Şimdi Ara

LG 60 PZ 250 Alınası bir TV midir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Bir arkadaşım büyük ekranlı ve 3D li bir TV almak istiyor. Evindeki 42" Pana. dan memnun olduğundan yine bir plazma tercih edecek. LGnin 60 PZ 250 modelini görmüş.
    Bu model için olumlu/olumsuz görüşlerinizi bildirirseniz çok memnun olurum.
    Saygılarımla.

• Yukarı
  • Renk kalitesi ve siyah seviyesi Panasonic kadar iyi değildir,özellikle canlı renklerde gözle net şekilde algılamak mümkün,Sd yayınlarda fena değil Hd yayınlarda ise dediğim gibi siyah seviyesi en azından bana göre zayıf !

Örnek verirsem,Hd bir belgesel yada sinema filmi diyelim,Panasonic panelde siyah tonlar yani koyu siyahtan gri tonlara kadar algılamak mümkün ama Lg üründe malesefki siyah tonları tam işleyemiyor ve tearing problemi HD filmlerde çok azda olsa görülebilen bir sorun !

Alınırmı elbetteki alnır fiyat olarak diğerlerine göre çok ucuz,zaten LGde üst seviye paneldir demiyor,ekonomik serisidir film meraklıları için ideal çözümlerden bir tanesi !
  • @andy1 : Yorumun için teşekkürler.

"En güzeli 60" Pana. alsın diyorsun yani.
    Ama o da 11.000 TL yahu.

Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muRTah

@andy1 : Yorumun için teşekkürler.

Ama o da 11.000 TL yahu.

Saygılarımla.

Bu ürünüde alma demiyorum,sonuçta kaliteli bir Hd reciver varsa,%80 görüntü memnun edici olacaktır,Panasonic evet oldukça pahalı Türkiyede !

11.000 Lira verenler elbetteki vardır,kimisi için bir akşam yemeği kimisi için hayatında göremeyeceği bir para !

Bakalım 103 incler Türkiyede kaç liradan satılacak !

• quote:

Orijinalden alıntı: andy1

quote:

@andy1 : Yorumun için teşekkürler.

Ama o da 11.000 TL yahu.

Saygılarımla.

Bu ürünüde alma demiyorum,sonuçta kaliteli bir Hd reciver varsa,%80 görüntü memnun edici olacaktır,Panasonic evet oldukça pahalı Türkiyede !

11.000 Lira verenler elbetteki vardır,kimisi için bir akşam yemeği kimisi için hayatında göremeyeceği bir para !

Bakalım 103 incler Türkiyede kaç liradan satılacak !

Media Marktda 149.900 TL idi.

Bu vesile ile tüm değerli forumdaşlarımın mübarek kurban bayramlarını kutlar; sevdikleri ile birlikte, sağlık, huzur ve keyifle geçirecekleri nice bayramlar dilerim.

Saygılarımla.

• Bu arada Teknosada 65" VT30 9999 TL / 12 ay olarak satışta.
    Saygılarımla.
  • quote:

Bu arada Teknosada 65" VT30 9999 TL / 12 ay olarak satışta.
    Saygılarımla.

Daha önce de sormuştum ama size de sormak istiyorum izninizle. Eminseniz cevaplarsanız çok sevinirim.

Ben biraz takıntılıyımdır ve kaç gündür bu 65 VT30'a kafayı taktım. (Bir taraftan da önerilen başka modelleri beklemek istiyorum ama.)

Bugün önce Yenibosna'daki Darty'e gittim. Orada 65vt30 8.999 liraydı.

Ardından Şirinevlerdeki Carrefour'a gittim. Mediamarkt dükkanında ise aynı ürün sizin belirttiğiniz fiyatta yani 9.999 lira idi.

Birincisi , iki marketteki bu farkın sebebi nedir? Acaba 8.999 olan daha fazla yıpranmış, tamir görmüş (yani iade edilmiş) bir mal mıdır?

İkincisi bu 65vt30 normal fiyatı 11 küsur imiş. Bu durumda ötekilerin defoları mı var ki 2 bine yakın indirm görmüşler.

Sadece "bir atımlık" ve el emeği göz nuru birikmişim var, ikinci bir tvyi herhalde 10 yıldan önce almam. Risk mi olur bu indirimli ürünleri almak?

Yani sözün özü: Bu indirimli mallar defolu mallar mı?

Gerçekten bilen biri cevaplarsa ona minnettar kalacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karşıyakalı88 -- 8 Kasım 2011; 19:21:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: karşıyakalı88

quote:

Saygılarımla.

Daha önce de sormuştum ama size de sormak istiyorum izninizle. Eminseniz cevaplarsanız çok sevinirim.

Ben biraz takıntılıyımdır ve kaç gündür bu 65 VT30'a kafayı taktım. (Bir taraftan da önerilen başka modelleri beklemek istiyorum ama.)

Ardından Şirinevlerdeki Carrefour'a gittim. Mediamarkt dükkanında ise aynı ürün sizin belirttiğiniz fiyatta yani 9.999 lira idi.

Birincisi , iki marketteki bu farkın sebebi nedir? Acaba 8.999 olan daha fazla yıpranmış, tamir görmüş (yani iade edilmiş) bir mal mıdır?

İkincisi bu 65vt30 normal fiyatı 11 küsur imiş. Bu durumda ötekilerin defoları mı var ki 2 bine yakın indirm görmüşler.

Sadece "bir atımlık" ve el emeği göz nuru birikmişim var, ikinci bir tvyi herhalde 10 yıldan önce almam. Risk mi olur bu indirimli ürünleri almak?

Değerli forumdaşım;
    Teknosadaki fiyatı insertinde (katalogunda) gördüm ve yanlış hatırlamıyorsam "stok adedi :20" yazıyordu.
    Yani buradan benim anladığım cihazlar 2. el değil.
    Ama cihazın kaç saat çalışmış olduğu özel bir tuş kombinasyonu ile açılan menüde görülebiliyordu. Dartydeki durumu ise hiç bilmiyorum. Teknosa, insertine 12999 yazıp üzerini çizmiş, 9999 TL yapmış.
    Dartyye : "bu teşhir ürününün fiyatı mıdır, sıfır kutulunun mu" diye sormak lazım.

Saygılarımla.

• quote:

quote:

Saygılarımla.

Ukelalık olarak algılamassan nacizane bir tavsiye,VT65 o paralar verilmez vermede zaten,neden verilmez dersen ederinin çok üstündeler kaldıki Panasonic 2012 ortalarında sanıyorum bir süpriz yapacaktır,Amerika için bu süprizi açıkladılar sonuçta Avrupa içinde olmaması için bir sebeb yok !

3D ürünlerin nerdeyse hepsi emekleme döneminde,zaten firmalarda 2012 için ortak gözlük v.s üretim planlamaları var,yani yeni nesil ürünler daha kaliteli ve her kesime fiyat olarak hitap edeceği gerçeğini unutmamalısın !

''Kenarda birikmişim var'' dediğin için yazdım,zaten zengin adam sormuyor gidip alıyor,3D için bu ürüne para verirken kısıtlı olan 3D yayınları ve Filmleride unutma,derim !

Defolu soruna ise satılan mağazanın iyi niyetine kalmış bir olay,Teşhir ürünü sıfır diye satabiliyorlar bunu anlaman içinde uzman olman lazım yada ürünü aldığında kutuyu çok iyi incelemelisin,gerçi incelesende anlaman zordur büyük kutular pimli oluyor yani koli bantı v.s anlaman çok zor,ancak kutu içeriğine dikkat edeceksin,poşetler açılmışmı korumu plastiği yırtılmışmı v.s !

Bu tür ürünler her zaman ucuzlar yani bugün 11.000 liraysa 3 ay sonrada senin gördüğün fiyatlara iner,aslında bu ürünler daha ucuzlaması lazımdı ama Paralel İthalatçıları birileri yok etti,Devlette buna göz yumdu yani pazar yine büyük firmaların elinde kaldı !

Örnek vermek isterim,Arkadaşıma 50 inc plasma aldım Panasonic Vatanda-Teknosada,Dartyde en ucuzu 1.600 liraydı hatta 2 ay öncesi 1.900 liralara satıldı,İstanbul Bilişimden Panasonic.tr ürünü 1.430 liraya aldım,Resmi Türkiye Panasonic Garantili,aradaki fark 200 lira mağazaların arasındaki farksa hiç abartmıyorum yürüyerek 5 dakika !

Kısaca para senin ama fikrimi söylemek isterim,bu ürüne o parayı vermem,illaki ebat büyük olsun dersen çok ucuza 55 incler satılıyor yada 50 incler,10 sene kullanmam demişsin,10 seneyi boşver 1500 liraya 50 inc al,2 sene sonrada kalan parana 65 inci bugünkinin 3/1 fiyatına alırsın !

Firmalar haklı ne kadar kar yapsalar o kadar avantajlarına,Tüketicide haklı en ucuza en iyisini almak derdinde,böyle oluncada mantık devreye giriyor,son 3 ayda arkadaşıma 2 panel aldım 50 inc ve 42 inc,ikisinin toplamı 2.400 Lira,ikiside Panasonic ve görüntü olarakta mükemmel,hem salonda tv sahibi oldu hemde kendi odasında !

Mağazalar değil senin kafandaki eder önemlidir,pişman olacağını bile bile yatırımını harcamak ise bana göre elektronik ürünler için havaya savrulmuş paradan ötesini ifade etmez !

• Çok tatmin edici cevaplar aldım, ikinize de çok teşekkür ederim.

"mağazanın iyi niyetine kalmış bir olay" ibaresi ise insanı dehşete düşürüyor. Hiç denetleyen yok mudur bu adamları? Teşhir ürününü sıfır diye kandırarak satmaya çalışmak da ne demek?

Teşhir ürünleri, çalışma saatlerinin menüden tespiti gibi konularda bazı ufak notlar almaya devam ediyorum forumlardan. Anlaşılan daha da bilinçlenmem gerekecek.

andy1 hocam, Panasonic'in 2012'deki yenilikleri çok kabaca nelerdir merak ettim? VT30'un üzerine 3Ddeki iyileştirmeler haricinde koymayı düşündükleri çok faydalı özellikler var mı? Yani insanı beklemediğine pişman edecek derecede özellikler. (atıyorum çok daha net çözünürlülük sunmak gibi, burn in gibi sorunlara radikal çözüm gibi..) Bilgilendirirseniz sevinirim.

• quote:

Çok tatmin edici cevaplar aldım, ikinize de çok teşekkür ederim.

"mağazanın iyi niyetine kalmış bir olay" ibaresi ise insanı dehşete düşürüyor. Hiç denetleyen yok mudur bu adamları? Teşhir ürününü sıfır diye kandırarak satmaya çalışmak da ne demek?

Teşhir ürünleri, çalışma saatlerinin menüden tespiti gibi konularda bazı ufak notlar almaya devam ediyorum forumlardan. Anlaşılan daha da bilinçlenmem gerekecek.

andy1 hocam, Panasonic'in 2012'deki yenilikleri çok kabaca nelerdir merak ettim? VT30'un üzerine 3Ddeki iyileştirmeler haricinde koymayı düşündükleri çok faydalı özellikler var mı? Yani insanı beklemediğine pişman edecek derecede özellikler. (atıyorum çok daha net çözünürlülük sunmak gibi, burn in gibi sorunlara radikal çözüm gibi..) Bilgilendirirseniz sevinirim.

Firmanın iyi niyeti malesefki sadece Ülkemizde Tüketiciler için temenni oluyor yani Firmaların vicdanlarına kalmış !

Tüketici kanununda aslında bu konuda kanun net,açılmış,yırtık,defolu v.s ambalajlar için ya kargo tarafından tutanak yazdıracaksınız yada servis kutuyu açmadan ve açtıktan sonra çok iyi kontrol edeceksiniz !

Başıma gelen olayı anlatayım,6 ay önce Led tv aldım,servis geldi kutuyu açtı,bu arada adamlarıda tebrik ettim,bantı o kadar hatasız tekrar yapıştırdıkları yada yeni bir kutuya koydukları için,sonuçta ürün açıldı kurmadan baktığımda panelin yanında 1 cm kadar çizik,alt tabla koruma plastiği belli açılıp yeniden bantlanmış,elbetteki servise kurma geri götür dedim,mırın kırın ettiysede aldı ürünü götürdü,paramıda geri aldım,dikkatli olmakta fayda var !

Panasonicte yenilik 2012 için özellikle fiyatlarda düşüş beklenmeli,sebebi ise aracı firmalardan fazlası ile rahatsızlar,sebebine gelirsek Panasonic Çin üretimi yapmıyor yani kendi panellerini kendi fabrikalarında montajlıyorlar,Avrupada Çekoslovakya gibi,buda onlara bir yerde daha az pazar payına neden oluyor !

Diğer üreticiler ise nerdeyse her Ülkede Fason üretebiliyorlar,Çin,Tayvan,Endenozya v.s ucuz iş gücü olan Ülkeler ilk tercihleri,böyle oluncada ürünlerinde daha çok kar payı ve aracı firmaların daha çok tercihine sebeb oluyor !

Dedim ya Ülkemizde birileri Paralel İthalatı bitirdi yani Rekabeti ortadan kaldırdı,piyasalar belli firmaların tekelinde ve onların istedikleri fiyatlarda satılıyor !

İngiltere örneği vermek isterim 65 inc Panasonic VT20-25 Ülkemizle aynı yada çok daha pahalıdır satıcısına göre değişiyor ama Paralel İthalat özellikle Panasonic Hindistan üretimleri inanılmaz ucuza satılıyor yani 3.000 Eruoluk Full Garantili bir ürün Paralel İthalatta 1.200-1.500 Euroya alınabiliyor !

İngilterede sistem çok daha güzel yani Paralel İthalat ürün alsanız dahi bunu belli ücret karşılığında belli Garanti farkıyla Resmi üretici servis yetkisine sokabiliyorsunuz,Ülkemizde bu olay malesef yok,sadece LG belli Paralel İthalatçı firmalarda tercih hakkını kullanıyor ve Paralel İthalatta olsa servisleri ücretsiz yada minimum bir ücret karşılığında bu ürünlere destek veriyor !

Panasonic burn in olayı yok demek mümkün yani Lcd ve Led ürünlerle aynı riski taşıyor çunki bu tür ürünlerdede burn in olayı gelişebiliyor,kaldıki panasonic Plasmaların nerdeyse hepsinde pixsel orbiter özelliği ve logo izine karşı otomatik yıkama desteğide panellerinde var !

Panasonic 3D tvlerinde FPR teknolojisini kullanmak için çalışmaları mevcut,buna Toshiba Hitachi ve Sharp ile görüşmeleri devam ediyor,eğerki antlaşma sağlanırsa 2012 de 3D ürünlerde fiyatlarda bir hayli gerileyecektir !

Panasonic VT25 serilerini 2012 ortalarına kadar fiyatları belli oranda sabit tutmaya çalışacak,bunun sebebi ise yaptığı antlaşmalar yani Avrupada bir çok Digital Platform ve 3D yayın yapan kanallarla antlaşmaları mevcut !

Tekelcilik Ülkemizde o kadar acımasızki,3 firma Ülkeyi parsellemiş durumda en berbat hizmetle en fazla parayı kazanmanın çabasındalar !

Avrupa durum çok farklı,3D kanallarda dahil aylık 50 euroya Full paket aboneliği yapabiliyorsunuz,3D sinema ve Spor kanalları ve daha bir çok özellik,ve Panasonic VT25 ile sorunsuz destek özelliğide yanında geliyor !

Amerikada ise çok ama çok daha ucuza 10 larca 3D sinemea,müzik,spor NBA gibi canlı yayınlara ulaşmak mümkün,dedim ya Ülkemizde 3 tane firma Ülkede at koşturuyor,istedikleri fiyatı belirleyip istedikleri gibi en ucuza en çok para kazanmanın yolunu bulmuşlar !

Özetlemem gerekirse,illaki 3D alacaksan şuan piyasalarda satılan GT30 serisi Panasonic 2012 serilerininde temeli olacak,sebebi şise 3d görüntülerdeki crostalk sorunları bu panelde daha sorunsuz ahle getirldi,yine GT30 serisinde renk kalibrasyonları düzeltildi,özellikle kırmızı tonlardaki iyileştirmeleri çıplak gözle ayırt etmek mümkün,oldukça kaliteli hatta bana göre mükemmel !

GT30 serisini yazma sebebim,dediğim gibi 2012 paneller içinde ip uçları sunuyor,SD yayınlardaki performans çok daha iyi ve sorunsuz,Blu-Ray 2D resim işlemsi tek kelimeyle mükemmel,inanılmaz net ve renk kalibrasyonu çok ama çok iyi,yani karanlık sahnelerdeki detayları hissedebiliyrosunuz görüyorsunuz demiyorum ciddi olarak hissediyorsunuz !

Yazacak çok şey var ama şimdilik bu kadarı umarım size fikir olarak yardımcı olabilmişimdir,Panasonic 3D tvlerde şuan için rakipsiz özellikle yeni panelleriyle !

Son bir ekleme,Panasonic LG panelleri belli serilerinde kullanıyordu ama 2012 için LGden panasonic için yaptırdığı panelleri azalttı,sebebi piyasada kendi panelleri ile tartışmasız lider olmak,Hitachi ile yaptığı IPS-ALPHA panel telif hakkı aslında geçen sene yapılan antlaşmayla hayata geçirmiş oldular !

• quote:

Orijinalden alıntı: andy1

Firmanın iyi niyeti malesefki sadece Ülkemizde Tüketiciler için temenni oluyor yani Firmaların vicdanlarına kalmış !

Tüketici kanununda aslında bu konuda kanun net,açılmış,yırtık,defolu v.s ambalajlar için ya kargo tarafından tutanak yazdıracaksınız yada servis kutuyu açmadan ve açtıktan sonra çok iyi kontrol edeceksiniz !

Başıma gelen olayı anlatayım,6 ay önce Led tv aldım,servis geldi kutuyu açtı,bu arada adamlarıda tebrik ettim,bantı o kadar hatasız tekrar yapıştırdıkları yada yeni bir kutuya koydukları için,sonuçta ürün açıldı kurmadan baktığımda panelin yanında 1 cm kadar çizik,alt tabla koruma plastiği belli açılıp yeniden bantlanmış,elbetteki servise kurma geri götür dedim,mırın kırın ettiysede aldı ürünü götürdü,paramıda geri aldım,dikkatli olmakta fayda var !

Panasonicte yenilik 2012 için özellikle fiyatlarda düşüş beklenmeli,sebebi ise aracı firmalardan fazlası ile rahatsızlar,sebebine gelirsek Panasonic Çin üretimi yapmıyor yani kendi panellerini kendi fabrikalarında montajlıyorlar,Avrupada Çekoslovakya gibi,buda onlara bir yerde daha az pazar payına neden oluyor !

Diğer üreticiler ise nerdeyse her Ülkede Fason üretebiliyorlar,Çin,Tayvan,Endenozya v.s ucuz iş gücü olan Ülkeler ilk tercihleri,böyle oluncada ürünlerinde daha çok kar payı ve aracı firmaların daha çok tercihine sebeb oluyor !

Dedim ya Ülkemizde birileri Paralel İthalatı bitirdi yani Rekabeti ortadan kaldırdı,piyasalar belli firmaların tekelinde ve onların istedikleri fiyatlarda satılıyor !

İngiltere örneği vermek isterim 65 inc Panasonic VT20-25 Ülkemizle aynı yada çok daha pahalıdır satıcısına göre değişiyor ama Paralel İthalat özellikle Panasonic Hindistan üretimleri inanılmaz ucuza satılıyor yani 3.000 Eruoluk Full Garantili bir ürün Paralel İthalatta 1.200-1.500 Euroya alınabiliyor !

İngilterede sistem çok daha güzel yani Paralel İthalat ürün alsanız dahi bunu belli ücret karşılığında belli Garanti farkıyla Resmi üretici servis yetkisine sokabiliyorsunuz,Ülkemizde bu olay malesef yok,sadece LG belli Paralel İthalatçı firmalarda tercih hakkını kullanıyor ve Paralel İthalatta olsa servisleri ücretsiz yada minimum bir ücret karşılığında bu ürünlere destek veriyor !

Panasonic burn in olayı yok demek mümkün yani Lcd ve Led ürünlerle aynı riski taşıyor çunki bu tür ürünlerdede burn in olayı gelişebiliyor,kaldıki panasonic Plasmaların nerdeyse hepsinde pixsel orbiter özelliği ve logo izine karşı otomatik yıkama desteğide panellerinde var !

Panasonic 3D tvlerinde FPR teknolojisini kullanmak için çalışmaları mevcut,buna Toshiba Hitachi ve Sharp ile görüşmeleri devam ediyor,eğerki antlaşma sağlanırsa 2012 de 3D ürünlerde fiyatlarda bir hayli gerileyecektir !

Panasonic VT25 serilerini 2012 ortalarına kadar fiyatları belli oranda sabit tutmaya çalışacak,bunun sebebi ise yaptığı antlaşmalar yani Avrupada bir çok Digital Platform ve 3D yayın yapan kanallarla antlaşmaları mevcut !

Tekelcilik Ülkemizde o kadar acımasızki,3 firma Ülkeyi parsellemiş durumda en berbat hizmetle en fazla parayı kazanmanın çabasındalar !

Avrupa durum çok farklı,3D kanallarda dahil aylık 50 euroya Full paket aboneliği yapabiliyorsunuz,3D sinema ve Spor kanalları ve daha bir çok özellik,ve Panasonic VT25 ile sorunsuz destek özelliğide yanında geliyor !

Amerikada ise çok ama çok daha ucuza 10 larca 3D sinemea,müzik,spor NBA gibi canlı yayınlara ulaşmak mümkün,dedim ya Ülkemizde 3 tane firma Ülkede at koşturuyor,istedikleri fiyatı belirleyip istedikleri gibi en ucuza en çok para kazanmanın yolunu bulmuşlar !

Özetlemem gerekirse,illaki 3D alacaksan şuan piyasalarda satılan GT30 serisi Panasonic 2012 serilerininde temeli olacak,sebebi şise 3d görüntülerdeki crostalk sorunları bu panelde daha sorunsuz ahle getirldi,yine GT30 serisinde renk kalibrasyonları düzeltildi,özellikle kırmızı tonlardaki iyileştirmeleri çıplak gözle ayırt etmek mümkün,oldukça kaliteli hatta bana göre mükemmel !

GT30 serisini yazma sebebim,dediğim gibi 2012 paneller içinde ip uçları sunuyor,SD yayınlardaki performans çok daha iyi ve sorunsuz,Blu-Ray 2D resim işlemsi tek kelimeyle mükemmel,inanılmaz net ve renk kalibrasyonu çok ama çok iyi,yani karanlık sahnelerdeki detayları hissedebiliyrosunuz görüyorsunuz demiyorum ciddi olarak hissediyorsunuz !

Yazacak çok şey var ama şimdilik bu kadarı umarım size fikir olarak yardımcı olabilmişimdir,Panasonic 3D tvlerde şuan için rakipsiz özellikle yeni panelleriyle !

Son bir ekleme,Panasonic LG panelleri belli serilerinde kullanıyordu ama 2012 için LGden panasonic için yaptırdığı panelleri azalttı,sebebi piyasada kendi panelleri ile tartışmasız lider olmak,Hitachi ile yaptığı IPS-ALPHA panel telif hakkı aslında geçen sene yapılan antlaşmayla hayata geçirmiş oldular !

Döktürmüşsünüz gerçekten elinize sağlık çok faydalı bilgiler. İyi ki sizin gibi yol gösterici üstadlar var.

Kusura bakmazsanız bir şey daha soracağım. Hazırlıklı olmak açısından. Kalibrasyon demişsiniz. Farz edelim bekleyemedim ve bir VT30 aldım. Panelden maksimum "renk ve görüntü kalitesi" almak için profesyonel bir kalibratör mü çağırmam gerekecek? Ya da bunu servis mi ayarlayacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karşıyakalı88 -- 9 Kasım 2011; 20:03:25 >

• quote:

Döktürmüşsünüz gerçekten elinize sağlık çok faydalı bilgiler. İyi ki sizin gibi yol gösterici üstadlar var.

Kusura bakmazsanız bir şey daha soracağım. Hazırlıklı olmak açısından. Kalibrasyon demişsiniz. Farz edelim bekleyemedim ve bir VT30 aldım. Panelden maksimum "renk ve görüntü kalitesi" almak için profesyonel bir kalibratör mü çağırmam gerekecek? Ya da bunu servis mi ayarlayacak?

Haddim olmadan ben cevaplayayım : Bildiğim kadarı ile bu işi Ülkemizde yapan yok. @albani üstadın söylediğine göre yurt dışında da ücreti 300-400$ civarında imiş.
  • quote:

quote:

Haddim olmadan ben cevaplayayım : Bildiğim kadarı ile bu işi Ülkemizde yapan yok. @albani üstadın söylediğine göre yurt dışında da ücreti 300-400$ civarında imiş.

Olmaması üzücüymüş. Görüntüde tam performans isteyen acemi kullanıcılar açısından özellikle.

• quote:

Kalibrasyon ayarları için belli cihazlar var,elbetteki bu cihazları yurt dışından alabilirsiniz ama yanındada eğitim alınması şart,yoksa cihazların fazlaca bir önemi kalmıyor !

Sorunuza gelirsem,VT20 serisinde renk değerleri zaten çok ama çok iyidir !

GT30'da ise yazdığım gibi 2012 serilerinin bir prototipi gibidir,özellikle renk değerleri düzeltilmiştir 2010 serisi cihazlardaki hatalar bu panelde iyileştirilmiş,her hangi bir mağazada Blu-Ray üzerinden filmlerde zaten detaylar kesinlikle hayran bırakacaktır !

Panasonic bana göre en zeki üreticilerden,sebebi ise ilk çıkardığı mesela 2010 U serisi Lcdler şuanki Panasonic Ledlerin temelidir SD yayınlardaki başarısı,bu paneller üzerinden 2011-2012 serilerinde iyileştirme yapılarak devam ediyor !

GT30 seriside bunlardan 1 tanesidir,renk değerleri nerdeyse VT20-25 serisi kadar sorunsuzdur,3D görüntülerde ise crostalk olayı Panasonic bu serisinde düzeltme yaptı,3D görüntülerde renk ve ışık değerleri yeniden düzenlendi,ses ise efsane Pioneer Kuro serisine alıntı yapılmış gibi başarılı !

Kalibrasyon işi ise zaten olsa dahi yaptırmayın derdim,oldukça hassas ve bu işlerde en önemli etken gerçek izleyicin resim algısıdır,üreticilerde zaten bu referans üzerinden değerleri sunarlar !

• bu Tv yi 1 ay önce aldım 3d video ve ps3 için almıştım.. Bana sorarsanız 4000 tl ile 11000 tl arasındaki fiyat farkını sadece siyahın tonu koyu gözükmüyor diye harcamak savurganlıktan başka birşey değildir..
    çünkü lg sonuçta bir plazmadır ve renk keskinliği birçok lcd ve ledden kat be kat daha iyidir.. 3d aktif 3d olduğu için gerçekten izleme keyfi çok güzel..
  • Arkadaşlar bende almayı düşünüyorum bu cihazı..Normalde samsung 55d8000 yada lg55lw650s alacaktım..Tabi bunların fiyatları oldukça yüksek..Lg yi 3999tl ye satıyorlar..Ne dersiniz alınırmı sizce..3d olayı gerçek 3d dimi 3d ready falan değil..Kullanan arkadaşlar biraz bilgi alabilirmiyim..
  • Geçen gün teknosa'da LG'nin 1499tl lik plazmasını inceledim, animasyon bir film oynuyordu.. ekran o kadar yansiyordu ki.. plazma almamaya karar vermis gibiyim.. gercekten plazmalar cok yansima yapiyor mu? ozellikle lg ler
  • bende bu modeli almayı düşünüyorum kullanan arkadaşlar yorum yapabilrmi,saygılar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.