Şimdi Ara

LG 50PM6800 FULL HD 3D PLAZMA TV 4 ADET GÖZLÜK HDMI KABLO VE SİHİRLİ KUMANDA HEDİYELİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
29.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cenk78

quote:

Orijinalden alıntı: bixked
    Direk kablosuz bilgisayara bağlanıp izleyebilirsun yani? Doğru mu anladım?

Evet. Kablosuz adaptörü içinde geliyor. TV'nin içinde yani. Kablosuz bir modeminiz varsa ona bağlanabiliyorsunuz kablosuz olarak. Aynı modeme bağlı bir de bilgisayarınız varsa, Plex Media Server veya Mezzmo gibi medya sunucu programlarıyla kablosuz olarak film izleyebiliyorsunuz.

Harika.. Bunu bilmeden aldım yarın montaja gelecekler.
    Duyunca çok mutlu oldum teşekkürler.

Bir de birşey daha sormak istiyorum.
    Görüntü Parlaklık ayarı standart ayarlarına göre yükseltilebiliyor mu?

Bugün gördüğümde pek parlak değildi ordaki yetkili ayarlanır daha parlak oluyor falan dedi.
    Doğru mudur?

Altyazı da sıkıntı çıkıyor mu ? Ayrı bir medya player almama gerek var mı?
    Wifi'dan izlerken takılma var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bixked -- 16 Kasım 2012; 19:39:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bixked
    Harika.. Bunu bilmeden aldım yarın montaja gelecekler.
    Duyunca çok mutlu oldum teşekkürler.

Bir de birşey daha sormak istiyorum.
    Görüntü Parlaklık ayarı standart ayarlarına göre yükseltilebiliyor mu?

Bugün gördüğümde pek parlak değildi ordaki yetkili ayarlanır daha parlak oluyor falan dedi.
    Doğru mudur?

Altyazı da sıkıntı çıkıyor mu ? Ayrı bir medya player almama gerek var mı?
    Wifi'dan izlerken takılma var mı ?

Parlaklık ayarı 100'e kadar gidiyor. Varsayılan olarak ortalarda duruyor diye hatırlıyorum. Ben 55'de kullanıyorum. Çok da parlak bir ekran sevmiyorum.

Altyazıda hiç sıkıntı yaşamadım. Altyazıların hepsi srt formatında yalnız. Başka bir formatta sorun çıkar mı bilmiyorum. Altyazıların zaten %90'ı srt olduğu için ben hiç soruna denk gelmedim. Denemeden media player almanızı tavsiye etmem, çünkü çok büyük ihtimal sorun yaşamazsınız.

Wifi'dan film izlerken sorun çıkma konusu biraz karışık. Kullandığın programa göre değişebiliyor öncelikle. Ben şu an Mezzmo kullanıyorum. Plex'i uzun süre kullandım ama bağlantı kopma hatası yaşadım bayağı. Mezzmo'ya geçince rahatladım. Ancak Mezzmo da son zamanlarda sorun çıkarmaya başladı. TV'den değildir diye tahmin ediyorum. Çünkü birincisi, tv modeme 65-70 mbps'le bağlanıyor ki gayet yeterli.(Modemin kesinlikle yakın olması gerekiyor tv'ye) İkincisi, 15-20 gb'lık, 15-17 mbps bitrate'li 3d filmler aktarırken hiçbir sorun yaşamazken 500 mb'lık kısa komedi dizilerini açarken takılıp kalabiliyor. %100 sorunsuz kullanamıyorum yani. Çok dizi izlediğim için beni gıcık edebiliyor. Ama filmlerde sorunsuzluk oranım %99. Sorun yaşadığımda ise usb belleğe atıp oradan izliyorum fazla uğraşmadan. En garanti yol o çünkü.

Örnek filmler vereyim kablosuz bağlantıda sorun yaşamadığım:
    Avatar.3D.2009.Half-SBS.1080p.DTS.x264-munk
    Hugo.3D.2011.1080p.BluRay.Half.OU.DTS.x264-HDMaNiAcS
    TRON Legacy 2010 BluRay3D Half SBS 1080p AC3 x264 INFERNO

• Arkadaşlar biraz daha fazla ekran görüntüsü paylaşabilirseniz sevinirim.

cenk78'in diğer bir forumda tyler olarak paylaştığı resimleri inceledim.

Parlaklık seviyesi arttırıdığında görüntü nasıl oluyor görme imkanımız olabilir mi?

Direk ışık aldığında hiçbir şekilde görüntüyü iyileştiremiyor muyuz?

BU tv aklıma yatıyor ama biraz daha düşer mi diye bekliyorum.
  • bir üst modeli olan 6900'de yansıma olayı daha azmış diye okumuştum biryerlerde doğrumudur?
  • Cihaz DTS ses codeğini çözüyor mu ? 3d olarak aktif mi pasif mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafertolga

Cihaz DTS ses codeğini çözüyor mu ? 3d olarak aktif mi pasif mi ?

DTS çözüyor ve aktif 3D.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cezayirli -- 29 Kasım 2012; 12:17:24 >
  • Teşekkürler.
  • Arkadaşlar iyi akşamlar.bu aralar taktım bir led yada plazmaya.aklımda lg 47lm760s vardı ama biraz araştırma yapınca daha uygun fiyata bu lg50pm6800 denk geldi.araştırdım pek sıkıntı yok gibi.şimdi şunu söylemek ve sormak istiyorum.istediğim özellikler ve fiyatım aşağıda ki gibidir sizce led veya plazma almak istesem 50pm6800 hepsine ağır basarmı.birde bu 6800 ün 3d performansı ve gözlükleri hakkında ne söylersiniz.pasif gözlükle 3 boyutlu izleyemezmiyiz?

50--60 inç arası olacak
    3d--2d-3d dönüşme
    ethernet--dahili wi fi
    hdmı usb kulaklık çıkışı fiyat aralığı 1500--2000 tl
    dahili uydu alıcı

bu durumda lg 50 pm6800 nasıl daha doğrusu performans vb?
    Ben daha çok normal yayın,uydu kanalları izlicem.arada bir usb film.ama en çok pc bağlayıp oyun oynayacağım.değermi yanii..

şimdiden size çok teşekkür ederim.ilk defa alacağım için bilgisizim ve tedirginim.yardımlarınızı bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxidextr -- 30 Kasım 2012; 22:27:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: maxidextr

Arkadaşlar iyi akşamlar.bu aralar taktım bir led yada plazmaya.aklımda lg 47lm760s vardı ama biraz araştırma yapınca daha uygun fiyata bu lg50pm6800 denk geldi.araştırdım pek sıkıntı yok gibi.şimdi şunu söylemek ve sormak istiyorum.istediğim özellikler ve fiyatım aşağıda ki gibidir sizce led veya plazma almak istesem 50pm6800 hepsine ağır basarmı.birde bu 6800 ün 3d performansı ve gözlükleri hakkında ne söylersiniz.pasif gözlükle 3 boyutlu izleyemezmiyiz?

50--60 inç arası olacak
    3d--2d-3d dönüşme
    ethernet--dahili wi fi
    hdmı usb kulaklık çıkışı fiyat aralığı 1500--2000 tl
    dahili uydu alıcı

bu durumda lg 50 pm6800 nasıl daha doğrusu performans vb?
    Ben daha çok normal yayın,uydu kanalları izlicem.arada bir usb film.ama en çok pc bağlayıp oyun oynayacağım.değermi yanii..

şimdiden size çok teşekkür ederim.ilk defa alacağım için bilgisizim ve tedirginim.yardımlarınızı bekliyorum..

BENDE ARRKADAŞLA AYNI DÜŞÜNCEDEYİM ...

Hatta benn lg 6800 u ortalama 1400 çivarında almayı planlıyorum.Ne diyorsunuz..?? samsung 55 e551 i dusunurken lg nin bu modelini almaya karar kıldım Aslında almak istegiğim tv LG 55 LM670S (en alt bu modeli yada yine gri celikli 860 modelide ola bilir ama o beni biraz kasar gibi) bunlarını allana kadar 50 6800 modeline karar verdim 8-9 ay bunu kullanırım sonra yatak odasına bunu koyar yerine 55 LM670/860 ı filan alabirim diğe düşünüyhorum..Ve sizden ACİLL YORUM BEKLİYORUM...

• Bu tv'nin boyutu ve fiyatı ilgimi çekti almayı düşünüyorum.
    Daha önce Tv kullanmadım, arkadaşın biri yansıma yapıyor demiş ama direkt olarak güneş almayan evde veya akşamları yansıma yapabilirmi?
    Film izlemek için kullanacağım.

Kliksa'da fiyat uygun bonus+avantajix vs 1.450 tl'ye alınabilir.
  • arkadaşlar bu tv yi almayın.Görüntü soluk ötesi smart özelliği kaplumbağa gibi.Fiyatı ucuz diye kendinizi hasta etmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

arkadaşlar bu tv yi almayın.Görüntü soluk ötesi smart özelliği kaplumbağa gibi.Fiyatı ucuz diye kendinizi hasta etmeyin.

Şimdi bu TV'yi alan benimle birlikte onlarca kişi var.
    Ben 3,5 metreden izliyorum ve 127 ekranın mat olmasından memnunum.
    Kızım bazen 1 metre önüne oturuyor TV'nin.

Aşırı parlak görüntü gözlerimizi ne hale getirecekti.
    Beyazların beyaz ile kırık beyaz arasında, smart'ın çok yavaş olduğunu söyleyebilirim.
    Fakat FullHD görüntüler ile 3D mükemmmel diyebilirim.

SD yayın kalitesinden de çok memnunum. Aşağıdaki fotoğrafların renk kalitesi benim için çok iyi.
    Karadayı'da savcı ve hakim hanımın yüz hatları tamamen belli oluyor.
    Neredeyse gerçek ten rengini birebir görüyorum.

LG 50PM6800 FULL HD 3D PLAZMA TV 4 ADET GÖZLÜK HDMI KABLO VE SİHİRLİ KUMANDA HEDİYELİ LG 50PM6800 FULL HD 3D PLAZMA TV 4 ADET GÖZLÜK HDMI KABLO VE SİHİRLİ KUMANDA HEDİYELİ LG 50PM6800 FULL HD 3D PLAZMA TV 4 ADET GÖZLÜK HDMI KABLO VE SİHİRLİ KUMANDA HEDİYELİ LG 50PM6800 FULL HD 3D PLAZMA TV 4 ADET GÖZLÜK HDMI KABLO VE SİHİRLİ KUMANDA HEDİYELİ
     LG 50PM6800 FULL HD 3D PLAZMA TV 4 ADET GÖZLÜK HDMI KABLO VE SİHİRLİ KUMANDA HEDİYELİ LG 50PM6800 FULL HD 3D PLAZMA TV 4 ADET GÖZLÜK HDMI KABLO VE SİHİRLİ KUMANDA HEDİYELİ LG 50PM6800 FULL HD 3D PLAZMA TV 4 ADET GÖZLÜK HDMI KABLO VE SİHİRLİ KUMANDA HEDİYELİ LG 50PM6800 FULL HD 3D PLAZMA TV 4 ADET GÖZLÜK HDMI KABLO VE SİHİRLİ KUMANDA HEDİYELİ
     LG 50PM6800 FULL HD 3D PLAZMA TV 4 ADET GÖZLÜK HDMI KABLO VE SİHİRLİ KUMANDA HEDİYELİ LG 50PM6800 FULL HD 3D PLAZMA TV 4 ADET GÖZLÜK HDMI KABLO VE SİHİRLİ KUMANDA HEDİYELİ LG 50PM6800 FULL HD 3D PLAZMA TV 4 ADET GÖZLÜK HDMI KABLO VE SİHİRLİ KUMANDA HEDİYELİ

• quote:

Orijinalden alıntı: cezayirli

quote:

arkadaşlar bu tv yi almayın.Görüntü soluk ötesi smart özelliği kaplumbağa gibi.Fiyatı ucuz diye kendinizi hasta etmeyin.

Beyazların beyaz ile kırık beyaz arasında, smart'ın çok yavaş olduğunu söyleyebilirim.

SD yayın kalitesinden de çok memnunum. Aşağıdaki fotoğrafların renk kalitesi benim için çok iyi.

LG 50PM6800 FULL HD 3D PLAZMA TV 4 ADET GÖZLÜK HDMI KABLO VE SİHİRLİ KUMANDA HEDİYELİ LG 50PM6800 FULL HD 3D PLAZMA TV 4 ADET GÖZLÜK HDMI KABLO VE SİHİRLİ KUMANDA HEDİYELİ LG 50PM6800 FULL HD 3D PLAZMA TV 4 ADET GÖZLÜK HDMI KABLO VE SİHİRLİ KUMANDA HEDİYELİ

10larca kişi sadece memnunum diyebiliyor.Kendinizi boşyere kandırıyorsunuz.Ya dünyanın neresinde 50 inch tv yi 1600 tl ye satıyorlar.Allah aşkına biraz eğri oturup doğru konuşun.Büyük tv eyvallah ama renk kalitesi rezalet.Şu tv'yi herhangi bir led veya plazma ile karşılaştırır mısın?
    LG tutulmayan elinde kalan teknoloji fakiri tv'yi ucuza satıyor sizde fiyatına aldanıp alıyorsunuz.

• quote:

quote:

quote:

10larca kişi sadece memnunum diyebiliyor.Kendinizi boşyere kandırıyorsunuz.Ya dünyanın neresinde 50 inch tv yi 1600 tl ye satıyorlar.Allah aşkına biraz eğri oturup doğru konuşun.Büyük tv eyvallah ama renk kalitesi rezalet.Şu tv'yi herhangi bir led veya plazma ile karşılaştırır mısın?
    LG tutulmayan elinde kalan teknoloji fakiri tv'yi ucuza satıyor sizde fiyatına aldanıp alıyorsunuz.

Ürünün satış fiyatı arz talebe göre belirlenir.
    Bu TV'nin satış fiyatı 2000-TL civarındaydı.
    Talep ve rakipleri ile arasında fazla fiyat farkı olmadığı için fiyatı indirilip stok eritilmiştir.

Soru : "Ya dünyanın neresinde 50 inch tv yi 1600 tl ye satıyorlar?"
    Cevap : Panasonic geçen yıl 50GW serisini 1.600-TL'ye kapış kapış sattı ve ürünü temizledi ki yeni serilerini (örneğin 50ST) 2500-TL civarına satabilsin.

50ST serisinin stokları bitmez ise 1 yıl içinde bu fiyatları görür.

Biz panasonic kötüdür ya da bizim TV Pana'dan iyidir demiyoruz ki, aradaki 1.000-TL farkı vermeye gerek yok diyoruz.

Dünya'da bazen aynı firma maliyeti ucuz olan ürünü maliyeti fazla olan üründen daha pahalıya satabiliyor.
    Tüm bunları arz talep dengesi belirler.

İmzamdaki araç aynı özelliklere sahip eşdeğer bir passat'tan 10.000-TL daha ucuzdur. Bu araç varken niye 10.000-TL fazla verelim?

Ben memnunum, kendimi kandırmıyorum. Boşver bunları, bak keyfine biz öyle yapıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cezayirli -- 26 Aralık 2012; 17:22:15 >

• Cok guzel iste kendiniz soylemissiniz fiyat arz talebe gore belirlenir.bu tv ye talep olmadigi icin fiyatlar cakildi.muadil urun vs inanmiyorum passatla octavia eslestirmesi gibi birsey olmaz.herneyse herkes keyfine baksin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu tv'yi yaklaşık 1 aydır takip ediyorum. şuan fiyatı 1600e düştü 2000lerden. öncelikle gerçekten uyduda görüntüleri mat ve soluk gibi ancak ps3 oyunlarında ve hd filmlerde görüntüsü net ve akıcı lakin 1080p filmlerde arada takılıyor. 3d'sinden birşey anlamadım ama yılbaşında büyük bir indirim olursa alınabilir, gideri var .)
  • 50PM6900 modeliyle Pentouch dışında arasındaki fark nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakiee

50PM6900 modeliyle Pentouch dışında arasındaki fark nedir?

Ayrıca 6900 da kutudan akıllı kumanda çıkıyor, başkada fark yok.
  • quote:

quote:

Cevap için teşekkür ederim az önce Teknosa Mersin Forum AVM Mağazasından satın aldım pazartesi elimde olacak gözlüklerin 1 hafta kadar sonra geleceğini söylediler. Pentouch özelliği benim için bişey ifade etmiyordu zaten. Akıllı kumanda yerine de kablosuz mouse ve bir android yazılımı kullanıldığını gördüm forumda o da cazibesini yitirdi. Parlaklığında fark var mı diye merak ediyordum onda da bi fark göremedim. Ayrıca mağazada teşhirdeki PM6900'de kasa siyah renkli PM6800'de gri. Sonuç olarak aradaki 600TL'lik farka değmeyeceğine karar verdim. Şimdilik 1599TL'ye 127ekran fullHD 3D özellikli smart özelliği de olan bi TV aldığım için mutluyum. Allah utandırmasın diyelim. :D

• quote:

quote:

quote:

Cevap için teşekkür ederim az önce Teknosa Mersin Forum AVM Mağazasından satın aldım pazartesi elimde olacak gözlüklerin 1 hafta kadar sonra geleceğini söylediler. Pentouch özelliği benim için bişey ifade etmiyordu zaten. Akıllı kumanda yerine de kablosuz mouse ve bir android yazılımı kullanıldığını gördüm forumda o da cazibesini yitirdi. Parlaklığında fark var mı diye merak ediyordum onda da bi fark göremedim. Ayrıca mağazada teşhirdeki PM6900'de kasa siyah renkli PM6800'de gri. Sonuç olarak aradaki 600TL'lik farka değmeyeceğine karar verdim. Şimdilik 1599TL'ye 127ekran fullHD 3D özellikli smart özelliği de olan bi TV aldığım için mutluyum. Allah utandırmasın diyelim. :D

hocam yanında gözlükte verdiler mi?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.