Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (216. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.571
Cevap
139
Favori
2.034.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cline

quote:

Orijinalden alıntı: x15

1 hafta önce LG müşteri hizmetlerine dahili uydu alıcı hakkında şikayetlerimi iletip, kayıt yaptırdım.İletişim bilgilerimi alıp geri döneceklerini söylediler ancak daha dönüş olmadı..İnternet sitesi üzerinden de aynı şikayetimi tekrarladım..Basmakalıp yanıtlar verildi..

Şikayetvar.com daki şikayetlerin hiçbirine yanıt vermemişler..Yetkili servisleri de çok yetersiz ve bilgisiz göründü bana..

LG nin verdiği satış sonrası destek konusunda şüphelerim var..

LG merkezi ara ve direk Alem bey ulaşın. Sizin servise gerekli yazılımı yönlendirmesini yapacaktır.

Tekrar irtibata geçtim..Bu sefer hızlı bir şekilde ilgilendiler..O değil başka bir arkadaş yardımcı oldu.Yarın gelip program kuracaklar.

Bu arada hazır servis gelmişken servis menüden açtırmam gereken bir özellik varsa söyleyin bir zahmet arkadaşlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: a.ozan

quote:

Orijinalden alıntı: sayano

quote:

arkadaşlar benim tvnin kenarlarında siyah ekranda belli olan beyazlıklar oluyordu servis çağırdım normal dedi. led tvler böyle dedi. öyle mi sizce de? model lg lw650s

bir cevabı olan yok mu aramızda arkadaşlar?

Ben böyle bir sorunu philips 6606 modelinde görmüştüm vatan da. satıcılar da bir yorum yapamamıştı. forumdaki tecrübeli usta arkadaşlar deneyimleri varsa paylaşabilir.

Bu durum benim anladığım kadarıyla cloudhing denilen durum ve büyük ekran LEDLCD lerde olduğu ifade edilen bir durum. Bendede sağ alt kenarda kanal geçişleri sırasında oluşan siyah ekranda farkettiğim bazen huzursuz eden parlaklıklar oluyor. Ben normal durum diye yorumladım.

• arkadaslar bişi sorucam 42lw 570s aldım bir iki hafta kadar önce alışveriş sitelerinde kontrast 5.000.000/1 diyo lg nin sitesinde 8.000.000/1 hangisi dogru acaba. tabi lg nin sitesi dediğinizi duyar gibiyim ama abi tüm alışveriş sitelerinde niye 5.000.000/1 anlam veremedim.

bu arada yeni tv alacaklara tavsiye kesinlikle teknosalara gidip gelin günlük indirimler oluyo magazaya özel... ben 42 lw570s i 2350 liraya aldım... forumda okudugum kadarıyla bu fiyata bu tv alan yok. sanırım... şimdi baktım internette en ucuzu 2650 lira. bu yüzden magazaya sık sık gitmeli ;)
  • quote:

quote:

arkadaşlar benim tvnin kenarlarında siyah ekranda belli olan beyazlıklar oluyordu servis çağırdım normal dedi. led tvler böyle dedi. öyle mi sizce de? model lg lw650s

eğer bahsettiğiniz kenarlarda gerçekleşen ışık sızması ise evet o nerdeyse her edge led tvlerde olur. Bu beyazlık aşırıya kaçmadığı sürece değişimi yapılmaz. Benim tvdede brz mevcut bu ışık sızması fakat ben yöntemi buldum fakat pek tasvip etmeyebilirsiniz bunu :) yaklaşık 3 hafta önce fln bu başlığa bendeki beyazlığı ekranda zaman zaman gezdiğinden bahsetmiştim. 1 hafta sağ alt köşede sonra bi bakmışım orası düzelmiş sol alt köşeye kaymış. Bu sorunun ana nedeni panelin çerçeveye iyi monte edilmemesi diye biliyorum. Bu sebeple ışık sızması olan kenardaki çerçeceye elimle hafifçe bastırıyorum ve bu beyazlık biraz dağılıyor yani göze batmıcak dereceye gelene kadar elim çerçevede sağa sola geziniyor:) yalnız fazla güç uygulamayın yoksa piksellere zarar verebilirsiniz benim panelin çerçevesinin dokunmaya ne kadar hassas olduğunu anladım ve böyle bir çözüm buldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: msenoz

quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

quote:

Orijinalden alıntı: HoXLeY

quote:

quote:

@_BLooDLiNe_ @dusy_ @techoraven kingsiniz beyler

dönüştürücü ile kullandıgımda HD filmleri izlerken filan kayıp olur mu ?

bir de televizyonun içinden gelen cızırtı sesını hallettık mı herşey çok güzel olacak

Beyler mi? Hıımm alınmadım üzerime

Dönüştürücü performansı çok etkilemez, sorun yaratmaz yani. Rahat ol. En iyisi çevirici kullanman.

Bu arada bir şey sormak istiyorum, evin yakınlarında cami falan var mı? Burada bir arkadaşın öyle çıkmıştı cızırtı probleminin sonucu

evin hemen arkasında var bundan önceki BEKO Tüplü TV'de de vardı cızırtı.TV kumandasından sesı ne kadar cok acarsak o kadar artıyordu

Eh ya camiyi taşıtacaksınız ya da TV'yi ev içinde camiden en uzak yere konumlandıracaksınız. Camilerin hoparlörlerinden yayılan ses dalgaları bu şekilde cızırdamaya yol açıyormuş. Çok enteresan ama gerçek

O cızırtı çok rahatsız ediyor mu izleme sırasında ya da filmlerde, yayınlarda veya oyunlarda farkediyor mu? Merakımdan soruyorum.

Bu tv yi yapanların müslümanlara bir kastı olmasın

bizim evinde yakınında cami var ama böyle bir sorun olmadı acaba zamanlamı oluyor

• indirdiğim bazı 3d filmlerde ses formatı olarak ac3 olmasına rağmen tvde açarken ses bozuk çıkıyor..
    bu durumla karşılaşıp çözüm üretebilen arkadaşlar var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gastser

quote:

quote:

quote:

Ben böyle bir sorunu philips 6606 modelinde görmüştüm vatan da. satıcılar da bir yorum yapamamıştı. forumdaki tecrübeli usta arkadaşlar deneyimleri varsa paylaşabilir.

Bu durum benim anladığım kadarıyla cloudhing denilen durum ve büyük ekran LEDLCD lerde olduğu ifade edilen bir durum. Bendede sağ alt kenarda kanal geçişleri sırasında oluşan siyah ekranda farkettiğim bazen huzursuz eden parlaklıklar oluyor. Ben normal durum diye yorumladım.

tam siyah resim koyduğumda ekranın hiçbir kenarı tam siyah olamıyor...

Bu edge led olmasından kaynaklanan bir durum mudur?

Yoksa bir kenarında olması normal, her kenarında olması anormal midir?

Heryerinin siyah olabilmesini engelliyorsa panelin kenarlarının led yapmanın kime ne faydası vardır?

Konunun ustalarından cevap bekliyorum lütfen

tv: 55lw650s

• Arkadaşlar selamalr,LG 42Lw4500 tv'yi bugün kurdum yalnız D-smart HD uydu alıcısı daha henüz gelmediği için(yeni abone olduğumdan) haliyle TV izleyemedim.Lakin sormak istediğim bu haldeyken USB'den film bakabilirmiyim.Dvdrip film bakmak istiyorumda bu kaşam nasıl yaparım nasıl seyredebilirim.Adım adım anlatabilirmisiniz.teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

Arkadaşlar selamalr,LG 42Lw4500 tv'yi bugün kurdum yalnız D-smart HD uydu alıcısı daha henüz gelmediği için(yeni abone olduğumdan) haliyle TV izleyemedim.Lakin sormak istediğim bu haldeyken USB'den film bakabilirmiyim.Dvdrip film bakmak istiyorumda bu kaşam nasıl yaparım nasıl seyredebilirim.Adım adım anlatabilirmisiniz.teşekkürler.

usb yi bağlıyorsunuz otomatik olarak görüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarac_07

quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

Arkadaşlar selamalr,LG 42Lw4500 tv'yi bugün kurdum yalnız D-smart HD uydu alıcısı daha henüz gelmediği için(yeni abone olduğumdan) haliyle TV izleyemedim.Lakin sormak istediğim bu haldeyken USB'den film bakabilirmiyim.Dvdrip film bakmak istiyorumda bu kaşam nasıl yaparım nasıl seyredebilirim.Adım adım anlatabilirmisiniz.teşekkürler.

usb yi bağlıyorsunuz otomatik olarak görüyor

Hemen deniyorum ve sonucu yazacağım,bu arada hızlı cvp için teşekkür ederim.

• Az evvel usb den normal Dvdrip film baktım kısaca çok güzeldi.Peki 3D film nasıl izlicem bir tane half sbs olan ve dts sesli film var sanırsam ses alamıcam ve haliyle çevirmek lazım kısacası biraz tarif edebilirmisiniz?

Bu arada bu tv için sehpa düşünüyorum ve sizce bu nasıl:
    http://www.hepsiburada.com/Liste/bismot-eyfel-cekmecesiz/ProductDetails.aspx?productId=mboguz206133s&categoryId=18021388&SKU=MBOGUZ206133S

Tv'yi monte edebilirmiyiz buna.

• çerçeve kenarlarındaki o beyazlık normal

ekranda 1920x1080p resim açın.
    o beyazlıklar varsa LED yerel karartma kapalıdır veya düşüktür muhtemelen.
    Şimdi çözüm için aşağıdaki adımları uygulayın

Kumandadan "HOME>Kurulum>Resim>LED Yerel Karartma:Yüksek" yaparsanız o ekrandaki siyah resimde herhangi bir beyazlık kalmayacaktır. Ben yaptım sonuç harika.
    Ekranda resim veya film gösterirken devreye giriyor LED Yerel karartma onu YÜKSEK yapın sorunu çözün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memoryx17 -- 4 Ağustos 2011; 23:10:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tinsmith

indirdiğim bazı 3d filmlerde ses formatı olarak ac3 olmasına rağmen tvde açarken ses bozuk çıkıyor..
    bu durumla karşılaşıp çözüm üretebilen arkadaşlar var mı?

TV hangi model? Yazılımı güncel mi? Bilgisayarda aynı dosyayı açınca ses nasıl çıkıyor? Bozuk derken tam olarak ne şekilde geliyor ses?
  • quote:

quote:

quote:

Evet maalesef her LCD bazlı TV de, özellikle Edge LED lerde olan bir olay. Kenardaki LED ışıklar tüm paneli aydınlattığı için güçlü ışık vermesi gerekiyor, bu nedenle panelin bu LED lere en yakın olan yeri (Edge LED lerde doğal olarak çerçeveler) panelin diğer kısımlarına göre daha beyaz oluyor. Ama normal şekilde TV yi izlerken bir rahatsızlık vermez bu durum, vermediği sürece üzerine düşmeyin daha doğrusu. Arkadaşın dediği gibi local dimmingi yüksek seviyede kullanmak bunu bir nebze azaltır.

• quote:

Orijinalden alıntı: techraven

quote:

quote:

quote:

Evet maalesef her LCD bazlı TV de, özellikle Edge LED lerde olan bir olay. Kenardaki LED ışıklar tüm paneli aydınlattığı için güçlü ışık vermesi gerekiyor, bu nedenle panelin bu LED lere en yakın olan yeri (Edge LED lerde doğal olarak çerçeveler) panelin diğer kısımlarına göre daha beyaz oluyor. Ama normal şekilde TV yi izlerken bir rahatsızlık vermez bu durum, vermediği sürece üzerine düşmeyin daha doğrusu. Arkadaşın dediği gibi local dimmingi yüksek seviyede kullanmak bunu bir nebze azaltır.

@sayano
    Konuyla ilgili olarak daha önce uzunca bir mesaj yazmış ve 47lw4500 ümdeki inanılmaz backlight bleeding ve clouding olayından bahsetmiştim fakat o panelim taşınırken düştüğü için bu durumu aldığı hasara bağlamıştım (bağlamak istemiştim).
    Bugün yarım saat önce itibari ile panelim değiştirildi. Neden mi bu saatte değiştirildi? LG servisini, LG Türkiye'ye şikayet ettim tutuştular. 2 haftadır sallamadıkları işi yarım günde hallettiler ve tv yi teslim edeceğiz diye de 11 de evime gelip kurdular. Bayağı bir korkmuşlar ki "lütfen bir dahaki sefere önce bizi arayın" (ki önce onları aramıştım değerini bilemediler) tembihi ile ayrıldılar evden. Forumdaki herkese tavsiye ederim LG servisinizden memnun değilseniz hiç adamlarla muhattap olacağız diye uğraşmayın aynen LG Türkiye'ye havale edin o da yetmezse LG International a açılabilirsiniz.

Yeni panel kuruldu, büyük hayal kırıklığı içerisindeyim çünkü eski panelden çok daha fazla backlight bleeding ve clouding söz konusu. Yapacak birşey olmadığına panelin bu olduğuna kanaat getirdim (Bu sefer de ilk lcd/led tv deneyimim olmasına ve alışkın olmamama yoruyorum işi).
    Techraven ın dediği gibi TV izlerken bir sıkıntıya sebep olmuyor sadece siyah ekranda mide bulandırıyor.
    Yapılacak en iyi şey karanlık sahnelerde panelin ortasına odaklanmak ve input geçişlerinde kafanızı çevirip başka birşeylerle uğraşıp bu olayın panelinizde varolduğunu unutmak:)

• quote:

quote:

quote:

quote:

DVI HDMI dönüştürü bulamadım ne Gold'da ne de Bimeks'de yaa İllaha internetten alacağız

O mahalledeki orta seviye ve üstü bir elektrikçi / elektronikçide bile olabilecek bir şey zaten. Yakınlarda varsa bir uğra derim.

hocam bu sıcaklarda dolaşmaktan bıktım vallaha.Fethiye'de cehennem sıcağı var müberek..

http://www.vatanbilgisayar.com/digitus-ab-556-dvi---hdmi-donusturucu/productdetails.aspx?I_ID=37476

http://www.sanalmarketim.com/urun/fa04b0cbdba835711b8641f4eb889aef/S-LINK-SLX-240-HDMI-Male-DVI-24+1-Female-Adaptor-Kutulu

http://www.teknolojix.com/?urun-3170-BOOLEX-KUTULU-HDMI-TO-DVI-ALTIN-KAPLAMA-ADAPTOR.html

yukarıdakileri buldum bendeki ürün şu.

http://www.hepsiburada.com/Liste/philips-swv348110-ethernetli-hdmi-kablo-15-metre/ProductDetails.aspx?productId=evphswv3481&categoryId=157410#Gorseller

Erkek/dişi çıkış olması aklıma karıştırdı.yardımcı olursnız sevınırm

HDMI dişi, DVI erkek olacak dönüştürücüde.

Verdiğin linklerde 1 ve 3 ün ne olduğu belli değil, yazmamışlar erkek dişisini. İkinci ise yanlış, HDMI erkek DVI dişi.
    Şunun gibi bir tane alman lazım senin.

Hocam yardımınız için çok teşekkürler , alıyorum en Zalim zamanda

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BERSUM

quote:

arkadaşlar güncel 3d film listesini paylaşıyorum o isimlerden çoğu filmi bulabilirsiniz internette

http://tinypaste.com/571157

alıntıdır...

oradan nasıl seyrdeceğiz veya kaydedeceğiz biraz açıklarmısınız biraz geri kaldıkta

oarada sadece isimleri var internette veya torr.entlerde bulabilirsin filmleri ya

mamunda da nasıl aratacağız. bir yolu var mı?

beğendiğiniz 3d filmler neler.?

hangi 3d filmlerden etkileniyorsunuz?

Bu soruların cevabı için aş. sayfaya destek verin arkadaşlar. Yukarıdaki listeyi orayada kopyaladım

http://forum.donanimhaber.com/m_51329601/tm.htm

Süper düşünmüşsün hocam bunu, hatta filmlere direkt 3D TV uyumlu altyazı desteği bile verilebilir yani sorunu olan kişilere.

TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR

YUKARIDAKİ KONU DESTEKLERİNİZİ BEKLİYOR.

• selam arkadaşlar lw 4500 tvde usb bağlantı bölümünden MANCHESTER UTD vs CHELSEA 36Tth ROUND 2010 2011.mkv uzantılı dosyayı izlemek istedim film listesinden dosyayı açtım ancak dosya geçersiz yazıyor. aynı dosyayı bilgisayarda sbs görüntü alabiliyorum. yani haricide bilgisayarda izliyorum ancak tvde harici takarak izleyemiyorum dosya boyutu 4,5 GB yardımınızı bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferdikasikci

arkadaslar bişi sorucam 42lw 570s aldım bir iki hafta kadar önce alışveriş sitelerinde kontrast 5.000.000/1 diyo lg nin sitesinde 8.000.000/1 hangisi dogru acaba. tabi lg nin sitesi dediğinizi duyar gibiyim ama abi tüm alışveriş sitelerinde niye 5.000.000/1 anlam veremedim.

bu arada yeni tv alacaklara tavsiye kesinlikle teknosalara gidip gelin günlük indirimler oluyo magazaya özel... ben 42 lw570s i 2350 liraya aldım... forumda okudugum kadarıyla bu fiyata bu tv alan yok. sanırım... şimdi baktım internette en ucuzu 2650 lira. bu yüzden magazaya sık sık gitmeli ;)

LG TR sitesi Cinema 3D TV serisi geldiğinde LW5xxx serisine 5M kontrast yazmıştı o yüzden tüm e-satış sitelerinde öyle görünüyor şu an. Daha sonra düzelttiler 8M olarak resmi sitede. Zaten LW4500 7M kontrasta LW6xxx de 9M kontrasta sahipken LW5xxx lerin 5M kontrast olması saçma. Zira Almanya'da bizim modellerle aynı TV leri kullanıyorlar, onların sitesine 8M görünüyor kontrast LW5xxx için. Doğrusu 8M yani.

• Wii ile Dual View Gaming olayını denemeye çalıştım. Ancak 3D tusuna bastigim zaman sadece 2D to 3D secenegi aktif oluyor. Yanyana ve ustuste seçenekleri pasif görünüyor. Bu seçenekleri aktif edebilme şansım var mı? Komponent kablo ile bagli.
  • 
Sayfa: önceki 214215216217218
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.