Şimdi Ara

LG 55UF8507 / SAMSUNG UE55JU7000 / JU7500 / SONY KD55X8505C

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
1
Favori
4.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

TV araştırmalarım sonucu LG 55UF8507 ve SAMSUNG UE55JU7000TXTK modelleri arasında kaldım (İstenen temel özellikler: 55" - 4K Ekran - 3D - Hızlı İşletim Sistemi). Forumda yorumları var, fakat yorum tarihleri eski veya kesin konuşulmamış bazı konularda.

İki tv yide inceleme şansım oldu. Samsung daha canlı ama sanki gözü yoracakmış havası var. Ama kesinlikle daha kaliteli ve parlak gözüküyor. Yalnız samsung 3d de aktif gözlük kullanıyor. Hem fiyatı pahalı, hem de uzun süre bakılamıyor sanırsam.

Sizce hangi modeli almalıyım? Yada daha pahalı olmayacak şekilde muadili TV var mıdır önerebileceğiniz?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theoden_00 -- 4 Aralık 2015; 18:29:26 >

• Arkadaşlar yardım edebilecek yok mu acaba? Mümkün olan en yakın zamanda alacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • theoden_00 kullanıcısına yanıt
    Hocam 8507 sorunlu tavsiye etmem. Bence o kadar para veriyorsanız oled alın. Bu ledlerde Tv falan izlenmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • harpci H kullanıcısına yanıt
    LG 60UF850V nasıldır hocam? biyerde 60" ve üzeri daha iyi diyordu. fiyatı samsungla aynı. yoksa direk samsung mu alayım, pek düşünmeden. herkes memnun sanırım.
    850v iyi olabilir hocam trumotion var diyorlar. Ama o kadar para çıkıyorsanız oled alsanıza.

• 4 bin TL civarlarına cıkabilen birinin Led ile ne işi olur ki.. Gidip üstüne az daha koyup Oled alırsın verdiğine değer en azından..
    Led ancak max bütçesi 2-3 lerde olan birisi icin mantıklı olabilir.
  • Beyler max bütçe 5000 TL, ve 55 inch olması lazım. Oda biraz geniş. Oled ekranlar(55") 7-8 bin civarı. Aşıyor butcemi.60uf850v fiyatı teknosada 4999 TL idi. O yüzden dedim. Sizce bu fiyatlarda var mi muadili vs. Başka bir model veya marka?

Hocam Mağazalarda teşhir 4000 civarına bulunabiliyor. Temiz bir tane kapın. burda var ç bir de

http://m.n11.com/lg-55ec930v-3d-webos-smart-curved-oled-tv-lg-turkiye-garanti-P68752109?cid=700501&utm_source=comp_akakce&source=mobil&v=1.14.6&utm_content=102_214_3107&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel

Bakın bir de bu tv akıcıdır. Ama oled alın bence.

http://m.n11.com/lg-55uf950v-55-140-ekran-2300-hz-pmi-uydu-alicili-3d-smart-webos-P77174103

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harpci -- 29 Kasım 2015; 17:55:48 >

• harpci H kullanıcısına yanıt
    Hocam tesekkur ederim ilgilendiginiz için. Lakin teşhir ürünlerden dilimiz yandı bir kere, mümkün olduğunca uzak duruyoruz. Sanırım Samsung en güçlü aday olarak duruyor. Acaba yakın zamanda kampanya olur mu ona bakmak lazım.

Hocam verdiğim linkler sıfır ürünler. İki tv'den birini seçin kesinlikle bütçe 5000 ise şayet. Oled siyah değeri kusursuz. Film ve maçlarda çok rahat edersiniz. Led alacaksanız uf950v çok iyi. Samsung almayın bu bütçeye yazık olur.

Ya da daha uygun fiyata bulursanız uf850v'yi alın trumotion var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harpci -- 29 Kasım 2015; 19:24:40 >
  • Hocam bende birkaç haftadır araştırmadayım, forumu tv konularını tavsiyeleri kullanıcı yorumlarını çokça okudum bilhassa teknik olarak bilgi sahibi arkadasların yorumlarını dikkate alarak kararımı samsung 55ju7000 den yana verdim. Okuduklarıma gore sadece dış plastik malzeme kalitesi hariç her anlamda muadillerinden üstün bir panel. Aslında geçen hafta siparişi verecektim ama fırsatım olmadı, kısmetse bu hafta alacağım. Fiyat olarak 3900 - 4500 arasında değişiyor. Artık karar senin...

• quote:

Orijinalden alıntı: rorschachh

Hocam bende birkaç haftadır araştırmadayım, forumu tv konularını tavsiyeleri kullanıcı yorumlarını çokça okudum bilhassa teknik olarak bilgi sahibi arkadasların yorumlarını dikkate alarak kararımı samsung 55ju7000 den yana verdim. Okuduklarıma gore sadece dış plastik malzeme kalitesi hariç her anlamda muadillerinden üstün bir panel. Aslında geçen hafta siparişi verecektim ama fırsatım olmadı, kısmetse bu hafta alacağım. Fiyat olarak 3900 - 4500 arasında değişiyor. Artık karar senin...

Hocam bence bulaşmayın Samsunga filan yukarıda arkadaşların yazdıklarına katılıyorum led tv ler o kadar para verilip te alınacak tv değil. Bende geçen ay 55JU7000 aldım kenarlardan ışık kaçırıyordu iade ettim. Şimdi foruma bakıyorum Samsung tv lerin alayı sorunlu şuan tv almam artık biraz daha bekliycem zaten sene sonu geldi . 2016 yeni modeller tanıtılsın onlara bakıcam birde oled tv leride düşünmüyor değilim.

• s_tem S kullanıcısına yanıt
    Hocam ne gibi sıkıntılar vardi? Hatalar goze çok mu batiyor, yoksa çok zor mu belli oluyor. Ayrıca oled tvler güzel fakat o paralar verilir mi bilmiyorum? Ayrıca malum evdeki oturma düzenine gore tvye yandan da bakmak gerekiyor. O zaman yansıma yapıyor gibi geldi bana bu curved oled tvler. Açıkçası lg 55uf8507 alacaktır buralara kadar geldi durum.

• Hocam yan açıdan en iyi oled. Samsung kadar olmasa da 8507 yandan tam karşıdan izlendiği gibi görüntü vermiyor Bilgin olsun.

• Ha 8507 alacaksan da iade edemezsem uygun fiyata satacağım Tv 10 günlük.

• quote:

Orijinalden alıntı: theoden_00

Hocam ne gibi sıkıntılar vardi? Hatalar goze çok mu batiyor, yoksa çok zor mu belli oluyor. Ayrıca oled tvler güzel fakat o paralar verilir mi bilmiyorum? Ayrıca malum evdeki oturma düzenine gore tvye yandan da bakmak gerekiyor. O zaman yansıma yapıyor gibi geldi bana bu curved oled tvler. Açıkçası lg 55uf8507 alacaktır buralara kadar geldi durum.

Evet bana göre sorun çoktu karanlık sahnelerin hemen hemen hepsinde kenarların her tarafında beyaz ışık yansıması vardı. Açıkcası beni çok rahatsız ediyordu şuan Samsung panellerde ciddi derecede sorunlar var forumu araştırırsan görürsün zaten. Gerçi diğer marka led tv lerde aynı sanırım onlara pek yoğunlaşmadım ama forumda okuduğum kadarıyla hepsi aynı... Bende sizin gibi ucuz tv ile başladım bir baktım Samsung 55ju7000 almıştım bana 4200 tl ye mal oldu aslına bakarsanız ucuz da değil bence, zaten arızası çıkınca iade ettim Servis almamak için uğraştı ama sonunda verdim, Oled tv ler pahalı olabilir ama kullanım ömrü açısından uzun ömürlüyse şayet tercih edilebilir. Sanırım oled tv lerde led ler gibi ışık sızması bulutlanma olayı filan da yok ve paneller gayet hızlı

• s_tem S kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim hocam. Aslında bütçe normalde 2500 TL idi ama nasıl olduysa buralara kadar geldi. Oled TVlerinde fiyatinin masallahi var. İndirim olurda 5000 bin altına inerse anca alabilirim ki oda zor gözüküyor. LG 55uf8507 de panel 100 hz ve true motion olsaydı düşünmeden alirdim.

• hocam yazdıklarınız ve şu anki ruh haliniz benim 1,5 hafta önceki halim :)

ben lg 47la serisi kullanıyordum ailemin evinde. memnundum. taşındım. lg alacaktım 55uf8507 çünkü alt serilerinde 3d olmaması çok garipti. hepsi uhd ama 3d yok. mecvur 8507 odaklanmıştım. nedense görüntüsü tatmin etmedi. oledler çok güzel ama çok para onu geçiyorum. diğer markalara baktım.

samsungların açıkçası o plastik karakteri beni asla o paraları harcatmaya itmez. sonuçta 2 - 3 - 4 bin lira neyse iyi bir para. o kalite hissini de beklerim.

en son olarak sony ye geldim. gerçekten görüntü anlamında müthiş rakiplerine göre. hatta en son 4k dan vazgeçtim çünkü gereksiz bir teknoloji bence şu an. yayınlar bile full hd değil. sony bakmanızı öneririm.

4k isterseniz 55x8505c
    hd isterseniz 55w805c

bu ikisini bir inceleyin derim.

• Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Sony 55x8505c modelini canlı olarak bir bakıcam vakit olursa bu akşam. Teknik özellikleri iyi duruyor, fiyatı 5000 tl civarı. 4k ekrandan aşağısını almıycağım artık. hep teknolojide geriden ve eski teknoloji olarak geliyorum, hep bir pişmanlık oluyor. Bu sefer inat ettim :) . Normalde asla bu parayı vermem bir tv ye ama ne olacak bakalım.
    hocam rica ederim ama şu an sony center ve teknosalarda 4500 fiyatı. sony center pazarlığa açık olabiliyor bir konuşun. tek sıkıntısı gözlük çıkmıyor içinden çift kumanda var. gözlüklerim tanesi 100 tl bu biraz mide bulandırıcı. sırf o sebeple durdum açıkçası.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.