Şimdi Ara

LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV KULÜBÜ (134. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.663
Cevap
69
Favori
367.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben televizyonu şimdi almak istiyorum fakat , 5 ay sonra evleneceğim için servis konusunda nasıl haklarım doğuyor.
    Nasıl bir yol izlemeliyim sizce ?

şimdi alıp açtırıp kurdurduktan sonra tekrar kutuya mı koysam ?
    ya da 5 ay sonra servis hakkım doğuyor mu tekrardan ?
  • Hayirli olsun...bende duvara asmayi dusunuyorum Aski aparati siz mi aldiniz servis mi takti
  • ARKADAŞLAR MERHABA,
    60ph670s Modelini 27.12.2013 tarihinde Bimeksten Aldım.Aynı günün akşamında Servis getirdi ürünü kurdu.
    Ürüneün kullanım saatine baktırmak istedim. Ona bakamıyoruz dediler.
    Piksel testi yapın dedim. Testi yaptılar. TV BEYAZ renkteyken, Tv nin bazı bölgeleri beyaz bazı bölgeleri morumsu renk alıyor, Renklerde dalgalanmalar var,
    Özellikle TV nin Rengini kontrastını ışığını azalttığımda, SAĞ alt köşe tarafında BEŞ - ALTI KARIŞ lık bir bölgede hissedilir çok açık ve bariz Mora çalan Yada Pembeye
    çalan bir renk soluklaşması görülüyor. Kurulumu yapan servis yetkilisine bu neden böyle dediğimde bunlar plazma böyle olması normal dedi. İkna olmadım.
    Servis ustasıyla telefonda beni görüştürdü. Bişeyler anlattı anlattı. Ancak yine ikna olmadım. Yani tv nin bir kısmı beyaz olması başka bir kısmının renklerinin farklı olması
    mora veya pembeye çalan bir renk olması kafamı karıştırdı. Velhasıl ikna olmadım.
    Sonuç olarak bugün sabah LG türkiyeyi aradım. Böyle böyle dedim. LG Türkiye Yetkili servisle görüşmüş.
    Servis evimize tekrar gitmiş. Evden beni aradılar servis geldi diye. Servis yetkilisiyle Telefonda görüştüm. Fotografını çektik.
    LG türkiyeye gönderecez inceleyecekler dediler. Bende Ürünün değişimini Hem servisten Hemde LG türkiyeden talep ettim.
    Bakalım ne olacak. Beklemedeyim.
    Ne önerirsiniz? Beyaz renkteyken ekranın bir kısmı beyaz olup, DİİĞER BAZI KISIMLARINDA RENKLERİN kararması, Morarıp, Pembeleşmesi Normalmidir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akanarya2

benim merak ettiğim şu;
    bağlantı yapınca telefon/tablet ekranına tv yayın görüntüsü geliyor ya
    ben gelmesini istemiyorum, bunu kapatmanın bir yolu var mı? şöyle bir baktım ama göremedim

Herkese merhabalar,televizyonlarını yeni almış arkadaşlara hayırlı olsun dileklerimi iletirim

lg remote gerçekten kullanışlı bir program fakat @akanarya2 arkadaşımızın bahsettiği ekrana gelen yayın görüntüsünü yok etmenin yolunu bende arıyorum :)

Bende rodaj süresini hızlandırmak için gece yatmadan önce full hd bir film açıp yatmıştım,film alt yazılıydı fakat alt yazıyı menüden kapatmıştım.Sabah kalkıp baktığımda alt yazılı oynuyor film film bitip tekrar başa döndüğünde alt yazı tekrar açılıyormuş.kanal değiştirirken geçişlerdeki gelen siyah ekranda alt yazıların çıktığı yerlerde hafiften izler oluşmuş belli oluyordu,sonra akşam eve geldiğimde tekrar baktım o izler gitmişti,nitekim böyle gece yatmadan önce film açmak isteyen olursa alt yazılara dikkat etse iyi olur.

Bende çoğumuzun indirdiği renkli ekran görüntülerini gece yatmadan önce slayt yapıyorum sabaha kadar çalışıyor,fakat hoodan dostuma sormak istiyorum bu renkleri slayt yaparken enerji tasarrufunu açamıyorum,menüde bir yer var orayı açtığımda video görüntüsü 3 sn içinde gidecek diyor ve kapanıyor ekran,başkada bir seçenek yok.

Bu arada banada lg'den şifre geldi bu akşam kurulumu yapacaklar, digitürk telefonda sınırsız internetiniz varmı dedi var deyince yanında bir şey dahamı veriyormuş ne anlamadım internetten izlersiniz diyor yani ben maçları falan internet üzerinden mi izliycem eğer öyle olursa benim internet çok zayıf izleyemem,bunun haricinde herhalde normal hediye ettiği paket lig tv veya yayınları uydu üzerinden izlerim dimi :)

10URAY TV hayırlı olsun duvardeyken kablolar pek güzel görünmüyor,bahaus gibi yerlerde o kabloları içine atabileceğin çok güzel aparatlar var üç parmak eninde tv nin arkasından aşağıya kadar uzatırsın kablolarıda içine atarsın süper olur kanımca
  • Ben aldim teknosa dan 44 liraya 47-55 inc tvler icin olan modeli
  • Tesekkur ederim abi aynen bnde alicam o kablo tutucudan (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: wicked087

dün akşam 19 da lg türkiyeyi ariyip kayıt yaptırmıştım. servis bu sabah 9:45 gibi geldi ver kurulumu yaptırdım. ünitem olmadığı için duvara yaptırdım, sorduğumda ise duvar daha sağlıklı bana göre dedi teknik servis. ölü pixel vs çıkmadı şuan oyun moduna aldım kurcalıyorum biraz. herhangi bi öneriniz varmı başka ?

Aparat olarak lg Servisi'nin getirdiğini mi kullandınız? Eğer o ise, ne kadar ücret alıyorlar aparat icin
  • quote:

Orijinalden alıntı: xcamplus

ARKADAŞLAR MERHABA,
    60ph670s Modelini 27.12.2013 tarihinde Bimeksten Aldım.Aynı günün akşamında Servis getirdi ürünü kurdu.
    Piksel testi yapın dedim. Testi yaptılar. TV BEYAZ renkteyken, Tv nin bazı bölgeleri beyaz bazı bölgeleri morumsu renk alıyor, Renklerde dalgalanmalar var,
    Özellikle TV nin Rengini kontrastını ışığını azalttığımda, SAĞ alt köşe tarafında BEŞ - ALTI KARIŞ lık bir bölgede hissedilir çok açık ve bariz Mora çalan Yada Pembeye
    çalan bir renk soluklaşması görülüyor. Kurulumu yapan servis yetkilisine bu neden böyle dediğimde bunlar plazma böyle olması normal dedi. İkna olmadım.
    Servis ustasıyla telefonda beni görüştürdü. Bişeyler anlattı anlattı. Ancak yine ikna olmadım. Yani tv nin bir kısmı beyaz olması başka bir kısmının renklerinin farklı olması
    mora veya pembeye çalan bir renk olması kafamı karıştırdı. Velhasıl ikna olmadım.
    Sonuç olarak bugün sabah LG türkiyeyi aradım. Böyle böyle dedim. LG Türkiye Yetkili servisle görüşmüş.
    Servis evimize tekrar gitmiş. Evden beni aradılar servis geldi diye. Servis yetkilisiyle Telefonda görüştüm. Fotografını çektik.
    LG türkiyeye gönderecez inceleyecekler dediler. Bende Ürünün değişimini Hem servisten Hemde LG türkiyeden talep ettim.
    Ne önerirsiniz? Beyaz renkteyken ekranın bir kısmı beyaz olup, DİİĞER BAZI KISIMLARINDA RENKLERİN kararması, Morarıp, Pembeleşmesi Normalmidir?

Slm.
    Smart menüsünde vs. beyaz renk hafiften mora kaçıyor. bazı yerlerde dalgalanmalar var. ama bu menü tasarımı öyle olduğu için öyle. dümdüz beyaz renk atıp deneyin. ufak tefek dalgalanmalar dışında yine morlaşma varsa problem vardır.

Renk denemesi, akşam slaytta bırakıp rodaj zamanını geçirmek vs. gibi şeyler için daha önce Hoodan'ın paylaştığı linki veriyorum. Buradaki renkleri usb ile tvye bağlayıp beyaz kontrolü yapabilirsin.

quote:

Orijinalden alıntı: hoodan
    Tv yi yeni alan arkadaşlar , rodaj sürecini hızlandırmak isterlerse aşağıdaki dosyaları indirip , flash a veya hdd ye atıp , tv de slide gösterisi olarak açıp gece yatarken filan tv yi o şekilde acik bırakabilirler.Enerjini tasarrufunu da maksimuma getirirseniz,elektrik faturasini da pek kabatmassiniz :) Hemde ölü piksel test , buzzing test amaçlı da kullanılabilir

Aşağıdaki linki açın ve '' link to download Evangelo slides'' yazısına tıklayıp indirin.

http://www.hometheatershack.com/forums/hdtv-video-displays-processors/52673-plasma-break-how-properly-break-your-new-plasma-display.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suspect_

quote:

dün akşam 19 da lg türkiyeyi ariyip kayıt yaptırmıştım. servis bu sabah 9:45 gibi geldi ver kurulumu yaptırdım. ünitem olmadığı için duvara yaptırdım, sorduğumda ise duvar daha sağlıklı bana göre dedi teknik servis. ölü pixel vs çıkmadı şuan oyun moduna aldım kurcalıyorum biraz. herhangi bi öneriniz varmı başka ?

Aparat olarak lg Servisi'nin getirdiğini mi kullandınız? Eğer o ise, ne kadar ücret alıyorlar aparat icin

hayır. kurulum duvaramı diye sordular evet dedim. askı apartınız varmı dediler evet dedim. gelip duvarı matkapla delip ölçüp biçip kurdular. hiç bi ücret talep etmediler. etselerde vermeyin zaten yok öyle birşey
  • Abiler sizce 1 olu pikselden dolayi tv yi degistirirlermi?olu pikseli sadece kirmizi renkte goruyorum.eger degistirirler derseniz bosuna rodajla update le ugrasmiyim.ne dersiniz ?
  • bence ölü piksel olayı kusurlu maldır! şu kadar ölü pikseli almıyoruz diye bir şey diyemezler çünkü kanuna uymuyor. Türkiyede firmalar hep çamura yattığından Türk milletide pahalı fiyatlar ödeyip sesini çıkartmadığından iyice tepemize çıkarıyorlar. Bence yeni panel iste
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Suspect_

quote:

hayır. kurulum duvaramı diye sordular evet dedim. askı apartınız varmı dediler evet dedim. gelip duvarı matkapla delip ölçüp biçip kurdular. hiç bi ücret talep etmediler. etselerde vermeyin zaten yok öyle birşey

Biraz önce tv geldi 60"

Servisi aradım kayıt açtırdım. Aparat için sizce kaç para istediler? 100TL
    Bende doğubank ta dükkanı olan arkadasımdan istedim. 80 kg tasıma kapasitesi olan ve 70" e kadar destekleyen aparat sadece 50 tl
    Pazartesi gelecekler bakalım montaja
  • Arkadaşlar 3D gözlüğünüz yoksa ve yakınlarınızda bir yerlerde media markt varsa 49,99 tl karşılığında orjinal lg AG-S360 alabilirsiniz.Kliksadan yüklenen chip paranın 100 tl si ile 2 gözlük aldım geriye 50 chip para var ona da misafir için alacaktım ama son 2'yi almışım. Şaka bir yana bu fiyat bence süper.
     LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV  KULÜBÜ
  • quote:

Orijinalden alıntı: isoomail

quote:

Orijinalden alıntı: xcamplus

ARKADAŞLAR MERHABA,

Slm.
    Smart menüsünde vs. beyaz renk hafiften mora kaçıyor. bazı yerlerde dalgalanmalar var. ama bu menü tasarımı öyle olduğu için öyle. dümdüz beyaz renk atıp deneyin. ufak tefek dalgalanmalar dışında yine morlaşma varsa problem vardır.

Renk denemesi, akşam slaytta bırakıp rodaj zamanını geçirmek vs. gibi şeyler için daha önce Hoodan'ın paylaştığı linki veriyorum. Buradaki renkleri usb ile tvye bağlayıp beyaz kontrolü yapabilirsin.

quote:

Orijinalden alıntı: hoodan
    Tv yi yeni alan arkadaşlar , rodaj sürecini hızlandırmak isterlerse aşağıdaki dosyaları indirip , flash a veya hdd ye atıp , tv de slide gösterisi olarak açıp gece yatarken filan tv yi o şekilde acik bırakabilirler.Enerjini tasarrufunu da maksimuma getirirseniz,elektrik faturasini da pek kabatmassiniz :) Hemde ölü piksel test , buzzing test amaçlı da kullanılabilir

Aşağıdaki linki açın ve '' link to download Evangelo slides'' yazısına tıklayıp indirin.

http://www.hometheatershack.com/forums/hdtv-video-displays-processors/52673-plasma-break-how-properly-break-your-new-plasma-display.html

Teşekkür ederim.
    Hemen deniyorum.
  • media markt ankarada 1650 tl 2 adet gözlük(şarzlı dedi görevli) var yanında ..
    vatanda 1600tl gözlüksüz.

cebimde usb flas diskimle gittim lg ye taktım flası 480 p pasifik savaşı -1080p yeni bir dünya filmini çalıştırdım.
    görüntü soluk ve cansızdı satış görevlisine renk ayarlarını değiştirebilirmiyiz dedim hayır dedi kumanda olmadığı için ayarları değiştiremeyiz dedi renkleri biraz canlandırmak istedim yani.

şimdi tv nin görüntüsü mağazaya bakıpta alınacak bir tv değil gibi alırsakda sizin tavsiyenizle alıcaz

SORUM ŞU bu rodaj süresinden sonra görüntü ne kadar canlanacak % kaç görüntü kalitesi artacak.

bunu çok merak ediyorum % 30 .40 gibi mi mesala.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 007messi

Arkadaşlar pazartesi kurdurduğum tv bu sabah açılmıyor tv nin kenarına elektirk geliyor fakat açılmıyor servisi aradım pazertesi gelecekler ne yapmak gerekiyor değişim istemeliyim nazarmı değdi ne

başka bir lg kmanda ile dene.sorun varsa iade et süren varsa yeniden al. veya değişim iste tamir isteme
  • Akşam servis geldi rapor tuttu 1ay içinde uluşan arızalar için bire bir değişim yazdıklarını söyledi bakalım yeni tv ne zaman gelir tam da yıl başı tatiline çıkmıştım bir türlü tv ye pc bağlayıp pes oynamak nasip olmadı
  • hepsiburada'dan aldığım tv de içinde kalem var demesine rağmen kalem çıkmadı. sonradan farkettim servis çoktan kurulum yapıp gitmişti. kullanmicam belki ama insanları kandırmış oluyorlar. şikayet edicem.

ayrıca bu tv yi net'ten alıp digitürk hediyesini kullanan varmı ?
  • Arkadaşlar bugün servis geldi ve tv'yi kurdu. Tv gerçekten güzel. Normal tv yayınlarında eşim de çok beğendi.
    Yalnız benim kafama takılan bir olay var.
    Tv'yi bilgisayara bağladığımda sanki anlık dahi olsa dalgalanma olur gibi oluyor. Tam anlatamadığım birşey.
    Tvden başka biryere baktıktan sonra, tvye bakınca anlık birşeyler oluyor gibi. Evham mı yaptım bilmiyorum ama çözemedim.
    Birde parlama beklediğimden biraz fazla çıktı. Belki parlaklık ayarlarını kısmamdan dolayıdır tam bilemiyorum ama bana öyle geldi sanki. Ama smart tv olayı güzel olmuş.
    Bu kıyaslamaları 47LW5500 ile yapıyorum. Eski tv'im buydu. Artık oda emekli oldu.
  • Ses sistemine ihtiyacı olan kaçırmasın. 400 tl kargo benden pazarlıksız satıyorum.kapalı kutu sadece açıp kontrol edip kutusuna koydum. faturası garantisi herşetyi dahil.kendi evimde tüm odalarımda amfi sistemli merkezi ses sistemi mevcut. bu fiyata başka yerde yok. yeni alsanızda daha ucuza bulmanız zor. kablosuz bluetooth optik arc her türlü bağlantıya uygun kumandalı çok şık soundbar.resim kutulu olarak çekildi.
     LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV  KULÜBÜ
  • 
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.