Şimdi Ara

LG dünyanın ilk 1ms IPS monitörlerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
3
Favori
13.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Son dönemde oyuncu monitörleri konusunda önemli bir hareketlilik yaşanıyor. Kâr marjının giderek arttığı segmentte yatırımlar da aynı ölçüde artıyor. Dünyanın ilk içerik sıkıştırma destekli Asus monitöründen sonra ilk 1ms IPS ekranlı monitörü de geldi.

LG UltraGear Nano IPS özellikleri

LG UltraGear Nano IPS oyuncu monitörleri NANO IPS teknolojisi sayesinde 1ms tepki süresine ulaşabiliyor. Normalde bu seviye IPS monitörlerde bazı optimizasyonlar ile suni olarak elde ediliyordu. Şimdi ise yerleşik olarak sunuluyor.

Yeni UltraGear serisi ayrıca DCI-P3 98 renk gamını destekliyor, etkileyici renk üretimi sunuyor ve Nvidia G-Sync ile 144Hz tazeleme hızını 175Hz seviyesine kadar aşırtabiliyor. Böylece oyuncular için en iyi görüntü kalitesi elde ediliyor.

Ayrıca Bkz.Fotoğraf filmleri küllerinden doğuyor

Diğer taraftan oyun yazılım desteği olarak dinamik aksiyon senkronizasyonu, siyah dengeleme ve nişangah özelleştirme şeklinde FPS oyuncularına yönelik özellikler mevcut.

Yeni seride 38GL950G modeli 38 inçlik 3840x1600 piksel çözünürlükte bir ekrana sahip. 21:9 görüntü oranı olan monitör kavisli yapısı, HDR10 desteği ve sahneye göre değişen RGB arka kısım aydınlatması ile en yoğun tecrübeyi sunuyor.

27GL850 ise 27 inçlik 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde düz bir ekran sunuyor. Farklı olarak HDR400 desteği sunulmuş. Üst seviye G-Sync donanımı olduğu için bu monitörler oldukça yüksek bir fiyata sahip olacaktır.

• 7 öde 1 al kampanyası bitene kadar bize hayal böyle şeyler.

• Ayn öyle o kampanya bitene kadar hayal ama artık hayal de edemiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • G-Sync olması monitörü benim için öldürdü. Gereksiz derece pahalı bir cihaz olacak.

• 27 inçlik monitörün hem G-Sync li hemde FreeSyncli modeli olacak diye biliyorum. Bu modelleri bekliyorum sabırsızlıkla. TR ye Aoursun 27 inçlik monitörü fiyatında gelirse alacağım. Daha pahalı olursa almam. LG nin bu modelleri çok güzel.
  • Feyzuli kullanıcısına yanıt
    O kampanya ömür boyu hocam, bitmeyecek maalesef. Geçti borun pazarı, sürelim eşeğimizi Niğde'ye...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dakamon kullanıcısına yanıt
    Ben de almayı düşünüyorum ama bu fiyat gerçekse asla
    https://www.google.com/amp/s/www.incehesap.com/amp/lg-27gl850-b-27-1ms-144hz-gaming-oyuncu-monitor-fiyati-42928/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beklediğim ürün... Nereden sipariş veriyoruz. 😍

• 27 inçi 20bin liramı?Yok artık.Yanmışız biz.:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: BumberShoot

Ben de almayı düşünüyorum ama bu fiyat gerçekse asla
    https://www.google.com/amp/s/www.incehesap.com/amp/lg-27gl850-b-27-1ms-144hz-gaming-oyuncu-monitor-fiyati-42928/
    Bu tamamen siteye ürünle alakalı satış sayfası oluşturmak için yapılmış bir şey. Sanırım ürünü koyuyorlar bir de satış fiyatı koymak durumunda kalıyorlar. Kimse sipariş geçmesin diye de yüksek bir fiyat yazıyorlar. Bu ürünün TR fiyatı AORUS un monitöründen pahalı olursa almak için bir sebep zaten olmaz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dakamon

Bu tamamen siteye ürünle alakalı satış sayfası oluşturmak için yapılmış bir şey. Sanırım ürünü koyuyorlar bir de satış fiyatı koymak durumunda kalıyorlar. Kimse sipariş geçmesin diye de yüksek bir fiyat yazıyorlar. Bu ürünün TR fiyatı AORUS un monitöründen pahalı olursa almak için bir sebep zaten olmaz :)

Alıntıları Göster
    Bence dikkat çekmek için yapıyorlar, ara arar başka sitelerde yapıyor. YUrtdışında satılığa çıkmamış bir monitör Tr'ye gelmişte satılıyor.
    O fiytattaki muadillerinin özelliklerine bak birde bunun özelliğine....

• Minimum sorunlu olması dileğiyle hatta mümkünse sorunsuz bir ekran olur inşallah.

• Eğer backlight strobing ile sağlamıyorsa ki minimum gtg diye belirtilmiş yani büyük bir ihtimal ile değil ancak o zaman bazı va-ips monitörlerde kullanılan mprt vrb gibi benzer çözümlerin üzerine iyi bir iş çıkartılmış denebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 15 Haziran 2019; 16:27:9 >
  • arda505 kullanıcısına yanıt
    sallamışın hacı. 1ms garanti ediliyor.

• Aether kullanıcısına yanıt
    vay bende sallamış olabilirim. amerika sayfasında doğrulamadılar ama 1ms g2g diyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Feyzuli

7 öde 1 al kampanyası bitene kadar bize hayal böyle şeyler.
    Yurtdışına gidene kadar kurtuluş yok ondan, artık düşmez kur falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda505

Eğer backlight strobing ile sağlamıyorsa ki minimum gtg diye belirtilmiş yani büyük bir ihtimal ile değil ancak o zaman bazı va-ips monitörlerde kullanılan mprt vrb gibi benzer çözümlerin üzerine iyi bir iş çıkartılmış denebilir
    1ms gtg imiş mprt değil ama ne kadar 1 ms tartışılır çıktıktan sonra detaylı incelemesine bakılabilir ancak tn kadar olmasada iyi iş çıkartacaktır diye tahmin ediyorum zaten hali hazırda innolux paneller hariç ips lerin ghosting sıkıntısı varla yok arası
  • ilker burak kullanıcısına yanıt
    Evet gtg yazmışlar da pek inanasım gelmiyor en azından auo paneller kadar performans vermesi dileğiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 17 Haziran 2019; 5:29:23 >
  • Bu ürün çıkınca piyasaya inceleme videoları geldikçe buralar ısınız beyler :D
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.