Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (833. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.571
Cevap
139
Favori
2.034.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 831832833834835
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gorke07

Şu ışık süzmesi nedeniyle iade işlemi yapılır mı ? Bilgisi olan lütfen yazsın...

bu konu başlığında okumuştum. bazı arkadaşlar fotoğraf ekleyip sormuştu servis çağırıp iade işlemi yaptırsam mı diye? fotoğraflarda da görmüştük çok abes şekilde göze çarpıyordu ışık süzmesi. evet iade edip yenisini alanlar olmuştu.
    ben lg den iki defa tv aldım. (32le5500-42lw5500) Benden size tavsiye tv ilk kurulduğunda servis yanınızdayken ışık süzmesi, piksel ölülüğü gibi testleri iyi yapın, eğer varsa servise tutanağını tutturun ve ürünü aldığınız yere gösterip değiştirin. piksel ölülüğü için çeşitli renkli resimler var. ayrıca ışık süzmesini görebilmek için odanın karanlık olması gerekiyor. gündüz biraz zor ayırt edilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkanİzmir35

Merhaba, Dün LG 42LW4500 Alarak Aranıza Katıldım Servis Yarın Veya Salı Günü Gelicek Çok Meraklıyım 3D Heycanı Var.
    Bişey Sormak İstiyorum İstedigimiz Yayını 3D'Ye Çevirebilirmiyiz.

evet isteğin 2 boyutlu yayını 3 boyuta çevirebilirsin sınırsızca. derinlik hissi katıyor iyi bir özellik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GaMeLeCtROniCa

arkadaşlar lg nin S serisindeki dvb-s dahili uydu alıcıları SD Çözünürlüktemi Yayın Veriyor HD Çözünürlüktemi?

hd uydu alıcısı olarak geçiyor. ahaber hd, atv hd, trthd kanalları çıkıyor geriye kalan 300 kusur kanal ise sd.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merenwen

------------------

lg 5500 de filmlerde altyazı sorunu yaşıyorum, dil seçimi falan hep türkçe ayarında ama yine de ı,ş,ğ gibi türkçe karakterler düzgün gözükmüyor, nasıl çözerim yardımcı olabilecek kimse var mı acaba?

-----------------

filmi ilk açtığında q.menü tuşuna bas. altyazı dilinin altındaki kodlama seçeneğini türkçe yap. sorun çözülür
  • quote:

Orijinalden alıntı: gcakay

ben interneti tv den kullanmak istemiyorum pc yeter dersem bence lg 4500 uygunmu arkadaşlar bir türlü karar veremedim birde interneti kullanmak için ayriyetten wifi adaptör gerekliymiş o doğrumu ??

ethernet kablosu ile de tv yi modeme bağlayıp internete bağlayabilirsin, wifi adaptör şart değil.
    tv için zaman zaman yazılım güncellemeleri çıkıyor bunları kendim indirip usb ile kurarım diyorsan 4500 al. 5500 de ise kumandadan menü - yardım - yazılım güncelleme yi açıp tarattığında arayıp eğer güncelleme varsa tv kendi yazılımını güncelliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalcakirca34

Arkadaşlar bugün teknosanın turuncu indirimi ile LG 55LW5500 aldım öncelikle normal kanalı izlerken lg start tv reklamı çıkıyor alta kendiliğinden onun çıkmaması için ne yapabilir birde hd uydu alıcım var ama tv kumandasından info ya baztığımda hdmı 1 mağaza modu yazıyor sanırım mağaza modunu kapatmak lazım onu nereden yapıcam yardımcı olurmusunuz

home - kurulum - opsiyon- mod ayarını açıp ev kullanımını seçersen sorun düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35.KSK.35

quote:

Orijinalden alıntı: kemalcakirca34

Arkadaşlar bugün teknosanın turuncu indirimi ile LG 55LW5500 aldım öncelikle normal kanalı izlerken lg start tv reklamı çıkıyor alta kendiliğinden onun çıkmaması için ne yapabilir birde hd uydu alıcım var ama tv kumandasından info ya baztığımda hdmı 1 mağaza modu yazıyor sanırım mağaza modunu kapatmak lazım onu nereden yapıcam yardımcı olurmusunuz

home - kurulum - opsiyon- mod ayarını açıp ev kullanımını seçersen sorun düzelir.

hayırlı olsun, kaça aldınız ? bu ürün yüzde kaç indirime denk geldi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lastzombie

LW serisi ati ekran kartları ile oyunlarda ve bilgisayardan izlenecek filmlerde 3d desteği veriyor mu bilen var mı? Ezbere konuşmayın her ekran ile 3d desteği alamıyorsunuz. bazen ekranın 3d desteği olması bile yetmiyor :D 2d-3d converter var ama bu oyunlarda performans vermez diye düşünüyorum.imzamda var ama tekrar söyleyim dedim ati ekran kartı kullanıyorum. ona göre bir tv alacağım eğer bilgisayardan oynacağım oyunlarda bana 3d desteği vermeyecekse 2d alma olasılığım yüksek...

TV nin belirli bir seriye vs destek vermesi gibi bir durum yok. 3D TV dediğin şey SBS yayınları 3D gösterir, bu yüzden 3D TV zaten. Eğer sen görüntüyü bu hale getirebiliyorsan ve kaynağın 3D altyapısı varsa TV bunu 3D yapar.

ATI 5xxx ve üzeri serilerin 3D desteği var ancak oyun firmaları Nvidia ile anlaşmalı olduğundan oyun içi menülerde çoğunluğu sadece Nvidia ekran kartları ile 3D desteği açılıyor. ATI ile iz3D, Tridef gibi yardımcı programlar kullanman gerekiyor. 5xxx den düşük ATI serilerinde 3D altyapısı olmadığından sadece 2D -> 3D çeviri ile oynayabilirsin.

• Merhaba,

LW5400 cihazın kutusunda Full HD ibaresi yok. Yine cihaz üzerindeki etikette de bu ibare yer almıyor. İnternetten biraz araştırdım ama resmi bilgi bulamadım.
    Bir bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: crag

arkadaşlar yeni lw5500 aldım teledünya hd yayınları için de conax modül aldım yuvasına yerleştirdim ama hiçbir kanalı bulamıyorum yardım edin lütfen

Bu konunun ilk mesajındaki çözümleri denedin mi?
  • Merhaba,

42lw570s model tv için hafta sonu Lg nin sitesinden indirdiğim 05.10.02 firmware i USB Bellek vasitasıyla yükledim, güncelledikten sonra kanal arattığımda 15 -20 tane kanal buldu, bu sorunu fabrika ayarlarına dönüp dil seçimi vs.. ayarlarını Türkçe yaparak çözdüm, 350 küsür kanal buldu, bu sorunla karşılaşan arkadaşlara fabrika ayarlarına dönerek sorunu çözmeye çalışmalarını tavsiye ederim

Firmware güncelleme olayını yapmamın sebebi normal arattığımda bulamadığı kanalları manuel eklediğimde Tv yi açıp kapattığımda silinmesiydi, belki bu firmware ile bu sorunu halletmişlerdir diye düşündüm, yükledikten sonra denedim bu sorun ortadan kalkmış.

- Bilen arkadaşlara sorum olacak Tvnin saatini manuel ayarladığımda hafızada kalmıyor, kapatıp açtığımda tekrar girmem gerekiyor sebebi nedir acaba?

- Usb Belleğe attığım VCD formatındaki filmleri izlerken Full ekran yapamıyorum? ekranın ortasını kaplıyorsağda ve solda boşluklar var?

• quote:

Orijinalden alıntı: oyunbitti

ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM.

bilgisayarımın creative 2+1 hoparlörünü tvye bağlamayı beceremedim bir türlü. Kulaklık çıkışına bagladım ama çok az ses geliyor öyle de. Ne yapmam lazım lütfen bilen birisi anlatsın. Tvye bağlayıp hem hard diskten oynattığım filmlerden, hem de digiturkten ses almak istiyorum.

Bu konu hakkında bilgisi olan yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydindril

Hangi Tv yi alacağımı şaşırdım arkadaşlar. Fiyat önemli değil lakin bütün yeni nesil 3D LG lerde 3D süper diyorlar evet tamam bu doğru. hatta kendim bizzat gidip LG de denedim. 3D de şu anda LG nin yanına yaklaşabilen yok. Lakin 3D dediğimiz şey haftada en fazla 5 saat izlenebilecek bir şey.

Diğer HD görüntüsü kötü diyeler çok. Yani ne yapmayalım çözemedim gitti. Sürekli 3D izlenmeyecek sonuçta. Yani ben hem HD kalitesi süper hemde 3D süper bir tv arıyorum. Bulamadım gitti :)

varsa tavsiyeleriniz beklerim.

O halde LG Cinema 3D serisinin en üst klasman TV sine, LW980S bakacaksın. Yine FPR gözlük kullanıyor ve Full LED dizilimli bir TV.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D C X L

benim değişim olan tv dekinden daha fazla sızma var sende
    servisi çağırma,lg genel merkezi ara arıza kaydı açtır onlar sana yollasın servisi

benim 5500 halen kurulmadı ama bu hafta o kadar cok ısık sızması yazısı okudum ki paranoyak seviyesine gelmiş durumdayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: url

Herkese selamlar;
    Eminim daha önceki sayfalarda ayrıntılı yorumlar vardır.
    yarın indirimden acil tv almayı düşünüyorum.
    570S mi --650 S mi (LG 55 LW)
    biliyorum sorum çok yüzeysel oldu ama bugün bu soruya cevap bulmam gerekiyor.

Sık sık maç yayınları izleyeceksen LW650S, yoksa LW570S.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhan_kilic

Arkadaşlar LG nin fpr teknolojisine sahip 3D PLAZMA tv si varmıdır? yoksa fpr sadece led lerdemi var ?

Şu an için sadece LED LCD TV olarak var Cinema 3D serisinde. Plasmalarda henüz FPR gözlük teknolojisine geçilmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canverse

quote:

Orijinalden alıntı: D C X L

benim değişim olan tv dekinden daha fazla sızma var sende
    servisi çağırma,lg genel merkezi ara arıza kaydı açtır onlar sana yollasın servisi

benim 5500 halen kurulmadı ama bu hafta o kadar cok ısık sızması yazısı okudum ki paranoyak seviyesine gelmiş durumdayım

Paronayak olduysan kötü. Çünkü mutlaka ışık sızması var. Kimi çok kimi az fakat VAR.. Dert etmemeye bak diyeceğim ama bu durumda ne desem boş olacaktır. Bendede ışık sızmaları mevcut.. Karanlıkta TV izlemediğim için fark etmiyorum bile. TV izlerken gözüm TV kusurlarına odaklanmıyor, Film konusuna efektlere vs.. odaklanıyor.. Muhteşem yüzyıldaki gibi gözüm arka sahneden geçen arabaları aramıyorum :D (Gerçi bu dizileride izlemiyorum Örnek verme açısından kullandım)

• quote:

Orijinalden alıntı: sabhaz
    dusty kardeşim bu resim tv ye bağlanmış halinden değil ben tanıtırım onu buldumda ovescan ı nasıl 0 indiricem onuda bir anlatsan tam olucak konuyu çok kirlettik

Konuyu kirletmek diye bir şey yok yahu, sorun çözüyoruz sonuçta. Siz TV'yi bağlayın, dijital ekranınızı bir görsün, öyle bakalım bu ekrana. Overscan ayarı dijital panelinizin görüldüğü sekmede olur normalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gastser

quote:

Orijinalden alıntı: TGUNAY

quote:

quote:

Arkadaşlar LW -S serisi için kanal editleme programı test halindede olsa çıktı. Bazı eksikleri var ama çalışıyor. Kanalları televizyon üzerinden düzenlemekte zorlanıp bilgisayardan düzenleyip sonra tekrar tv'e yüklemek isteyenler için deneyebilirler.
    http://www.file-upload.net/download-3978850/TllEdit5_Test.rar.html

Bu durumla ilgilenen olmadı sanırım. Ancak LG sinema tv serisi için daha önce olmayan bir kanal düzenleme programının geliştirilmeye muhtaç olsada yapılması iyi oldu diye düşünüyorum. Eski kullanıcılar için çokta önemli değil çünkü onlar kanal listelerini belli şekilde düzenlemiş ve artık ona alışmış vaziyetteler, ancak yeni kullanıcılar için kanalı baştan düzenlemek oldukça zaman alıyor idi. şimdi bilgisayar üzerinden daha rahat şekilde yapılabiliyor.
    Yeni bir bilgi ve paylaşım, Arada kaynamasın diye tekrar hatırlatmak istedim.

Slm,
    Bu program ile kanal düzenlemesi yapılırken istenmeyen kanallar silinebiliyor mu?

Maalesef silinemiyor. Kanala istediğin numarayı hemen veremiyorsun ama istediğin kanalları topluca seçip istediğin yere getirebiliyorsun, istersen tek tek istediğin yere hızlıca getirebiliyorsun. Sonuç olarak geliştirilmesi gereken ama başlangıç için bilgisayar yardımıyla daha hızlı kanal düzenlemesi yapılabilen bir program gibi. Benim dosyayı aldığım yer olan LG-hack forumda Jlevi diye biri geliştirmeye çalışıyor. Ama şimdilik buda bir gelişme.

benı aydınlatacak kımse yok mu arkadaslar

• quote:

Orijinalden alıntı: caliskan_53

http://www.samsung.com/sg/activevspassive3d/

İzleyin görün :)

Yok artık, yalanın bu kadarı Samsung'dan böyle bir video çalışması beklemezdim. Saygın pek çok kuruluş tarafından belgelenmiş verileri çarptırmaları hiç hoş olmamış.

Önce şu 3D'de full HD olmama iddiasına yanıt versinler bence şu yanlış bilgi içeren videoyu koyana kadar.

• 
Sayfa: önceki 831832833834835
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.