Şimdi Ara

LG G Pad 8.3 - Ana Konu (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.985
Cevap
35
Favori
80.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,
    Resmi rom'a göre çok daha hızlı.
  • öztuareg kullanıcısına yanıt
    Merhaba, uzun zaman önce custom rom yükledim,
    tam olarak hangi adımlar yapılıyordu hatırlamıyorum ama

http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83

yukarıdaki linkten gerekli şeyleri bulabilirsiniz.
  • Merhaba,

1 hafta içinde Orijinal 4.4.4+Root yükledim denemek için... RAM 800 Mb dan yukarı dahi gidemedi ki Google Earth kullanmak zorundayım sürekli olarak RAM yetmediği yada uygulamanın göçtüğü oldu.

TWRP yüklü birisi olarak ROM yüklemek zevkli ve hızlı... Hemen Xiaomi'nin LG Gpad 8.3 için portlanmış MIUI-7 sistemini yükledim. Kendisi CM tabanlı bir 4.4.4. Bir yandan güvenlikli bir yandan görsel esneklikten uzak ama performans anlamında sorun yaşamadığım bir sürüm diyebilirim. Türkçe çevirileri sanırım devam ediyor zira bazı bölümler halen İngilizce. MI'nin uygulaması ısrarla bu aygıt MI değil diye uyarı veriyor. Onu kendim çözmeye çalışacağım. En kötü ROM'da aygıt adını değiştireceğim bezdirdi...

Bu ROM ile birlikte gördüğüm şu oldu: Zenfone 5 kullanan biri olarak MI4 veya MI5 alınabilir, hatta şükela olur... :)

Orijinal ROM'a geçmek isteyenlere önerim geçmeyin ciddi bir yavaşlık var. CM12, AOSP hatta Saki3d'nin önerdiği ROM çok iyi, arada bir takılıyor ama denediklerim arasındaki en iyisi diybilirim. Kendisine de teşekkür ederim tavsiyesi konusunda.

Yerinde duramaz biri olarak MIUI7 de denemelerime bir süre daha devam edeceğim (:

quote:

Orijinalden alıntı: Saki3d

http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/development/rom-android-6-0-marshmallow-20151028-t3235794

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dont touch -- 15 Nisan 2016; 10:13:07 >

• dont touch D kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

MIUI gerçekten görsellik ve kullanım olarak gayet güzel bir rom,
    ben kullanırken bazı oyunlarda uygulama durduruldu hatası veriyordu ve oyun icinde chat ekranını actığımda navigasyon barı üste geliyordu ve kendi kendine kaybolmuyordu, birde bahsettiğiniz gibi miu hesabı ile ilgili ara ara hata veren mesajı rahatsız etmişti.

adrianom romun son sürümünü hafta başı yükledim rom daha da başarılı olmuş, takılmalar eskisine nazaran minimuma inmiş diyebilirim ve pil kullanımı çok iyi vainglory oynarken onceki sürümlerde lag benzeri ara ara takılmalar oluyordu o tamamen kalkmış ben onu internet hızından dolayı takılıyor sanıyordum.
    alıntıladığınız linkteki rom ile gerçekten LG GPad V500 yeniden hayat buluyor diyebilirim , MIUI 'nin lollipop veya marshmallow sürümü çıkarsa tekrar denemek istiyorum o romu daha çok beğenmiştim bende :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saki3d -- 15 Nisan 2016; 11:53:59 >

• Kesinlikle doğru...

MIUI görsel anlamda harika hatta ilerde telefona alırsam bu yüksek ihtimalle Mi5 olacaktır diyebilirim. Sebebi hem Xiaomi markası hem de arayüzün kendisidir.

Gpad'e dönersek Andrianom kesinlikle stock rom'a göre müthiş bir özellikli bir rom. Vulnerability sorunu stock romda varken Adrianom'da yok. Güvenli bir rom kısaca.

Dün yeni bir rom yüklemesine girdim: Temasek 6.1 (CM13 tabanlı)...
    Bağlantı:http://forum.xda-developers.com/lg-g-pad-83/development/rom-unofficial-temasek-cm13-t3312308

Adrianom'dan sonra 2 numaram oldu. Hatta esneklik konusunda 1 numarada. Root konusunu bu da kendi içinde çözüyor (Adrianom da kendi çözüyordu sanırım). Uğraştırmıyor. Status Bar, görsellik vs konuda Adrianom'dan daha iyi. Biraz daha RAM tüketiyor ama stock rom kadar tüketmiyor...
    QuickRemote, SplitScreen konusunda şu an başarıya erişemedim ama deneme vaktim olmadığı ve çok da ihtiyacım olmadığı için diyebilirim.

Kısaca ve özetle şunu diyorum:

TWRP ile Adrianom 6 veya Temasek 6.1 kurulması stock rom'dan çok daha mantıklı. Tablet alenen daha hızlı...

• halen android 5 gelmedi demi buna
  • Resmi olarak Android 5.0 güncellemesi aldı mı arkadaşlar bu cihaz? Millet 6.0'ı konuşmaya başladı, ben halen 4.4.2 hali ile devam ediyorum.
  • Geldi... Ama Türkiye ("Avrupa" versiyonu diyelim) geldi mi bilmiyorum ama ben Kore versiyonunu (30B sanırım) yüklemek zorunda kalmıştım meraktan.

Bu kadar versiyonu kullanan biri olarak çok bişey beklemeyin. SD kart yazmaya açılıyor, menüler biraz daha çirkinleşiyor ama neyse ki Tema kullanıp düzeltebilirsiniz.

Çok bir uğraşı içinde değilseniz şansınızı zorlamayın öyler kalsın. İlla yükselticem derseniz Amerika'yı keşfetmeyin. İki ROM'u ciddi ciddi kullanan iki kişi (biri benim) yorum yaptık zaten onlardan birini kullanabilirsiniz.

Root+TWRP ile Custom Rom yüklemek neredeyse 5 dakika sürüyor. Üstüne GApps 'ın istediğiniz paketini kurun olsun bitsin.

Official Rom severlere bir bilgi: LG Gpad'ın 4 ve 5 serisi Vulnerability konusunda çok açığa sahip. Güvenlik sorunları mevcut. CM13 (CynogenMod) tabanlı Adrianom ve Temasek 6.1 de bu açıklar yok hatta uygulamalar yüklendikten sonra sizden izin onayı verilmeden tableti uyutma, uyandırma dahil hiç bir şey yapamıyor. Bu hem güvenlik için iyi, hem de pil ömrü artıyor zira siz kime uyandırma derseniz o uyandıramıyor eğer tablet uyuyorsa :)

Official Rom her zaman iyi birşey değil.
    Lakin Kızılötesi (IR) iki rom'da da kullanılamıyor o da ayrı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dont touch

Geldi... Ama Türkiye ("Avrupa" versiyonu diyelim) geldi mi bilmiyorum ama ben Kore versiyonunu (30B sanırım) yüklemek zorunda kalmıştım meraktan.

Bu kadar versiyonu kullanan biri olarak çok bişey beklemeyin. SD kart yazmaya açılıyor, menüler biraz daha çirkinleşiyor ama neyse ki Tema kullanıp düzeltebilirsiniz.

Çok bir uğraşı içinde değilseniz şansınızı zorlamayın öyler kalsın. İlla yükselticem derseniz Amerika'yı keşfetmeyin. İki ROM'u ciddi ciddi kullanan iki kişi (biri benim) yorum yaptık zaten onlardan birini kullanabilirsiniz.

Root+TWRP ile Custom Rom yüklemek neredeyse 5 dakika sürüyor. Üstüne GApps 'ın istediğiniz paketini kurun olsun bitsin.

Official Rom severlere bir bilgi: LG Gpad'ın 4 ve 5 serisi Vulnerability konusunda çok açığa sahip. Güvenlik sorunları mevcut. CM13 (CynogenMod) tabanlı Adrianom ve Temasek 6.1 de bu açıklar yok hatta uygulamalar yüklendikten sonra sizden izin onayı verilmeden tableti uyutma, uyandırma dahil hiç bir şey yapamıyor. Bu hem güvenlik için iyi, hem de pil ömrü artıyor zira siz kime uyandırma derseniz o uyandıramıyor eğer tablet uyuyorsa :)

Official Rom her zaman iyi birşey değil.
    Lakin Kızılötesi (IR) iki rom'da da kullanılamıyor o da ayrı :)

Hocam lolipop yüklü gpad nasıl root yapılır ve nasıl rom atılır detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba,

Uzun zaman önce yaptığım için nasıl yaptığımı dahi hatırlamıyorum. Lakin unutamadığım bir şey var ki PC olmadan Gpad 8.3 + Lolipop root olmuyor. Çok APK denemiştim olmadı. PC üzerinden olması gerekliyor ve LG sürücülerinin yüklü olması gerekiyor. Root konusunda bir miktar zaman alan bir cihaz bu anlamda yada ben çok yöntemi denedim bundan uzun bir süre geçtiğini zannediyorum :)

Lolipop için lütfen Lolipop yüklü Gpad 8.3 ler için olan çözümler olmasına dikkat edin. Kitkat root çok basit kalıyor onun yanında.

Bu arada halen Temasek 6.1 kullanıyorum ve maşallah diyeyim iyi durumda şu an.
  • Hiçbir çizik bozukluk yok. 3 adet kılıf ve slimport HDMI bağlantı kablosu orjinal şarj aleti 500 TL

• Arkadaşlar iki seneye yakın aldığım bir tablet vardı gpad v500. Ekranda piksel parlaması var acaba garanti kapsamına giriyormu? Bilen bir arkadaş var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • heavyblitzer kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    ürün üzerinde herhangi bir darbe izi yok ise girer diye düşünüyorum.
  • Tablet konusunda bence Apple tercih edilmeli,

Android tarafında tabletler genel olarak ya çıktıkları versiyonda yada 1 versiyon yükseliyorlar, orjinal güncelleme almak sizin için önemliyse,
    Google'ın ürettiği modeller tercih edilmeli (sanırım türkiyede bulmak zor veya garanti problemli olabiliyor) veya ipad'e yönelmeli.
  • Ben bugün teknosa seri sonu indirimden bir adet G Pad 8.3 aldım. Annem kullanacak. Orijinal rom ile devam etmeyi düşünüyorum.

Kılıf için önerisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metamorphoses

Ben bugün teknosa seri sonu indirimden bir adet G Pad 8.3 aldım. Annem kullanacak. Orijinal rom ile devam etmeyi düşünüyorum.

Kılıf için önerisi olan var mı?

Hala satışı var mıymış G Pad 8,3'ün? Ben 1.5 sene önce zar zor bulmuştum bir tane.

https://www.amazon.com/Nillkin-Sparkle-Ultra-Leather-Stickers/dp/B00J66O6EU

Bu kılıfı kullanıyorum 1 yıldır, başka kılıf aramana gerek yok. Ben aliexpress veya ebay'den almıştım.

• arkadaşlar tabletin renk ayarları bozulmuş galiba eski haline nasıl getireceğim?böyle kullanmak tam bir işkence
  • 20 gun önce ekranda pixel parlamasından dolayı servise verdigim tabletin bugun değişim kararı çıktı. Bakalım 0 bulabilceklermi yoksa ücret iadesimi yapılacak gorecez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ortalama bu tablette batarya süresi nedir?
  • Piksel parlaması nedir hocam?
    Ölü pikselden farklı bir şey mi?
  • 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.