Şimdi Ara

LG Cinema 3D TV / LG FPR - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5400,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU] (134. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.571
Cevap
139
Favori
2.034.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

LW5500 -LW570 S - "aynı fiyata" satılıyor.. Yanlış mı biliyorum 570S 'te HD receiver olduğu , diğer tüm özelliklerinin DVB-S standartı haric aynı olduğu söyleniyor.. Bu durumda LW570S'in daha pahalıya satılması gerekmez mi ?

Yardımınızı rica ediyorum..
  • Tüm arkadaşlara hayırlı olsun, Teknosa haberini vermiş olmaktan mutluluk duydum bu kadar kişinin kampanyadan yararlandığını görünce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

Tüm arkadaşlara hayırlı olsun, Teknosa haberini vermiş olmaktan mutluluk duydum bu kadar kişinin kampanyadan yararlandığını görünce.

Bu hafta sonu içinde Kocaeli için mutlu haberleri bekliyorum :) Bu Turuncu'danda alamadım ya içim kan ağladı.Düğün yaklaştı daha televizyon alamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmt7633

Herkese Merhaba,

Forumda cok arastırdım ama bulamadım, gecen gun bimeksin kampanyasindan bir 47LW4500 modeli aldim geldim eve kurdum herşey iyi guzel ama internetten indirdigim 3d half-sbs olan videolari usb den izleyemiyorum, fakat Lg nin demo half sbs olan mkv. uzantili videosunu izeleyebiliyorum. Su sıaralar torrentlerde sıkca bulanan 2-3 gb lik IMAx videolari acamiyorum. cok garip ben mi bir yerde yanlis yapıiyorum anlamadim. Ne gariptirki 6-7 gb lik mkv. uzantılı hd filmleri izleyebiliyorum seste de bir problem yok . Ama half sbs filmler hiç acılmıyor nedeni nedir bulamadim evde adam gibi bir 3D film izleyemedim illa blue ray oynaticimi almam gerekiyor yada bir media player ??? yardimci olursaniz cok sevinirim.

İzleyemiyorumdan kastınız nedir tam olarak ?

Ekrana görüntü mü gelmiyor ? Desteklenmeyen format mı diyor TV ?

Nasıl bir durum söz konusu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: marcoo

Arkadaşlar

LW5500 -LW570 S - "aynı fiyata" satılıyor.. Yanlış mı biliyorum 570S 'te HD receiver olduğu , diğer tüm özelliklerinin DVB-S standartı haric aynı olduğu söyleniyor.. Bu durumda LW570S'in daha pahalıya satılması gerekmez mi ?

ilginç bir tespit... ikisi de aynı fiyata satılıyor... karşılaştırma yapabilecek arkadaş yok mudur? techraven ??
  • Beyler bilgisayardan HDMI ile bağlantı yapıp oynatılan filmlerde DTS ses almak mümkünmü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: delivery

quote:

Orijinalden alıntı: marcoo

Arkadaşlar

ilginç bir tespit... ikisi de aynı fiyata satılıyor... karşılaştırma yapabilecek arkadaş yok mudur? techraven ??

İkisininde dahili uydu alıcı dışındaki özellikleri aynı. Benim aldığımda ikisi arasında yaklaşık 200 TL fark vardı. Belki ikisni aynı fiyata satmalarının nedeni uydu alıcısı olmayan modelde 7 adet diğerinde 2 adet gözlük veriyor olabilirler. Başka bir neden aklıma gelmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: dweller

quote:

Orijinalden alıntı: mmt7633

Herkese Merhaba,

Forumda cok arastırdım ama bulamadım, gecen gun bimeksin kampanyasindan bir 47LW4500 modeli aldim geldim eve kurdum herşey iyi guzel ama internetten indirdigim 3d half-sbs olan videolari usb den izleyemiyorum, fakat Lg nin demo half sbs olan mkv. uzantili videosunu izeleyebiliyorum. Su sıaralar torrentlerde sıkca bulanan 2-3 gb lik IMAx videolari acamiyorum. cok garip ben mi bir yerde yanlis yapıiyorum anlamadim. Ne gariptirki 6-7 gb lik mkv. uzantılı hd filmleri izleyebiliyorum seste de bir problem yok . Ama half sbs filmler hiç acılmıyor nedeni nedir bulamadim evde adam gibi bir 3D film izleyemedim illa blue ray oynaticimi almam gerekiyor yada bir media player ??? yardimci olursaniz cok sevinirim.

İzleyemiyorumdan kastınız nedir tam olarak ?

Ekrana görüntü mü gelmiyor ? Desteklenmeyen format mı diyor TV ?

Nasıl bir durum söz konusu ?

2-3 gb lık bir half-sbs izlemek istedigimde desteklenmeyen format hatası veriyor ama Lg nin mkv. uzantılı demo videosunu izleyebiliyorum . Acaba harici hardiskimdemi bir sorun var anlamadım 320 gb lık seagate var sorun bundan kaynaklanıyor olabilirmi diyorum ama bir sorun olsa 8 gb lik normal bir filmide acmazdı, Dosyaları hatalımı indirdim diye dusunuorum ama internette ne kadar 3d half sbs film varsa aynı problemle karşılaştım ???

• quote:

Orijinalden alıntı: jackalman

Beyler bilgisayardan HDMI ile bağlantı yapıp oynatılan filmlerde DTS ses almak mümkünmü?

bilgisayardan hdmı bağlantı yaparsan dts ses alırsın çünkü sesi bilgisayar çözüyor ben laptop ta böyle filmlerde dts sesi alıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sayano

arkadaşlar 55lw650s tvmin sol alt köşesinden beyaz ışık sızması var. normal midir bu?

bendede var ekranın hem sağında gem solunda 10 cm ayrıca bulutlanmada var şu anda bir sorun yaratmıyor 55 570s
  • quote:

Orijinalden alıntı: HooMie

quote:

Orijinalden alıntı: jackalman

Arkadaşlar bugün teknosadan 47lw650s aldım tunerinin olması ve 200 mhz olması beni 5500 den caydırdı ancak bunlarda 2dto3d özelliği varmıdır herhangi bir yerde bilgi bulamadım bu konuda...

LW serisinin hepsinde 2D To 3D özelliği bulunuyor ama çok kullanışlı değil bence

2d 3d bende 55 570s var 1080p mkv filmlerde 2d3d yap ayardan derinliği 15 e getir bak film süper oluyor içeri derinlik veriyor ben normal
    tv yayınlarınıda 2d3d izliyorum özellikle hd kanallarda trthd atv hd ahab hd de deneyin farkı görün netlik çok güzel
    tabi yayıda önemli next 18500 hd uydu alıcısı var hd kanallar süper gösteriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: msenoz

Arkadaşlar şu linkteki cihazla kablosuz kullanılabilmesi lazım bence ama deneyen varmı acaba?

http://www.alibaba.com/product-gs/346486563/wireless_bridge_for_dreambox.html

Evet o VONETS USB wireless bridge aparatı Dreambox receiverı aldığımda yanında koymuşlardı ve LG LW650S modelinde sorunsuz ben çalıştırdım.Yalnız burada dikkat edilmesi gereken bir durum var.2 kablo var biri ethernet diğeri de USB kablosu yani bir nevi yarı wireless bağlantı oluyor ve TV de zaten kablolu olarak görüyor kablosuz olara değil zihnimiz karışmasın!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alperkon -- 18 Temmuz 2011; 0:47:05 >

• arkadaşlar kafam allakbullak oldu,42lw5500 almayı düşünüyorum ama Elazığ da kalıyorum, burda indirim felanda olmadı, fiyatı teknosada 3000 lira internetten güvenilir bi site tavsiye edecek varmı, bi iki yere baktım ama 3d gözlüklerden bahsetmiyodu..:S
  • 42lw5500 televizyonunu playstation oynamak için almak istiyorum. ps3 için uygunmudur bu televizyon?
  • quote:

Orijinalden alıntı: parlamenter

quote:

Orijinalden alıntı: sayano

arkadaşlar 55lw650s tvmin sol alt köşesinden beyaz ışık sızması var. normal midir bu?

bendede var ekranın hem sağında gem solunda 10 cm ayrıca bulutlanmada var şu anda bir sorun yaratmıyor 55 570s

Bende de 570s var ekranın sol üst sol alt ve sağ alt kısımlarında ışık sızması var akşamları karanlık sahneler çok belli olmuyor ama ekranı siyah yapınca şak diye orada. Değişim talep etsem ne sonuç alırım cihazı alalı 2 gün oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aiko

42lw5500 televizyonunu playstation oynamak için almak istiyorum. ps3 için uygunmudur bu televizyon?

LW5500'de hiç denemedim açıkçası konsol veya PC bağlantısını ama ben LW4500 ve LW650s'in verdiği performansı biliyorum. LW4500 kendi kullandığım model. Yoğunlukla PC olmak üzere, PS3 bağlantısıyla da kullanıyorum. TV'yi aldığım günden beri en ufak bir input lag sıkıntısı yaşamadım. En son güncelleştirmeyi de kurduktan sonra online oyunlarda da gayet süper bir performans alıyorum.

LW650s'i de xbox bağlantısıyla deneyimleme fırsatım oldu. TV'nin son güncellemesi yapılmış, PC şeklinde bağlantı yapılmış ve game mode'a alınmıştı. Bu şekilde ben LW650s'te de deneyimlemedim bir tüm lag durumunu.

LW650s, LW5500'den görece daha üst bir 3D TV. LW5500 alıp da lag sorunu yaşamış olan arkadaşlar vardı burada ama sanırım son güncellemelerle bu problem ortadan kalktı.

• Ben de Cumartesi Teknosa'dan burada indirimi haber veren arkadaşlar sayesinde 600TL indirimle 42LW5500 aldım..Özellikle Dusty'ye teşekkürler :)
    Ama LW5500 ile LW570s'in aynı fiyat olması ve benim ayı paraya 5500 almış olmam bei çok üzdü..570s'te de 7 gözlük mü verdiler alan arkadaşlar?

bir de bu durumda yapabilecek bişey var mıdır acaba 570s ile değiştirmek için? :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JuMu -- 18 Temmuz 2011; 10:17:47 >
  • Cumartesi pazar kapsamlı lg 42 w 5500 testi yaptım.Elımde 4 adet 3d film vrdı 3'ü mkv 1 tanesi ts.

1)butun mkv 3d ve full hd filmleri gayet güzel oynattı
    2)Ts uzantılı fılmı oynatmadı
    3)3 d görüntü gayet güzel.Oldukça aydınlık.aktive sutter gözluk kullanan tv lerde 3 boyut izlerken goruntu cok kararıyordu bu tvde aydınlık kararma yok.
    4)Derinlik hısı mukemmel lakın samsung ve sony'lerdekı gıbı bu tv dede ileri çıkış çok yok.Yanı burnunuzun dıbıne gelen nesne cok fazla değil.(yada bendekı 4 fılmde oyle bırsahne yoktu.)

kısacası Bluetooth'lu gözluk kullanan tv ler yerıne beyni pişirmeyen(bluetooth dan dolayı) ve görüntüdede karanlık olmayan bu tv alınabilir.

Not:Bu arada Philips 7606 frp ekran pasıf gozluk kullanan bır tv cıkmış.Lg den daha çok özelliğe sahip.Lakın manuelınde usb den 3 boyut fılm oynatmaz yazısı düşündürücü

ben LG42W5500 DERIM

• quote:

Orijinalden alıntı: Aiko

42lw5500 televizyonunu playstation oynamak için almak istiyorum. ps3 için uygunmudur bu televizyon?

4500 serisi kullanıcıları bir sorun yok derken 5500 serisi kullananlar oyunlarda inputlag olduğunu söylediler. Kimisi ilk sayfada anlatılan yöntemler ile inputlag üstesinden gelindiğini söylüyorlar tercih sizin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanfiesta

Cumartesi pazar kapsamlı lg 42 w 5500 testi yaptım.Elımde 4 adet 3d film vrdı 3'ü mkv 1 tanesi ts.

1)butun mkv 3d ve full hd filmleri gayet güzel oynattı
    2)Ts uzantılı fılmı oynatmadı
    3)3 d görüntü gayet güzel.Oldukça aydınlık.aktive sutter gözluk kullanan tv lerde 3 boyut izlerken goruntu cok kararıyordu bu tvde aydınlık kararma yok.
    4)Derinlik hısı mukemmel lakın samsung ve sony'lerdekı gıbı bu tv dede ileri çıkış çok yok.Yanı burnunuzun dıbıne gelen nesne cok fazla değil.(yada bendekı 4 fılmde oyle bırsahne yoktu.)

kısacası Bluetooth'lu gözluk kullanan tv ler yerıne beyni pişirmeyen(bluetooth dan dolayı) ve görüntüdede karanlık olmayan bu tv alınabilir.

Not:Bu arada Philips 7606 frp ekran pasıf gozluk kullanan bır tv cıkmış.Lg den daha çok özelliğe sahip.Lakın manuelınde usb den 3 boyut fılm oynatmaz yazısı düşündürücü

ben LG42W5500 DERIM

ts olan filmin uzantısını mkv yaparsanız onu da oynatacaktır.

• 
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.