Şimdi Ara

★★★ LG G FLEX 2 ANA KONU ★★★ (232. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.716
Cevap
28
Favori
112.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim telefon 3. kez servisten geldi .bu sefer batarya %100 den yarıya düşüyor tekrar çıkıyor .şarja takın diyor.anlamadım ne yaptılar .çöp olacak güzelim cihaz.
  • Telefon ekran değişiminden sonra proximity sensörü sorun yaratmaya başlamıştı ve malum kamera problemi vardı. Bugün vintek e kargoladım gelişmeleri paylaşırım.

Telefon 10.10.2017 de servise ulaştı.

Edit 1: 16.10.2017 6 gün sonra yedek parça bekliyor diye bilgilendirdiler.

Edit 2: 18.10.2017 Parça bekliyor. Bugün arayıp hangi parçaların değişeceğini sordum. Anakart ve pil dediler. Her sorunun altından pil çıkıyor arkadaş.

Edit 3: 25.10.2017 Cihaz şuan DOA değişim bekliyor. Değişim cihazı olarak ne verecekler bilmiyorum henüz.

Edit 4: 30.10.2017 Değişim cihazı olarak G4 belirlemişler. Ne zaman teslim edileceği, hangi renk olduğu ve hangi seri olduğunu bilmiyorlar. Mükemmel ötesi bir hızda ve müşteri memnuniyetindeler. Takdire şayan! Diyecek kelime bulamadım.

Edit 5: 05.11.2017 En son cuma günü (2 gün önce) görüştüm Kore'den gelmemiş hala. Herhangi bir değişim yok şimdiye kadar. Hala bekliyoruz.

Edit 6: 06.11.2017 Depodan çıkış yaptığı bugün yarın servise ulaşacağı söylendi. Bugün geçti yarın bakıcaz artık. Kahverengi deri renk göndermişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makify -- 6 Kasım 2017; 18:3:15 >

• Benim telefonun anakartını değiştirmişler. 503 serisiydi şimdi 708 serisi. Umarım bu seriler arasında kapanma adına gelişme olmuştur, garantinin bitmesine 3 ay kaldı çünkü.

Bir de Makify' ın ilk sayfadaki adımlarını takip ederek root yapmak istedim. Flashfire uygulaması açılıp anında kapanıyor. Epey uğraştım, sonunda nette birisi telefonun tarihini 2013 yap program açılır yazmış. Hakikaten de program sorunsuzca açıldı.

Bu tarih hilesini belki önceden de birisi yazmıştır, incelemedim. Yeni yapacak olanlar için paylaştım.
  • ixuss40 İ kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler. Siz hangi servise vermiştiniz ve ne kadar sürdü anakart değişimi ?
  • Makify kullanıcısına yanıt
    Ben Antalya' da Yıldırım Elektronik' e vermiştim, 1 hafta içinde teslim ettiler. Daha önce de aynı problemden dolayı vermiştim, o zaman da pilini değiştirmişlerdi.
    Şu anda sorunsuzca kullanıyorum. Sizin dediğiniz gibi şarj aletini de bıraktım bir köşeye, G2 ' nin şarj aletini kullanıyorum. Umarım sorun çıkarmadan kullanırız.

Size bir şey sormak istiyorum. Greenify programını önceden satın almıştım. Şu anda da kullanıyorum. Telefonun ekran süresine neredeyse hiç etki etmedi ? Önceden 3.30 - 4 saat ekran süresi alıyordum şimdi de aynı süreyi alıyorum.

Hatta twitter ve facebook uygulamalarını da kurmadım, internetten takip ediyorum.

Bu konuda bilginiz var mı ?
    . Drive/chrome/hangouts vs ıvır zıvırlar özellikle play müzik çok yiyor. Bunları devre dışı bıraktıktan sonra bende greenify ile facebook ve diğer sosyal ağları durdurduğumda fark görmedim. Gördüğüm tek fark google servislerini kapatınca oluyor(play store ve google hizmetleri hariç tabii ki). Onun haricinde telefonu formatlayın, hiç birşey kurmadan kullanın misal 4 saat alırsanız, google servislerini kapatıp sosyal ağları kurun 3 saat 45- saat 50 dakika alıyorsunuz. Yani uygulamalar pek farketmiyor bu telefona. 2G ye alsanız bile çok farketmiyor, değmiyor. Bir ara root ile güçlü çekirdekleri kapatmıştım işte o zaman şarj %30-%35 e yakın daha fazla gitmişti. Performansta çok ufak, neredeyse belirgin olmayan bir düşüş vardı sadece.

Kısaca telefonda en çok işlemci, ekran, google servisleri şarj yiyor. Sıralarsak; işlemci > gps > ekran > google'ın bazı servisleri > sürekli bildirim gönderen oyun/uygulamalar > sosyal ağların uygulamaları.

Bu arada bende sizin gibi bir ara sosyal ağ uygulamalarını kurmadan webden giriyordum pil, ram rahat etsin diye. Ona da değmiyor kurun gitsin Ama bunlarla beraber sürekli bildirim gönderen oyun ve abidik gubudik uygulamalar varsa ram sıkıntı yaratır onu diyim.

• YEDEK PARÇA BEKLİYOR nedeni ile beklemeye alındı.

21.10.2017 14:01:14 Malzeme Eklendi Stok Kodu : EAC62718201, BATARYA

21.10.2017 14:01:10 Malzeme Eklendi Stok Kodu : EBR81140001, ANAKART

21.10.2017 12:56:46 İşemri Açıldı

Servise verdik bekliyoruz.Ins degisim falan olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atmin kullanıcısına yanıt
    Hangi servise verdiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makify

Hangi servise verdiniz ?

Senguller merkez.

Benimki de vintekde aynı parçaları bekliyor. 1 Kasımda 20 iş günü doluyor bakalım ne olacak.

Edit: Değişim kararı çıkmış görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makify -- 25 Ekim 2017; 13:58:17 >
    hala sıfır flex 2 varmış değişim kararı çıktığına göre ? keşke ücretini ödeselerdi hepimize
    Burdan bu sonuca nasıl vardınız ?
  • quote:

Burdan bu sonuca nasıl vardınız ?

Bendede doa degisim cikti.G5 verseler bari.

Lg ile konuştum verecekleri cihaza itiraz hakkımız var. Eğer farklı bir cihaz talebiniz varsa dinlemekten memnuniyet duyarız falan dedi. G4 falan kesinlikle almam. V10 veya g5 farketmez bende ikisinede kabulüm.
  • quote:

Lg ile konuştum verecekleri cihaza itiraz hakkımız var. Eğer farklı bir cihaz talebiniz varsa dinlemekten memnuniyet duyarız falan dedi. G4 falan kesinlikle almam. V10 veya g5 farketmez bende ikisinede kabulüm.

Tam olarak nereyi arayip nebistyelim anlayir misin.

Vintek e hangi cihaz vereceklerini sordum onun kararını lg veriyor dediler. 444 6 543 ü arayıp lg ile görüşüyorsunuz. İstemediğiniz bir model vermek isterlerse aynı numaradan arayıp itiraz edebilirsiniz.
  • G flex 2 icin her turlu orjinal parca mevcuttur. Ekran kasa pil titresim gibi parcalar var. Anakart bootloop lu. Bilgi icin mesaj atiniz.

Bir an için öyle düşündüm, sanki başka telefon veremezlermiş gibi :)
  • quote:

Vintek e hangi cihaz vereceklerini sordum onun kararını lg veriyor dediler. 444 6 543 ü arayıp lg ile görüşüyorsunuz. İstemediğiniz bir model vermek isterlerse aynı numaradan arayıp itiraz edebilirsiniz.

Bana telefon hazir mesaji geldi almiyacam para iadesi basvurusu yaptim.G4 nasil flex ile muadil olir anlamiyorum.Islemci dusuk cpu dusuk.Kronik hatalari olan bir telefon.Haftaya %90 para iadesi olur dediler.Yeni telefon arastiriyorum.Oneriniz var mi?

Şaşırdım valla ben telefonu servise vereli bugün 18. gün lgyi aradım hala yok efenim ne vereceğimize karar veremedik vesaire diyorlar. G4 kesinlikle istemiyorum not düşün dedim. Şengüller de baya seriymiş. Neyse bütçeniz nedir ona göre bişeyler önereyim?
  • 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.