Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2012 Modelleri (LM960V, LM860V, LM760S, LM670S, LM660S) [ANA KONU] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
138
Favori
998.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dusty

quote:

Orijinalden alıntı: Alperkon

Evet arkadaşlar müjdeler olsun 2012 LG ürünlerini bekleyenlere Cuma günü Sabancı Center'da LANSMAN yapılıyor!!!

Cuma günü değil yahu bugün bugün. Gideceğim öğleden sonra, acaip merak ediyorum ne var yeni nesillerde.

Bu arada ben demiştim bu sefer yarışmada TV verecekler bence diye, facebook'ta 2 TV ödüllü yaşışma duyurmuşlar ama yarışmaya katılınmıyor henüz. O 2 TV'yi bizim forumdan birileri almalı. (Birine ben göz koydum ) Soruyu sormuşlar, lansmanda cevabı öğrendiğim an yazarım buradan size

Yorumlarını bekliyoruz bizi unutma

• Yeni nesil tvler için oled panel tvler yakın gelecekte , sesle kontrol güncelleme ile gelecek bir özellik , simply share ile birden fazla yerde başka kanal program izleme olanağı gibi daha bir çok yeni özellikler 2012 lg smart tv'ler ile geliyor.... LG'nin 2012 sloganı minimum çerçeve maksimum 3D deneyimi unutmadan dual play!.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 19 Nisan 2012; 19:23:09 >
  • Dusty unuttunmu bizi? Bidè vatana gelmeye başlamış. Sakaryaya gelsin 1 gün boyunca ordayım. Hazır pazartesi salıda tatil :)
  • Lg bu sene gerçekten iyi işler yapmış gözüküyor.Geçen seneki performans çıtasını yükseltmiş ve kaliteyi arttırmış.3d konusunda gelişmeler sağlamış.Dual play olayı Philips den sonra Lg de buna destek sunuyor bu sene.Tasarımlar deseniz süper olmuş.Lg galiba doğru yolu bulucak bu sene az kaldı cihazlar 1 ay içerisinde stoklarda olacak.
  • Unutmadim, hic unutur muyum? Anlatacagim detaylica hepsini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Unutmadim, hic unutur muyum? Anlatacagim detaylica hepsini

Dusty ailecek seni bekliyoruz
    Bu akşam yazacakmısın yoksa yarın mı? yarın yazacaksan okuldan gelince bakarız artık :) Vatan yollasın sakaryaya şu tvleride inceleyim tasarım gerçketen çok güzel.
    Edit:1.9.4 ü buldum (9.4)+4=40+(4-1)=43 Mhp'nin 43.yılı kutlu olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Invisible Pink Unicorn -- 19 Nisan 2012; 21:13:14 >
  • herkese hayırlı geceler uzun zamandır lw serisinin kampanyalarını kollarken şimdi lm serisi çıktı lansmanda neler olduğunu çok merak ediyorum tasarım olarak çok güzel fakat o kadar çok model varki hangisinde ne özellikler var henüz bilmiyoruz bunu bilen gören inceleyen arkadaşların yorumlarını beklemeye geçtik
  • LG lw serisi bişey bakıyorum 1 haftadır alayım diye ama konu başlığını görünce baştan sona okudum ve şuan için 2012 seri olandan kovalayacağım. 82 ekran düşünüyorum. bazı arkadaşlar 106 dan aşağı alma diyor, kararsız kaldım. bakalım incelemeler gelsin ona göre bir karar veririz.
  • ve facebooktaki ödüller
    LG 55 LM960V
     LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2012 Modelleri (LM960V, LM860V, LM760S, LM670S, LM660S) [ANA KONU]

LG 55 LM980V
     LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2012 Modelleri (LM960V, LM860V, LM760S, LM670S, LM660S) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 20 Nisan 2012; 10:16:59 >

• Sizi dünden bu yana çok beklettim arkadaşlar biliyorum ama dün beni çok şımarttılar, birazcık nazım olsun.

Lansmana ben biraz geç katıldım iş yerimden sadece öğleden sonra izin alabildiğim için. Basın toplantısını kaçırmış oldum ama hiç merak etmeyin tüm basından çok daha özel hissettim kendimi. Sağolsun LG TV Geliştime Müdürü Aytek Bey her TV için tek tek, göstererek, denettirerek anlattı bana tüm modelleri.

Bu da aslında çok tesadüfi oldu. Arkadaşımla beraber mekana girdik, gözlükleri aldık önce P860G led projektörü denemeye başladık. Tabii 3D olayı projektörde çok keyifli ancak sanırım fiyat olarak bizi aşacak, mekansal olarak da fazla gelecek bir teknoloji için çok vakit harcamadık.

Daha sonrasında TM27920 3D Smart Monitör TV ve D2743P 3D Monitörü inceledik. D2743P zaten tanıdığımız D2342P’nin 27” olan hali. Monitör severler oldukça yakından tanıyorlar zaten.

Daha sonrasında yine arkadaşımla kendimiz TV’leri incelerken “Dual Play” gözlüklerinin olduğu kutuları gördük. O sırada benim “Yahu bunu biz bulduk, adamlar nemalanıyorlar. Çok üzgünüm şu an.” Hayıflanmamı LG AV-TV Saha Destek İç anadolu Bölge sorumlusu Uğur Bey duydu ve “O videoda bu teknolojiyi anlatan bayan siz miydiniz?” diyerek yanıma geldi. Bunun üzerine çokca tebrik etti ve beni hakikaten onore etti. Bunu da paylaşmadan geçmek istemedim. Daha sonra biz TV’lere bakmaya devam ederken bir anda tüm LG yöneticileri etrafımda toplandılar ve nasıl bulunduğunu, nasıl ortaya çıktığını sordular. Donanım Haberdeki Dual View Gaming başlığını takip ettiklerini ve özellikle ana konumuzdaki herkesi tanıdıklarını belirttiler. DH Prenses olarak da beni tanımaları yine oldukça hoşuma gitti. Andy Warhol’un “Bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak” sözü benim için gerçekleşmiş oldu bu sayede

Bir de dual play odasında Uğur Bey’e çok çok az bir farkla yenildim arkadaşlar Dirt3’te ama yine de güzel bir ödülüm oldu. Artık modifiye dual view gaming gözlüklerimin yanında 2 tane de orijinal dual play gözlüğüm oldu

Her neyse, o noktadan sonra Aytek Bey basın toplantısını kaçırdığımı duyunca kendisi tek tek anlattı bana TV’leri. Ben de şimdi bana anlatılan her TV’yi fotoğraflarıyla size anlatacağım.

Öncelikle model model gitmenin daha uygun olacağını düşünüyorum. 2012 yılında LM960V Nano Full LED olarak giriyor piyasaya (Teşekkürler leonskennedy)

LM660S Cinema 3D Smart TV (55”, 47”, 42”, 32”)

LED+
    Triple XD Engine Görüntü Motoru
    Micro Pixel Kontrolü
    MCI 400Hz.
    Resolution Upscaler
    Full HD
    Smart TV
    Wi-Di
    Dual Play
    3D Derinlik Kontrolü
    2D-3D Çeviri
    3D World
    Dahili Wi-Fi
    HDMI
    Akıllı Sensör
    Net Ses II
    Simplink
    Smart Share
    Ağ dosya tarayıcısı
    Wi-Fi Screen Share
    Cinema Screen
    Magic Motion Kumanda

Bu model 2012 serisinin en düşük modeli olarak görülüyor. 2012 nesil TV’lerde Smart TV olmayan model yok. O yüzden tüm TV’lerde DTS, High Profile MKV ve Flash 10 desteği olduğu söyleniyor. Bunları daha sonra detaylı incelemelerde fonksiyonel olarak anlatırım teşhire düştüklerinde.

Tasarımı da diğer cinema screen serisinden farklı.

LM670S Cinema 3D Smart TV (55”, 47”, 42”)

LED+
    Micro Pixel Kontrolü
    MCI 400Hz.
    Resolution Upscaler
    Full HD
    Smart TV
    Wi-Di
    Dual Play
    3D Derinlik Kontrolü
    3D sound Zooming
    2D-3D Çeviri
    3D World
    Dahili Wi-Fi
    HDMI
    Akıllı Sensör
    Net Ses II
    Simplink
    Smart Share
    Ağ dosya tarayıcısı
    Wi-Fi Screen Share
    Cinema Screen
    Magic Motion Kumanda

Bu modelin LM660S’ten tek farkı 3D Sound Zooming özelliğine sahip olması. Bu özellik 3D deneyimini en gerçekçi şekliyle yaşatabilmek için 3D sesleri ekrandaki 3D görüntülerle senkronize etmeye yarayan bir özellik.

Bunu deneyimleme fırsatım oldu. Ev ortamında güzel olabilecek bir özellik belki ama lansman mekanında çok fazla algılayamadım. Yine bunu da sakin bir yerde, teşhirdeyken deneyimlemek gerekli.

Tasarım olarak benim en çok beğendiğim model bu oldu.

LM760S Cinema 3D Smart TV (55”, 47”, 42”)

LED+
    Micro Pixel Kontrolü
    MCI 800Hz.
    Resolution Upscaler
    Full HD
    Smart TV
    Wi-Di
    Dual Play
    3D Derinlik Kontrolü
    3D sound Zooming
    2D-3D Çeviri
    3D World
    Dahili Wi-Fi
    HDMI
    Akıllı Sensör
    Net Ses II
    Simplink
    Smart Share
    Ağ dosya tarayıcısı
    Wi-Fi Screen Share
    Cinema Screen
    Magic Motion Kumanda

Bu panelin de LM670S’ten farkı MCI 800Hz olması. Tasarım LM660S’e çok benzer ama ufak tefek farklılıklar söz konusu.

LM860V Cinema 3D Smart TV (55”, 47”)

LED+
    Micro Pixel Kontrolü
    MCI 800Hz.
    Resolution Upscaler Plus
    Dual Core CPU
    Full HD
    Smart TV
    Wi-Di
    Dual Play
    3D Derinlik Kontrolü
    3D sound Zooming
    2D-3D Çeviri
    3D World
    Dahili Wi-Fi
    HDMI
    Akıllı Sensör
    Net Ses II
    Simplink
    Smart Share
    Ağ dosya tarayıcısı
    Wi-Fi Screen Share
    MHL 2nd Display
    Cinema Screen
    Magic Motion Kumanda

Geldik serinin 2 profesyoneline. Bunlardan ilki bu model. Oyun performansını MotoGP 10/11 ile bu panelde denedim. FPS denemeden panel hakkında performans değerlendirmesi yapmak istemiyorum ancak bu oyun için oldukça başarılıydı hem 3D, hem de Dual Play olarak. Konsol olarak Xbox bağlanmıştı.

LM960V Cinema 3D Smart TV (60”, 55”, 47”)

LED+
    Micro Pixel Kontrolü
    MCI 1000Hz.
    Resolution Upscaler Plus
    Dual Core CPU
    Full HD
    Smart TV
    Wi-Di
    Dual Play
    3D Derinlik Kontrolü
    3D sound Zooming
    2D-3D Çeviri
    3D World
    Dahili Wi-Fi
    HDMI
    Akıllı Sensör
    Net Ses II
    Simplink
    Smart Share
    Ağ dosya tarayıcısı
    Wi-Fi Screen Share
    MHL 2nd Display
    Cinema Screen
    Magic Motion Kumanda

Ve serinin en iyisi bu panel arkadaşlar. İnanılmaz güzel bir tasarım ve inanılmaz bir panel yapmışlar. 2012 yılında bu panelle iddasını göstermiş diyorum LG için. 47” olanda Dual Play olarak Dirt 3 oynadım ve inanılmaz akıcı ve net bir sonuç aldım. Tabii yine esas olrak FPS bazlı bakmak gerek duruma, o yüzden bir şey diyemiyorum ama çift çekirdekli işlemci hızı beni tatmin etti.

Şimdi biraz teknik özelliklerdeki terimlerden bahsedeyim. Micro pixel kontrolü dediğimiz şey her LD bloğun ayrı ayrı kontrol edilerek en derin, en koyu ve en doğal renklerin açığa çıkmasına olanak tanımak diye açıklanmış. Sınırsız kontrast oranı sağlayarak, koyu siyah ve doğal renkleri en uygun enerji tüketimiyle vermeyi sağlamak demişler.
    Bunu elbette lansman ortamında fevkalade buldum ancak bu tip ortamlarda çok fazla sorun olmayacağı, getirilen ürünlerin referans ürünler olacağını hepimiz biliyoruz. O sebeple yine önce denemek diyorum

Resolution Upscale, HDD’den ya da netten video izlerken orijinal içeriğin çözünürlüğünü arttıran bir özellik. Bunu deneme şansım olmaddı. Yorumlamıyorum

Smart Share Plus denen özellikte Ağ dosya tarayıcısı, Wi-Fi ekran paylaşımı, WiDi, MHL (Mobile HD Link) ve İkinci ekran fonksiyonları mevcut.

İkinci ekran olayı inanılmaz hoşuma gitti. Wi-Fi kapsama alanı olan herhangi bir yerde smartphonelardan veya tabletten de artık TV izlemek mümkün. Üstelik yanılmıyorsam 2 farklı şey izleme gibi bir durum da söz konusu.

Gelelim magic motion kumandaya. Sanırım artık kutuların içinden çıkacak bu kumanda. Hem tipi, hem de işlevi değişmiş. Bunun yanında diğer en güzel özellikse artık klavye ve mouse bağlantısı mümkünmüş. Bunu da denemedim ancak sorduğumda olumlu cevap aldım.

Bu arada gözlüklerin de tipi dğeişmiş ve bana kalırsa çok da güzel olmuş. Artık 2 tane daha gözlüğüm oldu.

İzlenimler benden bu kadar. Siz sorun, ben cevaplayayım detayları. Elbette bu bir lansman ve buradan detaylı görüş ve olumsuz izlenim çıkması zor. Ancak bundan sonrası bizim yorumlamamıza ve deneyimlerimize kalmış
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• İnceleme için teşekkürler,gayet sade ve bilgilendirici olmuş.Yanlış ufak bir yanlışınızı düzeltmek istiyorum.

quote:

2012 yılında tüm paneller Nano Full LED sanırım yanlış anlamadıysam ki anlamadığıma inanıyorum

Tüm modeller değil sadece LM960 modeli nano full led,yazalım ki kafalar karışmasın

55LM960 modeli tv almadan önce görmek istediğim bir model.2. nesil Nano Full Led olan bu tv'den beklentim fazla açıkçası.Merak ettiğim LM960 modeli için lasnmanda çıkış tarihi ve fiyatı hakkında bilgi edinebildiniz mi ?
  • Önümüzdeki ay pazarı deneme amaçlı 100 kadar LM960V panel geleceğini söylediler. Mayıs ayı içerisinde satışta olabilirmiş ancak teşhirde bulabileceğimizi sanmıyorum mayıs ayında. Belki haziran ya da temmuzda görebiliriz. Fiyat konusunda net bir rakam söylenmedi ancak yüksek olacağını tahmin ediyorum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • @dusty, muhteşem bir çalışma olmuş ve lansman da muhteşem geçmiş anladığım kadarı ile...

peki nasıl sony'ler kadar var mı? :)
  • paylaşımınız için çok teşekkür ederiz artık diğer yorumları ve incelemeleri beklemek en iyisi olacak tabii fiyat performans açısından hangisi kesemize en uygun model onu araştırmak kalır geriye
  • Güzel inceleme @dusty. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetferhat -- 20 Nisan 2012; 14:52:17 >
  • acaba donanımhaber oradamıydı röportaj yapıldımı bilgisi olan varmı arkadaşlar...
  •  LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2012 Modelleri (LM960V, LM860V, LM760S, LM670S, LM660S) [ANA KONU]

Çok güzel inceleme olmuş gerçekten teşekkürler gitmiş kadar olduk neredeyse :)

Bu arada oradaki optimus 3d ile oynanan oyunu ekrana yönlendirmişler sanrıım ? acaba herhangi bir geçikme falan oluyor mu ?

normal bir şekilde tv dende 3d olarak geçikmesiz oynuyabiliyormuyuz . :S burasını tam kavrıyamadım :S
  • @dusty
    LG Lansmanı'ndan LG'nin son model LED paney Tv'lerinden gelişmeleri aktardı,kendisine çoook teşekkür ediyoruz...da ...
    yani şimdi kocaman lansmanda kaçırdıklarınızı da sayarsak 5-6 modeli mi tanıtılıp piyasaya girecekmiş bunu merak ettim.

Aynı soru @ugurkayaa içinde geçerli modeller bu kadar mı? acaba!...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 20 Nisan 2012; 16:28:20 >
  • quote:

Sizi dünden bu yana çok beklettim arkadaşlar biliyorum ama dün beni çok şımarttılar, birazcık nazım olsun.

Lansmana ben biraz geç katıldım iş yerimden sadece öğleden sonra izin alabildiğim için. Basın toplantısını kaçırmış oldum ama hiç merak etmeyin tüm basından çok daha özel hissettim kendimi. Sağolsun LG TV Geliştime Müdürü Aytek Bey her TV için tek tek, göstererek, denettirerek anlattı bana tüm modelleri.

Bu da aslında çok tesadüfi oldu. Arkadaşımla beraber mekana girdik, gözlükleri aldık önce P860G led projektörü denemeye başladık. Tabii 3D olayı projektörde çok keyifli ancak sanırım fiyat olarak bizi aşacak, mekansal olarak da fazla gelecek bir teknoloji için çok vakit harcamadık.

Daha sonrasında TM27920 3D Smart Monitör TV ve D2743P 3D Monitörü inceledik. D2743P zaten tanıdığımız D2342P’nin 27” olan hali. Monitör severler oldukça yakından tanıyorlar zaten.

Daha sonrasında yine arkadaşımla kendimiz TV’leri incelerken “Dual Play” gözlüklerinin olduğu kutuları gördük. O sırada benim “Yahu bunu biz bulduk, adamlar nemalanıyorlar. Çok üzgünüm şu an.” Hayıflanmamı LG AV-TV Saha Destek İç anadolu Bölge sorumlusu Uğur Bey duydu ve “O videoda bu teknolojiyi anlatan bayan siz miydiniz?” diyerek yanıma geldi. Bunun üzerine çokca tebrik etti ve beni hakikaten onore etti. Bunu da paylaşmadan geçmek istemedim. Daha sonra biz TV’lere bakmaya devam ederken bir anda tüm LG yöneticileri etrafımda toplandılar ve nasıl bulunduğunu, nasıl ortaya çıktığını sordular. Donanım Haberdeki Dual View Gaming başlığını takip ettiklerini ve özellikle ana konumuzdaki herkesi tanıdıklarını belirttiler. DH Prenses olarak da beni tanımaları yine oldukça hoşuma gitti. Andy Warhol’un “Bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak” sözü benim için gerçekleşmiş oldu bu sayede

Bir de dual play odasında Uğur Bey’e çok çok az bir farkla yenildim arkadaşlar Dirt3’te ama yine de güzel bir ödülüm oldu. Artık modifiye dual view gaming gözlüklerimin yanında 2 tane de orijinal dual play gözlüğüm oldu

Her neyse, o noktadan sonra Aytek Bey basın toplantısını kaçırdığımı duyunca kendisi tek tek anlattı bana TV’leri. Ben de şimdi bana anlatılan her TV’yi fotoğraflarıyla size anlatacağım.

Öncelikle model model gitmenin daha uygun olacağını düşünüyorum. 2012 yılında LM960V Nano Full LED olarak giriyor piyasaya (Teşekkürler leonskennedy)

LM660S Cinema 3D Smart TV (55”, 47”, 42”, 32”)

LED+
    Micro Pixel Kontrolü
    MCI 400Hz.
    Resolution Upscaler
    Full HD
    Smart TV
    Wi-Di
    Dual Play
    3D Derinlik Kontrolü
    2D-3D Çeviri
    3D World
    Dahili Wi-Fi
    HDMI
    Akıllı Sensör
    Net Ses II
    Simplink
    Smart Share
    Ağ dosya tarayıcısı
    Wi-Fi Screen Share
    Cinema Screen
    Magic Motion Kumanda

Bu model 2012 serisinin en düşük modeli olarak görülüyor. 2012 nesil TV’lerde Smart TV olmayan model yok. O yüzden tüm TV’lerde DTS, High Profile MKV ve Flash 10 desteği olduğu söyleniyor. Bunları daha sonra detaylı incelemelerde fonksiyonel olarak anlatırım teşhire düştüklerinde.

Tasarımı da diğer cinema screen serisinden farklı.

LM670S Cinema 3D Smart TV (55”, 47”, 42”)

LED+
    Micro Pixel Kontrolü
    MCI 400Hz.
    Resolution Upscaler
    Full HD
    Smart TV
    Wi-Di
    Dual Play
    3D Derinlik Kontrolü
    3D sound Zooming
    2D-3D Çeviri
    3D World
    Dahili Wi-Fi
    HDMI
    Akıllı Sensör
    Net Ses II
    Simplink
    Smart Share
    Ağ dosya tarayıcısı
    Wi-Fi Screen Share
    Cinema Screen
    Magic Motion Kumanda

Bu modelin LM660S’ten tek farkı 3D Sound Zooming özelliğine sahip olması. Bu özellik 3D deneyimini en gerçekçi şekliyle yaşatabilmek için 3D sesleri ekrandaki 3D görüntülerle senkronize etmeye yarayan bir özellik.

Bunu deneyimleme fırsatım oldu. Ev ortamında güzel olabilecek bir özellik belki ama lansman mekanında çok fazla algılayamadım. Yine bunu da sakin bir yerde, teşhirdeyken deneyimlemek gerekli.

Tasarım olarak benim en çok beğendiğim model bu oldu.

LM760S Cinema 3D Smart TV (55”, 47”, 42”)

LED+
    Micro Pixel Kontrolü
    MCI 800Hz.
    Resolution Upscaler
    Full HD
    Smart TV
    Wi-Di
    Dual Play
    3D Derinlik Kontrolü
    3D sound Zooming
    2D-3D Çeviri
    3D World
    Dahili Wi-Fi
    HDMI
    Akıllı Sensör
    Net Ses II
    Simplink
    Smart Share
    Ağ dosya tarayıcısı
    Wi-Fi Screen Share
    Cinema Screen
    Magic Motion Kumanda

Bu panelin de LM670S’ten farkı MCI 800Hz olması. Tasarım LM660S’e çok benzer ama ufak tefek farklılıklar söz konusu.

LM860V Cinema 3D Smart TV (55”, 47”)

LED+
    Micro Pixel Kontrolü
    MCI 800Hz.
    Resolution Upscaler Plus
    Dual Core CPU
    Full HD
    Smart TV
    Wi-Di
    Dual Play
    3D Derinlik Kontrolü
    3D sound Zooming
    2D-3D Çeviri
    3D World
    Dahili Wi-Fi
    HDMI
    Akıllı Sensör
    Net Ses II
    Simplink
    Smart Share
    Ağ dosya tarayıcısı
    Wi-Fi Screen Share
    MHL 2nd Display
    Cinema Screen
    Magic Motion Kumanda

Geldik serinin 2 profesyoneline. Bunlardan ilki bu model. Oyun performansını MotoGP 10/11 ile bu panelde denedim. FPS denemeden panel hakkında performans değerlendirmesi yapmak istemiyorum ancak bu oyun için oldukça başarılıydı hem 3D, hem de Dual Play olarak. Konsol olarak Xbox bağlanmıştı.

LM960V Cinema 3D Smart TV (60”, 55”, 47”)

LED+
    Micro Pixel Kontrolü
    MCI 1000Hz.
    Resolution Upscaler Plus
    Dual Core CPU
    Full HD
    Smart TV
    Wi-Di
    Dual Play
    3D Derinlik Kontrolü
    3D sound Zooming
    2D-3D Çeviri
    3D World
    Dahili Wi-Fi
    HDMI
    Akıllı Sensör
    Net Ses II
    Simplink
    Smart Share
    Ağ dosya tarayıcısı
    Wi-Fi Screen Share
    MHL 2nd Display
    Cinema Screen
    Magic Motion Kumanda

Ve serinin en iyisi bu panel arkadaşlar. İnanılmaz güzel bir tasarım ve inanılmaz bir panel yapmışlar. 2012 yılında bu panelle iddasını göstermiş diyorum LG için. 47” olanda Dual Play olarak Dirt 3 oynadım ve inanılmaz akıcı ve net bir sonuç aldım. Tabii yine esas olrak FPS bazlı bakmak gerek duruma, o yüzden bir şey diyemiyorum ama çift çekirdekli işlemci hızı beni tatmin etti.

Şimdi biraz teknik özelliklerdeki terimlerden bahsedeyim. Micro pixel kontrolü dediğimiz şey her LD bloğun ayrı ayrı kontrol edilerek en derin, en koyu ve en doğal renklerin açığa çıkmasına olanak tanımak diye açıklanmış. Sınırsız kontrast oranı sağlayarak, koyu siyah ve doğal renkleri en uygun enerji tüketimiyle vermeyi sağlamak demişler.
    Bunu elbette lansman ortamında fevkalade buldum ancak bu tip ortamlarda çok fazla sorun olmayacağı, getirilen ürünlerin referans ürünler olacağını hepimiz biliyoruz. O sebeple yine önce denemek diyorum

Resolution Upscale, HDD’den ya da netten video izlerken orijinal içeriğin çözünürlüğünü arttıran bir özellik. Bunu deneme şansım olmaddı. Yorumlamıyorum

Smart Share Plus denen özellikte Ağ dosya tarayıcısı, Wi-Fi ekran paylaşımı, WiDi, MHL (Mobile HD Link) ve İkinci ekran fonksiyonları mevcut.

İkinci ekran olayı inanılmaz hoşuma gitti. Wi-Fi kapsama alanı olan herhangi bir yerde smartphonelardan veya tabletten de artık TV izlemek mümkün. Üstelik yanılmıyorsam 2 farklı şey izleme gibi bir durum da söz konusu.

Gelelim magic motion kumandaya. Sanırım artık kutuların içinden çıkacak bu kumanda. Hem tipi, hem de işlevi değişmiş. Bunun yanında diğer en güzel özellikse artık klavye ve mouse bağlantısı mümkünmüş. Bunu da denemedim ancak sorduğumda olumlu cevap aldım.

Bu arada gözlüklerin de tipi dğeişmiş ve bana kalırsa çok da güzel olmuş. Artık 2 tane daha gözlüğüm oldu.

İzlenimler benden bu kadar. Siz sorun, ben cevaplayayım detayları. Elbette bu bir lansman ve buradan detaylı görüş ve olumsuz izlenim çıkması zor. Ancak bundan sonrası bizim yorumlamamıza ve deneyimlerimize kalmış

ilk olarak prenses dusty'e güzel dilekleri ve detaylı açıklamarı için teşekkür ederim. oyun meselesine gelincede aslında daha önce x-box da hiç oynamamıştm ve dusty gelene kadar 2-3 defa tecrübe etme imkanım oldu. daha sonra dusty gelince yeni Dual Play özelliğini test etmek için bir yarış yapalım dedik ama oda daha önce hiç x-boxla oyunu oynamadığı için ilk başta acemlik çekti ve o acemilik sırasında ben ilerledim azdaha bastırsaydı o alırdı oyunu zaten burun farkıyla geçtim diye biliriz :)) Son olarak arkadaşlar LG 2012 Cinema 3D modellerimiz tartışmasız ve rakipsiz olarak kusursuz tasarlanmıştır. Emin olun LG firmasının bir ekibi olduğum için gururlanarak ve gögsümü gererek ünleri sizlere ve diğer müşterilere sunmaktan onur duyuyorum.

• Merhaba
    öncelikle inceleme için teşekkürler
    Vatanda gordum, 42LM615S fiyatı uygun gorunuyor.. ki %25 indirim zamanı daha da uygun olur inşallah.
    sormak istedigim LM660S ile arasında ne tur farklar oldugu.

yardımlarınız rica.
    tşkler

http://www.vatanbilgisayar.com/Televizyon/lg-42lm615s-3d-led-tv-107-cm-full-hd,-200-hz,dlna,3xhdmi,usb,dual-play,-42lm615s/productdetails.aspx?I_ID=59758
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.