Şimdi Ara

LG ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYE EDERMİSİNİZ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
3
Favori
158.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 29 Ekim 2011 tarihinde Darty mağazasından LG F1479FDS 9 Kg Çamaşır Makinesi-Beyaz aldım. Makineyi eve kargo şirketi yeni getirdiği için bugün servisi kurulumunu yapacak.

Bu makineyi çok inceledim. tabi diğer marka ve modellerini, aldığım bu makine çok hoşuma gitti güzel özellikleri var. birde çalıştırınca nasıl performansı var, onu merak ediyorum, kurulumu yapılınca hemen bakacam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doktor35

quote:

Orijinalden alıntı: FOREVERFORYOU

LG F1402 çamaşır makinesi kullanıyorum. Çok güzel makine gayet memnunum. Yanlız gıcık olduğum bişey var. 1,5 yaşında oğlum var dolayısıyla çocuk kilidi önemliydi benim için. Çocuk kilidini etkinleştirsenizde makinenin açma kapama düğmesi çalışıyor. Yani çocuk kilidi etkin olmasına rağmen çocuk açma kapama düğmesine bastığı zaman makine kapanıyor. Açma kapama düğmesi de mavi ışıklı olduğu için zaten bizimki direk ona basıyor sağolsun, sonra iptal program baştan haydaaa! Gelde gıcık olma.

sırf bu yüzden 1406 modelini seçtim hem ankastre ürünlere de uygun renkte (siyah) şiddetle tavsiye ederim.

Peki 1406 da bu çocuk kilidi fiyaskosu olmadığından emin misin?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: doktor35

quote:

LG F1402 çamaşır makinesi kullanıyorum. Çok güzel makine gayet memnunum. Yanlız gıcık olduğum bişey var. 1,5 yaşında oğlum var dolayısıyla çocuk kilidi önemliydi benim için. Çocuk kilidini etkinleştirsenizde makinenin açma kapama düğmesi çalışıyor. Yani çocuk kilidi etkin olmasına rağmen çocuk açma kapama düğmesine bastığı zaman makine kapanıyor. Açma kapama düğmesi de mavi ışıklı olduğu için zaten bizimki direk ona basıyor sağolsun, sonra iptal program baştan haydaaa! Gelde gıcık olma.

sırf bu yüzden 1406 modelini seçtim hem ankastre ürünlere de uygun renkte (siyah) şiddetle tavsiye ederim.

Peki 1406 da bu çocuk kilidi fiyaskosu olmadığından emin misin?

tam emin değilim çocuk kilidinden sonra pek kurcalamadım makinayı.Evde sizin ki gibi yaramazımız teşrif etmediler henüz.En kısa zamanda geri dönüş yapmaya çalışırım. Belki de bizim makina da durum aynıdır bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doktor35 -- 2 Kasım 2011; 23:15:50 >

• ben tavsiye etmem. şikayetvar.com da lg nin sadece çamaşır makinası şikayeti var diğer ürünlerden hiç şikayet yok .
  • quote:

Orijinalden alıntı: excharon

ben tavsiye etmem. şikayetvar.com da lg nin sadece çamaşır makinası şikayeti var diğer ürünlerden hiç şikayet yok .

Öyle diyorsun da makina çok güzel. Çocuk kilidi dışında hiç bi şikayetim yok. Makina çok güzel, ben herkese tavsiye ederim.
  • bende o modelı ıncelıyordum ne kadar a aldın cok guzel bır model herkese tavsıye ederım egeparkta balcova da lg bayısı var 1680 tl dıor ama orda daha ucuz sa ordan alıyım bide ben makıneyı hemen kullanmıcam onlar depoda tutarmı kı 4 ay falan bayii tutuoo gercii.
    makıne denın tamburu donerken elektrık uretıyomus o elektrıgı kullanıomus bu lg cok ıyı cıhaz yapıoo bence alman malınıda sollarr bu gıdısle
    makıne 9 kg ama 4 kg koyunca msela elektrgını suyunu hatta suresını bıle ona gore ayarlıoo dırek denedıkk .

su 10 motor garantısı de cok iyi zaten makıne de kı kart su elektrık votajlarından baska bıseyden bozulmaz o da kullanıcı hatası zaten yanı omur boyu garantı verseler karta bı ıse yaramaz motordur onemlı olan kasnakta yok motorda
    sessiz ve ınverter motor bı makınede daha ne olabılır kı resmen asık oldum ne bosch nede mıele tek kelıme lg

• quote:

Orijinalden alıntı: ramazan50

lg makinelerin fiyat ve özellikleri çok güzel ama bence parça kalitesi düşük

sıemens grubuna gore lg nın parca kalıtesı dusuk demıssın bu kanıya nasıl vardın bızı aydınlatırmısın bu sole bı bakınca anlasılacak bı durum deıl
  • Çocuk kilidi heen hemen hiçbir hiçbir makinede açma kapama butonunu kapsamaz. Bu güvenlik için şarttır, acil ve tehlikeli bir durumda makinenin kapatılabilmesi içindir.

Anormal olan makinenin kilit devredeyken kapanması değil, kapanınca devam eden programı hatırlamamasıdır. Bu da elektronik kartı tasarlayanların düşünemediği bir durum.

Ben Gorenje'mde tuş kilidini hiç denemedim ama muhtemelen bendeki de kapanıyordur.
  • LG Çamaşır makinelerinde DirectDrive Motor teknolojisi vardır. Klasik kömürlü motora, kayış, kasnak v.b gerek kalmaz. Motor tamburun hemen arkasına monte edilmiştir. Bu sayede sessiz, titreşimsiz olur. Aynı zamanda bu özellik çeşitli tambur dönme hareketlerini getirir. LG bu 6 Hareketli diyor(Dövme (kırışık azaltma), filtreleme (eşit yıkama), hassas çevirme (sessiz yıkama), döndürme (normal yıkama), çitileme (leke çıkarma) ve çalkalama (hassas yıkama) modlarıyla daha verimli).
    Bir diğer güzel özelliği ise çamaşırları tartabiliyor. Bunu motordaki gerilimi ölçerek yapıyor olabilir. Bu özellik sayesinde yıkama süresi v.b. otomatik ayarlanır. 9 kg'lik bir çamasır makinesi aldınız 6 kg çamaşır koydunuz. 9 kg'lik çamaşır için ayarlanmış enerji ve su tüketimi boşa gitmez.

Bu video'ya göz atabilirsiniz.
    http://youtu.be/Z4NwqN4vqEw

Dahası için aşağıdaki linkteki çamaşır makinesine gidin ve özellik bölümüne bakın.

http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/camasir-makinesi/LG-F1443KDS7.jsp

• 10 ayımızı doldurduk LG'mizle şu ana kadar bir sıkıntı yok yıkamsından da gayet memnunuz.
  • bende lg1479fds5 ile Bosch Was24461Tr arasında kaldım siz hangisini önerirsiniz ?
  • BEN OLSAM WAQ24460TR BOSCH ALIRDIM.
    WAQ VE WAB İLE BASLAYAN MODELLERİ TURKIYEDE URETILIYOR.
    YAZDIGIM MAKINE BSH ÇERKEZKOY TESISINDE URETİLİYOR.(ÇERKEZKOY BSH FABRIKALARI İÇERİSİNDE BU YIL EN KALITELI MAKINE URETEN FABRIKA SECILDI.
  • LG'yi zamanında yaptığı atak ile beğeniyordum ama kalite gide gide düştü. Ayrıca servis hizmetleri de başarısız.

Şu an bence piyasada alınabilecek makineler sırasıyla;

-Miele
    -AEG Protex serisi
    -Bosch HomeProfessional serisi
    -Electrolux
    -Yerli Bosch veya Profilo (Active water serisi)
    -Ucuz sınıfta da Gorenje WA72105 ve WA60089

Gerisi bana göre boş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

LG'yi zamanında yaptığı atak ile beğeniyordum ama kalite gide gide düştü. Ayrıca servis hizmetleri de başarısız.

-Miele
    -AEG Protex serisi
    -Electrolux

Gerisi bana göre boş.

Candoğan bey merhaba bir yakınım Bosch WAS20762 TR MODELİNİ 750 TLye sıfır kutusunda bulmuş.Sizce alınabilir mi?Ben çok güncel model olmasada sessiz motoru ve kalitesi zamanının en güncel makinesi diyerek tavsiye ettim fiyat çoook iyi geldi.Siz ne diyorsunuz teşekkürler.
  • Hemen alsın :)
  • quote:

LG'yi zamanında yaptığı atak ile beğeniyordum ama kalite gide gide düştü. Ayrıca servis hizmetleri de başarısız.

-Miele
    -AEG Protex serisi
    -Electrolux

Gerisi bana göre boş.

Buzdolaplari icin de bir siralama onerirmisiniz lutfen

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hemen alsın :)

:) teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar sakin LG veya Samsung almayin.sebebi ben LG camasir makinesi aldim.1 sene sonra kazan rulmani dagildi.oysaki bir onceki makine aristondu 10 sene hic bozulmadi.bir kere bile servis cagirmadim.Servis 2 hafta once goturdi makineyi daha ses seda bile yok. Ne servis var ne musteri hizmetleri.simdi makineyi getirecekler 5 ay sonra garanti bitecek ozamanda garanti bitti dicekler.750 tl verdim 250 daha vereydim bosch alaydim.malesef pismanim.ayrica samsung elektrik supurgesi aldim oda dandik cikti.2 gun sonra makine cekmemeye basladi.urun okadar kalitesizki anlatamam.sakin samsung elektrikli supurge almayin.2 kurus daha fazla vereydim philips alaydim.koreliler malesef beyaz esyada sinifda kaldi. Elektronikde iyiler ama beyaz esyada alman mali daha kaliteli.ben hata yaptim siz yapmayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: santafe44

Arkadaslar sakin LG veya Samsung almayin.sebebi ben LG camasir makinesi aldim.1 sene sonra kazan rulmani dagildi.oysaki bir onceki makine aristondu 10 sene hic bozulmadi.bir kere bile servis cagirmadim.Servis 2 hafta once goturdi makineyi daha ses seda bile yok. Ne servis var ne musteri hizmetleri.simdi makineyi getirecekler 5 ay sonra garanti bitecek ozamanda garanti bitti dicekler.750 tl verdim 250 daha vereydim bosch alaydim.malesef pismanim.ayrica samsung elektrik supurgesi aldim oda dandik cikti.2 gun sonra makine cekmemeye basladi.urun okadar kalitesizki anlatamam.sakin samsung elektrikli supurge almayin.2 kurus daha fazla vereydim philips alaydim.koreliler malesef beyaz esyada sinifda kaldi. Elektronikde iyiler ama beyaz esyada alman mali daha kaliteli.ben hata yaptim siz yapmayin.

bosch almış olsaydınız da aynı şey olabilirdi...ben bosch idos aldım 2011 ağustosta. yalnız yaşayan ve sık sık uzun süreli seyahat eden biriyim. topu topu 3-4 ay kullanılmıştır makine....dün elektronik kartı ve paneli değişti....ben de bosch aldığımıa pişman oldum...o yüzden çok sıkmayın canınızı...

size yalnızca LG servis olayında katılıyorum. berbat bir servisleri var. LG mikrodalga fırınım 6 ekimde aldılar. tamir edemediler. dün geri istedim...aldığım yere iade edip yenisini, muadilini ya da para iadesi isticem...ama geçen bu süre içinde hep ben aradım servisi ve genel merkezi. onlardan ne bir geri bildirim, ne bir telefon. tam anlamıyla rezillik...

• Şimdiye kadar elektrikli süpürge yedek parça ve aksesuarları ile tanıdığınız SüpürgeMarket firması olarak çamaşır makinelerinizin içerisinin temizliği için harika bir kampanya başlattık... Electrolux markası altında üretilen ve son derece olumlu yorum ve geri dönüşler aldığımız çamaşır makinesi temizleyicisi kısa süre için 24 TL yerine sadece 18 TL.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.