Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2012 Modelleri (LM960V, LM860V, LM760S, LM670S, LM660S) [ANA KONU] (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
138
Favori
998.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: azmanyak

ben 47lm760s aldım vatandan tv ile ilgili sorusu olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirim.verilen parayı son kuruşuna kadar hak ediyor.tek kusuru önden güneş vurduğu zaman az bişe parlama oluyor

Ben en çok sd yayın kalitesini merak ediyorum.Lütfen bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.Bir de LM 660 ve LM 669 arasında ne gibi farklar vardır?Hatta LM 670 ve LM671 arasındaki farkları da merak ediyorum.O kadar çeşitle girdiki LG 2012 piyasasına, kafamız yine karıştı.Ne olur biz amatör ilgili olanları biraz aydınlatın lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasfer

quote:

ben 47lm760s aldım vatandan tv ile ilgili sorusu olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirim.verilen parayı son kuruşuna kadar hak ediyor.tek kusuru önden güneş vurduğu zaman az bişe parlama oluyor

Ben en çok sd yayın kalitesini merak ediyorum.Lütfen bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.Bir de LM 660 ve LM 669 arasında ne gibi farklar vardır?Hatta LM 670 ve LM671 arasındaki farkları da merak ediyorum.O kadar çeşitle girdiki LG 2012 piyasasına, kafamız yine karıştı.Ne olur biz amatör ilgili olanları biraz aydınlatın lütfen.

Maalesef SD yayında bir gelişme olmamış.ben çamur gibi tv izledikten sonra ne yapayım çerçevesiz paneli?nedense bazıları için görsellik işlevsellikten önce geliyor.iyide kardeşim panelin içini mi izlemek için alıyorsunuz yoksa dışını izlemek için mi?

• madcapfrog sevgili arkadasim paylasimin icin tesekkur ederim incelemeni gayet guzelce yazmissin .ellerine saglik.

Benim inceleme sonucum kasa bence kotu kutu icine yerlestirilmis gibi ekranin camla kapli olmasi plaZma etkisi veriyor her zaman mat ekrani severim daha gercekci sadece yenibserininnyazilim magic kumanda olayini ve dahilinwifi bunlarin paket iceriginde olmasi vecek aparat vs olmamamsi cok iyi fiyatlari ilk girise gore bence yine iyi samsung sony toshiba ya gore saygilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neos11 -- 28 Nisan 2012; 22:29:07 >
  • @Crawler06

Benim sd yayın (tv yayını) izleme ve kıyaslama şansım olmadı. Böyle bir şansım olmayacağını tahmin ettiğim için bahsettiğim 300mb lık dizi bölümünü yanımızda götürmüştük.

@neos11

Öncelikle teşekküler, bir yanlış anlama olmasın ben de parlak ekran taraftarı değilim, özellikle ayna görevi görebilecek kadar parlak ekrandan bucak bucak kaçarım. Zamanında sırf bu yüzden c650 yerine c630 kullanmış bir kullanıcıyım. Zaten yazıda özellikle belirttim bu seri parlak ekran ve kesinlikle yansıma var ama bir d550 kadar değil, tümüyle göreceli olarak belki tahammül edilebilecek seviyede.
    Çerçevenin albenisi konusunda iddaalı konuşmam yanlış olur biraz kişisel zevk meselesi. Ama kozmetik olarak diğer firmalarla rekabette LG'nin de " ben buradayım " diyebilmesi güzel olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baybarut

quote:

Orijinalden alıntı: bahtinursen

Selam arkadaşlar,
    Tv'lerin özelliklerinde yazan "2nd TV Ready" nedir?Bir fikri olan varmı?

Sözünü etiiğiniz teknoloji TV üzerinde birden fazla alıcı (2li 3lü tuner) olması durumunda TV'de bir program izlenirken diğer bir ekranda başka porgram izlenmesine olanak vermesi diyebiliriz.

Tabiki denedim denemezmiyim ben tam bir oyuncuyum almamdakı maksat o zaten bakma :D xbox 360 ta denedım batman arkham city ounadım 3D performansı harıka lag gıbı bır durum yasamadım zaten tv o boyutuna gore 2.2. MS tepkime süresi varki bu tepkime süresi ciddi iyi 107 ekran bir tv için normaldede denedım tekken 6 , mortalkombat, dirt 3, batman , pes 2012 en çok hissedile bilir oyun lag durumlarında ki tertemiz bir görüntü aldım çok başarılı arkadaşlar peşın peşın sunu soyluyorum eger 42 veya 47 alıcam 3d sı olsun ınternet önemlı degıl tıtreme yapmasın performansı ııy olsun led olsun felan dıyorsanız 615s ısınızı fazlasıyla gorur 620 vs. ust modellerı pazarlama oyunlarıyla dolu cebınızden fazla para vermenın alemı yok buradakı herkez benım kardesım bende sızlerın kardesıyım kımse kazıklanmak ıstemez bende sızın fazla paranız gıtsın ıstemem sızde aynı seyı dusunurdunuz benım ıcın emınım ama allah askına gıdın bır meya markete ıkısınıde yanyna koyup bakın yaa hiç bir fark olmadıgını goreceksınız dedıgım gıbı insan gozu 60 HZ sonrasını algılanıyor ekran buyudukce HZ artması gerek tabıkı ama 107 ekran 42 yı ele alalım 100 HZ yeterlı ısterse adam 900 hz versın aralarındakı farkı anlayamayız matematıksel olarak fızık olarak mumkun olmayan bırsey arkadaslar zaten sakın unutmayın bunları 200 HZ den sonrası pazarlama taktıklerı satıs polıtıkası sız sız olun karedsınıze kulak verın =)

• quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

quote:

quote:

Maalesef SD yayında bir gelişme olmamış.ben çamur gibi tv izledikten sonra ne yapayım çerçevesiz paneli?nedense bazıları için görsellik işlevsellikten önce geliyor.iyide kardeşim panelin içini mi izlemek için alıyorsunuz yoksa dışını izlemek için mi?

:) guzel yorum, aynen katiliyorum

• arkadaşlar LW 650s alacaktım sonra ilgim LM serisine kaydı hangisni alayım çok kararsızım LM nin 760s den aşağı mpodellerinide dikkate alabilrisiniz eksileri ve artıları nelerdeir
    wifi,smart hızı önemli değil
    3d,dts ve 5+1 profil sorunu olmasın birde oyunlarda iyi olsun sizce hangisni alayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outlawist -- 29 Nisan 2012; 1:32:32 >
  • quote:

hayırlı olsun kardeş, güzel günlerde kullanın. önceliklerim arasında bulunan bir model. SD yayın kalitesi hakkında yorum yapman mümkünmü acaba. bazı sitelerde (biraz yukarıda gümüş_süvari yorumundada aynı şekilde) "SD yayınlarda çamur gibi" yorumlarını gördüğümden en çok almak istediğim model olmasına rağmen haftalardır cesaret edipde alamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invitation -- 29 Nisan 2012; 10:35:20 >
  • quote:

sd yayınlar nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: outlawist

arkadaşlar LW 650s alacaktım sonra ilgim LM serisine kaydı hangisni alayım çok kararsızım LM nin 760s den aşağı mpodellerinide dikkate alabilrisiniz eksileri ve artıları nelerdeir
    wifi,smart hızı önemli değil
    3d,dts ve 5+1 profil sorunu olmasın birde oyunlarda iyi olsun sizce hangisni alayım

DTS istiyorsan bildiğim kadarı ile LM620 den başlıyor, 3D sound istiyorsan LM660 serisinden başlıyor diye biliyorum. hangi site olduğunu hatırlamıyorum ama yabancı kaynaklı bir sitede 760 ile 660 karşılaştırması yaptığımda 3D sound 660 serilerinde yok gözüküyordu. sadece DTS içinse seçimin giriş seviyesi 620 olabilir bence hem 42" hemde 47" fiyatları makul (kişiye göre değişebilir tabiki) ama bence maddi durumunu biraz zorlayabilirsen biraz daha araştırıp, orta seviye bir model alabilirsin. ilerde keşke şunumu alsaydım dememek için sabırla araştırıyorum bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invitation -- 29 Nisan 2012; 16:05:53 >

• dün cevahir teknosada 47 670'i 3D inceleme fırsatım oldu. bir arkadaşımda yanımdaydı. 3d yi Samsung da dahil olmak üzere hiç bu kadar gerçekci görmemiştim. arkadaşım görüntüyü MUHTEŞEM olarak nitelendirdi. o an ekranda muhtemelen her yerde gördüğünüz LG nin 3D klibi yayınlanıyordu, ağaçtan dökülen yaprakların resmen önüme düştüğünü gördüm ve elimi uzatıp toplayasım geldi :) neredeyse her zaman aklımı kurcalayan 47"760S alıp çıkıyordum. bir hafta içerisinde ikinci kez indirime giderek 4599 TL'den önce 4399 TL'ye dünde en son olarak 4099 TL'ye düştüğünü gördüm. ama hala kararsız olduğumdan kendimi hemen dışarı attım. en son verilen fiyat aslında yeni seri için makul gibi. ama bu düşüş periyodunu görünce insan acaba biraz daha beklesem biraz daha indirim olurmu demeden alamıyor kendini. aslında benim öncelikli sorunum 660 mı? 760 mı? almalıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi invitation -- 29 Nisan 2012; 13:05:56 >

• slm arkadaşlar bu modelde dahili uydu varmı cevaplarınızı bekliyorum tşkler Lg 42''Cinema 3D Full Hd Led Televizyon 42LM620S
  • @OMERKAHVECİ
    Digital TV alıcısı olarak,DVB-C, DVB-S2, DVB-T formatlarına desteği olduğunu söyleyebilirim,yanıltmak istemem...ama lg Tr spesifikasyonlarında bilgi verilmemiş,atlanmış olabilir.
    forumda bir ara lg'nin personeli vardı nereye kabolduysa artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 29 Nisan 2012; 15:39:52 >
  • Bizim konuştuklarımızı duyduktan sonra formu terketmış olmalı :D ahahah artı arkadaşım LM620 serısındede DTS yok canım kardesım ;)

YAa arkadaslar bunun bı yazılımla çözülme şansı yokmudur acaba yaa bir araştırma yapmak lazım aslında =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 022Y -- 30 Nisan 2012; 16:09:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crawler06

quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

quote:

quote:

:) guzel yorum, aynen katiliyorum

Böyle bir tv alıp sd yayın izlemek saçma olur( sıradan anten ) kaldiki sd yayinlardada kötü bi sonuç almadım bence göreceli bi kavram ve tv yi ne kadar yakın izlerseniz sd yayın o kadar kötü olur.ben digiturk hd kullanıyorum tüm kanallar hd değil ama diğer kanallarda da sonuç gayet tatmin edici

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sonunda tv yi aldım 42 LM620 cumartesi turuncu indirimden :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakule10

sonunda tv yi aldım 42 LM620 cumartesi turuncu indirimden :)

Hayırlı olsun iyi günlerde kardeş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karakule10

sonunda tv yi aldım 42 LM620 cumartesi turuncu indirimden :)

Hayırlı olsun iyi günlerde kardeş

teşekkürler kardeş
  • lm615 haricindeki modellerin smart olanlarında dts v.b. mevcuttur.
    lm620s ve üzeri için:Ses Codec AC3(Dolby Digital), EAC3,HAAC,AAC, Mpeg, MP3, PCM, DTS...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybarut -- 29 Nisan 2012; 18:01:48 >
  • beyler lg alabilirim 3d lazim 46 inç önerileriniz neler? ayrıca led mi plazmamai almaliyim nedeninide yazarsaniz sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.