Şimdi Ara

LG Eigen GM735 ( ANA KONU ) (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.968
Cevap
6
Favori
525.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar cihazı aldığımda versiyon 10B'ydi. Daha sonra 10D versiyonu geldi. Şu an en son sürüm 10F. Yani güncelleme yaparsanız cihazınız 10F versiyonuna yükselecek. Versiyon yükselecek fakat siz neler kazanacaksınız ya da kaybedeceksiniz.

Yeni ROM'u yükledikten sonra başta hiç bir değişiklik görmeyeceksiniz. Cihazı 2-3 kez yeniden başlattıktan sonra "Başlat" menüsünün küçüldüğünü ve değiştiğini, ses menüsünün kalktığını ve basitleştiğini, kamerayı açıp kapadıktan sonra ses düğmelerinin çalışmadığını, sağ üst köşede programları sonlandıran "x" düğmesinin ana ekrandan kaybolduğunu, ayrıca herhangi bir programı "x" ile sonlandırdığınızda sonlanmadığını ve arka planda çalışmaya devam ettiğini, cihazın biraz daha hızlı çalışmaya başladığını göreceksiniz. Ayrıca kullananlardan edindiğim bilgilere göre Wirofon'daki sorunlar giderilmiş.Ekran hassasiyeti konusunda hiçbir fikrim yok zira aldığım günden bu yana aynı mükemmel hassasiyette çalışmaya devam ediyor.

Fikrimi soracak olursanız, 10F güncelleştirmesini kesinlikle yapmayınız.

• ARKADAŞIM BEN TEKRAR YÜKLEME YAPTIM...5 GÜNDEN BUYANA DEDİKLERİNİN HİÇ BİRİSİ OLMUYOR...BÜTÜN UYGULAMALAR KAPATILIYOR...TELEFON HERŞEYİ İLE İLK ALDIĞIM GİBİ OLDU...AYRICADA DOKUNMATİĞİ ÇOK DÜZELDİ...SENİN YAŞADIKLARININ HİÇ BİRİNİ YAŞAMIYORUM..
    BEN DE BU YÜKLEMEYİ KESİNLİKLE YAPIN DİYORUM.....ZİRA BU KONUDA ÇOK TEÇRUBELİYİM.....
    YUKARIDA BAŞLAT MENÜSÜNÜN DURUMUDA VAR...
    SENİN MAKİNADA SORUN VAR YADA YÜKLEMEDE SORU N OLDU....TEKRAR BİR YÜKLEME YAP BAK HER ŞEY DÜZELECEK BİREYSEL ARIZALARI GENELEMEK BANA YANLIŞ GELİYOR...SENDE VAR..BENDE YOK..
    AYRICADA SES DÜĞMELERİ DEĞİŞMEDİ ESKİSİ GİBİ DURUYOR...SORUN YOK....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FKRKN -- 13 Mart 2010; 15:08:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ARIKAN

ARKADAŞIM BEN TEKRAR YÜKLEME YAPTIM...5 GÜNDEN BUYANA DEDİKLERİNİN HİÇ BİRİSİ OLMUYOR...BÜTÜN UYGULAMALAR KAPATILIYOR...TELEFON HERŞEYİ İLE İLK ALDIĞIM GİBİ OLDU...AYRICADA DOKUNMATİĞİ ÇOK DÜZELDİ...SENİN YAŞADIKLARININ HİÇ BİRİNİ YAŞAMIYORUM..
    BEN DE BU YÜKLEMEYİ KESİNLİKLE YAPIN DİYORUM.....ZİRA BU KONUDA ÇOK TEÇRUBELİYİM.....
    SENİN MAKİNADA SORUN VAR YADA YÜKLEMEDE SORU N OLDU....TEKRAR BİR YÜKLEME YAP BAK HER ŞEY DÜZELECEK BİREYSEL ARIZALARI GENELEMEK BANA YANLIŞ GELİYOR...SENDE VAR..BENDE YOK..

Bu sorunlarını yaşadığını söyleyen bir tek ben değilim, yaşamadığını söyleyen sensin sadece. Cihazı bir kaç kez kapatıp açar mısın?

• SAATE BAK ŞİMDİ AÇIYORUM...KAPATIYORUM......SAAT15.26
  • ŞİMDİ SAATE BAK...15,28 RESİMLERE DE BAK HER ŞEY AYNIMI DEĞİŞMİŞMİ..

LG Eigen GM735 ( ANA KONU )

• Birincisi küçük yazarsan sevinirim, çok kalabalık gözüküyor. İkinci olarak bu sorunu yaşamayan sadece sen varsın, ne mutlu sana. Üçüncüsü ROM update'i birkaç gün arayla 3 kez tekrarladım. Detaylı bilgi için linkleri inceleyebilrsin.

http://www.ctrlpda.com/forumdisplay.php?fid=256
  • Arkadaşım o dediğin siteye bende üyeyim,sürekli orasıda açık sayfa sayfa inceliyorum...bütün ubbatelerimi de oradan yapıyorum
  • quote:

ARKADAŞIM BEN TEKRAR YÜKLEME YAPTIM...5 GÜNDEN BUYANA DEDİKLERİNİN HİÇ BİRİSİ OLMUYOR...BÜTÜN UYGULAMALAR KAPATILIYOR...TELEFON HERŞEYİ İLE İLK ALDIĞIM GİBİ OLDU...AYRICADA DOKUNMATİĞİ ÇOK DÜZELDİ...SENİN YAŞADIKLARININ HİÇ BİRİNİ YAŞAMIYORUM..

arıkan bende de herhangi bir sorun yok, gayette memnunum ama neden milletin bu kadr sorunu çıktı anlamak mümükün değil. SPB SHELL ve MobileSense yüklü bununla beraber s2u2, ve InesoftPhone yüklü sistem aracı olarak. LG Message'ı kaldırdım regeditten ve 23 adet program yüklü bulunmakta. bunlara rağmen kasma, restart, donma vb problemlerle karşılaşmadım henüz.

LG X doğru düzgün çalışıyor, ses ayarlarında ve menüsünde sorun yok, kamerasını da kullanıyorum.

bende yüklemeyi kesin yapmanızı tavsiye ediyorum.

• avan_gard
    Arkadaşım Lg nin uygulamalarını kaldırma....anasayfa ekranından lg5 ekranı kalsın...proğramlara gel oradan sbp yi çalıştır...O zaman lg nin bütün uygulamalrını kullanabiliyorsun....Eğer anasayfa ekramından wm yi secersen lg uygulamalrı sorun yapıyorlar....yanı kaldırmaya gerek yok..
  • bende sbp yüklü ve çokta menunum bu rom yükseltmesini yaptığımız zaman yüklü sbp siliniyormu yani tekrar yüklemek zorundamıyız ben aldığımda yüklü gelmişti
  • quote:

avan_gard
    Arkadaşım Lg nin uygulamalarını kaldırma....anasayfa ekranından lg5 ekranı kalsın...proğramlara gel oradan sbp yi çalıştır...O zaman lg nin bütün uygulamalrını kullanabiliyorsun....Eğer anasayfa ekramından wm yi secersen lg uygulamalrı sorun yapıyorlar....yanı kaldırmaya gerek yok..

yok ben zaten kullanmak istemediğim için kaldırdım. bi sorun da çıkmadı henüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bendarli

bende sbp yüklü ve çokta menunum bu rom yükseltmesini yaptığımız zaman yüklü sbp siliniyormu yani tekrar yüklemek zorundamıyız ben aldığımda yüklü gelmişti

EVET TEKRAR YÜKLEME YAPMALISIN ÇİHAZ SIFIRLANIYOR...AYRICADA SBP SİLİNİYOR..
    AYRICADA MobileSense DEKİ MENÜ ARKA PLANINIDA DEĞİŞTİRDİM...İSTEDİĞİM RENKLERİ KULLANIYORM...TEŞEKKÜRLER avan_gard ARKADAŞ

• Merhaba, ben wireless ayarlarını yaptım, nodata yı kurdum, turkcell internet,wap,mobile tv yi disable ettim.
    Explorer ile internete çıkabiliyorum ancak gmail ayarlarını push mail aktif olarak yapamıyorum. Şu ana kadar
    mail alıp vermeyi başaramadım. gprs açık olursa geliyor mail ama ben wifi ile adsl modemimi kullanarak
    almak istiyorum. Nedir bunun çözümü bilen var mı?

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: miyidogan

Merhaba, ben wireless ayarlarını yaptım, nodata yı kurdum, turkcell internet,wap,mobile tv yi disable ettim.
    Explorer ile internete çıkabiliyorum ancak gmail ayarlarını push mail aktif olarak yapamıyorum. Şu ana kadar
    mail alıp vermeyi başaramadım. gprs açık olursa geliyor mail ama ben wifi ile adsl modemimi kullanarak

teşekkürler

tam bilmmemekle beraber büyük ihtimalle gmail in portları modeminden kapalı
  • Tele aşağı tuş açma kapama ve cam tuşlarıyla format atılıyo yanlız benim aşağı tuş basmıyo.Aslında basıyoda basıp hemen geri geliyor.Fabrika ayarlarına dönmenin başka bir yolu varmı acaba?
  • Çalışan tefona format atıp sıfırlamak istersek bu yoluda kullanabiliriz. Silmek istediğiniz programlar kaldırılamıyor, çeşitli program çalışma/çakışma sorunları vs varsa bu yol idealdir.
    Telefon arama modulune geçiyoruz yani birinin numaralarını çevireceğimiz kısma aşağıdaki leri (aynı kontör vs sorma gibi)
    3845#*735#
    yazıyoruz
    Gelen menuden 2-factory reset diyoruz..Gelen soruya yes dediğimizde komple cihaza format atılmış oluyor ilk aldığımız halde oluyor.Kalibrasyon ayarını yapıp çıkan artı işaretindeki noktaları kalemle işaretleyip geçiyoruz. Telefon açıldığında gene sıfırdan türkçe dili yüklüyoruz..
    NOT : Bu gizli menudeki ayarları fazla kurcalamasanız iyi olur..Belki LCD tvlerdeki gibi geri dönülmez bir şeyler yapıp üzülebilirsiniz..

• Yazılım güncelleelim dedik telefon gitti

Tlefon açılmıyor nerden bulaştım bu işe ya. Şimdi servise gönder gelmesini bekle vs vs vs

Herşey normal olarak devam ederken %11 de hata verdi restart dedim ama olmadı..

reset felanda işe yaramıyor yokmudur bunu açmanın yolu
  • Mrb,
    Bende LG GM 735 furyasına katıldım.Benim öğrenmek istediğim cihazla birlikte kullanmak için bluettoth kulaklığa ihtiyacım var.Bende Samsung WEP460 bluetooth kulaklık var fakat cihaz bunu tanımıyorum.Ne yapabilirim veya cihazı tanıyan bir bluettoth kulaklık önerirmisiniz tşk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bendarli

quote:

Orijinalden alıntı: miyidogan

Merhaba, ben wireless ayarlarını yaptım, nodata yı kurdum, turkcell internet,wap,mobile tv yi disable ettim.

teşekkürler

tam bilmmemekle beraber büyük ihtimalle gmail in portları modeminden kapalı

Notebook ile gmail den outlook ile maillerimi okuyabiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

Yazılım güncelleelim dedik telefon gitti

Tlefon açılmıyor nerden bulaştım bu işe ya. Şimdi servise gönder gelmesini bekle vs vs vs

Herşey normal olarak devam ederken %11 de hata verdi restart dedim ama olmadı..

reset felanda işe yaramıyor yokmudur bunu açmanın yolu

ctrlpda da rom yükleme başlığının ilk konusunda alternatif yükleme yöntemleri var. ben sürekli bu yöntemle yüklüyorum. Normal yüklemeyi hiç tamamlayamadım. Hep hata verdi.
  • 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.