Şimdi Ara

lg BH9530TW incelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
4.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ses sistemlerine bakarken konuya denk geldim Konuyu hortlatmış olucam ama bişey merak ettim onu sormak istiyorum. 9.1 kanal bu sistem ama normalde 8 hoperlör 1 sub olarak 9+1 olması gerekmiyor mu? yani bunun ses çıkış gucunu vs bunları kenara bırkaırsak 5+1 ses sisteminden farkı ne? yani 9.1 olan bir filmi izlediğimizde sesler 8 ayrı yerden nasıl gelecek? cunku hoperlör kurulumu normalde aşağıdaki gibi olması gerekmiyor mu?

lg BH9530TW incelemesi

• Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Her kolonun üstünde yukarıya doğru ses veren ekstra birer hoparlor var. Bu sayede hem etrafınızdan hemde tavana çarparak geri gelen ses ile yukardan ses almış oluyorsunuz 9 + 1 denmesinin nedeni bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Her kolonun üstünde yukarıya doğru ses veren ekstra birer hoparlor var. Bu sayede hem etrafınızdan hemde tavana çarparak geri gelen ses ile yukardan ses almış oluyorsunuz 9 + 1 denmesinin nedeni bu.
    Anlıyorum ama bu resimdeki sistemin etkisini verebileceiğini dusunmuyorum sonucta sisnemalarda olan tasarım resimdeki gibi ve daha etkili olabileceğini dusunuyorum. tavandan dagılan ses ile ayrı bir hoperlörden gelen ses ne kadar aynı olur bilemiyorum. biraz garip geldi bu sekilde yapılması. 8 ayrı hoperlör olsaydı bir birinden bagımsız daha iyi bir deneyim yasanacagını dusunuyorum sahsen.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.