Şimdi Ara

LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV KULÜBÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı ( 2 Mobil Cihaz )
6.475
Cevap
71
Favori
344.076
Tıklama
Giriş
    170 Mesaj

Her akşam tv'yi kapatmadan önce 10 dakika sonra otomatik kapamaya alıp renk yıkamayı seçerseniz tv'nizi uzun yıllar yanık izi olmadan kullanırsınız.
    Asıl kuralın sabit logo veya görüntüde tv'yi uzun süre kullanmamak olduğu unutulmamalı tabi.
    |
    |
    selcukhtb kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alynty: hbasaran82

quote:

Orijinalden alynty: xirst

Merhaba arkada?lar,

Sayenizde ben de ph670s modelini seçtim ve dün teknosa'dan 60'' modelini aldym. Hafta içi servis ürünle birlikte gelip kuracakmy?. :) Ben tv yi duvara astyraca?ym. Yerden yüksekli?i (alt seviyesine kadar) ne kadar olmaly. Altynda ortalama 45 cm yüksekli?inde tv ünitesi olacak. Ünite ile tv arasynda kaç cm bo?luk byrakmalyyym.
    Dün duvar askyly?y almayy unutmu?um bugün alaca?ym. Belli bir modeli falan var mydyr yoksa 60'' tv için duvar askysy deyip alyyor muyuz? :) Bir de ?öyle akordiyon gibi 50-60 cm kadar açylyp kapanan, sa?a sola çevrilebilen askylardan gördüm. Onlar bu tv'yi ta?yr my acaba. :D Duvardan biraz uzak olursa arkasyndaki ysynyn yo?unlu?u daha az olur diye dü?ünüyorum.
    Bir de elektrik dalgalanmalaryndan korunmak için ne yapmalyyym. Geçen ay bizim iki kom?umuz soka?ymyzdaki ani elektriksel aryza sebebiyle tv'lerini ve içlerinden biri çama?yr makinesini de kaybetti. Bilmiyorum belki de binalarynyn topraklamalary iyi de?il (bizim mahallemiz müstakil evlerden olu?uyor). Her neyse, bu tür durumlardan korunmak için ?u akym koruyuculu prizler falan var, onlar i? görür mü?

Koltuguna oturdugunda göz hizasy panelin otrasynyn biraz üstüne gelecek ?ekilde olmaly,
    asky aparaty mümkün oldukça duvara syfyr olmayan model olmaly
    ysyyy rahat sirküle etmesi ve arka baglantylar duvarla panel arasyna syky?yp kalmamasy için önemlidir..
    tavsiye edilen duvar-panel arasy mesafe 60 panelde ortalama min. 12-15cm olmaly

elektrik dalgalanmalary için regulatör tavsiye edilmekte (farkly güçlerde olanlary var panelin gücüne uygun bir model seçmende fayda var)
    40-60 tl ye satylan koruyucu tip çoklu prizler ne kadar i? görür süpheli
    gerci bende bu tip bir prizle 2 yyldyr idare ediyorum henüz sykynty ya?atmady..

Cevap için te?ekkür ederim. Biraz asky modellerini ara?tyrdym da sabit olanlar genelde duvara çok yakyn askylar. Teleskobik olanlara baktym onlaryn da duvara montaj yerleri çok dar. Benim evimin duvarlary tu?la oldu?u için mümkün oldu?u kadar geni? alana yayylan vida ba?lantylary ile asmam lazym. Yoksa zamanla dar bölgeye yüklenen a?yrlyktan dolayy bir sykynty meydana gelebilir. Dün teknosada tv'yi alyrken bir asky görmü?tüm ona bakmayy dü?ünüyorum ama o da sanyrym daha küçük panellere göreydi. Olmazsa normal bir aparat alaca?ym artyk, yapacak bir?ey yok.
    |
    |

• Teğmen
    170 Mesaj

Diğer konudan kopyala/yapıştır yapınca link düzgün çıkmamış :)

Ben dün gece sipariş verdim. İstanbul içi 39 TL kargo ücreti varmış.
    Alacak arkadaşlar hesaplamalarını ona göre yapsınlar.
    Yine de şu andaki en uygun fiyat gibi gözüküyor.
    |
    |
    ilker369 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    dün akşam 19 da lg türkiyeyi ariyip kayıt yaptırmıştım. servis bu sabah 9:45 gibi geldi ver kurulumu yaptırdım. ünitem olmadığı için duvara yaptırdım, sorduğumda ise duvar daha sağlıklı bana göre dedi teknik servis. ölü pixel vs çıkmadı şuan oyun moduna aldım kurcalıyorum biraz. herhangi bi öneriniz varmı başka ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wicked087 -- 28 Aralık 2013; 13:21:03 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: isoomail

quote:

Orijinalden alıntı: sws1

Arkadaşlar, 50PH670S ile internet üzerinden Digitürkplay ile akıcı bir şekilde Beşiktaş maçını izleyi başardım.(malesef uğurlu gelmedi). 42" pana dan sonra gözüme okadar da büyük görülmedi. ( İzleme mesafesi 2,5 m ).Led mi Plazma mı diye düşünen ( benim gibi ) varsa tercihini plazma yönüne çevirsin derim.Yada bütçelerini arttırsınlar
    Bu fiyata 1.649 (50") - 2.499(60") üzerine chip para veya hediye çeki kampanyaları ile SÜPER performans satın alacaksınız.
    Karar vermemde faydalı olan tüm forum kullanıcılarına ve tabiki kurucularına tekrar teşekkürler.

Slm.

Digitürkplay'ı ben de web üzerinden izliyorum.
    Lig tv için aboneliğim yok. Genellikle ingiltere ligini izliyorum.
    Bende şöyle bir sorun oluyor. Yayın başlayınca sağ alttan tam ekran yapıyorum. Mesela ingiltere ligi yayın 1'de solda 30 cm boydan boya bir boşluk oluşuyor. Ama yayın 2'ye alıyorum tam ekran yapıyor. Bu diğer kanallarda da böyle, genellikle soldan beyaz bant ile izliyorum. Ekranın geri kalanına görüntüyü itiyor. dolayısıyla sağ tarafta görünmeyen bir alan kalıyor.
    Siz izlerken böyle bir durum oluştu mu?

Digitürk play ile izlemek tamamen internet hızına bağlı ve malesef ülkemizde anlık olarak değişim gösterebiliyor.Ben süperonline fiber ile bağlı olmama rağmen sıkıntı yaşıyorum ( gerçi adil kullanımı doldurduğum için hız 3Mbt'a düştü ) . Dün maçı bilgisayardan açıp hdmı ile bağlayıp izledim çünkü dediğiniz siyah bantlar sağ sol ve altta vardı. Az önce denedim foto ekleyebilirsem daha net anlatabilirim sanırım.Fotolar arası 4-5 dakika olmasına rağmen birinde siyah bantlar oluşurken diğerinde tam ekran oluyor.Tam randımanlı olarak izlemek anladığım kadarı ile sorunsuz bir bağlantı ile gerçekleşecek.
    Bu arada rodaj ile ilgili nacizane fikrim ; anten girişi ile karasal yayın izleme şansınız varsa o yayınları izlemenizdir. Bu yayınlarda görüntü biraz daha karıncalı ( en uygun aklıma gelen benzetme ) olduğu için kanal logoları daha az keskin hatlara sahipler. Doğal olarak daha az net bir görüntü izlersiniz ama rodaj sonrası daha uzun süreli ve daha problemsiz bir izleme sağlarız . Yanlışım varsa düzeltin.Saygılar

• Onbaşı
    25 Mesaj
    |
    |

50ph670s - http://www.karsilastir.com/lg-50ph670s-50-600hz-3d-smart-plazma-tv_u

60ph670s - http://www.karsilastir.com/lg-60ph670s-plazma-tv_u

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tegmen.ii -- 28 Aralık 2013; 21:42:06 >
    |
    |

Üstad ben böyle bir şey yapmadım. Bir arkadaşımız tvnin sallanmasından şikayet etmiş. Bu sadece bir proje. Yoksa benim sehpamda bir sıkıntı yok.
    |
    |
    isoomail kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

• Onbaşı
    15 Mesaj
    vatan a gidip baktığımda cuma günü 1799 du. cok iyi kampyanya yapmış. şimdi morelim bozuldu bak. bide satış elemanı indirim olmaz tv kalmadı faln diyo.
    |
    |
    Arkadaşlar pazartesi kurdurduğum tv bu sabah açılmıyor tv nin kenarına elektirk geliyor fakat açılmıyor servisi aradım pazertesi gelecekler ne yapmak gerekiyor değişim istemeliyim nazarmı değdi ne

Orijinalden alıntı: selcukhtb

panel ışığı oyun seçiminde 100 diye hatırlıyorum. kontrastın da yüksekti değeri yani oyun modunun kendisi öyle kısmamamıza gerek yok herhalde. bir de bu orbiter olayı işe yarıyor herhalde. daha hiç renk yıkama yaptırmadım. 20 günde-ayda bir yapayım diye düşünüyorum. sizin görüşünüz nedir?

Slm.

Bence de orbiter çok işe yarıyor.
    Çok sık renk yıkama yapmıyorum. Ama renk yıkama
    yaptıktan sonra tekrar ISM ayarına girip
    Orbiter'i seçmeyi unutmayın.
    |
    |
    i5 6600k Asus Z170-A Gigabyte G1 Gaming GTX960 2G Corsair Vengance DDR4 2400 MHZ 8GB Dell Ultrasharp U2414H 24" Corsair 200r Deep Cool Gammaxx 300 Sandisk Ultra II 240 GB SSD High Power Element Smart 750W
  • Yarbay
    2465 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Tosunpasha26

Üstad ben böyle bir şey yapmadım. Bir arkadaşımız tvnin sallanmasından şikayet etmiş. Bu sadece bir proje. Yoksa benim sehpamda bir sıkıntı yok.

Valla ben bu büyüklükteki tvyi duvara asmayı tercih etmem. Bence sabitlemeye de gerek yok. Ama aklınıza takıldıysa yaptırın gitsin, içiniz rahat olsun. önemli olan bu zaten

TV küçük olsaydı duvardan uzak, sağa sola çevrilebilen bir sürü aparat modeli var. Büyüklük çok olunca ise seçenekler azalıyor.
    i5 6600k Asus Z170-A Gigabyte G1 Gaming GTX960 2G Corsair Vengance DDR4 2400 MHZ 8GB Dell Ultrasharp U2414H 24" Corsair 200r Deep Cool Gammaxx 300 Sandisk Ultra II 240 GB SSD High Power Element Smart 750W

• Yarbay
    2465 Mesaj

Cevap için teşekkürler.

Karasal yayın fikrin ilginçmiş. Bana yanlış gelmedi. Ama rodaj zamanında tvden zevk almamak bana yanlış geliyor. Renkleri çok öldürmeden izlenebilecek durumda izler ve ayarı ORBITER yapar, arada da renk yıkamayı çalıştırırsanız sorun olmaz.
    Ben unuttuğum için tekrar tekrar yazıyorum. Renk yıkamayı yaptıktan sonra ISM ayarına girip ORBITER ayarına getirmeyi unutmayın. Bu ayarda özellikle smart ekran veya ayarlarda belli olan belli zamanda bir görüntüyü sağa sola atma olayı çalışıyor. Böylece yanma riski azaltılıyor.

EDIT: TVnin kendi browserından digiturkplay izlerken senin resimlerdeki gibi sağdan soldan siyah bant atmıyor. Bende sol tarafa boydan baya bir beyaz bant geliyor ve görüntü sağa kayıyor, tam ekran olmuyor bazı kanallarda. Bunun dışında tv isimlerine tıklayınca biraz geç açıyor belki ama açınca da sorunsuz izliyorum.

EDIT 2: Seninki bir sorun değil aslında tvnin ekran modları arasında geçiş yaparsan bütün görüntüyü sağa sola dağıtabilirsin. Digiturkplay izlerken smart tuşunun altındaki üzerinde 1,2,3,4 yazan tuşa basıp çıkan rakamların sol altlarında yer alan Q.menu'ye bas. Sol altta beyaz bir menü barı gelecek. En solda galiba görüntü ayarı var. 16-9, tam ekran, orijinal boyut vs. gibi ayarlardan değiştirerek gidersen birisi mutlaka görüntüyü tam ekran olarak dağıtacaktır. Ben 16-9 ayarını kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isoomail -- 28 Aralık 2013; 13:58:04 >
    |
    |
    sws1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    445 Mesaj

Dediğin gibi hocam isteyen yaptırsın. Şahsen ben düşünmüyorum. İyiyim ben böyle..
    |
    |
    isoomail kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

• Yüzbaşı
    445 Mesaj
    Arkadaşlar elinde normal kumandası olanlar şunu deneyebilir mi?

- ses kısma tuşuna basılı tutun. Basılıyken menü tuşuna basın ve tutun.Ta ki şifre ekranı çıkıncaya kadar. Şifre kısmına 0-0-0-0 yazın servis menüsüne giriş yapın.

• Onbaşı
    36 Mesaj

Daha önceki panasonic plazmamı aldığımda uydu yayınım yoktu.Karasal yayın izliyordum ve hiç burn-in yaşamadım oradan gelen bir fikir karasal yayın.
    Note-2 telefonumu ve bilgisayarımı tv ye tanıttım dosya paylaşımında bir sıkıntı yok ( müzik,resim , video ). Sorum Tv ekranındaki yayını telefona alabiliyor muyuz bununla ilgili bilgisi olan var mı ? Yapılabiliyorsa nasıl ?
    |
    |
    Bahsedilenler: isoomail

Daha önceki panasonic plazmamı aldığımda uydu yayınım yoktu.Karasal yayın izliyordum ve hiç burn-in yaşamadım oradan gelen bir fikir karasal yayın.
    Note-2 telefonumu ve bilgisayarımı tv ye tanıttım dosya paylaşımında bir sıkıntı yok ( müzik,resim , video ). Sorum Tv ekranındaki yayını telefona alabiliyor muyuz bununla ilgili bilgisi olan var mı ? Yapılabiliyorsa nasıl ?

TV ekranındaki yayını alma durumu biraz özel birşey, her durumda çalışmıyor.
    Bugüne kadar tivibu izliyordum sadece. Artes q812 tabletimden LG TV REMOTE uygulamasını açtığımda ortada bi ekran gelip. Bu yayın türü ekran paylaşımını desteklemiyor diyordu ve sadece tvyi kumanda etmek için vs. kullanıyordum.
    Dün deneme için uydu kablosunu taktım. Aynı uygulamayı açtım ve ekrandaki yayın tablete de geldi. Hatta sol üstte tv ikonu var. Ona basınca tvdeki yayını kapatıyor ve direkt tabletten izleyebiliyorsunuz. Ama yayının geç gelmesi, ses senkron ve arada takılma problemleri oluyor.

• Binbaşı
    1194 Mesaj

Gecen nandoo arkadasimizin evinde iphone 4 yada 4S ti sanirim, lg remote yi kurdugumuzda , tv deki yayini iphone den direk gostermeye basladi. Ben gm discovery kullaniyorum. Bende telefona aktarmiyor. Sanirim teldeki ozellige gore calisiyor yada calismiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 28 Aralık 2013; 14:44:25 >
    |
    |
    Bahsedilenler: sws1

Orijinalden alıntı: isoomail

quote:

TV ekranındaki yayını alma durumu biraz özel birşey, her durumda çalışmıyor.
    Bugüne kadar tivibu izliyordum sadece. Artes q812 tabletimden LG TV REMOTE uygulamasını açtığımda ortada bi ekran gelip. Bu yayın türü ekran paylaşımını desteklemiyor diyordu ve sadece tvyi kumanda etmek için vs. kullanıyordum.
    Dün deneme için uydu kablosunu taktım. Aynı uygulamayı açtım ve ekrandaki yayın tablete de geldi. Hatta sol üstte tv ikonu var. Ona basınca tvdeki yayını kapatıyor ve direkt tabletten izleyebiliyorsunuz. Ama yayının geç gelmesi, ses senkron ve arada takılma problemleri oluyor.

Teşekkürler şu anda uygulamayı indirdim ekran 8-10 saniyelik gecikme ile geliyor.Akıllı telefonu olanlar veya tableti olanlar kumandalarını bir kenara bırakıp unutabilirler.
    İlk izlenimlerim;
    - telefondan sadece izleme yapmıyor tüm işlevlerini kullanabiliyorsunuz
    -ses aç/kapa
    -kanal değiştir ( farklı odadan wifi nin çektiği heryerden )
    -smart menüye giriş
    -web için klavye alacaktım vazgeçtim , çünkü telefonun klavyesi kullanılabiliyor.
    -dediğiniz gibi telefonun üzerindeki tv işaretine basarak televizyonu kapatabiliyorsunuz.
    -kanal değişimi zor diyen arkadaşlar buradan kanal listesine tek dokunuşla ulaşabilirler
    -telefon ekranında parmak hareketi ile imleci hareket ettirebiliriz
    -3D aktiflenebiliyor
    -telefon üzerinden tek tuş ile ekran görüntüsü alıp üzerine not alınabiliniyor
    -game pad olabiliyor ( mini bir joystic çıkıyor )

Televizyon telefon uyumu süper . Her halde akıllı kumandayı kenara kaldırırım ben. Ya da bir çift gözlükle takas edebilirim

• Teğmen
    170 Mesaj
    Abiler merhaba,
    Benim tvninde kurulumu bu sabah yapildi.maalesef sadece kirmizi fonda gozuken bir olu pikselim war.serwis not aldi degisim icin.gerci benim o olu pikseli gormem mumkun degil ama yinede ufacikta olsa bir moral bozuklugu tabi.bakalim eger degistirirlerse sorunsuz bir sekilde degistiririm aksi takdirde nazar boncugu deyip yola dewam ederim.rodaja basladim sanki tv degismiycekmis gbi.sizlerin bir onerisi tawsiyesi warmi acaba.olu pikselin olmasi ilerde baska olu piksel olma ihtimalinin daha yuksek oldugu anlamina gelirmi.tum bunlarin disinda rodaj suresinde bile olsa eski led tv me gore goruntu gercekten sahane,,,
    |
    |

HızlıCevap
Reklamlar
son dakika
Canlı Tv izle
SEO
Bey Azura
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.