Şimdi Ara

LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV KULÜBÜ (165. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.666
Cevap
69
Favori
368.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ysneke

günaydın arkadaşlar.

ne yaptıysam tanıtamadım gözlükleri. yakınlaştıkça yakınlaştım tv'ye. bi paneli açıp gözlükleri içine sokmadığım kaldı ama tanımadı maalesef. o kadar yaklaşınca bi tane de ölü piksel yakaladım. soğudum tv'den. sürekli gözüm takılıyor ne pis bi'şeymiş, ilk defa başıma geldi. öyle farklı renklerde de denemedim, sadece beyazda gördüm. değişim için 3 tane mi olması gerekiyor?

Geçmiş olsun piksel için,

Bir de tv yi nereden almıştınız acaba?

Son zamanlarda ölü piksel sorununu yazan çok oluyor. Eskiden satın alanlarda falza yoktu gibi.
  • Arkadaşlar
    3D test edebileceğim bir demo varmı?
    Ne önerirsiniz?
    Samsung 5100 model gözlük aldımda. bi test etmek istiyorum.
    henüz hiç kullanmadım.
  • Sağolun arkadaşlar... Anlaşılan 3 TB yerine iki tane 2 TB almak gerekecek. Birine dizileri, diğerine filmleri koyarım artık :)

Aslında diziler küçük, onları Plex server üzerinden de gösterebilirim sanırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozden

Merhaba Arkadaşlar,

Yeni 50PH670S sahibiyim. Bu TV ile ilgili LG web sitelerinde bir şey bulamadım. Acaba bildiğiniz bir yerde PDF formatında KULLANIM KILAVUZU var mı?

Teşekkürler

Tv'nin menüsünde detaylı kullanım kılavuzu mevcut. Belki aradığınız bilgiyi orada görebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozden

Sağolun arkadaşlar... Anlaşılan 3 TB yerine iki tane 2 TB almak gerekecek. Birine dizileri, diğerine filmleri koyarım artık :)

Aslında diziler küçük, onları Plex server üzerinden de gösterebilirim sanırım...

Plex çok berbat iğrenç, ve kullanışsız bişey.
    Birçok kez denem şansım oldu. Her seferinde mutlaka sorun yarattı.
    Ya makineyi kitliyor. ya çok ağır çalıştırıyor. Yada dns ayarlarını bozuyor.
    Localhosta sunucu kurduğu için dns sorunu yaratıyor. İnternete erişim sorunları çıkıyor.
    Yani birçok sorun varrrr. Kullanmamak en sağlıklısı bence.
  • self_control kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. incehesap.com'dan aldım.

ne yapsam bilemedim. en iyisi bi tüketici hakları danışma hattını arayayım.
  • ysneke Y kullanıcısına yanıt
    aslında aliminiz üzerinden 1 hafta gecmediyse koşulsuz geri iade etme şansınız var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoodan

Bu arada yeni gözlük alacak arkadaşlar için bir bilgilendirme yapayım. Forumda kontpaşa arkadaştan 2 adet samsung gözlük aldım.Önceden almış oldugum ezcool larda mevcut. İlk tv yi aldıgım zamanlarda da LG S360 gözlüklerim vardı.

Ezcool ile samsung u az önce test ettim.Baya bir hızlıca takıp cıkartmalarımdan sonra iki gözlük arasında derinlik ve dışarı cıkma acısından hiç bir fark olmadıgını gördüm. Görüntü kalitesi ikisindede aynı fark yok.Sadece ezcool da renkler cok cok hafif daha açık,samsungta cok hafif daha koyu. Yani renk tonu farkı var.ama dediğim gibi anlaşılması cok zor :)

Samsung daha hafif ve pilli olması bana göre avantaj.Ezcool sarjlı ve biraz daha agır ama rahatsız edici sekilde değil.Daha önce de belirttiğim gibi ezcool lar göze daha iyi oturuyor ve gözü sarıyor.Ezcool un kenarları kapalı ,gözü daha iyi sardığı için dikkatiniz dağılmıyor,ışık almıyor,gözü rahatsız etmiyor. Samsung ve LG gözlüklerin kenarları acık oldugu için , hafif loş ışıkta izlerken bile ışık alıyor,kenarlardan göz sağı solu görüp dikkatinizi dağıtabiliyor.

3 marka gözlüğü de kullanmış ,testler yapmış biri olarak bana ezcool un göze daha iyi oturması , ışık almaması,dikkat dağıtmaması ,daha keyifli izlenim imkanı sağlıyor.Ayrıca daha ezcool daha rahat. Samsung ve lg nin ince kenarları rahatsız edici.Ezcool normal gözlük gibi kenarları kapanıyor ve yanında gelen kadife kılıflara koyup güzel bir şekilde muhafaza ediyorsunuz. Fakat LG ve Samsung un kenarları katlanmıyor.kapanmadığı için herhangi bir kılıfa girmiyor.Yanında kılıf filanda gelmiyor zaten.Ya bu şekilde bir yere koyacaksınız , yada o ince kenarlası sürekli sokup takacaksınız , bu da kırılma tehlikesi doğuruyor.

Son olarakda ezcool gözlükler 2 sene garantili.İncehesaptan kredi kartına taksitle alabiliyorsunuz.Faturalı ve garantili ürün geliyor.Kontpasanın gözlükler cifti 70 tl + 6TL kargo parasıyla 76 TL ye geliyor.Ayrıca parayı hesaba peşin yatırmalı yada kapıda ödemeli maliyetine katlanarak kapıda ödemeli almalısınız.

Kontpaşa nın ilanında 2 sene Samsung garantili yazıyor,fakat gelen üründe ne fatura var ne de garanti belgesi var. Kendisine özel mesajla sordum fakat aldığım yanıt pek tatmin edici değil.

gelen cevap ''garanti kutunun üzerindeki barkottan çıkıyor bişey olursa servise kutusu ile birlikte gidersiniz garantisi ordan çıkıyor''

Kutunun üzerindeki barkottan garanti kabul eden hiç bir firma görmedim.Ayrıca fatura gelmediği için ürün ne zaman satıldı , garantisi ne zaman başladı,hangi tarih baz alınacak bu gibi bilgiler olmadan neye dayanarak garanti karşılayacak şaşırtıcı ?

Bence burada garantili diye yanıltıcı bir bilgi var. Ama yinede kimsenin günahını almayayım.Ürün bozulsa elimizde patlayacak gibi :) Yeni sipariş verecekler bunları dikkate almalarını öneririm.

Sonuc olarak benim yine tavsiyem , önerim ezcool gözlüklerdir.

http://www.incehesap.com/ezcool-3d-gozluk-fiyati-18838/

Arkadaşlar gözlükler ile ilgili ek bilgilendirme.

Kontpaşa dan aldıgım samsung marka gözlüklerin fatura,garanti belgesi,kaşe , tarih hiç bir belge olmadığı için garanti kapsamında değilmiş.

Arkadaş ilanında Samsung Turkiye Garantilidir yazmış.Fakat Samsung firması ile görüşmelerim neticesinde kesinlikle barkodtan,numaradan vs işlem yapmadıklarını mutlaka garanti belgesi veya fatura olması gerektiğini aksi taktirde garanti dışı olacağını belirtiyorlar.

Yani ilan yanıtıcıdır. Fiyat uygundur fakat ürünler garantisizdir.Ürün bozulursa direk çöpe atın.Alacak arkadaşlar bu detayı bilipte sipariş versinler.İlerleyen dönemde sıkıntı yaşamasınlar.

Kontpaşa arkadaşımdan da ricam , yanıltıcı ilanını değiştirip , ürünlerin garantisiz olduğunun belirtmesini rica ederim. burada bir çok kişiye önerdik gözlükleri fakat önerdiğimiz zaman satıcı ürünü get ile satıyordu ve fatura kesemediğini bilmiyorduk. Sipariş verince de ürünlerin garanti belgesiz, garantisiz olduğunu öğrenmiş olduk...

Kargo ile birlikte nakit 76 tl odeyip garantisiz faturasiz urun almaktansa vatan bilgisayardan ciftini 99 tl ye kredi kartina taksitle,faturali garantili alinabilir.

http://www.vatanbilgisayar.com/Aksesuar/samsung-ssg-p51002xc-ssg-p51002xc-2li--paket-pilli/productdetails.aspx?I_ID=66298

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 8 Ocak 2014; 16:51:56 >
  • Hocam tvnin 3d performansını en iyi anlayabileceğin video budur.
    http://www.youtube.com/watch?v=PShfUsDXhj8
  • Merhaba arkadaşlar, ben de bu plazma ile philips 7008 led tv arasında kaldım. Kısacası;

1- Youtube video izleyeceğim. Smart özellikleri iyi midir?

2- Kanal geçiş hızları nasıldır?

3- Ayrı bir cihaz kullanmayı sevmesemde hangi kalvyeli mouse uyumludur bu tv ile?

4- Ses kalitesi pek beğenilmemiş bu sayfarı takip ettiğim kadarıyla peki bende 2+1 3.5 mm kulaklık çıkışlı ses sistemi var ve bu tv de kulaklık girişi yok, o zaman nasıl bağlayabilirim hoparlörlerimi tv'ye?

5- SD ve HD görüntü kalitesi nasıldır? (Aksiyon filmlerinde ve maçlarda) Conax Teledünya modül ile kullanmayı düşünüyorum. Dahili uydu alıcısının kanal geçiş hızı vs. nasıldır?

6- Kanalları kayıt özelliği iyi çalışıyor mu?

7- Numerik kumanda kutusunda çıkmıyor peki tv'ye uygun hangi numerik uzak kumandayı önerirsiniz?

8- Akıllı telefondan kablosuz görüntü aktarımı başarılı mıdır?

Şimdiden teşekkür ederim.

Ekleme: Bir de şu özelliği de olsaydı iyi olurdu diyebileceğiniz neler var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silversmith -- 8 Ocak 2014; 16:19:47 >
  • -Arkadaşlar daha önce de bahsetmiştim bu renk yıkama neden 15 dk. sürüyor bir bilgisi olan var mı? başka arkadaşlar daha uzun sürüyor demişti. anlamadım bu olayı. yoksa bekleme süresini ayarlasak 60 dk.'ya ona göre mi kapanacak. yani bekleme/kapanma süresi ayarlamadığımız için mi oluyor?

-Bir de ilk 200 saatten sonra da yanık olma ihtimalimiz var mı hep? şimdi bu yanık olayından dolayı smart menude, browser'da vs. fazla durasım gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tosunpasha26

Hocam tvnin 3d performansını en iyi anlayabileceğin video budur.
    http://www.youtube.com/watch?v=PShfUsDXhj8

Teşekkür ederim indirmeye başladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

Merhaba arkadaşlar, ben de bu plazma ile philips 7008 led tv arasında kaldım. Kısacası;

1- Youtube video izleyeceğim. Smart özellikleri iyi midir?

2- Kanal geçiş hızları nasıldır?

3- Ayrı bir cihaz kullanmayı sevmesemde hangi kalvyeli mouse uyumludur bu tv ile?

4- Ses kalitesi pek beğenilmemiş bu sayfarı takip ettiğim kadarıyla peki bende 2+1 3.5 mm kulaklık çıkışlı ses sistemi var ve bu tv de kulaklık girişi yok, o zaman nasıl bağlayabilirim hoparlörlerimi tv'ye?

5- SD ve HD görüntü kalitesi nasıldır? (Aksiyon filmlerinde ve maçlarda) Conax Teledünya modül ile kullanmayı düşünüyorum. Dahili uydu alıcısının kanal geçiş hızı vs. nasıldır?

6- Kanalları kayıt özelliği iyi çalışıyor mu?

7- Numerik kumanda kutusunda çıkmıyor peki tv'ye uygun hangi numerik uzak kumandayı önerirsiniz?

8- Akıllı telefondan kablosuz görüntü aktarımı başarılı mıdır?

Şimdiden teşekkür ederim.

Ekleme: Bir de şu özelliği de olsaydı iyi olurdu diyebileceğiniz neler var?

1- İnternet bağlantı hızını yeterliyse Youtubeda sıkıntı yaşanmıyor, kesintisiz izleniyor. Ancak Smart menüde yotube uygulamasında kullanım biraz ağır yani mesela akıllı kumanda ile çok seri vehızlı hareket edemiyorsunuz. Örneğin arama satırında bir kelime yazmak için harflere ben teker teker tıkladığımda ekrana bir saniye gibi gecikmeli ve ağır ağrı düşüyor. Ama dediğim gibi video izleme de sıkıntı yok. Ha şöyle bir şey var. Ben bir kez youtube üzerinden full bir film izledim . Yaklaşık 20 dakikada bir tv bir anda youtubeu yapatıp normal yayına döndü, ilk kapatmasında ekranda Bellek aşımı gibi birşey yazdı. Bundan da anladığım Tv nin görüntüyü aklında tutması için dahili bir belleği var ve bu bellek sınırlı. Yani youtube ben filmi izlerken yüklemeye devam ediyor ileriki dakikaları yüklüyor malumumuz ve bu yüklemeyi tv belli bir yere kadar kabul edebiliyor. Daha sonra bellek dolduğu anda uygulama kapanıyor ve normal yayına dönüyor ekran. Yani atıyor diyebiliriz. Bende bu şekilde 3-4 kere açarak izledim youtubeden filmi. Ama bunun dışında normal video yada kliplerde bir sıkıtnı yok gayet hızlı şekilde kesintisiz izleniyor. Dediğim gibi smart menü bir bilgisayar gibi hızlı değil sabırlı geçişler yapmak gerekebiliyor.

2- Kendi dahili alıcısını kullanmadım. Kablo TV ile kullandım ordaki kanal geçişleri gayet iyiydi. Ama daha yüksek kaliteli kanallarda geçiş nasıl olur bilemiyorum.

3- Konu altına daha önce paylaşılmıştı linkteki kablosuz klavye ile uyumlu. Muhtelemen diğer başka ürünler ile de sıkıntı çıkmayacaktır.

http://www.kliksa.com/urun/logitech-wireless-touch-keyboard-k400-tr-klavye/900349613

4- Ses kaliteden ziyade ses seviyesi yüksek değil ben kablo yayında bir çok kanalda sesi tam açtım 100 olmasına rağmen yeteri kadar ses alamadım. Bu yayından yayına değişiyor. Bazı yayınlarda 50-60 yeterli oluyor bazen 100 bile yeterli gelmeyebiliyor. Ama genel olarak ses seviyesi düşük TV de. Bende harici bir şeyler bakıcam.

5- Kablo TV ve Digiturkte ayrı ayrı SD yayınları kıyaslama imkanım oldu. TVye ne verirseniz onu alıyorsunuz. KAblo tvde sd yayın yerlerde sürünürken, digiturkte bariz iyileşti. Muhtemelen başka bir harici uydu alıcıda falanda beklentileri karşılayacaktır.

6- Kanal kayıt özelliğini henüz kullanmadım.

7- Akıllı Telefondan kumanda özelliğini kullanıyorum gayet hızlı ve başarılı. Ama dosya aktarımı yapmadım.

Benim tv ile ilgili şu da olsaydı iyi olurdu diyebileceğim bir şey yok. Tabi ki bunlar taleplerle orantılı Bilgisayardan yada HDD den HD yada 3D, Oyun aktarımı, kaliteli görüntü , sorunsuz arızasız tv, dışında çok fazla bir talebim olmadığı için bana yeterli geliyor. ama bildiğim kadarıyla kullanmadığım bir çok özelliği de mevcut tvnin.

Benim için yeterli geliyor yani şu anda. İleride ne olur ne çıkarda yetersiz kalı bilemem mutlaka bir şeyler değişecektir.
  • Öncelikle özellik fiyat olarak baya farklılar. 47"7008 3000 tl 55" ise 4000 tl. gündüzleri çok izlemeyeceksen yansıma olayından dolayı plazma tavsiye ederim. buradaki çoğu insan led tv düşünüp sonra plazma aldılar. memnunuz. zaten konuya olan rağbetten anlaşılır. led tvlerdeki vertical banding, ışık sorunlarından dolayı başı ağrıyan çok insan var. tabi bir de izleme mesafesi olayı var. ledler teknomarketlerde daha çok ilgi çekiyor ama. aynı izleme mesafesinden (örn. 3 metre) 60" plazma 55" hatta 47 lede göre daha az göz yorar. en dikkat edilmesi gereken işlerden birisi de rodaj ayarları. tvyi kullanırken. ilk 200 saat kadar bir süre. belli ekran ayarlarında (örn. oyun modu). tvyi kullanmak gerekiyor. ki yanık izleri oluşmasın.

1. smart özellikleri iyi. izleyebilirsin.

3. logitech k400 uyumlu ve gayet güzel bir ürün.

4. http://forum.donanimhaber.com/m_70363446/tm.htm buradaki konuda bir arkadaş benzer bir sorundan bahsetmiş.

5. Ben şuan d-smart hd izliyorum. tatmin edici. izleme mesafen 3-4m arasıysa. gayet güzel bir görüntü çıkıyor.

7. kurulum yapacak arkadaşlar yanında orjinal kumandasını da istersen satıyorlar. 45 tl. yan sanayi istersen aynı özellikte var. http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/lg-kumandasi-tum-modellere-uyumludur-101769958
  • quote:

Orijinalden alıntı: self_control

aslında aliminiz üzerinden 1 hafta gecmediyse koşulsuz geri iade etme şansınız var.

incehesap.com sitesi bu kurala uymayan bir site arkadaşlar. Bilginize !!!!
  • kliksada tekrar stokta arkadaşlar

az önce sipariş verdim arkadaşa
  • bu arada ölü pixel için kullanılan bi uygulama varmı

yada onun dışında servisi uyarmamız gereken bi durum
  • selamlar herkese

cihaz üzerindeki uydu alıcı ile star hd yi nasıl izleriz?bir türlü yapamadım...
    yardım edebilecek olan varmı?????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi identitynumb -- 8 Ocak 2014; 17:56:40 >
  • identitynumb kullanıcısına yanıt
    star, kanal d, cnn vs dsmart paketi içinde yayın yapıyor
    dsmartınız varsa seyredebilirsiniz
  • şimdi bi ölü piksel testi yaptım, mavi ekranda iki tane beyaz yanıp sönen nokta var. bunlar da ölü piksel sayılıyor mu? öyleyse yarın servisi çağırıcam. toplam 3 ediyor.
  • 
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.