Şimdi Ara

LG A520 Dizüstü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
90
Cevap
0
Favori
19.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Normal şartlarda (Windows Masaüstü) zaten sadece Intel ekran kartını kullanabiliyorsunuz.

Özellikle Oyun ve 3D grafik ağırlıklı programlar otomatik olarak NVidia GT540M ekran kartını otomatik olarak kullanıyor.

Sizin herhangi bir şey yapmanıza gerek yok.
  • Bilgilendirme için çok teşekkür ederim sağolasın..
  • nvidia ayarlarından (denetim masasından, ya da masaüstü sağ tıkla erişebileceğiniz) spesifik programlar için istediğiniz ekran kartını atayabiliyorsunuz.
  • arkadaşlar lg a510 un ekran kartı gt425m lg a515 in gt520m inden çok daha performanslı bir karthttp://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-520M.43104.0.html
    http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-Geforce-GT-425M.34152.0.html
    buyrun buradan bakın fps lere

• Olabilir ama LG A520'nin ekran kartı GeForce GT 540M ve aynı sitede gördüğüm kadarıyla senin verdiğin linklerdeki her iki ekran kartından da daha iyi duruyor.

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-540M.41715.0.html

Ne dersiniz?

LG A520 Dizüstü

LG A520 Dizüstü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HHamurcu -- 21 Mayıs 2011; 2:38:36 >

• Gt540m iki ekran kartındanda daha iyi olduğunu biliyorum ben gt520nin model numarası yüksek olmasına rağmen nasıl böyle bir performans sergilediğine şaşırdım ins lg a510umu degistiripte lg a515vermezler
  • HHAMURCU arkadaşımızın demiş olduğu driver i yükledikten sonra pc puanlaması daha yükseldi.. İşte sonuç;

LG A520 Dizüstü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KashmiriaN -- 22 Mayıs 2011; 14:49:30 >
  • arkadarslar ben bu notebooku satın aldım içinde home basic var bende önceki notebookumda home premıum vardı formatlayıp home pre kurdum ama şimdi driverleri yükleyemiorum. driverları hiçbir yerde yok

recovery alan bir arkadas driverları paylaşabilir mi çok teşekkurler
  • Hayırlı olsun.

Sürücüleri aramana gerek yok çünkü LG Intelligent Update zaten gerekli olan tüm sürücüleri indirip sisteme kuruyor.

LG Intelligent Update programını da (A520 için olanı) buradan bulabilirsin.

Sitenin Kore dilinde olduğuna bakma, LGUpdateW7_v91RF.exe dosyasını indir ve sistemine kur.

Çalıştırdıktan sonra Auto bölümüne gir ve bulunan tüm süsürcüleri işaretleyip Install butonuna bas.

Kolay gelsin.

• hocam Allah razı olsun 3 gundur kafayı yedim aksam ewe gidince deneuyeceğim
  • hocam bu programı kurdum ama program çalısmıyor 'Execution is restricted to computer administrator guroup or user. the computer will restart after 10 second' diyor ama yeniden de baslamıyor oyle duruyor
    sağ klik yapınca uyumluluk sorunları giderme var onada baktım ama bir sonuc alamadım
  • arkadaslar aranızda bu notebook sahip biri driverları paylasabilir mi cok madur durumdayım bilgisayarı kullanamıyorum
  • kimsede yok mu bu notebook
  • kimde vardır bilmem.. iyisimi sen al onu bana gel ben çözerim problemi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ofakbulut

hocam bu programı kurdum ama program çalısmıyor 'Execution is restricted to computer administrator guroup or user. the computer will restart after 10 second' diyor ama yeniden de baslamıyor oyle duruyor
    sağ klik yapınca uyumluluk sorunları giderme var onada baktım ama bir sonuc alamadım

Mutlaka Admin (Yönetici) yetkilerine sahip bir kullanıcı ile çalıştırmalısın.

Programı bilgisayarına kurmak için yukarıda verdiğim linkten indir önce, sonrasında üzerinde sağ tuş yap ve açılan menüden Yönetici modunda çalıştır'ı seç ve sisteme öyle kur.

Sonrası zaten kendiliğinden oluyor.
  • Arkadaşlar özel mesajla sormanıza gerek yok.. Doğrudan forumda sorun sorularınızı böylece herkes görmüş olsun.

Şimdi bir arkadaşımız 3D olayını ve USB 3.0 olup olmadığını sormuş.

Evet notebook'taki NVidia GT 540M ekran kartının 3D özelliği var ve ilgili ayarı yaptığınızda 3D özelliği aktif oluyor.

Yanlız notebook'taki LCD ekranın doğal 3D desteği yok. Ekran kartı sayesinde 3D gibi çalışıyor ve uygun bir gözlükle 3D oyunları veya filmleri seyredebiliyorsunuz. Elimde gözlük olmadığı için henüz deneyemedim.

Cihazın USB portları 3.0 değil maalesef 2.0.
  • Oyun olayını merak edenler için söyliyim benim harddisk c ve d diye ayırdım ilk bölümü 100 gb yaptım gerisini dye atadım ve şuan c de 20 gb boşlukla d de ise 80 gb boşlukla crysis2,cod4,5,6 oynanıyo geyet net ve olağan üstü ancak 7 de sanırım oyunda bir sıkıntı var video olayları başlamıyo falan sıkıntı var yeniden indirip deniyicem bunun dışında ekran kalitesi olağan üstü windowsun ram e ve ekran kartına verdiği değerlere takılmayın fazla gayet kaliteli bir pc oyun oynamak için bir extra fan almak gerek ama ben henüz alamadım alınca performansın daha da iyi olacağını düşünüyorum cod 5 i bir gnde durmadan bitirdim :D yani donma olayı çok az oldu oda oyunun save noktalrında son saatlere doğru dolayısıla ben çok sevdim sizde seveceksinizdiyorum yeni oyunlardenedikçe yazarım kolaygele... :D :D :D BY:Z
  • quote:

Orijinalden alıntı: HHamurcu

Arkadaşlar özel mesajla sormanıza gerek yok.. Doğrudan forumda sorun sorularınızı böylece herkes görmüş olsun.

Şimdi bir arkadaşımız 3D olayını ve USB 3.0 olup olmadığını sormuş.

Evet notebook'taki NVidia GT 540M ekran kartının 3D özelliği var ve ilgili ayarı yaptığınızda 3D özelliği aktif oluyor.

Yanlız notebook'taki LCD ekranın doğal 3D desteği yok. Ekran kartı sayesinde 3D gibi çalışıyor ve uygun bir gözlükle 3D oyunları veya filmleri seyredebiliyorsunuz. Elimde gözlük olmadığı için henüz deneyemedim.

Cihazın USB portları 3.0 değil maalesef 2.0.

Hocam ben sormuştum, artık 3.0 da olmasın deyip gözümü karartıp Demirören saturn'den aldım. Hatta dün açılan teşhir ürününü aldım epey temizdi diye, benden 2 dk sonra biri geldi sordu bayrampaşa saturnden gelmiş falan.

Bu gözlükler hangi gözlükler bilginiz var mı peki? 2D bir ekrandan 3D görüntü alabiliyor isek denemeyi isterim açıkçası...

• arkadaşlar 3D ekranı olmadığı için ancak laptopu 3D bir monitöre ya da HDMI vasıtasıyla 3D tvye bağladığınız zaman oyun ve filmleri 3D olarak izleyebilirsiniz malesef.
  • Arkadaşlar biliyorsunuz NVidia'nın sitesindeki otomatik sürücü bulma linki LG notebook için çalışmıyor/bulamıyordu.

Durumu defalarca nvidia'ya yazdım ve sonunda yeni sürücüye lg'nin ID numarasının da eklendiği bilgisi geldi.

1 Haziran itibarı ile yayınlanan 275.33 sürümünde artık bizim notebokk ve dolayısıyla ekran kartı da var.

Dileyen arkadaşlar doğrudan buradaki linki kullanarak ilgili dosyayı indirebilir.

Dileyen arkadaşlar da buradaki linki kullanarak sürücüyü nvdia sitesinde otomatik olarak aratıp bulabilir.

Yükledikten sonra herhangi bir performans değişikliği olup olmadığını yazarım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.