Şimdi Ara

LG 55EG910V Full HD OLED 34 TV (Bu hafta LG G4 Beat Telefon hediyeli) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
3
Favori
14.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1-Oled çalışma prensibi ve bir çok sistem yapısı v.s tamamen "PDP" gibidir ama bazı "retention" klasik sorunları da bir Pio gibi de kesinlikle değildir!
    hatta gözlemlediğim kadarıyla bir Pany kadar da pek değil ve başka bazı sırıkıntılarıda var v.s

2-ABL de bir sorun gibi hala duruyor! yazlımla çözemediler çünkü ana sıkıntı HW dir!

3-Oled/Amoled pixel çalışma performansı hala bir PDP kadar da değildir dolayısıyla skıntıları mevcut bu da hem HW hem de SW ile alkalıdır

4-resim ölçüsü 4:3 zaten TFT-LCD ler de bile izleseniz bir süre sonra screen-retention yapar ve kılavuzlar da bunun da uyarısı vardır!!

ayrıca "cinematic-video" formatlar da,alt-üst barlar da siyah boşluk olacaktır ve bu şekilde çok uzun süreler veya devamlı c-v format FILM izlerseniz screen-retention
    olacaktır!!

ancak bu oluşum önce "geçici" sonra da kalıcı olur/olabilir veya kısmen geçer ve azalarak kalır/kalabilir!

dolayısıyla FILM izleme bittikten sonra tavsiyem 16;9 ölçüye geçip(TV yayını açın)min.15-30dak.izleyin!

özellikle panel çok ısınınca(diyelimki panel 4/5 saat dir açık ve bir de FILM izlediniz) gece veya bir süre sonra kapatmak gerekirse şak diye kapatmayın ve yukarıda yazdığım
    gibi 16:9 ölçüden bir süre görüntü oynasın panel de sonra kapatabilirsiniz

not;bunların hiç birisi "KESİN" tedbirler de değildir kimse dalgaya düşmesin ltf! sadece bazı önlemlerdir++

• ekranda iz kalması meselesi plazma devrinde neo-plazmalarla birlikte çözülmüştü diye hatırlıyorum,
    arasıra ekran yenilemeyi otomatikman yapıyordu kullanıcıya çaktırmadan, bu sayede iz falan kalmıyor deniyordu,
    ne oldu şimdi, oled'lerle geçmişe dönüp nostalji yaşatmak mı istiyor markalar ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

@matrix

1-Oled çalışma prensibi ve bir çok sistem yapısı v.s tamamen "PDP" gibidir ama bazı "retention" klasik sorunları da bir Pio gibi de kesinlikle değildir!
    hatta gözlemlediğim kadarıyla bir Pany kadar da pek değil ve başka bazı sırıkıntılarıda var v.s

2-ABL de bir sorun gibi hala duruyor! yazlımla çözemediler çünkü ana sıkıntı HW dir!

3-Oled/Amoled pixel çalışma performansı hala bir PDP kadar da değildir dolayısıyla skıntıları mevcut bu da hem HW hem de SW ile alkalıdır

4-resim ölçüsü 4:3 zaten TFT-LCD ler de bile izleseniz bir süre sonra screen-retention yapar ve kılavuzlar da bunun da uyarısı vardır!!

ayrıca "cinematic-video" formatlar da,alt-üst barlar da siyah boşluk olacaktır ve bu şekilde çok uzun süreler veya devamlı c-v format FILM izlerseniz screen-retention
    olacaktır!!

ancak bu oluşum önce "geçici" sonra da kalıcı olur/olabilir veya kısmen geçer ve azalarak kalır/kalabilir!

dolayısıyla FILM izleme bittikten sonra tavsiyem 16;9 ölçüye geçip(TV yayını açın)min.15-30dak.izleyin!

özellikle panel çok ısınınca(diyelimki panel 4/5 saat dir açık ve bir de FILM izlediniz) gece veya bir süre sonra kapatmak gerekirse şak diye kapatmayın ve yukarıda yazdığım

not;bunların hiç birisi "KESİN" tedbirler de değildir kimse dalgaya düşmesin ltf! sadece bazı önlemlerdir++

tavsiyeleriniz kullanıcıların tv yi daha uzun süre sorunsuz kullanmaları açısından faydalı olacaktır.
    bu ABL denen şey alt ve üst bantlar varken pek olmuyor.
    birde oled ışığı diye bir ayar var onu kısıp diğer ayarlarıda aşağıya çektiğimde bu durum pek rahatsız etmiyor.
    4:3 zaten izlenmiyor daha çok filmlerin formatı gereği alt ve üstlerde bantlar oluyor.filmden sonra bir süre tam ekran bir kanalda takılırım.
    oledlerin ilk nesilleri oldukları için riskleri var ama görüntü performansı bu riskleri göze alacak kadardada insanı cezbediyor.umarım kullanıcılarına kötü bir deneyim yaşatmaz
    tavsiyeleriniz için teşekkür ederim..

• @bayberti

1-bu olayı teknik olarak bir tek Pio başardı,diğerleri başaramadı! ancak Pio da olsa ona "işkence testi" yaparsan onda da retention olur/olacaktır!

ama bu testi TFT-LCD ye de yaparsan onda da screen-retention yine olur/olacatır

sıfır çözüm diye çözülen bir şey de söz konusu değildir,biz bunları senelerce Pany ana başlığın da çok anlatmıştık

2-"white-wash" işlemi;PDP ler de auto veya on olarak her zaman yapılabiliyor("Pixel-orbiter" dediğimiz ayarla)
    Oled ve Amoled de durum biraz daha karışık olduğu için bu sistem şimdilik biraz daha fazla sorunlu/riskli oluyor!

3-"yeni nesil LED ler" dediğimiz paneller de artık eski nesil oldu sayılırlar ben LGE de iken 2001/2 de Oled leri üretiyorduk ilk ürünler olarak(test amaçlı)
    aradan çok uzun zamna geçti insanlar bugün gördükleri için "yeni" diyorlar,halbuki bunlar da çoktan eskidi ama sahaya çıkış tarihleri yenidir ve yeni diye kabuıl ediliyor!
    ve elbette TFT-LCD lerden de çok daha iyidir zira LCD nin teknolojisi gebereli çok oldu

++

• quote:

Orijinalden alıntı: matriks

quote:

Orijinalden alıntı: albani

@matrix

olacaktır!!

tavsiyeleriniz kullanıcıların tv yi daha uzun süre sorunsuz kullanmaları açısından faydalı olacaktır.
    bu ABL denen şey alt ve üst bantlar varken pek olmuyor.
    birde oled ışığı diye bir ayar var onu kısıp diğer ayarlarıda aşağıya çektiğimde bu durum pek rahatsız etmiyor.
    4:3 zaten izlenmiyor daha çok filmlerin formatı gereği alt ve üstlerde bantlar oluyor.filmden sonra bir süre tam ekran bir kanalda takılırım.
    oledlerin ilk nesilleri oldukları için riskleri var ama görüntü performansı bu riskleri göze alacak kadardada insanı cezbediyor.umarım kullanıcılarına kötü bir deneyim yaşatmaz
    tavsiyeleriniz için teşekkür ederim..

biz bu tavsiyeleri 15 senedir zaten PDP ler için çok yaptık,çok baş ağrıtan klasik sorunlar bunlar Pio öğrneğini de onun için devamlı veriyorum
    çünkü çözümü yakalıyan veya sıfır oranlara kadar düşürebilen tek üretici oldu

-ABL ise LGE Oled de gerçekten bir sıkıntı! şimdilik böyle gidecek ama ileri de ne yaparlar bilemeyiz bunu da

ben bu konuda işin tekniği açısından özellikle Pany nin yeni çıkardığı Oled paneli takip etmek istiyorum ama bunuda gören-alan yok,absürt fiyatı sebebiyle
    Pany/TR zaten işi bıraktığı için,buraya gelme şansı da yok! ama ileri de ne olur bunu da bilmiyorum ama benim merak ettiğim husus,Pany Oled lerin nasıl bir
    çalışma tekniği sunduğudur!! belki de klasik bazı sorunları Pio dan Transfer ettikleri "Mühendis Takımı" bir şekilde çözmüş veya ciddi bir pozitif katkı sağlamışlarsa
    o zaman LGE deki bazı sorunları Pany de görmeyeceğiz demektir!

-gelelim alt-üst barlara;aynen PDP gibi hatta sürekli(bu süre örneğin mağazalar gibi panel günlük 10/12 saat açık kalırsa TFT-LCD ler de oluyor!!! ve screen-retention
    oluşmu artacak ve belki de kalıcı hale de gelebilecektir) yani sorun her ne kadar Oled/PDP için söz konusu olsa bile LCD ler de aynen böyledir sadece oluşum süresi
    biraz daha uzun günler alır örneğin 15/20 gün gibi!

>önlem olarak uzun süreli bar bölgesi varsa,FILM veya C-V içeriği bitince dün yazdığım gibi belli bir süre tekrar 16:9 ölçüsüne alıp paneli ondan sonra kapatıyorsunuz!

>4:3 de aynen böyledir kenar da barlar oluyor ve aynı şiddete sahiptir ancak hiç kimse bu ölçüde resim izlemez

not;"fotoları" da saatler boyu izlemeyin!!! foto da yine barlar oluyor kenarlarda,bunu da özellikle çok foto çekip veya prof.anlam da foto ile işi olanlar için yazdım

-Oled lerin nesli "tek" zaten nesli değişirse adı da Oled olmaz kaldı ki "yeni nesil" led paneller olarak bir sürü var 12/15 arası bu şekil de panel uygulamaları vardır
    hepsi de sorunlu olduğu için(FED/SED hariç) çoğu devreden çıktı bunların zaten Amoled/Oled en basitleri olduğu için ilk bunlar devreye girdi yaw ama bunları da
    çözemediler hala,ayrıca "caponlar" da işten çıktıkları için sadece "laboratuvar"(R&D) ortamların da bunlar yürütülüyor,bir tek SONY bu Oled konusun da çok iyi daha doğrusu
    en iyisi ama o da Kore li korkusu sebebiyle sahaya çıkamıyor Sony bu işte en iyisi

-benim tavsiyem artık bu saat den sonra 6-8 veya /10/15 gibi paralar verip de eski nesil LCD alınmaz,Oled tercih edilirse bence daha iyi olur,ama bu rakamlar bana hep
    açırı fazla geliyor Oled bile olsa! LCD lerin max.ederi 3 kapıdı geçmemelidir!

-LGE ise rakamları istediği gibi belirler hem ana üretici hem de "işi bildiği" için yaw adamlar one-man-show yapıyorlar adeta kimse karşılarında duramıyor,şimdi Oled panel de
    hiç bir bok laf aramızda(kendim de çalıştım) ama yeni olması sahaya yeni çıkması yeni teknoloji diye sunulması v.s v.s buynlar işin marketing kısmını çok ciddi tetikliyor!

örneğin LGE istese 55lik UHD Oled paneli 5/6 kağıtdan satar,ama satmaz-satamaz bu sefer TFT-LCD leri ne yapacak ayrıca Oled modül üretimi el alıyor! LCD gibi değildir!
    dolayısıyla adamlar kafalarına göre takılıp bir fiyat belirliyor!

son örnek EA9800 ilk çıkan,3 sene önceki paneldi 25 kağıt idi fiyatı 1/1,5 sene geçti 5 kağıtdan bitirdiler üstelik bu panel teknik olarak hala en iyisi gibi!!

++

pixel-tabanlı panellerin hepsi aynı sıkıntılıdır,Pio da olmadığına göre neyi alsanız hep macera olacak yaw,ben de onun için fazla bayılmayın ödeme yaparken diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: jackbauer

En doğrusunu yapmışsın piyasada alınacak led tv yok istersen 50 bin tl ver yok ben 70000 tl ye yakın para harcadım 17 tane aldım sattım sıkıntıdan başka birşey değil Led tv ler,sonunda 5 aydır oled kullanıyorum ec930 dünya varmış be kardeşim bende yüzde 90 bluray film yüzde 10 futbol izlerim normal yayın haberlere bile bakmam kardeşim tv in hayırlı olsun siyahın tadını çıkar..

LED TV'panellerin oled gibi siyah vermesi gibi mesajları yazanlara gülüyorum sadece millet aldıkları ürünü ere göğe sığdırmamakla üstümüze yok.oledden bahsediyoruz pdp statusu demişler millet gündüz ve ışık altında mağzalarda led tvleri görünce aaa siyahı çok iyi ama ev ortamına girince gece ışıkları kapayınca o ekran siyah değil (koyu gridir) hiç bir led siyah ekran vermiyor veremiyor, hepsi aynı lacivertin şeyi aladınız,her pixsel kendini aydınlatması oledin panelinin bile gece kadar siyah olması zati işi bitiyor, prof izleyici smarttı 3'idi uygulamaydı bunlara bakmaz neye bakar siyaha bakar, korku filmi izliyoruz değilmi karanlık mekanlarda siyah olan yerler neden koyu gri kardeşim sorarlar adama ha bu yüzen oled diyoruz, plazmanın siyahımı hah geçtim onu 2 adet plazma tv eskittim ve oleddeki siyahı hiç bir tv'de görmüyoruz zamanıda 46x4500 (RGB LED) Kullanış biriyim o çok iyi olmakla birlike yine ışık sızması vardı led değildide lcd taban saf SONY'nin amiral gemisi idi zamanında ,arkadan aydınlatmalı paneller evlerden ırak diyorum ha ışıklar açık yayın izleyince birşey yok ama zaten siyah siyahdır hıgh-end ledlerde,,, ama ışık kapanıncaya kadar bulunduğun ortamın

SAF KAN BLURAY YANİ ISO/BD REMUX İDİRİP OLEDDE İZLİYEN BİR ŞAHIS İÇİN 4K GÖRÜNTÜ ÇOKTA TIN ANLAMINA GELİRKİ, 2TB YAKIN ISO ARŞİVİM VAR SİZİNLE AYNI FİKİRDEYİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 13 Şubat 2016; 23:39:50 >

• Doğal olarak tv konusunda uzman değilim ama bir iki aydır araştırma yapıyorum, bu tv de karar kıldım ve dün lg mağazasından sound bar ile birlikte 6300 tl ye aldım. Teknosa ve Media markette tv %10 indirim ile 5650 tl ye veriyorlar. Bar ise kendi başına 1250 tl ve onuda 1000 tl seviyesine iniyorlar. Bu durumda 6300 tl avantajlı gözüküyor ve tv nin kapalı kutusunu bulmak her geçen gün zorlaşıyor.

2016 oledlerin 10.000 altında olmayacağı düşünerek ve 4k teknolojisinin önümüzdeki 5 yıl oturmayacağını öngörerek böyle bir karar aldım, inşallah yanılmamışımdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakanozgurersoy H kullanıcısına yanıt
    Güzel panel almışsınız içiniz rahat olsun. Hayırlı olsun. Teknosa Ocak sonlarında bu tvyi mağazadan teslim alma opsiyonlu 5.300-150 = 5.150 TL ye verdi Ayrıca 900 TL lik LG G4 Beat hediyeliydi.
    2016 4K ların 10.000'den gireceği doğru gibi ama 1 ay sonundada 7.000 - 8.000 bantlarını göreceğide aşikar, malum Avrupa Kupası , elektronik market piyasasındaki hareketsizlik, piyasanın panel TV'ye doyması gibi etkenleride göz önünde bulundurmak lazım.
  • Teşekkür ederim, kurulumda da inşallah bir sıkıntı çıkmazda keyfini çıkarırız.
    Sana tek tavsiyem ölü pixel vs için test yapmayla uğraşma. kendini büyüleyici resmin ve siyahın cazibesine bırak. Birde çok anormal yüksek kontrastla kullanma TV'yi özellikle Rodaj denen alışma sürecinde... Bu ekran yanığı vs.nin en büyük nedeni OLED'in sahip olduğu sonsuz kontrast değerleri. TV zaten klasik TFT LCD LEDlere göre muazzam ışık saçıyor. Deli gibi kontrast açmanın mantığı yok.
  • Bende acaba bir test videosuyla kurulumda incelesem mi diyordum. Neden yapmamalıyım gereksiz yere midem mi bulanmasın dediniz?

kontrast konusunda tavsiyenizi dinleyeceğim, rodaj dönemi burada da var
    Madem sordunuz söyleyeyim herhangi bir yerde ölü pixeli ararsanız; olaki buldunuz gözünüz hep oraya takılır. Paneli izlemek eziyet olur. Bu nedenle en güzeli alıp TV'nin keyfini sürmek. Rodaj için kendinizi strese sokmadan yüksek contrasttan kaçının yeter
  • ahmocek kullanıcısına yanıt
    Merhaba bende bu televizyon ile 55uh850v modeli arasında kaldım nasıl memnun musunuz televizyondan bende bir film tutkunuyum özellikle 3d film deizlemek istiyorum. Görüşlerinizi iletirseniz sevinirim. iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cevatay

Merhaba bende bu televizyon ile 55uh850v modeli arasında kaldım nasıl memnun musunuz televizyondan bende bir film tutkunuyum özellikle 3d film deizlemek istiyorum. Görüşlerinizi iletirseniz sevinirim. iyi günler.

Alalı ne kadar oldu hatırlamıyorum ancak oldukça memnunum ben tv den. 3 boyutluyu ilk aldığımda baya bi izledik. Sadece tarayıcısını sevmedim online izleme açısından. ANcak tüm TVlerde bulunan bir sıkıntı zaten bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cevatay

Hiç düşünme 910v al uh850v led ve o para led,e verilmez oledin sırf siyahı yeter arkanıza bile bakmayın oled alın.
  • MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar;

@tonmaister hocam öncelikle size teşekkür ederim. Hakikaten bir kullanıcı olarak hem ihtiyaçlarınızı , sonrasında cihazın beklentileri karşılama olayını çok açık olarak yazmışsınız. Benim gibi körü körüne Samsung çu LG ye hiç bakmayın birini bile bu ürünü düşünür hale getirdiniz.

5000 TL bütçe ile %60 film , %30 spor izleyen biri olarak 55" tv bakmaktayım. Ju7500 e oldukça yakınken bu başlığı okuyup EG910 a kaydım. Sene başlarında bahsedilen fiyatlara bu aralar bu TV bulunuyor mu denk geldiniz mi? Kampanyalarda buralara iniyor mu?

Şimdiden teşekkürler
  • tonmaister T kullanıcısına yanıt
    Film izleme ve 3d film olayı nasıl görüşlerinizi paylasirmisiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar televizyonun g4 hediye kampanyası bugün bitiyor, tavsiye eder misiniz yoksa 4k ledlere mi bakalım? Kullanıcısı az galiba yeterince deneyim okuyamadım...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben media markt'dan internet üzerinden aldım. Çok uygun fiyata geldi. Bide 1799 TL 'lik LG G4 32 GB telefonda hediye verdiler. TV müthiş. Uygun bulursanız kaçırmayın derim. Gece izlerken tam bir sinema havası oluşturuyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.