Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (961. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.571
Cevap
139
Favori
2.034.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 959960961962963
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cemege35

quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

quote:

Orijinalden alıntı: cemege35

Wifi aparat...

kardeş LG müşteri hizmetleriyle görüştüm Wifi aparat hediyesi 42'' lerde yokmuş. 47 ve 55' lerde varmış.

LG de garanti uzatma işleri kurulum esnasında ücretli olarak yapılabiliyormuş.

Benim 47' olduğundan dolayı demekki.Bu LG için müşteri hizmetlerini arayınca fatura bilgisi olmadan kayıt açamıyoruz diyor.Kardeşim faturayı cepte mi taşıycaz...

Evet bana da öyle dediler fatura sordular. Fatura evdeydi ama zaten benim TV gelmediği için kayıt açmanın bir anlamı yoktu. Artık faturayı cepte taşıyacağız :)

Garanti uzatma ile ilgili olarak net birşey söylemedi ama bu konuda servisten bilgi alabilirsiniz. Ücreti karşılığında uzatma olabilir-veya olması lazım- gibi bir cümle kurdu. Ben de müşteri hizmetleri böyle diyorsa vardır diye düşündüm ama servisle görüşeceğiz artık. Teknosa 3 yıllık ek garanti için 400 kusur para istedi. Bunlar da öyle birşey isterse yaptırmam zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: KötüKediŞero

quote:

Orijinalden alıntı: kaybolan

quote:

Arkadaşlar ben de 42 LW 5500 aldım geçen hafta... Genel itibariyle memnunum diyebilirim fakat iki önemli sorunum var...

Öncelikle filmleri Harici HDD ile izlemek derdindeyim... Bilgisayarımdaki ekran kartı 3D desteklemiyor...

Televizyonun DTS formatındaki sesleri yürütmemesi gerçekten çok can sıkıcı hatta can sıkıcıdan da öte, her neyse bunu kabullendik... Uzun uğraşlar sonunda nihayet convert olayını öğrendim ve başardım...

MKV2AC3 V1.03.03 Adlı programla DTS olan sesleri eac3to methodu ile çevirebildim... Herkes aften methodunu önermiş ama nedense bende işe yaramadı... Herneyse sorunlara gelelim:

1-) Altyazılarla ilgili sıkıntıdayım ve bu sıkıntıyı bir türlü çözemedim...

3D filmlerin ve imax belgesellerinin .srt formatında bulabildiğim altyazıları 3DSubtitler adlı program ile .idx .sub . xml gibi formatlara çeviriyorum fakat filmle aynı isim yaparak aynı klasöre koysam bile Tvde oynatırken altyazıları görmüyor... Sub dosyasını MKVMERGE ile filme ekliyorum yine görmüyor...

Altyazıları hiç ellemeyip .srt olarak filmin yanına koyunca TVde gösteriyor (tam ortada) fakat arkada 3D bir görüntü olduğundan yazıları okumaya uğraşırken şaşı olmamak elde değil...

Kısacası sorum şu: 3D bir filme uygun altyazıyı (side by side şeklinde) TVde filmle beraber nasıl açarım... LW5500 serisinin desteklediği özel altyazı türleri falan mı var?? Varsa böyle bir formata mı dönüştürmeliyim altyazıları?

2-) Bir kaç filmi TVde açamadım... Bu dosya geçersiz diyor ve kapanıyor acaba sebebi nedir ve bu filmleri başka bir formata çevirip oynatabilir miyim? Önereceğiniz bir program var mı? Bu filmlere ait infoları ekliyorum:

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

bu filmlerin açmamasının sebebi high@L5.1 olması....bunları 4....çevireceksin...
    altyazıya alternatif olarak filmler için türkçe ses dosyası bulup filme ekleyebilirsin..

Hocam yanıtın için teşekkürler ama elimde 5.1 olan başka filmler var onları açıyor TV... Ayrıca konunun ilk mesajında birisi L5.1 olmasının bunla alakası yok denilmiş...

Altyazı yerine türkçe ses dosyası bulmayı ben de düşündüm ama her film ya da belgesel için bulmak biraz zor sanki...

Altyazı işini halletmem lazım usta... Mutlaka vardır bi yolu ama nasıl??? Teşekkürler...

Mesela bu film de L5.1 ama açılıyor TVde

Dikkat edersen, diğer iki filmnin infosu ile bu filmin infosu farklı.
    İlk örnek verdiğin iki filmin yapım ugulaması Dvd Fab
    Bu filmi mkvmerge 4.4.0 ile mux etmişler. O yüzden açabiliyorsun.

High 5.1 kodekler için yapman gereken 2 yöntem var. Hangisi işe yarar bilmem. Bende ikincisi yarıyor..

1- ilk sayfadaki mkvmerge prg.kur ve orada yazılanları uygula.
    2- H264 Level Editor ile filmin kodeğini high 4.1'e çek. Programı netten bulup indirirsin. Katılımsız küçücük bir prg.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.ozan -- 23 Ocak 2012; 12:39:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eco_06

quote:

Orijinalden alıntı: xomon

LW650S olupda kablo ile internete bağlanamayan tek kişi olmak istemiyorum :((((( 3 gündür deniyorum ıp veriyorum otomatik aratıyorum yok yok yok bugun arkadaştan kablo kontrol cihazı aldım denicem kablolarda soruncıkmazssaa başınızı cok agrıtıcam haberiniz olsun Bu forumu Seviyorum :)

arkadasım yardımcı olmaya calışabilirim kabloyu modemden mi çekiyorsun yoksa pc den mi

abim modemden alıyorum bilgisayar ıp alıyor kendim veriyorum ipyi örnek bilgisyar 192.168.1.100 den alıyor tv ye 192.168.1.101 verdim almadı tv nin mac adresini modeme tanıttım ıp verdim yok yok yok geriye bi kablo kalıyor şundan şüpeleniyorum ama kablo uzadıkca internet yavaşlıyor şu ihtimalide düşünüyorum acaba kabloda demir karışımı cokmu ondanda ip almıyor olabilir ama bu işi cözersemm forumdaki herkeze bu konu hakkında yardımcı olabilim baya tecrübe edindim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: thebaboli

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Öner

quote:

arkadaşlar half sbs 3d filmlerde hiçbir sorunum yok.
    dün bir de "full sbs deneyeyim" dedim ve 39gb lık final destination 5 i indirdim.

ancak filmi açtığımda zaten tam ekran ve çok net bir görüntü alıyorum.
    sanki 3d değil de normal blueray indirmişim gibi.

tv deki diğer 3d seçeneklerini de denedim ama herhangi bir 3d derinliği yok.
    bu tv lerde full sbs izlenmiyor mu yoksa benim indirdiğim film mi 3d değil .

full sbs bir filmden normal halde iken bir ekran görüntüsü koyar mısınız?

arkadaşlar full sbs leri nasıl izliyoruz?

quote:

Egreat R6B cihazımla LG42LW650S tvmde fullsbs (3840 x 1080) filmi seyredebilirmiyim acaba?
    +1

Bunu bilen biri yok mu?

Tabii ki izleyemezsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: koyal32

arkadaşlar ben yeni lg 42lw 570s aldım normal kanalda d smart kanallarında divx filimler yada usb üzerinden 3 d filimlerde 3 tuşuna bastığımda 2d-3 d çevirme , yan yana ve üst üste aktif diger ikisi damalı olanla çerçeveli aktif olmuyor bu normalmi yoksa tv de sorun mu var

Dsmart menüsü video ayarlarından çözünürlüğü 1920x1080 Full HD yap, tüm 3D seçenekleri açılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techraven

quote:

Orijinalden alıntı: koyal32

arkadaşlar ben yeni lg 42lw 570s aldım normal kanalda d smart kanallarında divx filimler yada usb üzerinden 3 d filimlerde 3 tuşuna bastığımda 2d-3 d çevirme , yan yana ve üst üste aktif diger ikisi damalı olanla çerçeveli aktif olmuyor bu normalmi yoksa tv de sorun mu var

Dsmart menüsü video ayarlarından çözünürlüğü 1920x1080 Full HD yap, tüm 3D seçenekleri açılır.

şık sızması ile bulutlanma aynı şey midir?
    Benim 650S bu hafta kurulur diye tahmin ediyorum. Piksel testi için resimleri attım flasa 2-3 tane de 16:9 film attım. Karanlık ortamda filmi açtığımız zaman alt üst siyah boşluklarda ışık mı gelecek veya bulutma testini de bu yöntemli yapacağız?

Servis gündüz geleceği için bu testi ancak akşam yapabilirim. 3D film bulamadım. TV yi internete bağlayabilirsek youtube dan LG test videosu aracılığı ile denemeyi düşünüyorum. Ayrıca wifi aparatını da ayrıca almam gerekiyormuş. LG sadece 472 ve üzerine hediye ediyormuş.

techraven; normal film izleme ayarı tek tuşla mı yapılıyor yoksa birkaç ayar var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: bado6100

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar half sbs 3d filmlerde hiçbir sorunum yok.
    dün bir de "full sbs deneyeyim" dedim ve 39gb lık final destination 5 i indirdim.

ancak filmi açtığımda zaten tam ekran ve çok net bir görüntü alıyorum.
    sanki 3d değil de normal blueray indirmişim gibi.

tv deki diğer 3d seçeneklerini de denedim ama herhangi bir 3d derinliği yok.
    bu tv lerde full sbs izlenmiyor mu yoksa benim indirdiğim film mi 3d değil .

full sbs bir filmden normal halde iken bir ekran görüntüsü koyar mısınız?

arkadaşlar full sbs leri nasıl izliyoruz?

quote:

Egreat R6B cihazımla LG42LW650S tvmde fullsbs (3840 x 1080) filmi seyredebilirmiyim acaba?
    +1

Bunu bilen biri yok mu?

Tabii ki izleyemezsiniz.

Tv bu formatı desteklemiyor mu? Yani neden izleyemeyiz?

• quote:

Full-SBS derken 3D film MKV ise formatı evet, ancak .iso ise playera bağlı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skymooon

Herkese Selam;

42LW5400 de optik çıkıştan ev sinema sistemine sesi aktardım. Tv üzerinden usb'den bağladığım filmlerde Dolby Digital 5+1 surround ses almayı başardım. Oldukça başarılıydı. Ama hdmi kablo ile bağladığım notebookda 5+1 ses alma şansım olmadı. Sesi normal stereo olarak alabiliyorum. Yani notebookda 2 hoparlör destekliyor olarak görülüyor. Bunu aşma şansım var mı? Bildiğiniz herhangi bir ayar mevcut mu?

ses kartının ayarlarına bak spdıf 5+1 gibi seçenekler olması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: r.quaresma7

Ben de dün teknosa'dan 32lw5500 aldım. Bir şey merak ediyorum, bu ışık sızması tam olarak nedir anlayamadım. Işık sızması olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Teşekkürler.

Karanlıkta normal film izleme ayarlarında siyah arkaplan üzerinde gördüğün bulutlanmalar. Her LED LCD de az ya da çok olur, seni rahatsız etmiyorsa kafana takma.
  • arkadaşlar merhaba LG47LW570s i arkadaşa gün içinde alacağız inşallah kafamıza takılan bu tv de ki dahili uydu alıcısı HD mi ?
    diğer bir sorum ise dahili hd uydu alıcısı bulunan tv lere harici hd uydu alıcı bağlantısı yapabilirmiyiz ? yardımlarınızı bekliyoruz.
  • Orijinalden alıntı: a.ozan

High 5.1 kodekler için yapman gereken 2 yöntem var. Hangisi işe yarar bilmem. Bende ikincisi yarıyor..

2- H264 Level Editor ile filmin kodeğini high 4.1'e çek. Programı netten bulup indirirsin. Katılımsız küçücük bir prg.

Hocam sağol MKVMERGE kurulu zaten fakat mkvmerge ile tam olarak ne yapıcam anlamadım o kısmını... Ayrıca 2. seçenekte önerdiğin olayı denicem birazdan...

Bir de şu altyazı olayı hakkında neler söylersin?

3d filmleri 3D altyazıyla nasıl izlerim usb den? Ne yapmam lazım vallahi kafam acayip karıştı...

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyt

bende dün teknosadan 32lw5500 aldım ancak bugun sabahdan farkettim dün satın alırken kutu sanki kapalıydı bugun dikkatlice baktıgımda kutunun bandının kenardan yırtık oldugunu gördüm ancak band açılıp açılmadıgı belli degil yoksa ayıplı malmı satın aldım ya da teşhir ürünümüdür ürünümü daha kurdurmadım içime kurt düştü acaba yeni alan arkadaşlarda kutunun bandı tam kapalımıydı yeni satın alan arkadaşlar varsa kutularına bakabiler mi acaba sadece benımkındemı böyle :S

Hoparlörüne bak TV nin arkasındaki, eğer tozlu ise teşhir ürünüdür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flood01

arkadaşlar merhaba LG47LW570s i arkadaşa gün içinde alacağız inşallah kafamıza takılan bu tv de ki dahili uydu alıcısı HD mi ?
    diğer bir sorum ise dahili hd uydu alıcısı bulunan tv lere harici hd uydu alıcı bağlantısı yapabilirmiyiz ? yardımlarınızı bekliyoruz.

Dahili uydu alıcısı Hd uydu alıcısı. Ancak biss şifrelerini çözmüyor. Modül yuvasına d-smart kartı takıp da kullanabiliyorsunuz. Ayrıca harici uydu alıcısı da kullanabilirsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaybolan

quote:

Arkadaşlar ben de 42 LW 5500 aldım geçen hafta... Genel itibariyle memnunum diyebilirim fakat iki önemli sorunum var...

Öncelikle filmleri Harici HDD ile izlemek derdindeyim... Bilgisayarımdaki ekran kartı 3D desteklemiyor...

Televizyonun DTS formatındaki sesleri yürütmemesi gerçekten çok can sıkıcı hatta can sıkıcıdan da öte, her neyse bunu kabullendik... Uzun uğraşlar sonunda nihayet convert olayını öğrendim ve başardım...

MKV2AC3 V1.03.03 Adlı programla DTS olan sesleri eac3to methodu ile çevirebildim... Herkes aften methodunu önermiş ama nedense bende işe yaramadı... Herneyse sorunlara gelelim:

1-) Altyazılarla ilgili sıkıntıdayım ve bu sıkıntıyı bir türlü çözemedim...

3D filmlerin ve imax belgesellerinin .srt formatında bulabildiğim altyazıları 3DSubtitler adlı program ile .idx .sub . xml gibi formatlara çeviriyorum fakat filmle aynı isim yaparak aynı klasöre koysam bile Tvde oynatırken altyazıları görmüyor... Sub dosyasını MKVMERGE ile filme ekliyorum yine görmüyor...

Altyazıları hiç ellemeyip .srt olarak filmin yanına koyunca TVde gösteriyor (tam ortada) fakat arkada 3D bir görüntü olduğundan yazıları okumaya uğraşırken şaşı olmamak elde değil...

Kısacası sorum şu: 3D bir filme uygun altyazıyı (side by side şeklinde) TVde filmle beraber nasıl açarım... LW5500 serisinin desteklediği özel altyazı türleri falan mı var?? Varsa böyle bir formata mı dönüştürmeliyim altyazıları?

2-) Bir kaç filmi TVde açamadım... Bu dosya geçersiz diyor ve kapanıyor acaba sebebi nedir ve bu filmleri başka bir formata çevirip oynatabilir miyim? Önereceğiniz bir program var mı? Bu filmlere ait infoları ekliyorum:

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

bu filmlerin açmamasının sebebi high@L5.1 olması....bunları 4....çevireceksin...
    altyazıya alternatif olarak filmler için türkçe ses dosyası bulup filme ekleyebilirsin..

Hocam yanıtın için teşekkürler ama elimde 5.1 olan başka filmler var onları açıyor TV... Ayrıca konunun ilk mesajında birisi L5.1 olmasının bunla alakası yok denilmiş...

Altyazı yerine türkçe ses dosyası bulmayı ben de düşündüm ama her film ya da belgesel için bulmak biraz zor sanki...

Altyazı işini halletmem lazım usta... Mutlaka vardır bi yolu ama nasıl??? Teşekkürler...

Mesela bu film de L5.1 ama açılıyor TVde

5.1 lerin çok büyük çoğunluğunu TV media playerları açmaz.
    Yalnız film için 3D desteği olmasına gerek yok ekran kartının. Bu kadar uğraşmaktansa laptop tan görüntü aktar TV ye, filmleri o şekilde izle.

• Orijinalden alıntı: KötüKediŞero

Orijinalden alıntı: a.ozan

Hocam sağol MKVMERGE kurulu zaten fakat mkvmerge ile tam olarak ne yapıcam anlamadım o kısmını... Ayrıca 2. seçenekte önerdiğin olayı denicem birazdan...

Bir de şu altyazı olayı hakkında neler söylersin?

3d filmleri 3D altyazıyla nasıl izlerim usb den? Ne yapmam lazım vallahi kafam acayip karıştı...

Hocam, ilk sayfadan alıyorum ayarları buraya kopyalıyorum.

programı açıp Dosya->Seçenekler menüsüne girip, varsayılan ayar olarak başlık sıkıştırmayı kapatmalısınız.

Kutucuğu işaretleyip tamam dedikten sonra, ilgili mkv filmi sürükleyerek Mkvtoolnix.in ana penceresinde bırakın.

Tüm iz ve bölümler için sıkıştırma seçeneğinin "yok" olarak ayarlı olduğuna emin olduktan sonra "çoklamayı başlat" seçeneğini seçin ve yeni dosyanızı televizyonda oynatmayı deneyin. Problem çözülecektir.

Diğer yöntemde (H264 Level editor) mux etme diye bişey yok. programa filmi gösterin, output (çıkış) olarak da filmin bulunduğu klasörü gösterin. level seviyesini 4.1'e çekin, program filmin olduğu klasörün yanına filmle aynı isimde .hlebak dosyası üretecek. film ve bu dosya klasörde kalsın. bu işlemi yaptıktan sonra media info ile filmi kontrol et. filmin 4.1 'e dönüşmüş olası gerek. dönüşmemişse bu seçenek işine yaramaz.

• quote:

quote:

+1
    Bunu bilen biri yok mu?

Elinde un(TV) ve şeker(MP) var. Sütü(Full SBS) katarsam helvayı tutturabilir miyim diye soruyorsun

Açar mı diye soracağına; 3D MKV formatlı Full SBS, küçük boyutlu bir klip falan bulup denesen de bizleri de aydınlatsan olmaz mı dostum?

Bu arada ben hala resimleri deneyemedim :(

düzeltme: ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BLacKeLDiaBLo -- 23 Ocak 2012; 13:52:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: niketnac

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaya727

42LW650S modeli Akıllı telefonla kumanda edilebiliyor mu arkadaşlar?

Evet Magic Motion Remote destekli LW5/6/9 serileri, Smart TV yi kullanmayı çok kolaylaştırıyor. Eğer Android / iOS bir smartphone varsa LG remote application indirebilirsin ücretsiz ve güzel bir uygulama, çok güzel kontrol ediliyor TV. QWERTY klavyesi de var.

Telefonla tv arasında nasıl bir bağlantı bulunuyor? tv'de sadece kızılötesi olsa gerek, o da kumanda için. Eğer kızılötesi ile bağlanıyorsa sanırım telefonda da kızılötesi olması lazım. Başka yolla bağlanılıyorsa (wifi, bluetooth) tv'ye aparat takmamız gerekir. Sonuçta magic kumanda da tv'ye takılan bir aparat yardımı ile bağlantı kuruyor. Kullandığımız kablosuz mouselarda olduğu gibi.

Android telefonlara yüklenen bu uygulama LG 42LW570S için de olur mu acaba? Kendisi magic remote destekler ama android değil.

Şimdi biraz karıştırmışsın sen olayı
    Telefon ile TV evindeki wireless ağı üzerinden bağlanıyorlar birbirlerine. Smart TV olan her LW modeli ya da iPhone / iOS App destekli. Smartphone undan da evdeki TV nin bağlı olduğu wireless ağına bağlanıp uygulamayı çalıştırıyorsun, direk eşleşiyorlar zaten kullanmaya başlıyorsun.
    Magic Motion kumandanın alıcısı ise USB ile bağlanıyor TV ye, sonra kızılötesi ile normal kumanda gibi çalışıyor zaten. 42LW570S ile iki yolu da yapabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

quote:

quote:

+1
    Bunu bilen biri yok mu?

Elinde un(TV) ve şeker(MP) var. Sütü(Full SBS) katarsam helvayı tutturabilir miyim diye soruyorsun

Açar mı diye soracağına; 3D MKV formatlı Full SBS, küçük boyutlu bir klip falan bulup denesen de bizleri de aydınlatsan olmaz mı dostum?

Bu arada ben hala resimleri deneyemedim :(

düzeltme: ekleme

Akşam indirip deneyeceğim. Sonucu da burdan bildiririm.
    Şu resimlerin sonucunu merakla bekliyorum. İnşallah onun için de ben gitmem bir yerlere

• quote:

quote:

Full-SBS derken 3D film MKV ise formatı evet, ancak .iso ise playera bağlı.

Aman hocam arkadasin sorusunu yanlis anladiniz sanirim.

R6B ile 3840x1080 film izleyemezsiniz format MKV olsa bile.

Islemcisi yeterli degil.

Bi kavram karmasasi var. Ozetleyelim.

3D Bluray ISO'larin cozunurlugu 1920x1080'dir ama ayni anda iki frame verir.

Full SBS ise bluraylerden ozel bir sekilde RIP edilmis filmlerdir. MKV formatindadir ama iki adet yanyana 1920x1080 goruntuden olusur. O yuzden MKV'nin gercek cozunurlugu 3840x1080'dir, bunu da oyle her babayigit mkv player acamaz :)

Half SBS'yi ise yazmama gerek yok, hepimiz biliyoruz.

• 
Sayfa: önceki 959960961962963
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.