Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (840. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.571
Cevap
139
Favori
2.034.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 838839840841842
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Soyle bi sorum olacak dun akşam kz3 oynuyorum bilenler varsa bu oyun 1080p destekliyor ama tv neden 720p olarak gösteriyor anlamadım normal ps3 menüsünde 1080p ama kz3 girince 720p oluyor oyun 1080p yi desteklediği halde bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar bilen varmi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kralexx42 -- 27 Aralık 2011; 9:58:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: k_t_destek

Arkadaşlar ben de bugün Teknosa indirimiyle 42LW5400 aldım. Tavsiye edebileceğiniz 3D içerik var mıdır?

Bu konunun ilk mesajında birkaç demo video var. Ayrıca aşağıdaki başlığa bak.

*** 3D ( Film, Belgesel, Animasyon ve Oyun ) *** TAVSİYELERİ ANA KONU
  • quote:

Orijinalden alıntı: sado_acer

quote:

Orijinalden alıntı: a.ozan

quote:

Orijinalden alıntı: sado_acer

quote:

Orijinalden alıntı: a.ozan

bence açar. bana farklı bişey yok gibi geldi.

ne yzıkki h264 ile de olmadı hatta telefondan internete baglanıp yapılabilecek baska bisi varmı onu arastırayım dedim su anda.
    mkvmerge ile mux etmeye calısıyorum

.bak dosyasını filmle aynı klasöre koydunmu ? olmadıysa tek çıkar yolun filmi media player ile izlemek.

oncelikle sabırlı cevapların icin tesekkur ederim
    evet dosya .hle-bak uzantılı. aynı klasore koydum ama olmadı.. senin tv modelide 4500 mu?

Hocam ben de hem 47lw5400 ile hem de noontec v8 pro mp. ile benzer bir sorun yaşamıştım.
    ilk mesajda Açılmayan .mkv formatı sorunu diye bir bölüm var.
    orada mkvmerge ile başlık sıkıştırmasını etkisizleştir seçeneğini kullanarak tüm high@L4.1 dosyalarını sorunsuzca açtım.
    bence ilk mesajdaki talimatları bir dene.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur_uslux

arkadaşlar merhaba babam da bugün teknosa indirimi nedeni ile 42 LW 570S modelinden almış forumları tek tek okudum.bir kaç sorum olucak.öncelikle ben istanbulda yaşamaktayım ailem başka şehirde yaşıyor bu sebeple ben ailemin yanına gittiğim zaman harddiskime bir kaç 3D film atıyım gidince orda izlerim diyorum.sorularım şunlar

1-harddiske attığım filmlerin bu tv de çalışması için ses uzantıları ne olmalı?
    2-ayrıca indirdiğim altyazılar filmle aynı isme sahip olunca direk çalışıcakmı?
    3-bu altyazıları birde 3D subtitle programı ile uyumlu hale getirmeme gerek varmı?

1- AC3 olmalı.
    2- Evet çalışıyor, Türkçe altyazı desteği de var.
    3- 3D filmler için gerek var sanıyorum ama emin değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akustik

merhaba beyler ben bu 47 LW 570 S e adsl kablosunu direk taktım internet açılmadı. ben mi yanlış yaptım yoksa bir modemin üzerinden mi geçip TV ye LAN kablosunu takacağız?
    bu arada uydu kanla listesini kafana göre ayarlamak mükemmel bişey bu tip aletlerde

Hocam sanırım modem üzerinden gelen LAN kablosunu bağlayacaksınız TV'ye. Smart TV'ciler söylemişlerdir zaten
  • böyle bir detaylı açıklama Samsung içinde var mıdır
  • 3D'nin gözlerimi kamaştırdığından bahsetmiştim bir kaç sayfa önce. Tabi sadece avatar ile bu tip bir durum yaşamıştım. Dün Kung-Fu Panda 2'yi tecrübe ettim.

İlk başlarda biraz gözlerim kamaştı ama film ilerledikçe bu durum ortadan kalktı :) gayet keyifli izledik. Görüntüler de oldukça kaliteliydi.

Şu ışık sızma durumu bende de var. Ama bunun led lcdler için kronik bir durum olduğunu okumuştum. Sizce servis çağırıp değiş talep etmelimiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: li0n

quote:

Orijinalden alıntı: dusty

quote:

Orijinalden alıntı: drages

herkez imputtan oyun pc seçtim filan diyor ama ben hdmi a bağlıyorum imputtan hdmi4 e basıyorum giriyorum.. seçenekler de de oyun var bitek.. pc dediğiniz yer neresi tam olarak? nereden ayarlanıyor... 5500 için konuşuyorum.

Kumandanın üstünde input tuşu var, ona basınca seçenekler çıkıyor. Oradan PC'yi seçtikten sonra seçeneklerden oyun diyoruz.

Bunu bende yapamadım İnputa basıyorum bilgisayarın takılı olduğu hdmi yı seçiyorum bilg ekranı geliyor ama oyun açtığımda hata veriyor neden acaba seçenekler den oyun seçiyoruz dediğin hangi seçenekler 570s benim tv de

şuan tv ekranına bağlı laptop ama oyuna tıklayınca hata veriyor

Oyun moduna QMenu tuşundan giriyorsunuz. PC giriş tipi de input'ta var. Giriş tipi olarak PC seçiyorsunuz oradan.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: murat_avc

Vermiş olduğunuz derin bilgiler için öncelikle çok tşk ederim...bende 47 lw 5500 kullanıcısıyım yeniyim;) pc yi hdmı ile tv ye bağlıyorum powerdvd 11 programı ile de 3d seyretmek istiyorum ama çabalarım sonuç vermiyor ve sizden yardım istiyorum.programın 3d özelliklerinden yapmadığım kalmadı lg nin demolarındaki gibi 3d izleyemiyorum:( birde 3d film aldım ama deneme amaçlı korsan dı ekran yanyana çıkmadı 3d izlemek için film yanyana yada da üst üste olması gerekli değil mi?

Bu konunun ilk mesajında PC bağlantısının nasıl yapılması gerektiği yazıyor. Power DVD kullanmana gerek yok, K-lite codec pack indir ve Windows Media Classic yükle. Sonra doğru SBS 3D film / video indirip izleyebilirsin, tabii ekran kartının 3D desteği varsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kcelil42

Günaydın beyler

Soyle bi sorum olacak dun akşam kz3 oynuyorum bilenler varsa bu oyun 1080p destekliyor ama tv neden 720p olarak gösteriyor anlamadım normal ps3 menüsünde 1080p ama kz3 girince 720p oluyor oyun 1080p yi desteklediği halde bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar bilen varmi acaba

Arada gitti galiba tekrar yolluyayim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cikitare

quote:

Orijinalden alıntı: parlamenter

quote:

Orijinalden alıntı: dusty

quote:

Orijinalden alıntı: cikitare

dusty@

Hocam bilginiz vardır sizin mutlaka . Ve kullanan arkadaşlardan yorum alırsam süper olacak LG HT906TA için .

LG HT906TA teknosa da indirimde yarın , Pc ye optik kablo ile bağlasam nasıl olur ?
    Yoksa Logi Z-906 kadar performanslı olmaz mı sonuçta Ev sinema Sistemi birisi diğeri de Bilgisayar Hoparlörü . Ama şekil olarak mükemmel bu Kule hoparlörler .

PC'den optik kabloyla bağlantı kurabilirsiniz aslında. Şimdi benim de ilgimi çektiniz. Performans konusunda bir düşüş olacağını zannetmiyorum. Ses kartı ne verirse alet onu alır, sahip olduğu donanım neyse ona göre bize gönderir sonuçta.

beyler pc lerde optik bağlantımı var ben hiç görmedim hangi pc de var spdıf jak çıkışınımı diyorsunuz

Yok hocam X-Fi Titanium var imzamda görmüşsünüzdür heralde .

Hah mesela vu X-FI Titanium Creative'in optik bağlantıya olanak sağlayan ses kartlarındandır. Denedin mi bu arada hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: Aydindril

55" tv yi en az kaç metreden mesafeen seyretmek gerek arkadaşlar ? yada kaç adım olarak hesaplamak gerek ?

SD yayınları en azından 4-5 metre civarından. Full HD filmleri / videoları ise istediğin kadar yakından izleyebilirsin, 3D için 2-3 metre iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duff MC ®

3D'nin gözlerimi kamaştırdığından bahsetmiştim bir kaç sayfa önce. Tabi sadece avatar ile bu tip bir durum yaşamıştım. Dün Kung-Fu Panda 2'yi tecrübe ettim.

İlk başlarda biraz gözlerim kamaştı ama film ilerledikçe bu durum ortadan kalktı :) gayet keyifli izledik. Görüntüler de oldukça kaliteliydi.

Şu ışık sızma durumu bende de var. Ama bunun led lcdler için kronik bir durum olduğunu okumuştum. Sizce servis çağırıp değiş talep etmelimiyim?

Fırsatın varsa birkaç fotoğrafını çekersen beraber bir bakarız hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalcakirca34

quote:

Orijinalden alıntı: piratefree

quote:

Orijinalden alıntı: akhlaur23

slm arkadaşlar bugün itibarı ile 32 LW 5500 ü teknosa indiriminden 1299 tl ye alarak aranıza katıldım. söylediklerine göre yarın kuruluma gelicekler. o yüzden açmıyorum.. kutusuna bakarak sadece 7 adet gözlük oldugu görünüyo. denildiği gibi magic Notion kumanda ve wifi dongle görünmüyo. teknosada 32lw4500 ve 5500 yanyana idi ve aralarında 100 tl fark var dediler ve 5500 ü önerdiler smart tv ve intereti de olsun diye. umarım denildiği gibi lag sorunu yoktur. çunku genel olarak pc ile kullanıcam ve gunluk en az 6 saat WorldOfWarCraft oynayan biriyim.lag sorunu olursa yanında olan 4500 ü niye almadım diye dizlerimi döverim heralde :D şimdiden sormak istediğim yarın kuruluma geldiklerin de bahsedilen guncelleme sorunu için hiç bir güncelleme yapmayınmı demeliyim sizce????birde ben haricen altın uçlu 3 metre hdmı kablosu almıştım belki duvara monte edersem diye biraz uzun almıştım onumu kullanmalıyım yoksa daha kısamı almalıydım... sanırım daha çok soru sorucam şimdilik kısa kessem iyi olcak :D umarım sıkmamışımdır saygılarımla...

hayirlisi olsun

truemotion ve local dimmingi acmayip hdmi girisi game secersen olabilecek en dusuk lag ile oynarsin, iyi bir hdmi kablonun uzun olmasi scartlardaki gibi goruntuyu o kadar etkilemez rahat ol,

ben servisin kendi kendine hatta sen yukleyin diye israr etsen bile firmware yukleyecegini sanmiyorum, internete baglarsan versiyon 5 yuklersin ama ben 4 versiyonu indirip usbden yuklemeni tavsiye ederim

tmm sorun yok hallettim ben açtım kurdum şimdi hz 50 görünüyor onu nasıl 100 hz yaparım

50Hz olan gelen yayının Hz değeri. Sendeki TV 100Hz ve açılıp / kapanmaz, hep 100Hz olarak tarama yapar. MCI denilen özelliği de video görüntü ayarlarından TruMotion ı yükselterek açabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: k_t_destek

TV'yi aldım ama hayal kırıklığına uğradım. Öncelikle Digiturk izlerken arka planlarda bir sorun var gibi.Sanki bir bulanıklaşıp bir netleşiyor. Menüler arası geçişte özellikle 3D menüsünde sağ üst taraf bembeyaz oluyor. Simsiyah bir resim koyup test ettim. Fazla olmasa da beyazlık var yine de. Bu normal mi? Ayrıca 3D video izlerken (TOP GIRLS müzik videosu) görüntüler çok tuhaf. İkili gibi oluyor. Sizde de durum bu mudur? Gözlük kullanıyorum bunun etkisi var mı? PS3'ü bağladım da biraz moralim düzeldi. Son olarak DTS olayını ben de yaşadım ne yazık ki.. En sevdiğim filmler DTS formatı ve tek tek çevirmem gerekecek.

TV nin firmware update ini yaptın mı? Ayrıca Digiturk u HD kutu + HDMI kablo ile mi izliyorsun?
    Görüntüler tuhaf oluyorsa sol / sağ 3D ayarını değiştirmen gerek video menüsünden.

• quote:

Orijinalden alıntı: NeeHot

Bende dün vatanda 47lw4500 alarak aranıza katıldım arkadaşlar dün aldıgım gibi servisi aradım aksam 6 gibi sağolsunlar gelip kurdular çok şaşırdım.sabaha kadar pes 2012 attık arkadaşlarla çok beğendik valla lag felanda yoktu açıkcası. kutudandan eksiksiz 7 tane gözlük çıktı.listeye eklerseniz sevinirim.
    3 boyutlu videolarda benim gözümde ağrı olmadı aama diğer iki arkadaşta oldu gibi, ama şunuda belirtiyim sinemada'da izlesek 3d göz ağrısı orda bilem yapıyor.
    bence dts sesde destekleseydi bu tv tadından yenmez olurdu gerçekten.
    Burdan tüm sorularıma cevap veren vermeyen arkadaşlara çok teşekkür ederim.
    ----
    şimdi şöle 3d film var mı arkadaşlar göz önüne gelen sahnelerin bol olduğu.

Aşağıdaki konuda çok konuşuluyor bunlar;

*** 3D ( Film, Belgesel, Animasyon ve Oyun ) *** TAVSİYELERİ ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: Duff MC ®

3D'nin gözlerimi kamaştırdığından bahsetmiştim bir kaç sayfa önce. Tabi sadece avatar ile bu tip bir durum yaşamıştım. Dün Kung-Fu Panda 2'yi tecrübe ettim.

o filmde 3d efektleri nasıldı?
    dışa çıkma olayı çok var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyunbitti

quote:

Orijinalden alıntı: oyunbitti

ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM.

bilgisayarımın creative 2+1 hoparlörünü tvye bağlamayı beceremedim bir türlü. Kulaklık çıkışına bagladım ama çok az ses geliyor öyle de. Ne yapmam lazım lütfen bilen birisi anlatsın. Tvye bağlayıp hem hard diskten oynattığım filmlerden, hem de digiturkten ses almak istiyorum.

Bu konu hakkında bilgisi olan yok mu?

Kulaklık çıkışı olarak düzenlendiği için sesin az gelmesi normal ordan, kulaklık ses düzeyine göre geliyordur. Media player ya da bir audio reciever ile halledebilirsin diye düşünüyorum.

• 55 lw ile 5500 ile oyun oynamayı deneyeyim dedim tam bir felaket oldu. masaüstünü bağlayıp badf3 ü oynamaya çalıştım. Bağlantı yapınca ayarlar menüsü geldi sanırım ayarları iyi yapamadım görüntü istediğim gibi olmadı. Bir arkadaş nvidia ayarlarını yazabilir mi. Bunun yanısıra ne oyundan ne de pc den ne de internetten ses alamadım sanırım oyun için optik kablo gerekiyor ama pc den naptımsa ses alamadım ses sistemi ve pc arasına lr kablo da çektiğim halde :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: KnoXviLLe87

Aktif gözlükler daha avantajlı ama izleme açısından.178 derece yukarı ve aşağı reflez sağlıyor.

1:28 önemli nokta

Bir insan evindeki TV sini neden 89 derece yukarıdan ya da aşağıdan izleme ihtiyacı duysun ki? TV yi izleme açısında önemli olan yatay izleme açısıdır ki evde 2-3+ kişi olunduğunda 3D rahat izlensin, herkes izleyebilsin. Yatay izleme açısında da SG gözlükler hemen kararıyor, FPR ise çok dar açılardan bile bozulma olmadan pırıl pırıl görüntü veriyor. Saldırmışlar ama saçma sapan saldırmışlar yani, biraz fikir yürütebilen bir kişi bu reklamın saçmalığını anlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 27 Aralık 2011; 11:33:57 >

• 
Sayfa: önceki 838839840841842
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.