Şimdi Ara

LG'den 12 saat pil süresi sunan yeni netbook; X130 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
24.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • LG X110 ve X130'u yakından tanıyan bilen arkadaşlar, hepinize selamlar.

Ben birkaç aydır LG X110 kullanmaktayım. X110'da "Batarya süresinin azlığı" önemli bir sorun bildiğiniz gibi. Muadil bataryalar var 5-9 saat giden; fakat forumlarda okuduğum kadarıyla bunları X110'a takmada problem oluyormuş, cihazın kıçı havaya kalkıyormuş, problemliymiş.

Size sormak istediğim; X130'un bataryasını X110'a takabilir miyiz? Birbirine tıpatıp uyumlu mu acaba bu bataryalar? Güç çıkışı v.s... Sanırım arkada bir kalkma da olmuyordur. Muadil batarya arayacağımıza, X130 bataryası taksak nasıl olur? Ama nerede ve kaça buluruz? Cevaplarsanız sevinirim.
  • LG X130 teknolojix.com dan 509 liraya aldım. Şarjı da 5.5 saat rahat gidiyor. her yönüyle memnunum. Bu arada siyahı da cok guzel, parlak kaplamalı. Ama beyazı tavsiye ederim çizikler ve el izi belli olmuyor. Siyahta el izi oluyor sürekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: franko

LG X110 ve X130'u yakından tanıyan bilen arkadaşlar, hepinize selamlar.

Ben birkaç aydır LG X110 kullanmaktayım. X110'da "Batarya süresinin azlığı" önemli bir sorun bildiğiniz gibi. Muadil bataryalar var 5-9 saat giden; fakat forumlarda okuduğum kadarıyla bunları X110'a takmada problem oluyormuş, cihazın kıçı havaya kalkıyormuş, problemliymiş.

Size sormak istediğim; X130'un bataryasını X110'a takabilir miyiz? Birbirine tıpatıp uyumlu mu acaba bu bataryalar? Güç çıkışı v.s... Sanırım arkada bir kalkma da olmuyordur. Muadil batarya arayacağımıza, X130 bataryası taksak nasıl olur? Ama nerede ve kaça buluruz? Cevaplarsanız sevinirim.

@franko, malzeme, tasarım ve dizayn açısından X110 daha iyi, ama ben de pilden muzdaribim.
    ama orijinal Lg x130 bataryası, cihaza uysa bile pek ekonomik bir upgrade olmayacak gibime geliyor..

x130 kullananlar batarya kodunu yazabilir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: umitozer

LG X130 teknolojix.com dan 509 liraya aldım. Şarjı da 5.5 saat rahat gidiyor. her yönüyle memnunum. Bu arada siyahı da cok guzel, parlak kaplamalı. Ama beyazı tavsiye ederim çizikler ve el izi belli olmuyor. Siyahta el izi oluyor sürekli.

beyazında ekrana bakarken bir süre sonra adamın gözü yorulur bu yüzden siyah daha uygun bir seçenek bence. ne zaman aldınız netbooku? ben birkaç gün önce aldım 489 liraya teknolojialani.com'dan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HüseyinCX70

quote:

Orijinalden alıntı: umitozer

LG X130 teknolojix.com dan 509 liraya aldım. Şarjı da 5.5 saat rahat gidiyor. her yönüyle memnunum. Bu arada siyahı da cok guzel, parlak kaplamalı. Ama beyazı tavsiye ederim çizikler ve el izi belli olmuyor. Siyahta el izi oluyor sürekli.

beyazında ekrana bakarken bir süre sonra adamın gözü yorulur bu yüzden siyah daha uygun bir seçenek bence. ne zaman aldınız netbooku? ben birkaç gün önce aldım 489 liraya teknolojialani.com'dan.

ekranın kenarları siyah renkte.. gözü rahatsız etmiyor.
  • fusem arkadaşım, ben bu konuyu şu foruma da sordum. Oradan takip edelim istersen:
    http://forum.donanimhaber.com/m_36365219/mpage_7/f_/key_//tm.htm#37164086

Sorumun doyurucunu cevabını alabilirsem çok memnun olacağım doğrusu. Muadil batarya işine hiç girmek istemiyorum. Ama uzun süre gidecek bir bataryaya da kesin ihtiyacım var. Umarım çözeriz. Selamlar.
  • @franko, konuyla ilgilendiğin için teşekkürler.

bakalım LG orijinal bataryayı nereden, kaç liraya alacağız..
  • kullanışlı ve uygun fiyatlı bende kullanıyorum ve çok memnunum

Lg X130 Netbook

http://www.alisveris.com/Client/Detay-111565-lg-x130-intel-atom-n270-1_6ghz-1gb-250gb-10-netbook--ayni-gun-kargo-.html
  • fusem arkadaşım,
    Aradan uzun zaman geçti. LGX110 nasıl gidiyor? Ben memnunum. Batarya süresi hariç! 1.5 saat dayanabiliyor. Sen 6 hücreli pil aldın mı? Aldıysan nereden, kaça aldın? Memnun musun? diye soracaktım. Cevap yazabilirsen sevinirim.
  • pil almadım, 100 dakika civarında şarj süresi var..

daha çok prize bağlı olarak kullanıyorum.
  • Eğer 6 hücreli siyah renk batarya satan bir yer bulabilirsen haberdar etmeni rica edeceğim. İnternet ortamında ne kadar aradıysam da bulamadım. İstanbul'da oturmadığım için gezip sorma imkanım da yok. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: franko

Eğer 6 hücreli siyah renk batarya satan bir yer bulabilirsen haberdar etmeni rica edeceğim. İnternet ortamında ne kadar aradıysam da bulamadım. İstanbul'da oturmadığım için gezip sorma imkanım da yok. Teşekkürler.

hocam şu ürüne bir göz atın..

lg x110 uyumlu, 7-10 saat şarj süresi, 7200mah 9 hücreli yüksek kapasiteli batarya:

http://urun.gittigidiyor.com/Lg-x110-MSI-Casper-9-hucreli-batarya-BTY-S12-pil_W0QQidZZ29486207

135 lira.

• Ben de ilk önce onu bulmuştum zaten. Satıcıya mesaj attım, elinizde 6 hücrelisi var mı? diye. Yokmuş maalesef. Olmazsa onu alacağız artık. Ama netbookun tipi yamulacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi franko -- 19 Ağustos 2010; 22:16:30 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.