Şimdi Ara

LG 55SM9010 - SONY 55XF9005 Hangisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• dallass kullanıcısına yanıt
    hocam atla deve farkı yok ortada hangisi ucuz ise o alınır bence
  • SM9000 serisi bir panel iade etmiş biri olarak sony almanızı tavsiye ederim.

Fakat Sony tarafında alacağınız panelin local dimming testlerini mutlaka yaparak alın.

Kolay gelsin.
  • notropil kullanıcısına yanıt
    neden iade ettiniz ?
    dediğiniz testi nasıl yaparız ?
  • 9010 iyi televizyon. Ben de zamanında çok fazla araştırdım. En son XF9005 aldım. Pişman mıyım? Beklentilerinize göre değişir.
    Sony gerçekten ucuza denk gelmişti bana, eğer size de öyle olacaksa alın derim.
    Genel eksileri olarak,
    - Kanal geçişleri çok yavaş,
    - Uygulamalar içerisinde de yavaş.

Bunların dışında bir eksisi yok bence. 9010'a o kadar parayı verene kadar yine olsa yine bu televizyonu alırdım. Sorularınız varsa cevaplarım
  • bende bu iki tv arasında kalmıştım ama sonynin kanal geçiş hızı beni caydırdı malesef çoook yavaş

benim gibi çok zap yapan birini deli eder

sony olmayınca 9010 ile 8600 arasında kaldım

9010 gereksiz pahalı

stoklara gelince 8600 alıcam bu hafta
  • kültürlü cingen kullanıcısına yanıt
    sony 6600 bandında lg de max 7000
  • WinPeAcE kullanıcısına yanıt
    Hocam ben aldığımda LG minimum 6600 TL oluyordu. Sony Black Friday'e özel Vatan'da 5800 TL'ye düşmüştü. Yorumu yaparken baz aldığım fiyatlar bunlar.
  • kakkala kullanıcısına yanıt
    Hocam bu 9010 panelinde ışıklandırma arkadan yapılıyor, LED'leri homojen dağıtılmış. 8600'de aşağıdan aydınlatma var. Karanlık görüntü kalitesini bariz biçimde düşürüyor. Ayrıca alet üzerindeki ısı dağılımını en çok LED dağılımı etkilediğinden homojen dağıtılan LED ısıyı da homojen dağıtacaktır. Aklınızda bulunsun.
  • kültürlü cingen kullanıcısına yanıt
    yani 300-400 aradaki farkla lg alınırmı ?
  • WinPeAcE kullanıcısına yanıt
    Benim kanaatim değmeyeceği yönünde hocam. Eve gelince inanın hepsi aynı ve çok güzeller. Baktığınız fiyatta sizi memnun etmeyecek bi alet yok emin olun.

Bu arada, aceleniz yoksa indirim kovalayın. 9010 modeli 11 Kasım'da 6200 olmuştu Vatan'da. XF9005 modelini biz 29 Kasım'da 5800'den Vatan'dan aldık. Bu fiyatlara yaklaşmadan almanızı önermem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinPeAcE

neden iade ettiniz ?
    dediğiniz testi nasıl yaparız ?
    neden iade ettim?

B9 OLED panel de yazılımsal logo yanması koruması olduğu için PS4 de FİFA veya başka bir oyun açtığımda sabit logo ların altına simsiyah bir zemin veriyordu panel çok kötüydü iade ettim.

SM9000 seisi panel dede aşırı ışık sızması ve bulutlanma vardı bunu local dimming test ile sizde yapabilirsiniz ama ben genelde detaycı olduğum için hemen anlıyorum panel in sıkıntısını.

Umarım yardımcı olmuşumdur kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kültürlü cingen

Benim kanaatim değmeyeceği yönünde hocam. Eve gelince inanın hepsi aynı ve çok güzeller. Baktığınız fiyatta sizi memnun etmeyecek bi alet yok emin olun.

Bu arada, aceleniz yoksa indirim kovalayın. 9010 modeli 11 Kasım'da 6200 olmuştu Vatan'da. XF9005 modelini biz 29 Kasım'da 5800'den Vatan'dan aldık. Bu fiyatlara yaklaşmadan almanızı önermem.
    Hocam bu fiyatlar cok zor şuan bu model yok satıyor piyasada SM9010 bu fiyata düştüğü an anında biter inşllah düşer fiyatı
  • Lg 55 sm 9010 aldım harika bi televizyon..

Ben 6800 almıştım hiçde pişman değilim.. ideal bi tv 4 5 bin bandında gezerken bu fıyat bu tv yi hakediyor.. ses sistemi sinema sisteminden farksız daha bir sürü sayamayacagım güzellikleri var.. alacak olanlar hiç düşünmesin. Sony xf9005 le sm9010 arasında kalmıştım ikiside aynı fıyat iyiki Lg almışım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cinar30

Lg 55 sm 9010 aldım harika bi televizyon..

Ben 6800 almıştım hiçde pişman değilim.. ideal bi tv 4 5 bin bandında gezerken bu fıyat bu tv yi hakediyor.. ses sistemi sinema sisteminden farksız daha bir sürü sayamayacagım güzellikleri var.. alacak olanlar hiç düşünmesin. Sony xf9005 le sm9010 arasında kalmıştım ikiside aynı fıyat iyiki Lg almışım
    hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cinar30

Lg 55 sm 9010 aldım harika bi televizyon..

Hayırlı olsun güzel tercih güle güle kullanın hocam nereden nezaman aldınız hocam ?
  • @brknil06
    merhaba burak bey
    65 inc sm9010 almayı düşünüyorum.bir fiyat alabilir miyim sizden
  • odilya O kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam özelden iletişime geçerseniz yardımcı olmaya çalışayım.
  • 5 ay önce istanbul forumdan almıştım LG mağazasından
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.