Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (962. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.571
Cevap
139
Favori
2.034.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 960961962963964
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaya727

quote:

Orijinalden alıntı: techraven

quote:

Orijinalden alıntı: deepndark

Işık sızması sağ üst köşede mevcut biraz ama formda birçok kişi aynı sorunla karşılaşmış ya iade edicez ya kullanıcaz, ben çokta büyütülcek bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Karanlık ortamda normal film izleme ayarlarında siyah şeritlerde sorun olmuyorsa bulutlanma sorun yapma.

Işık sızması ile bulutlanma aynı şey midir?
    Benim 650S bu hafta kurulur diye tahmin ediyorum. Piksel testi için resimleri attım flasa 2-3 tane de 16:9 film attım. Karanlık ortamda filmi açtığımız zaman alt üst siyah boşluklarda ışık mı gelecek veya bulutma testini de bu yöntemli yapacağız?

Servis gündüz geleceği için bu testi ancak akşam yapabilirim. 3D film bulamadım. TV yi internete bağlayabilirsek youtube dan LG test videosu aracılığı ile denemeyi düşünüyorum. Ayrıca wifi aparatını da ayrıca almam gerekiyormuş. LG sadece 472 ve üzerine hediye ediyormuş.

techraven; normal film izleme ayarı tek tuşla mı yapılıyor yoksa birkaç ayar var mıdır?

Işık sızması panel arkasındaki aydınlatma LED lerinin ışiklarının panelin ön tarafına sızması, yani köşelerde panelin önüne beyaz ışık hüzmesi gelmesi.
    Clouding farklı birşey, panelin önündeki siyah ekran üzerinde buluylanmalar şeklinde görürsün.
    3D film bulamadım derken? Bu konunun ilk mesajında 3D demo videolar var ordan indir bir tanesini.

• quote:

Orijinalden alıntı: thebaboli

quote:

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

quote:

Egreat R6B cihazımla LG42LW650S tvmde fullsbs (3840 x 1080) filmi seyredebilirmiyim acaba?

quote:

+1
    Bunu bilen biri yok mu?

Elinde un(TV) ve şeker(MP) var. Sütü(Full SBS) katarsam helvayı tutturabilir miyim diye soruyorsun

Açar mı diye soracağına; 3D MKV formatlı Full SBS, küçük boyutlu bir klip falan bulup denesen de bizleri de aydınlatsan olmaz mı dostum?

Bu arada ben hala resimleri deneyemedim :(

düzeltme: ekleme

Akşam indirip deneyeceğim. Sonucu da burdan bildiririm.
    Şu resimlerin sonucunu merakla bekliyorum. İnşallah onun için de ben gitmem bir yerlere

Bosuna indirme, kotana yazik.

• quote:

Orijinalden alıntı: bado6100

quote:

quote:

Egreat R6B cihazımla LG42LW650S tvmde fullsbs (3840 x 1080) filmi seyredebilirmiyim acaba?

Full-SBS derken 3D film MKV ise formatı evet, ancak .iso ise playera bağlı.

Aman hocam arkadasin sorusunu yanlis anladiniz sanirim.

R6B ile 3840x1080 film izleyemezsiniz format MKV olsa bile.

Islemcisi yeterli degil.

Bi kavram karmasasi var. Ozetleyelim.

3D Bluray ISO'larin cozunurlugu 1920x1080'dir ama ayni anda iki frame verir.

Full SBS ise bluraylerden ozel bir sekilde RIP edilmis filmlerdir. MKV formatindadir ama iki adet yanyana 1920x1080 goruntuden olusur. O yuzden MKV'nin gercek cozunurlugu 3840x1080'dir, bunu da oyle her babayigit mkv player acamaz :)

Half SBS'yi ise yazmama gerek yok, hepimiz biliyoruz.

Hmm evet bunu yanlış anlamışım biraz. Bu RB6 150TL lik olan MP idi değil mi?

• quote:

5.1 lerin çok büyük çoğunluğunu TV media playerları açmaz.
    Yalnız film için 3D desteği olmasına gerek yok ekran kartının. Bu kadar uğraşmaktansa laptop tan görüntü aktar TV ye, filmleri o şekilde izle.

Hocam eywallah güzel söyledin de laptop yok Masaüstü var... Tv ve bilgisayar arasında mesafe de baya uzak

Tamam 5.1 olayını çözdüm zaten...

Bir tek şu altyazı meselesi kaldı... Bu filmlere nasıl uyduracaz altyazıyı anlamadım gitti...

• quote:

Orijinalden alıntı: skymooon

Herkese Selam;

42LW5400 de optik çıkıştan ev sinema sistemine sesi aktardım. Tv üzerinden usb'den bağladığım filmlerde Dolby Digital 5+1 surround ses almayı başardım. Oldukça başarılıydı. Ama hdmi kablo ile bağladığım notebookda 5+1 ses alma şansım olmadı. Sesi normal stereo olarak alabiliyorum. Yani notebookda 2 hoparlör destekliyor olarak görülüyor. Bunu aşma şansım var mı? Bildiğiniz herhangi bir ayar mevcut mu?

Notebook ses özelliklerinden değiştirmeyi dene bir 5+1 olarak ama ses kartı onboard ise 5+1 performansı alabileceğini hiç sanmıyorum.
    Bu arada TV optik çıkıştan direkt olarak Home Theater a ses aktarınca, USB üzerinden DTS ses alabiliyor musun LW5400 ile?
  • benim tv nin yazılımı 4lü birşeyler sanırım hiç update yapmadım..5 ler çıkınca problem yaşayanlar olmuştu..şimdi ilk sayfaya baktım 6 mevcut

4500 serisi için son güncellemeyi tavsiye edermisiniz?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Işık sızması sağ üst köşede mevcut biraz ama formda birçok kişi aynı sorunla karşılaşmış ya iade edicez ya kullanıcaz, ben çokta büyütülcek bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Karanlık ortamda normal film izleme ayarlarında siyah şeritlerde sorun olmuyorsa bulutlanma sorun yapma.

Benim 650S bu hafta kurulur diye tahmin ediyorum. Piksel testi için resimleri attım flasa 2-3 tane de 16:9 film attım. Karanlık ortamda filmi açtığımız zaman alt üst siyah boşluklarda ışık mı gelecek veya bulutma testini de bu yöntemli yapacağız?

Servis gündüz geleceği için bu testi ancak akşam yapabilirim. 3D film bulamadım. TV yi internete bağlayabilirsek youtube dan LG test videosu aracılığı ile denemeyi düşünüyorum. Ayrıca wifi aparatını da ayrıca almam gerekiyormuş. LG sadece 472 ve üzerine hediye ediyormuş.

techraven; normal film izleme ayarı tek tuşla mı yapılıyor yoksa birkaç ayar var mıdır?

Işık sızması panel arkasındaki aydınlatma LED lerinin ışiklarının panelin ön tarafına sızması, yani köşelerde panelin önüne beyaz ışık hüzmesi gelmesi.
    Clouding farklı birşey, panelin önündeki siyah ekran üzerinde buluylanmalar şeklinde görürsün.
    3D film bulamadım derken? Bu konunun ilk mesajında 3D demo videolar var ordan indir bir tanesini.

Çok teşekkür ederim. yukarıda Tv ve akıllı telefon konusuna değinmişsin.

Her ikisininde wifiden bağlı olması şart mı? TV yi kablolu bağlasak görmüyor mu acaba?

LG nın Wifi aparatı hediye edeceği söyleniyordu ama 47' ve üzerine hediye ediliyormuş.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Islemcisi yeterli degil.

Full SBS ise bluraylerden ozel bir sekilde RIP edilmis filmlerdir. MKV formatindadir ama iki adet yanyana 1920x1080 goruntuden olusur. O yuzden MKV'nin gercek cozunurlugu 3840x1080'dir, bunu da oyle her babayigit mkv player acamaz :)

Evet de ben yine de deneyeceğim. 3 Saate iner film. Olursa olur olmazsa da olmayacağını görmüş olurum. İndirmişken Laptop dan da denerim.
    Filmin infosu ;

General : How.To.Train.Your.Dragon.2010.BluRay.1080p.3D.Half.SBS.TrueHD.DUAL.x264.dxva-EuReKA(HDA).mkv
    Format : Matroska at 18.3 Mbps
    Length : 12.5 GiB for 1s 37dk 53s 989ms

Video #0 : AVC
    Aspect : 3840 x 1080 (1.778) at 23.976 fps

Audio #0 : AC-3 at 640 Kbps
    Infos : 6 kanal, 48.0 KHz
    Language : tr - by NanoSuit2

Audio #1 : TrueHD
    Infos : 8 kanal, 48.0 KHz
    Language : en - by NanoSuit2

• tavsiye media player var mı? Almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: me_kar

arkadaşlar bende yaklaşık 1 hafta önce 32lw5500 serisinden aldım.1 haftalık kullanımımdan sonra
    deneyimlerimi alacak olanlara ışık tutması açısından paylaşmak istedim. d-smart HD kullanıyorum.
    öncelikle HD yayınlar mükemmel bundan öncede lg full hd lcd tv'im vardı. ikisinin karşılaştırırsam görüntü
    olarak arada dağlar kadar fark var. lw serisi açık ara önde. ayrıca lcd'nin harcadığı enerjinin yarısını bile harcamıyor. gelelim 3d özelliğine ilk sayfada bulunan top girl videosunu indirmiştim. gelen misafirlerime onu izletiyorum. herkes tv ye hayran hayran bakıyorlar. resmen görüntünün tamamı odanın içerisindeydi.
    ayrıca 45' derece kadar yandan baktım çokta bir bozulma sezmedim, tabiki tam karşısından bakıldığı kadar net olmuyor, ama görüntüde de aman aman öyle bir bozulma olmuyor. titreme hiç yok.renkler çok canlı.
    sadece beni hayal kırıklığına uğratan (2D-3D) 2D yayınların 3D ye çevirici oldu. öyle çok fazla bir fark olmuyor. sadece derinlik katıldığı söyleniyor.ama ben açıkcası bir fark göremedim. malum gerçek 3D için ona uygun kamelarla çekim yapılması lazım.tvnin smart tv özelliğini kullanmadım. onun için bir yorum yazamıyacam. bu arada tv'nin şu an için açamadığı film yok. bütün formattakileri denedim hepsini açtı.sadece 3d film denemedim.kısacası benim gibi ikilemde olanlara şiddetle tavsiye ederim.

3D çeviri olayı tüm TV lerde böyle. Oyunlarda daha iyi oluyor bana sorarsan. Ayrıca Full HD filmlerde derinlik ayarını maksimuma getirirsen de faydası oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: arguncakmak

tavsiye media player var mı? Almayı düşünüyorum.

Mediaplayerda aradığınız özellikler nelerdir?
    3D Bluray.iso oynatsın diyorsan himedia 900b idi galiba. Çok övülen bir cihaz. 400-500 diyorlardı galiba fiyatına.

3d bluray.iso dışında ( daha bunu denemedim ama oynatmayacağını söylediler) şuana kadar gördüğüm herşeyi takılmadan oynatan bir cihaz olan Egreat R6B yi öneririm. 85 TL ye EW den aldım. 100 lira gibi piyasada bulabilirsin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Çok teşekkür ederim. yukarıda Tv ve akıllı telefon konusuna değinmişsin.

Her ikisininde wifiden bağlı olması şart mı? TV yi kablolu bağlasak görmüyor mu acaba?

LG nın Wifi aparatı hediye edeceği söyleniyordu ama 47' ve üzerine hediye ediliyormuş.

Sanırım son 10-15 sayfada bir arkadaş TV yi modeme kablolu bağlamıştı ve smartphone üzerinden kontrol edebiliyordu TV yi. Mantık olrarak işlemesi lazım sonuçta aynı modeme bağlanıyorlar.

• quote:

quote:

Herkese Selam;

42LW5400 de optik çıkıştan ev sinema sistemine sesi aktardım. Tv üzerinden usb'den bağladığım filmlerde Dolby Digital 5+1 surround ses almayı başardım. Oldukça başarılıydı. Ama hdmi kablo ile bağladığım notebookda 5+1 ses alma şansım olmadı. Sesi normal stereo olarak alabiliyorum. Yani notebookda 2 hoparlör destekliyor olarak görülüyor. Bunu aşma şansım var mı? Bildiğiniz herhangi bir ayar mevcut mu?

Notebook ses özelliklerinden değiştirmeyi dene bir 5+1 olarak ama ses kartı onboard ise 5+1 performansı alabileceğini hiç sanmıyorum.
    Bu arada TV optik çıkıştan direkt olarak Home Theater a ses aktarınca, USB üzerinden DTS ses alabiliyor musun LW5400 ile?

Denediğim film AC3 formatlıydı. Siz zaten LG, ses sistemlerine by pass ses aktarmıyor dediğiniz için denememiştim . Bu akşam dener yazarım cevabını. Notebook ile uğraşmamın sebebi de bu zaten. DTS yi AC3 e çevirmekle uğraşmamak. Ses kartı ayarlarında hoparlörler 1+1 olarak görülüyor. Başkada seçenek yok. Son çare notebookdaki kulaklık çıkışını ses sistemine bağlayarak durumu deneyeceğim. Tabi benim 5400 modeli yeni bir çağ başlatıp optik çıkıştan DTS sesi ses sistemine aktarmaz ise ...

• quote:

Orijinalden alıntı: kornia

quote:

Orijinalden alıntı: tamerin

quote:

Orijinalden alıntı: ardasu

quote:

Orijinalden alıntı: kornia

Benim lw5500'de şöyle bi sorun var televizyon izlerken
    görüntü gidip geliyor acaba bu sorun hakkında bilgisi olan varmı?

Toprak hattınızda sorun olabilir.
    prize takılan fişin toprak kısmına bir parça naylon koyarak fişi prize takın.
    eğer kapanma olmazsa toprak hattınızda kaçak vardır.

ben şu an naylonlu şekilde kullanıyorum.apartmanın gerçek toprak hattı yok sıfırlama denen sistem var.
    bu da hassas cihazlarda sorun çıkarıyor.ilk fırsatta bahçeye toprak hattı çektireceğim.

Dsmart izliyorsun galiba, Dsamart kutusunun rezilliğinden kaynaklanıyor, bende de oluyor. Eğer değilse yayın aldığın receiverda sorun olabilir.

Evet d-smart izliyorum ama bundan önceki samsung lcd'de böyle sorun yoktu

HDMI kabloda bir sorun olabilir, görüntü anlık olarak siyah ekran alıyor değil mi? Göz kırpması gibi?

• arkadaşlar 32 '' alsam sizce yeterli olur mu 3d sini kullanabilirmiyim sağlıklı,yoksa yeterli olması için 42 '' almalıyım
  • quote:

Evet de ben yine de deneyeceğim. 3 Saate iner film. Olursa olur olmazsa da olmayacağını görmüş olurum. İndirmişken Laptop dan da denerim.
    Filmin infosu ;

General : How.To.Train.Your.Dragon.2010.BluRay.1080p.3D.Half.SBS.TrueHD.DUAL.x264.dxva-EuReKA(HDA).mkv
    Format : Matroska at 18.3 Mbps
    Length : 12.5 GiB for 1s 37dk 53s 989ms

Video #0 : AVC
    Aspect : 3840 x 1080 (1.778) at 23.976 fps

Audio #0 : AC-3 at 640 Kbps
    Infos : 6 kanal, 48.0 KHz
    Language : tr - by NanoSuit2

Audio #1 : TrueHD
    Infos : 8 kanal, 48.0 KHz
    Language : en - by NanoSuit2

Usta,

Full SBS acar mi diye soruyorsun,

Half SBS film indiriyorsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetius

arkadaşlar 32 '' alsam sizce yeterli olur mu 3d sini kullanabilirmiyim sağlıklı,yoksa yeterli olması için 42 '' almalıyım

Merhaba,

TV izleme mesafeniz kac cm olacak?
  • quote:

quote:

quote:

Herkese Selam;

Denediğim film AC3 formatlıydı. Siz zaten LG, ses sistemlerine by pass ses aktarmıyor dediğiniz için denememiştim . Bu akşam dener yazarım cevabını. Notebook ile uğraşmamın sebebi de bu zaten. DTS yi AC3 e çevirmekle uğraşmamak. Ses kartı ayarlarında hoparlörler 1+1 olarak görülüyor. Başkada seçenek yok. Son çare notebookdaki kulaklık çıkışını ses sistemine bağlayarak durumu deneyeceğim. Tabi benim 5400 modeli yeni bir çağ başlatıp optik çıkıştan DTS sesi ses sistemine aktarmaz ise ...

Ya şimdi LW5400 yeni model gibi geçiyor ya, bir onu da denemeket fayda var diye söyledim

• quote:

quote:

quote:

quote:

Islemcisi yeterli degil.

techraven egreat r6b electroworlde 85 tl thebaboli aldı kullanıyor 2011.7 aylarda 169 tl den satılıyordu fiat baya düştü

3 d blurey ıso hariç herşeyi oynatıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: prestige_

42 lw 4500 alalı 4 ay oldu ve hdmı girişlerinin iki tanesi şu an çalışmıyor,kendiliğinden bozuldu..sadece yandaki giriş çalışıyor..servisi aradım pazartesi gelip bakacaklar.. problemin çözümü için bir ücret çıkartacaklar mı merak ediyorum.

Çıkartmamaları lazım, sonuçta kendin bozacak değilsin HDMI girişini. Garanti kapsamında olmalı.
  • 
Sayfa: önceki 960961962963964
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.