Şimdi Ara

LG Eigen GM735 ( ANA KONU ) (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.968
Cevap
6
Favori
525.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AnarKin

Arkadaşlar igo yu yükledim sorunsuz çalıştırdım fakat bir türlü uydu ya bağlanamıyorum acaba eksik bir şeymi var ? Yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Açık havada 3-4dk bekle
  • Kapalı havada bağlanamıyormu pekim siz kapalı havada denedinizmi ? Bu gün denedim ve hava kapalıydı evet ama Nokia N72 garmin ile sorunsuz bağlanabildi o zaman gps çekimi zayıf sanırım.
  • quote:

Kapalı havada bağlanamıyormu pekim siz kapalı havada denedinizmi ? Bu gün denedim ve hava kapalıydı evet ama Nokia N72 garmin ile sorunsuz bağlanabildi o zaman gps çekimi zayıf sanırım.

Demek istediğim açık-kapalı hava değil tabi ki, bina içerisinde olmamak anlamında
  • Yok arkadaşlar hava güneşli ve bulutsuz yine az önce denedim bağlanamadım açık arazideyim bir türlü uyduya bağlanamadım acaba yapılması gereken başka bir şeymi var siz nasıl yaptınız mesela zahmet olmaz ise adım adım anlatırmısınız ?
  • Arkadaşlar, telden artık evimdeki wifiye bağlanamıyorum. Başka bir arkadaş geldi bağlandı sorunsuz. Neden olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SyNisik

Telefonumu PC bağlantısı yaptıramadım ya :( Programını yükledim ama telefon bağLı değiL gösteriyor USB bağLantısı oLduğu halde :S ne yapmam lazım benım telefonu pcye baglayabılmek ıcın...

dostum telefonu bilgisayar mı görmüyor senin kurduğum actys programımı eger telefonu bilgisayarı flash bellek olarakta görmüyorsa problem kablodadır eğer flash bellek olarak görüp telefon olarak tanımıyorsa ayarlar/bağlantılar/usb-pc bu ayardan ayarı değiştir telefon olarak tanısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: uuunsal

beyler msj yazarken msj yazdıktan sonra "ok" basınca ana ekran gelmesi uzun sürüyor sonra gönderilecek kişi ekleniyor felan bu çok uzun zzaman alıyor. msj yazıp kişi eklemeye geçiş herkesde aynı mı yavaşlık beni öldürüyor.

dostum bendede ayni hele sen birisiyle mesajlaşmaya başla 5-6 mesajdan sonra makine olüyor resmen
  • ARKADAŞLAR SİTEDE YENİYİM YENİ ALDIĞIM LG EİGENE BEN BİR TÜRLÜ E BOOK PROGRAMI ATAMADIM YÜKLEDİĞİM PROGRAMLARSA EİGEN DE ÇALIŞMADI FOXİT,MSREADER,BUNLARDAN BAZILARI KURULUMU YAPTIKTAN SONRA TELDE KULLANAMIYORUM..ADOBE READER EİGENİN İÇİNDE YÜKLÜ FAKAT ONDA DA OKUMAK OLDUKÇA ZOR BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM ARKADAŞLAR..Bİ DE EİGEN LE UYUMLU OLARAK ÇALIŞAN SENSÖR UYGULAMASI VAR MI?YARDIMLAR İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR..
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan
    Güncellemeyi benim gibi bilmeyenler yapmasın arkadaşlar tavsiye :D
    Telefon açılmadı KVK ya gönderdim iade geldi. Adamların anlaşması bitmiş artık bakmıyormuş..
    LG SERVİSE Gönderdim 19 unda.Bir çok yöntem demiştim yasal yada olmayan yazılım türü sorun oluır diyordum ama olmadı..
    Bugün kargo GETİRİYOR.

anladığım kadarı ile telefonun yapılmadan geliyor. burayı okurmusun. http://www.ctrlpda.com/showthread.php?tid=10362&page=1

• quote:

Orijinalden alıntı: snuffxxx

quote:

Orijinalden alıntı: UnluOGUZ

telefona denildiği gibi telefon kapalıyken ses kısma+kamera+power tuşuna 10 sn basarak formatt attım dün gece ve ekrana bu geldi gitmiyor hala 8 saa oldu

tap the target frmly and accurately at each location on the screen.the target will continue ta move until the screen is aligned

Valla sabah sabah gülmekten öldüm , hocam kalibrasyon ayarı yapmalısın, noktalara basınca yer değiştirip ekranı ayarlayacak.

okumayan varsa tekrar okusun helal olsun dostum o kadar nasıl dayandın

• quote:

Arkadaşlar igo yu yükledim sorunsuz çalıştırdım fakat bir türlü uydu ya bağlanamıyorum acaba eksik bir şeymi var ? Yardımcı olursanız çok sevineceğim.

hocam iGO nun ayarlar menüsüne girdikten sonra GPS seçeneğine gelin ve GPS alıcısını otomatik aratın. Ya da Bağlantı noktası (Liman) COM5 Baud hizi 57600 olarak ayarlayın ve tekrar deneyin...
  • quote:

Telefonumu PC bağlantısı yaptıramadım ya :( Programını yükledim ama telefon bağLı değiL gösteriyor USB bağLantısı oLduğu halde :S ne yapmam lazım benım telefonu pcye baglayabılmek ıcın...

uzatma kablosu kullanıyorsanız tanımaz, bazı bilgisayarlarda ön USB portlarında da sıkıntı çıkartıyor, en iyisi arka USB lerden birine bağlamak...
  • ayrıca ben 10F sürümüne güncelledim telefonu, hiç bir sorunum yok. gayet stabil ve hızlı çalışıyor telefon. düşünenlere duyrulur. ancak tek bir nokta var ki, windows 7 64bit kullanıyorum, kendi bilgisayarımla güncelleyemedim. sanal windowsXP ile yaptım güncellemeyi...

Benim de size 2 sorum var, 1. si ben Windows7 x64 ve Office 2010 x64 kullanıyorum. windows mobile device center da bağlanmaya çalışırken hata alıyorum, windows XP ve activesync ile denedim sorunsuz ancak kendi makinem hata veriyor. Hata da ön tanımlı e-posta programı bulamamasıyla ilgili. benzer hata alan oldu mu?

diğeri de muhtemelen sorulmuştur ama 42 sayfa içinde bulmak zor olur diye tekrar sorayım, en fazla kaç GB lık hafıza kartı destekliyor bu cihaz? ona göre hafıza kartı alacağım da...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avnenger -- 25 Mart 2010; 17:19:15 >
  • CevapLarınız için teşekkürler ama Bılgısayarıma aygıt baglandıgına dair ses çıkarıyor.. Normalde otomatik Çalıştırması gerekirdi, ama hiç bir şekilde göstermıyor aygıtı.. :/ pcye format atmadan önce otomatik tanımıstı, hem uzatma kablosu yok laptop kullanıyorum :( Yha telefonun USB ayarlarına baktım USBactivesync oLarak seçilmiş durumda :/
  • Arkadaşlar benim bir kaç sorum olacak cevap verirseniz sevinirim.

Öncelikle telefonu ilk aldığımda kısık sesle konuşurken karşıya ses bazen hiç gitmiyordu. Eski nokia telefonumda hiç böyle bir sıkıntı çekmediğim için direkt servise gönderdim ve versiyon yükseltilip geri gönderdiler. Ancak bugün denedim ve ses biraz daha iyi olmasına karşın kısık sesde karşı tarafa ses gitmiyor. Bunu yaşayan başka var mı acaba?

İkincisi telefon bugün kılıfında duruyordu. Bakmak için çıkardım. Ekran kilidi açma tuşuna bastım ama ekran açılmadı. Telefonun kapandığını düşündüm ve basılı tuttum ama yine birşey olmadı. Daha sonra bataryayı çıkarttım ve tekrar taktım. Telefon açıldı. Ama sonra öğrendim ki ben telefonun ekranına ulaşmaya çalışırken beni arayanlar olmuş ve telefon bu esnada açık durumdaymış. Ancak ben ne ekranı açabildim, ne de telefon çaldı. Hatta bir arkadaşım merak ettiği için 1 saat boyunca sürekli aramış yaklaşık 20 defa falan. Telefon açıkmış ama ben uğraşırken ne çaldı ne de başka birşey oldu. Telefonu açmayı başardıktan sonra cevapsız çağrı var mı diye baktım (20 kere aranmışım olması gerek) ama yoktu.

Üçüncüsü ise ana sayfadaki sağ üst köşede bazı simgeler var. Batarya, ses, telefon o anda çekiyo mu çekmiyomu vs... Burada çoklu görevin de kısayolu var. Ancak bendeki kayboldu. Bütün ayarları kurcalasam da nerden geri getireceğimi birtürlü bulamadım. Aynı şekilde önceden büyük simgeler halinde olan başlat menüsü de küçük simgelere dönüştü. En çok kullandıklarım önceden başlata tıkladığımda başlat yazısının hemen yanındayken artık menünün içinde görünüyor.

Bütün bu olanlara anlam veremiyorum. Bir fikri olan var mı? O kadar araştırdım ve karar verip aldım ama bu kadar sorun çıkarttığını hiç görmemiştim. Cevap verirseniz sevinirim.

• quote:

CevapLarınız için teşekkürler ama Bılgısayarıma aygıt baglandıgına dair ses çıkarıyor.. Normalde otomatik Çalıştırması gerekirdi, ama hiç bir şekilde göstermıyor aygıtı.. :/ pcye format atmadan önce otomatik tanımıstı, hem uzatma kablosu yok laptop kullanıyorum :( Yha telefonun USB ayarlarına baktım USBactivesync oLarak seçilmiş durumda :/

sizin sorununuz da benimkiyle aynı, hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz acaba? cihazın USB drivarlarını tekrar yüklemeyi veya vista kullanıyorsanız mobile device center ı yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ascargon

Arkadaşlar benim bir kaç sorum olacak cevap verirseniz sevinirim.

Öncelikle telefonu ilk aldığımda kısık sesle konuşurken karşıya ses bazen hiç gitmiyordu. Eski nokia telefonumda hiç böyle bir sıkıntı çekmediğim için direkt servise gönderdim ve versiyon yükseltilip geri gönderdiler. Ancak bugün denedim ve ses biraz daha iyi olmasına karşın kısık sesde karşı tarafa ses gitmiyor. Bunu yaşayan başka var mı acaba?

İkincisi telefon bugün kılıfında duruyordu. Bakmak için çıkardım. Ekran kilidi açma tuşuna bastım ama ekran açılmadı. Telefonun kapandığını düşündüm ve basılı tuttum ama yine birşey olmadı. Daha sonra bataryayı çıkarttım ve tekrar taktım. Telefon açıldı. Ama sonra öğrendim ki ben telefonun ekranına ulaşmaya çalışırken beni arayanlar olmuş ve telefon bu esnada açık durumdaymış. Ancak ben ne ekranı açabildim, ne de telefon çaldı. Hatta bir arkadaşım merak ettiği için 1 saat boyunca sürekli aramış yaklaşık 20 defa falan. Telefon açıkmış ama ben uğraşırken ne çaldı ne de başka birşey oldu. Telefonu açmayı başardıktan sonra cevapsız çağrı var mı diye baktım (20 kere aranmışım olması gerek) ama yoktu.

Üçüncüsü ise ana sayfadaki sağ üst köşede bazı simgeler var. Batarya, ses, telefon o anda çekiyo mu çekmiyomu vs... Burada çoklu görevin de kısayolu var. Ancak bendeki kayboldu. Bütün ayarları kurcalasam da nerden geri getireceğimi birtürlü bulamadım. Aynı şekilde önceden büyük simgeler halinde olan başlat menüsü de küçük simgelere dönüştü. En çok kullandıklarım önceden başlata tıkladığımda başlat yazısının hemen yanındayken artık menünün içinde görünüyor.

Bütün bu olanlara anlam veremiyorum. Bir fikri olan var mı? O kadar araştırdım ve karar verip aldım ama bu kadar sorun çıkarttığını hiç görmemiştim. Cevap verirseniz sevinirim.

çoklu görev versiyon yükseltince gitti bende, zaten eskiden de pek bir işe yaramıyordu...
    şu ekranın takılması olayı enteresan, daha önce kullandığım g-smart telefonda pil bittiğinde aynı şey oluyordu bende. telefon kapanıyordu ama arandığı zaman karşı tarafa sanki çalıyormuş gibi ses gidiyordu. belki size bir yardımı olur.
    ses olayına gelince, ben öyle bir sorun hiç yaşamadım (sesim gürdür :)) ama aklıma şey geldi, konuşulmadığı zaman (ses seviyesi belirli bir düzeyin altındayken) telefon gürültü kirliliği olmasın diye mikrofonu iptal ediyor olabilir mi?

• Bende çoklu görev halen duruyor ancak menüden ulaşabiliyorum. Sağ üst köşedeki kısayolu niye gitti bir anlam veremedim. Versiyon yükselttikten sonra demişsiniz neyin versiyonundan bahsediyorsunuz? Telefonu bu ses gitmeme sorunu yüzünden daha dün teslim aldım.

Ekran gitme olayına bende bir anlam veremedim. Bu olay olduğunda da daha yeni şarjdan çıkarmıştım cihazı. Tüm şarjını bugün bitirdim %5 lerdeydi şarja taktığımda. Olay olduğunda da batarya tamamen doluydu.

Bahsettiğiniz gibi bir koruma mekanizması varsa bu çok saçma gerçekten. Ancak telefonu servise gönderdiğimde bununla ilgili bir bilgi verilmesi gerekmiyor muydu böyle birşey olsa?

Bu arada cihaz bilgisayara bağlıyken direkt çeksek bir sorun olmuyor değil mi? Mass storage'ler gibi güvenli kaldır tarzı bir seçenek göremedim ben çünkü.

Cevabınız için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ascargon

Arkadaşlar benim bir kaç sorum olacak cevap verirseniz sevinirim.

Kısık ses olayından dolayı aldığım 2. gün servise gitti ve ertesi gün çözülmüşt. Yazılımsal dediler bende kurcalamadım, düzelmezse servise dostum.

• Aynı şeyi bana da söylediler ya hatta onarım olarak görünen de yazılımsal bir versiyon yükseltme. Bende aldıktan 1-2 gün sonra servise verdim. Biraz daha bekliycem bakalım. Ama bu kısayolların kaybolması, telefonun kapalı göründüğü halde sanki çağrı alıyomuş gibi davranması ama çalmaması bunlar hala kafamı kurcalıyo. Başka bu tür sorun yaşayan oldu mu acaba?
  • 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.