Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2012 Modelleri (LM960V, LM860V, LM760S, LM670S, LM660S) [ANA KONU] (579. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
138
Favori
998.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 576577578579580
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amazon prime video uygulamasina erisiliyor mu?

Ulke ayarim turkiye secili. Almanya falan yapinca prime video geliyordu eskiden.

Su an durum nasil? Ulkeyi degistirip kanallarimin silinmesini istemiyorum :)

Edit:

Ayarlar’dan “Opsiyon” kismina girince “Smart Tv Ayari”na girdim ve ulkeyi uk (ingiltere) yaptim. Kanallar silinmedi.

Amazon prime video uygulamalar kismina geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alierr -- 16 Eylül 2020; 9:55:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alierr A kullanıcısına yanıt
    Ayarlar’dan “Opsiyon” kismina girince “Smart Tv Ayari”na girdim ve ulkeyi uk (ingiltere) yaptim. Kanallar silinmedi.

Amazon prime video uygulamalar kismina geldi.

• alierr A kullanıcısına yanıt
    Çok faydalı bir bilgilendirme oldu, çok teşekkürler. Ülkeyi değiştirince Netflix'den çıkıyor ama yeniden üyelik bilgileri girilince sorunsuz çalışıyor.

Prime uygulaması da hızlı ve kararlı, sanırım 7 gün ücretsiz deneme imkanı da veriyor.

Ülke değiştirince yüklü uygulamalar da silinmiyor, ayarlar bozulmuyor.

Amazon Prime izlemek isteyenlerin ayrı bir cihaz almalarına gerek kalmadı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Halk TV HD yayına geçtikten sonra yayın aşağıdaki şekilde oldu. Takiben TV100 HD yayını da aynı şekilde ufaldı.

Kanallar arası ileri geri yapınca düzeliyor ama tekrar bozuluyor. Ayarlardan 16:9, Tam Ekran, Orijinal vs seçenekleri seçerek görüntü boyutunu değiştirmek de işe yaramıyor.
    Neden olduğunu bilen, aynı sorunu yaşayan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisg -- 6 Ekim 2020; 9:18:57 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Lm760s paneli nedir VA mı IPS mi bunu öğrenebilirmiyim
  • Merhabalar,
    Ülkeyi UK yapınca Amazon Prime'ın aplikasyonuna ulaştım. Ancak dizilerin altyazılarında problem yaşıyorum. Altyazıları çözebilen var mı?

• mrttk kullanıcısına yanıt
    Probleminiz nedir, ben sorunsuz kullanıyorum.
  • 55lm660s yi 2012 de aldım artık youtube açılmıyor flash desteği yok web ten film dizi izlenmiyor c type to hdmi çevirici aldım 3 telefon denedim görüntüyü aktaramadım sanırım mhl desteği de yok koca tv çalışır halde çöp oldu

• Neden çöp olsun. Mi box s alın 400-500 TL. ye mis gibi.
  • umutbaran kullanıcısına yanıt

son çare o kaldı zaten evde boşta duran tablet telefon vardı bu şekilde değerlendireyim dedim olmadı

• Tüketici elektroniği ürünlerinin ömrü en fazla 2 senedir. 2 sene içinde zaten teknoloji değişir.

YouTube izlenmemesinin nedeni LG'de değil, YouTube'un altyapısını değiştirmesinde. Flash desteğini ise üretici firma Adobe kaldırmıştı, yıllar önce.

Görüntü aktarmak için ayrıca Chromecast almanız lazım. Bunların hepsi için bir adet Mi Box yeter. Amazon kampanyada 389 TL'ye satıyor.

Ben 2012 model LM660s ve PM6600 panelleri sorunsuz kullanıyorum, her ikisini de Mi Box desteği ile. 389-500 arasına teknolojiyi güncellemiş oluyorsunuz. Veya 2500-5000 TL arasına yeni bir TV almanız gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisg -- 21 Ocak 2021; 16:47:38 >
  • Konuya cevap yazılmışken ben de bişeyler sorayım. Ekranın alt kısmında kararmalar başladı. Sol alt taraftan biraz yayıldı ekrana. Herhalde ppanel artık ömrünü tamamlıyor. Düzeltmenin yolu var mıdır bu kararmaları

• Benim lw860 hala tas gibi.2012de almistim. 2 ay öncede mibox aldim canavar gibi..smart diretirseniz cildirirsiniz.
  • barisg B kullanıcısına yanıt

hocam zamanında biz bu özellikleri için aldık bize 2 sene sonra bunlar çalışmayacak deselerdi gider smart olmayan bir tv alırdım param cebimde kalırdı o zamanlar notebooktan şimdi de tv boxtan görüntü aktarırdım boşuna para vermemiş olurdum

• TossA CoinTo Your Witcher kullanıcısına yanıt

bu tür durumlarda daha fazla ilerlemeden servise başvurmak en iyisi sorun daha da büyüyor

Bendede var yavaştan ömrünü tamamliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0785A3856

bu tür durumlarda daha fazla ilerlemeden servise başvurmak en iyisi sorun daha da büyüyor

Video için teşekkürler başlığı da hatırlıyorum ekşiden . Onun gibi bir yanma falan söz konusu değil hocam. ışığın azalması şeklinde düşünebilirsiniz. bana oraya düşen ledler eski parlaklığında ışık veremiyorlarmış gibi geldi ama bilemedim tabi. sonucta tv 9. yılına geldi. Bekliyorum artık kondisyondan düşmesini.

evet dediğiniz mantıklı

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0785A3856

hocam zamanında biz bu özellikleri için aldık bize 2 sene sonra bunlar çalışmayacak deselerdi gider smart olmayan bir tv alırdım param cebimde kalırdı o zamanlar notebooktan şimdi de tv boxtan görüntü aktarırdım boşuna para vermemiş olurdum

Firmalar parayı bu şekilde kazanıyor. Teknolojinin sürekli ilerleyip değişmesi de böyle oluyor. Bugün aldığınız içinde Android 8 veya Android 9 ile gelen Mi Box'lar 2 sene içinde bugünkü performanstan uzak hale gelecek. Android 10 ve 11'den itibaren AV1 isimli yeni video çözücü ve HDR10 standardı geliyor.

Bu standardı desteklemeyen, yeterince güçlü işlemciye sahip olmayan TV ve TV Box'lar 2 sene içinde Netflix, Amazon, Youtube, Google Stadia, GeoForce Now, vs. oynatmakta zorlanacaktır.

Smart TV konusunda yapacağınız yatırımın, smart özellikler için en fazla 2-3 sene ömürlü olduğunu düşünmeniz lazım.

LG LM serisi ilk çıktığında Facebook, harici LG kamera ile Skype, Youtube desteğine sahipti. Şimdi bunların hiçbirini desteklemiyor. Yeni çıkacak cihazlar da Google Asistan, Amazon Alexa, Disney +, Apple Tv, Google Stadia, GeoForce Now, Netflix, Amazon, Youtube 4K/8K/HDR10 desteğine sahip olacağı için satacak...

Tüm marka modeller için bu durum böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisg -- 21 Ocak 2021; 17:40:27 >

• barisg B kullanıcısına yanıt

aynen dediğiniz gibi oluyor tşkler

• 
Sayfa: önceki 576577578579580
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.