. Söylediklerimin arkasındayım, eksik aramayı bırakın bence.

Ayrıca telefon çalarken elinize aldığınızda zaten sesini kısıyor otomatik olarak, hadi en olmadı ters çevirirsiniz sessize alır. 3-4 saniye sürmüyor üstelik, mübalağa ettiğinizi belli edin bari de alacak olan insanlar telefonu kötü olarak algılamasın.

Tepki gösterdiğim nokta zaten en ufak sorunu sanki çok büyük sorunmuş gibi lanse etmek. Almadan önce bu konudaki tüm yorumları üşenmeden tek tek okudum. Ve en çok şikayet edilen ısınma konusu beni bu cihazdan uzaklaştırıyordu neredeyse. Ama gel gelelim öyle bir sorun da yok. En azından ben öyle bir sorunla karşılaşmadım. Isınıyor evet ama problem olacak derecede değil. Kullandığım bilgisayar bile sadece Eclipse ve Toad açıkken 85 dereceyi görüyor, ufacık cihaz 4 çekirdek işlemcisiyle 45 dereceyi gördü diye problemli olarak anılamaz.

Şimdi sizin şikayet ettiğiniz arama ekranının geç gelmesi olayı ki 3-4 saniyeden bahsediyorsunuz, insanları bu telefondan uzaklaştıracaktır. Tek istediğim yorum yaparken biraz daha insanları bilgilendirici yapın. Benim ekranımın gecikmesi 1 saniyeyi geçmiyor.

Bundan önce kullandığım Iphone'da aramayı ekrana geç yansıtıyordu, HTC'de. Akıllı cihazdan bahsediyoruz sonuçta. Uyku modundan çıkıp ekrana görüntüyü vermesi bile yarım saniyeyi bulabiliyor.

Iphone ile arama yapıp anında kapattığımda, kapatma komutunu o kadar geç algılıyordu ki, karşı tarafa çağrı düşüyordu. Bu daha büyük bir sorun değil mi?

Bu cihazı almayı düşünüp bu yazımı okuyanlara kesinlikle tavsiye ediyorum G2'yi. Böyle sağlam performansta, bu kadar uzun pil ömrünü başka cihazda bulamazsınız çünkü.

Yeni güncelleme ile sizi de memnun edecektir LG, buna eminim.

HandCuff93 yazdığım önceki mesajları okursan telefonu ne amaçla kullandığımı anlarsın. 25 yaşındayım, bilgisayar mühendisiyim. Memnun oldum. Tanışmak istersen mail ve linkedin verebilirim.

Hocam iyi kapak yapmışsınız elinize sağlık bik bik demiş arkadaş daha ikilemelerin nasıl kullanıldığını bilmiyor.Formundaki diğer arkadaşlara sesleniyorum bu tip bebelere kapağı yapıştırın barındırmayın bunları içinizde

Bak kardeşim @ezginingünlüğü; ben arkadaşa (@unforgivenx) cevap yazarken ne kadar kibar ve nazik cümleler seçtim kırmamak adına, aynı zamanda fikirlerimi de açıkladım. Ben aslında bu tip polemiklere asla girmem ama bende bu konudan muzdarip olup yazdığımdan dolayı cevap hakkı doğduğunu düşündüğümden cevap yazdım. Daha sonrada bu arkadaş fikirlerini tekrar beyan etti. Sen şimdi araya birip bebe mebe dedin ya.. konunun içine resmen .... Bir kere bebe demen için yaşa bakman lazım, profiline baktım benden küçüksün bir..
    İkincisi; bu telefonu ilk alanlardan biri benim Teknosadan önsiparişle, dolayısıyla birilerinin kötülemesiyle telefon alıp-almama konusunda asla etkilenmem, öyle olsaydı beklerdim, kullananların yorumlarını okuyup öyle alırdım. Üçüncüsü; ve asıl konumuz, bu telefon Jelly Bean sürümündeyken normal olarak çağrı ekranı çalışıyordu, şimdi sıkıntı var ve bunu beyan ediyoruz, bundan daha doğal ne olabilir ki;

DÖRDÜNCÜSÜ; Lütfen polemiklere sebep olabilecek kelimeler kullanmayın (bebe, mebe, v.s.) ve bana cevap vererek polemiği uzatmayın,

Unutmayın ki burası herkese açık bir paylaşım platformu....

Hocam ezginingunlugu size yazmadı o cevabı, handcuff93'e yazdı. Hakaret içeren bir mesaj atmıştı çünkü kendisi. Şikayet ettim ve mesajı silindi.

Ben size verdiğim cevaplarda sadece tepkimi dile getirdim. Siz yorumlara dikkat etmiyor olabilirsiniz ancak ben hangi teknolojik cihaz olursa olsun sürekli bu foruma girip araştırma yapıyorum. O yüzden sorunlarınızı dile getirirken bu tip durumları da göz önünde bulundurursanız sevinirim.

Bakın yukarıda arkadaşlar belirtmişler, şebeke taraflı da olabilir bu sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgivenx -- 1 Mayıs 2014; 19:09:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jinjin

V20B V20D gibi iki 4.4.2 surumuyle de calismaktadir tarafimdan denenmistir. Dogabilecek hatalar sizin sorumlulugunuzdadirhttp://pastebin.com/RBHHCtvH

Hocam bunuda denedim supersu yukluyor ama root yok

• Ekran koruyucu çıkmıyor kutuda. Mutlaka koruyucu alın ufak tefek cizikleri engellersiniz. Artı şeffaf alın mat koruyucu kaliteyi düşürüyor. Slim armor telefonu hem ağırlaştırıyor hem kabalastiriyor bunuda göze alın.Ama kılıflar içinde en sağlam güven veren Slim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • unforgivenx U kullanıcısına yanıt
    Hocam arkadaş kelimeleri kullanırken çoğul olarak kullanmış, dolayısı ile kendime pay çıkardım, sanki bu tip sorunları sık sık dile getirip insanları telefondan soğutuyorlar gibi bir anlam çıkmış, Neyse hocam ben bu konuyu daha fazla uzatmak istemiyorum... Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardday

Ekran koruyucu çıkmıyor kutuda. Mutlaka koruyucu alın ufak tefek cizikleri engellersiniz. Artı şeffaf alın mat koruyucu kaliteyi düşürüyor. Slim armor telefonu hem ağırlaştırıyor hem kabalastiriyor bunuda göze alın.Ama kılıflar içinde en sağlam güven veren Slim.

Ya aslında inceliğiyle övünülebilecek telefon, Slim Armor almak hiç istemiyorum ama telefonu kırılmalardan korumanın başka bir yolu da yok sanırım... Telefon konusunda dikkatliyim aslında, var mı daha iyi bir kılıf öneriniz?

Bu arada "Ultra Crystal" 30 TL, yani bir ekran koruyucu için fazla pahalı bana göre. Kılıfların yanında gelen ekran koruyucular iyi midir? Siz kılıf & ekran koruyucu olarak ne kullanıyorsunuz mesela?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cratos4203

Arkadaşlar bu konuyu uzun süredir takip ediyorum. Benim hikayem şöyle.

3 senedir iphone 4 kullanıyordum, ios platformu çok hoşuma gidiyor. Düşük sistem gereksinimlerinde bile stabil çalışan işletim sistemi ve kaliteli uygulamalar vs.
    Ancak iphone 4 son zamanlarda çok yavaşlamıştı özellikle ios7 den sonra, telefonu değiştirmenin vakti geldi diye düşündüm ve 2 ay önce vatan bilgisayardan apple türkiye garantili iphone 5s aldım 2000 tl ye.

2 aydır telefonu kullanıyorum. Hız, stabilite vs hiçbir sorunum yok ancak telefon yavan geliyor bana ne bileyim, 3 sene önce aldığım ve kullandığım iphone heycanını yansıtmıyor artık. Bunun en büyük nedeni belkide yıllardır büyümeyen ekranı bana göre.

Artık büyük ekran android bir telefona geçeyim diyorum. Sony xperia z1 ve lg g2 çok hoşuma gitti. Mağazalarda defalarca kez test ettim ve ekranı da oldukça iyi bana göre.

Sizce iphone 5s den LG G2 ye geçmemi gerektirecek özellikler nelerdir? Neden LG G2 ye geçmeliyim?

İlla büyük ekran istiyorsanız wp platformuna bakın derim.Zira iosdaki akıcılığı androidde bulamazsınız, wp bu konuda daha iyidir.Ama androidin marketi çok daha zengin.Çok uygulama doldurunca istediğiniz telefonu alın yine bir süre sonra yavaşlıyor androidde.
  • cratos4203 kullanıcısına yanıt
    5s ten g2 ye gecme sebebı

buyuk ekran
    neredeyse 2 kat daha fazla gıden pılı :)

bu 2 sı yeterlı bı sebeb..
    yuklenır yuklenır root olmadan da yuklenıyor :) root yetkısı veremıyor ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akagami.

quote:

Orijinalden alıntı: cratos4203

Arkadaşlar bu konuyu uzun süredir takip ediyorum. Benim hikayem şöyle.

İlla büyük ekran istiyorsanız wp platformuna bakın derim.Zira iosdaki akıcılığı androidde bulamazsınız, wp bu konuda daha iyidir.Ama androidin marketi çok daha zengin.Çok uygulama doldurunca istediğiniz telefonu alın yine bir süre sonra yavaşlıyor androidde.

Hocam cevabın için teşekkürler. windowsphone düşünmüyorum açıkçası. Devasa ekranlarla işim yok belki yanlış aksettirmiş olabilirim. Benim şikayetim iphone un artık heyecanlandırmaması. Günlük konuşmalarım dışında telefonun yüzüne bile bakmıyorum neredeyse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acura07

5s ten g2 ye gecme sebebı

buyuk ekran
    neredeyse 2 kat daha fazla gıden pılı :)

bu 2 sı yeterlı bı sebeb..

Evet bu 2 neden bile LG G2 tercih etmemi sağlayacak :)
  • 
Sayfa: önceki 31853186318731883189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.