Şimdi Ara

LG 8kg yıkama 4 kg kurutmalı çamaşır makinesi 1396TL /12

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
7.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.lg.com/tr/camasir-makinesi/lg-F1480ADP-drying-machines

http://www.ereyon.com.tr/Store/ProductDetails.aspx?productID=10034836

arkadaşlar, LG marka F1480ADP model numaralı combo çamaşır makinesini, ereyon.com da şu fiyata alabiliyorsunuz;

KDV hariç: 1.146,44 TL

KDV ile: 1.352,80 TL

MNG kargo ücreti: 43,99

Toplam: 1396 TL

World kart ile 12 taksit + 2 ay erteleme ile ödeme imkanınız var; dolayısıyla ekim ayından itibaren aylık 116,3 TL ödeme ile makineye sahip olabiliyorsunuz.

bu yazdığım fiyatlar ereyon.com un world kart ile yapmış olduğu bir kampanya kapsamında geçerli; ayrıntıları site anasayfasında görebilirsiniz.

Birincisi bu şartlar altında bu makine alınır mı?

ikincisi bu model ne zaman pazara girdi, yeni-güncel bir model midir?

üçüncüsü makine sessiz olduğu için, gece kullanırsam bu sayede tedaşın ilgili kampanyalarından yararlanarak kısmı bir tasarruf sağlamış olur muyum?

dördüncüsü makinedeki "Otomatik Yük Saptama" ve "Çamaşır Ağırlık Sensörü" denilen hadiseler görevlerini layıkıyla yerine getiriyorlar mı? Ben genelde türüne göre dolayısıyla az çamaşır atıp yıkama yapacağım.

2 ya da 3 günde bir, türüne göre elbise atıp yıkama yapacağımdan, dolayısıyla 4 kg kurutma kapasitesi bana yeterli gelecektir. Araştırmalarımı başından beri 8kg makineler ile devam ettirmenin sebebi arada bir battaniye de yıkayacak olmamdan kaynaklanıyordu; yani 8 kg yıkama 4 kg kurutma şeklindeki dengesiz oran benim için bir problem oluşturmuyor. zaten battaniye dediğin şeyin acelesi olmaz, onu da asar- serer bir şekilde kuruturuz; kaldık ki iki-üç ayda bir yıkanacak bir şeyden bahsediyoruz.

bu makinede ağabeylerinden farklı olarak çamaşırları sıcak hava ile(True Steam™) temizleme özelliği bulunmuyor. benim adıma önem arz eden bir diğer eksi yanı da outdoor ve spor giyim için özel programlar bu modelde bulunmuyor. Halbuki gardırobumda bu türde çok fazla giyisi var; artık standart sentetik program ile idare edeceğiz; sonuçta bu makinede sıradan sentetik programın, 6 fonksiyonlu motor sayesinde iyi iş göreceğini düşünüyorum.

makinenin sahip olduğu ve benimde kullanacağım bir özellik olan, elde yıkanan kazak türü yünlü giysiler için özel program da olmasa ne yapardım bilmiyorum :P

şimdilik aktaracaklarım bu kadar.

değerli yorumlarınızla fikir, öneri ve ayrıntı paylaşımında bulunursanız sevinirim.

face1tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi face1tr -- 23 Temmuz 2012; 9:17:54 >

• bugün ürünü mediamarkta inceledim.

ürün resmi, sitesinde spor giyimi ile ilgili bir program gözükmüyor ama gidip teşhirdeki makineyi inceledim ve makine üzerinde spor giyisiler şeklinde bir seçenek var.

beni en fazla düşündüren, makinenin yıkama performansı A, kurutma performansı C, bir ikinci endişem bu tür makinelerde elbise üzerindeki çapak, pamuklanma, hav türü şeyleri toplayan bir filtre olmadığı için, bunun ciddi bir dezavanta yaratıp yaratamayacağını kestiremiyorum. evin dışında neredeyse hiç kurutma alanım olmadığından, evin içide zaten rutubetli olduğundan(dolayısıyla eve çamaşır kurutmak pek akıl karı değil), bu makine benim işimi görür gibime geliyor.
  • internette kurutmalı çamaşır makineleriyle alaklı konuları incelerken, dedikodu kulisinden devşirme garip mesajların teknik verileri tokatladığı, üyelerinin bayan olduğu bir forum sitesine rast geldim: kadınlarkulubu.com

buradaki bir yorum yüzümde hafif bir tebessüm oluşmasına neden oldu,

quote:

bizdede kurutma makınesı var süper bişi yaa banyoyu sıcak yapıyor bıde ozaman dus almak dahada süperrr

bu yorum iyi hoş güzel ama benim gibi çamaşır makinesini koyacağı yerde iyi bir havalandırması olamayan birinin aklına şu soru takılıyor;

bu makineler evin içerisine nem mi veriyorlar, yoksa evdeki nemi çekiyorlar mı? bu konuda bilgisi, yorumu olan var mı?
  • etrafa ısı yayan bu yoruma konu olan makine muhtemelen b ya da c enerji tipli kondenserli makinedir. Isı pompalı (heat pump) a enerjili bir makine alırsanız böyle birşeyle karşılşmazsınız.
    Diğer konu ise kurutmali makinelerde havların topandığı bir filtre bildiğim kadarıyla yok. Bu yizden havların çamaşıra yapışması, örnegşn renkli çamaşır yıkadıktan sonra bunun havlarının sonrasında yıkayacağınız beyazlara karışması ya da tam tersi durum her zaman olasıdur. Ayrıca kurutmalı çm makinelerinin hemen hemen hepsi kurutma aşamsında yuksek oranda su kullanır ve yıkama-kurutma başı su tüketimi 150 lt.yi geçer. Bunu da dikkate almak laxım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: face1tr

internette kurutmalı çamaşır makineleriyle alaklı konuları incelerken, dedikodu kulisinden devşirme garip mesajların teknik verileri tokatladığı, üyelerinin bayan olduğu bir forum sitesine rast geldim: kadınlarkulubu.com

buradaki bir yorum yüzümde hafif bir tebessüm oluşmasına neden oldu,

quote:

bizdede kurutma makınesı var süper bişi yaa banyoyu sıcak yapıyor bıde ozaman dus almak dahada süperrr

bu yorum iyi hoş güzel ama benim gibi çamaşır makinesini koyacağı yerde iyi bir havalandırması olamayan birinin aklına şu soru takılıyor;

bu makineler evin içerisine nem mi veriyorlar, yoksa evdeki nemi çekiyorlar mı? bu konuda bilgisi, yorumu olan var mı?

Bendeki kombo LG'de kurutma sırasında belli bir ısı oluşturuyor ama o kadar abartılacak birşey değil.
    Kombolarla ilgili eski bilgilere çok kulak asma, ihtiyacına göre eşya almasını ve kullanmasını bilen biriysen bildiğin yolda yürümeye devam et...

• fiyat çok iyi arkadaşım.. 6 yıkama hareketi ve 10 yıl motor garantisi zaten yeterli bence... spor giyimi için programı da var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_n0507

fiyat çok iyi arkadaşım.. 6 yıkama hareketi ve 10 yıl motor garantisi zaten yeterli bence... spor giyimi için programı da var..

+1500
  • quote:

Orijinalden alıntı: face1tr

http://www.lg.com/tr/camasir-makinesi/lg-F1480ADP-drying-machines

http://www.ereyon.com.tr/Store/ProductDetails.aspx?productID=10034836

arkadaşlar, LG marka F1480ADP model numaralı combo çamaşır makinesini, ereyon.com da şu fiyata alabiliyorsunuz;

KDV hariç: 1.146,44 TL

KDV ile: 1.352,80 TL

MNG kargo ücreti: 43,99

Toplam: 1396 TL

World kart ile 12 taksit + 2 ay erteleme ile ödeme imkanınız var; dolayısıyla ekim ayından itibaren aylık 116,3 TL ödeme ile makineye sahip olabiliyorsunuz.

bu yazdığım fiyatlar ereyon.com un world kart ile yapmış olduğu bir kampanya kapsamında geçerli; ayrıntıları site anasayfasında görebilirsiniz.

Birincisi bu şartlar altında bu makine alınır mı?

ikincisi bu model ne zaman pazara girdi, yeni-güncel bir model midir?

üçüncüsü makine sessiz olduğu için, gece kullanırsam bu sayede tedaşın ilgili kampanyalarından yararlanarak kısmı bir tasarruf sağlamış olur muyum?

dördüncüsü makinedeki "Otomatik Yük Saptama" ve "Çamaşır Ağırlık Sensörü" denilen hadiseler görevlerini layıkıyla yerine getiriyorlar mı? Ben genelde türüne göre dolayısıyla az çamaşır atıp yıkama yapacağım.

2 ya da 3 günde bir, türüne göre elbise atıp yıkama yapacağımdan, dolayısıyla 4 kg kurutma kapasitesi bana yeterli gelecektir. Araştırmalarımı başından beri 8kg makineler ile devam ettirmenin sebebi arada bir battaniye de yıkayacak olmamdan kaynaklanıyordu; yani 8 kg yıkama 4 kg kurutma şeklindeki dengesiz oran benim için bir problem oluşturmuyor. zaten battaniye dediğin şeyin acelesi olmaz, onu da asar- serer bir şekilde kuruturuz; kaldık ki iki-üç ayda bir yıkanacak bir şeyden bahsediyoruz.

bu makinede ağabeylerinden farklı olarak çamaşırları sıcak hava ile(True Steam™) temizleme özelliği bulunmuyor. benim adıma önem arz eden bir diğer eksi yanı da outdoor ve spor giyim için özel programlar bu modelde bulunmuyor. Halbuki gardırobumda bu türde çok fazla giyisi var; artık standart sentetik program ile idare edeceğiz; sonuçta bu makinede sıradan sentetik programın, 6 fonksiyonlu motor sayesinde iyi iş göreceğini düşünüyorum.

makinenin sahip olduğu ve benimde kullanacağım bir özellik olan, elde yıkanan kazak türü yünlü giysiler için özel program da olmasa ne yapardım bilmiyorum :P

şimdilik aktaracaklarım bu kadar.

değerli yorumlarınızla fikir, öneri ve ayrıntı paylaşımında bulunursanız sevinirim.

face1tr

aldınmı makineyi? Aldıysan yorumlarını paylaşırmısın? bende almayı düşünüyorum.

• ALMADIM ANCAK HALEN DAHA AYNI FİYATA ALABİLME ŞANSI DEVAM EDİYOR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarper 77

quote:

Orijinalden alıntı: a_n0507

fiyat çok iyi arkadaşım.. 6 yıkama hareketi ve 10 yıl motor garantisi zaten yeterli bence... spor giyimi için programı da var..

+1500

arkadaşlar bu makineyi alma arefesindeyim, fiyat 1200 TL 12 taksit, alayım mı ne dersiniz? (kurutma özelliği benim için çok da önemli değil, çünkü burası iskenderun)
  • Merhaba arkadaşlar çamaşır makinenizi temiz tutmalısınız.Zaten kireç ve titreme poblemi yüzündenmakineniz oldukça zarar görüyor birde temiz tutmazsak kullanım ömrünü kısaltmış oluruz...Bu temizlik için supurgemarket.com sitesindeki çamaşır makinesi temizleyicisini öneririm linkini aşagıda paylaşıyorum.. Ve buna benzer titreşim önleyici ayak , kreç önleyici gbi ürünlerde süpürgemarket.com sitesinde mevcuttur.

Çamasır Makinesi Temizleyici : http://www.supurgemarket.com/superclean-camasir-makinesi-temizleyici-p-4960.html

• Bu makineyi 20 kasım'da aldık.2.makinemiz.Yıkama sırasındaki sesi çok az,kurutmada normal kasnaklı makinelerden çok daha az ses çıkarıyor.Titreşim seviyesi çok iyi.Titreşim demişken,makinenin ayak ayarlarını çok iyi yapın ve piyasada satılan kauçuk takozlardan koymayın! çünkü eski Bosch'umuzun altına bunlardan koymuştum ancak ayak ayarlarını çok iyi yapmama rağmen makine gezmeye başlamıştı.Bundan sonra kauçuk takozları çıkardım ve gördüm ki kauçuk takozlar ezilmiş ve makinenin bir ayağı takozun içinden geçip o şekilde yere basıyormuş.Bu da acayip bir dengesizlik getiriyor ve makine başlıyor hoplayıp zıplamaya.
    Şu an için LG'mizden memnunuz,ben akım koruma prizine bağladım ve soğuk su girişine kireç önleyici taktım.Tüm makinelerimde kullanıyorum.
  • arkadaşlar pazar günü turuncu indrişmden aldım 1299 tl ye inşallah memnuın kalırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: senai43

arkadaşlar pazar günü turuncu indrişmden aldım 1299 tl ye inşallah memnuın kalırım

Hocam makina nasıl memnun musunuz? İncelemelerinizi anlatırsanız sevinirim. Bende almayı düşünüyorum Aslında ne alacağımı şaşrıdım . Formu okudukca iyice kafam karışmaya başladı.
  • Hocam makinayı 5 gün sonra getiridler aynı gün kurulum için servis çağırdım.Geldi arkadaşlar ama makina kargoda sağ arka tarafından ezikmiş rapor tutup gitti arkadaşlar bende teknosay gidip iade işlemi başlattım vazgeçtim kombo almaktan kurutm ayrı alacağım büyük ihtimalle 8 kg bosh olacak çamaşr mak. bide kurutma alacağım yine bosh banyoda yer yok ama neyapalım sıkıştırcaz ürünün arkasında duran hızlı servis lazım bana
  • quote:

Hocam makinayı 5 gün sonra getiridler aynı gün kurulum için servis çağırdım.Geldi arkadaşlar ama makina kargoda sağ arka tarafından ezikmiş rapor tutup gitti arkadaşlar bende teknosay gidip iade işlemi başlattım vazgeçtim kombo almaktan kurutm ayrı alacağım büyük ihtimalle 8 kg bosh olacak çamaşr mak. bide kurutma alacağım yine bosh banyoda yer yok ama neyapalım sıkıştırcaz ürünün arkasında duran hızlı servis lazım bana

geçmiş olsun zararın neresinden dönülse kardır ayrı ayrı almak daha iyi olur
  • bosh ile arçelik arasında kaldım bosh kalas gibi arçeliğin bordo var bitane çok hoşuma gidiyo
  • quote:

bosh ile arçelik arasında kaldım bosh kalas gibi arçeliğin bordo var bitane çok hoşuma gidiyo

in love serisinde almanızı tavsiye ederim
  • 8123 HR arçelik alıyorum bugün galiba bakalım noolur
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.