Şimdi Ara

LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV KULÜBÜ (132. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.666
Cevap
69
Favori
368.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayrıca sanırım flash'tan film izliyebiliyoruz. ? formatları nelerdir tam olarak ? 3d Bd.iso formatında film izliyen var mı ? media player mı almamız gerek illa ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lomax.

Bugün farkettim tvde 3d oynatımdan 2d dönüştürme yok.
    İlginç oldu bu, 2011/2012 serilerinde bile olan bu özellik hangi mantıkla kaldırılmış akıl alır gibi değil.
    Ama LG ve yazılım yanyana anılınca sürprizlere hazır olmak gerek.

Bu arada aranızda Hiremco MACROBOX PLUS HD uydu alıcı kullanan var mı?

2d yi 3d ye çeviriyo diye duydum oda berbatmış beğenenen olmamış. Tersi olmamasıda garip tabi bi dezavantaj ama f/p ürünü olduğu için bu kadar detaylara takılmıyoruz pek (:
  • arkadaslar,

bende bir piksel devamlı yesil yanıyor bunun için ekran süpürme gibi bişey yapılıyordu sanırım. bunu nasıl halledebilirim?

tesekkurler,
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoodan

Ph670S ile uyumlu gözlük linkleri aşağıdadır.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-televizyon-sookk-fiyaatt-2-adet-yeni-samsung-ssg-5100gb-d-es-f-uyum-sifir-148320445/detay

(Yukarıdaki ilan suan en ucuzu.Fakat arkadaşın hesabına önce parayı havale yapman gerek sora gözlükleri gönderiyor.Daha önce get ile satıyordu fakat vergisel sorun sebebi ile get ile satamıyormuş.Bazı arkadaşlar aldı sorunsuzca geldi.Pilli modeldir.Gayet ince ve hafiftir. 2 adet Fiyatı 70TL)

http://www.incehesap.com/ezcool-3d-gozluk-fiyati-18838/
    (ben dahil bir cok arkadaş kullanıyoruz.Şarjlı modeldir.Kenarları kapalı oldugu için ışık almıyor ve dikkat dağılmıyor.Fiyat 48TL)

http://webdensiparis.com/urun/lg-ag-s360-3d-gozluk_1004977.aspx?CatId=6958
    (bu da lg nin kendi orjinal gözlükleri.samsung 5100 dan farksızdır.Pilli ve hafiftir.Fiyat 75-100 TL arası)

teşekkürler tavsiyelerin için dostum. bu gözlükleri gerimi göndersem satsammı bilemedim. 60 tl ye almıştım.
  • wicked087 kullanıcısına yanıt
    internetten aldıysan iade et bence, kutusuna vs herhangi bir zarar gelmediyse. Satman biraz zor cünkü pasif gözlükler ucuz oldugu için her tv nin yanında 4 tane veriliyor. sonradan pasif gözlük alan cok cok az kişi vardır.
    Usb üzerinden 3dbluray.iso izleyemezsin, ancak klasörler içindeki mpeg2 dosyasını görürse 2dbluray.iso içindeki ana filmi izlemek mümkün olabilir.(Denemedim.)
    Onun dışında bilinen formatlara ve kodeklere destek var, .avi .mkv .mp4 vb.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lomax. -- 30 Aralık 2013; 2:24:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wicked087
    2d yi 3d ye çeviriyo diye duydum oda berbatmış beğenenen olmamış. Tersi olmamasıda garip tabi bi dezavantaj ama f/p ürünü olduğu için bu kadar detaylara takılmıyoruz pek (:

2d-3d çevrimi zaten sağlıklı işleyen ve umut edilen sonuçları veren bir sistem değil, hiçbir marka ve modelde de istisna yok. Oluşturulan derinlikle kazanılan, kaybedilenden az.
    Ancak 3d-2d çevrimi de azımsanacak birşey değil :) bize göre f/p ürünü olması, ürünün 2013 serisindeki tek model olması gerçeğini değiştirmiyor ve bu tür bir eksiklik işgüzarlıktan başka birşey değil.

Edit : Ayrı kişilere yazıyorum zannedip aynı kişiye iki mesajı ard arda atmışım, spam için forumdan özür...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lomax. -- 28 Aralık 2013; 1:40:50 >
    http://sendenogreniyorum.com/lgpromo/index.html bu siteye git formu doldur sonra lg müşteri hizmetlerini ara şifre gelmedi henüz diye kayıt oluşturuyorlar 2 gün içinde geliyor şifre. Şifre gelince digitürkü ara ondan sonrasını onlar hallediyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: diver77

rodaj ayarı bittikten sonra ayarları üst seviyeye mi getiriyorsunuz? bu ayarlarda kullananlar üst sınıf led tv ile kıyasladıklarında görüntü hakkında tepkiler nasıl oluyor?

Slm.

Renkleri kökleseniz bile beyaz renkte ve canlılıkta ledleri tutturamazsınız. Ama ledlerin o parlaklığı ve canlılığında televizyon izlenmez zaten. Gözlerinizi bozma pahasına canlı ve aşırı parlak renkleri seviyorsanız led almanız daha iyi olur. Plazma soft ve gerçek renk sevenler içindir
    Rodaj bittikten sonra kendi göz zevkinize göre bir ayar yaparsınız veya buraya yazarsanız kendi ayarlarımızı paylaşırız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tosunpasha26

Resim çok amatör oldu ama anafikri verir diye düşünüyorum. @isoomail üstad görmesin bu resmi kızar yoksa

LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV  KULÜBÜ

Eline sağlık, derdini anlatmışsın ya yeter de artar bile

Ama neden böyle birşey yaptığını anlamadım. Bence gerek yok.
    Evde yataştan aldığım genişliği 1.80 m olan ayakları yere neredeyse sıfır olan mobilya sehpa kullanıyorum. TVnin sallanması veya güvensiz durması gibi bir durumla karşılaşmadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: MALİ MÜŞAVİR

Buda benim eski 42 inç plazma ma ait ait sehpa 60ph670s ve z5500 üçlüsü

Buda rodaj ayarlarım günde 8 saat 1080p filmi bu ayarlarda oynatıyorum gün geçtikçe renkler dahada canlanıyor.
    bugün 4. günüm

Slm.

Kardeşim renk ayarlarını bir deneyip bakayım dedim. TVde birşey görünmüyor bu ayarlarla
    Elini korkak alıştırma, rodaj yapıyorum diye bu kadar da kısma. Panel ışığını, kontrastı bi 50-60'a getir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zagalo

Bu tv de dahili uydu alıcı var mı?

Slm.

Dahili dijital uydu alıcısı var kardeşim. Kullanılabilir kalitede. Başka bir cihazınız yoksa kullanabilirsiniz. Kanal taşıma vs. gibi işlemler biraz zahmetli. ama işinizi görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sws1

Arkadaşlar, 50PH670S ile internet üzerinden Digitürkplay ile akıcı bir şekilde Beşiktaş maçını izleyi başardım.(malesef uğurlu gelmedi). 42" pana dan sonra gözüme okadar da büyük görülmedi. ( İzleme mesafesi 2,5 m ).Led mi Plazma mı diye düşünen ( benim gibi ) varsa tercihini plazma yönüne çevirsin derim.Yada bütçelerini arttırsınlar
    Bu fiyata 1.649 (50") - 2.499(60") üzerine chip para veya hediye çeki kampanyaları ile SÜPER performans satın alacaksınız.
    Karar vermemde faydalı olan tüm forum kullanıcılarına ve tabiki kurucularına tekrar teşekkürler.

Slm.

Digitürkplay'ı ben de web üzerinden izliyorum.
    Lig tv için aboneliğim yok. Genellikle ingiltere ligini izliyorum.
    Bende şöyle bir sorun oluyor. Yayın başlayınca sağ alttan tam ekran yapıyorum. Mesela ingiltere ligi yayın 1'de solda 30 cm boydan boya bir boşluk oluşuyor. Ama yayın 2'ye alıyorum tam ekran yapıyor. Bu diğer kanallarda da böyle, genellikle soldan beyaz bant ile izliyorum. Ekranın geri kalanına görüntüyü itiyor. dolayısıyla sağ tarafta görünmeyen bir alan kalıyor.
    Siz izlerken böyle bir durum oluştu mu?
  • Dostlar hersey efsane ama hala ve hala lg smart worlde giris yapamiyorum. 404 numarali hatayi veriyor. Uyeligim var, kablo ile bagladim wifi ile bagladim smart world girisi yapamiyorum. Vod kullanabiliyorum, guncelleme aliyorum, nete giriyorum ama smartworld nanay!
  • Merhaba arkadaşlar,

Sayenizde ben de ph670s modelini seçtim ve dün teknosa'dan 60'' modelini aldım. Hafta içi servis ürünle birlikte gelip kuracakmış. :) Ben tv yi duvara astıracağım. Yerden yüksekliği (alt seviyesine kadar) ne kadar olmalı. Altında ortalama 45 cm yüksekliğinde tv ünitesi olacak. Ünite ile tv arasında kaç cm boşluk bırakmalıyım.
    Dün duvar askılığı almayı unutmuşum bugün alacağım. Belli bir modeli falan var mıdır yoksa 60'' tv için duvar askısı deyip alıyor muyuz? :) Bir de şöyle akordiyon gibi 50-60 cm kadar açılıp kapanan, sağa sola çevrilebilen askılardan gördüm. Onlar bu tv'yi taşır mı acaba. :D Duvardan biraz uzak olursa arkasındaki ısının yoğunluğu daha az olur diye düşünüyorum.
    Bir de elektrik dalgalanmalarından korunmak için ne yapmalıyım. Geçen ay bizim iki komşumuz sokağımızdaki ani elektriksel arıza sebebiyle tv'lerini ve içlerinden biri çamaşır makinesini de kaybetti. Bilmiyorum belki de binalarının topraklamaları iyi değil (bizim mahallemiz müstakil evlerden oluşuyor). Her neyse, bu tür durumlardan korunmak için şu akım koruyuculu prizler falan var, onlar iş görür mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xirst

Merhaba arkadaşlar,

Sayenizde ben de ph670s modelini seçtim ve dün teknosa'dan 60'' modelini aldım. Hafta içi servis ürünle birlikte gelip kuracakmış. :) Ben tv yi duvara astıracağım. Yerden yüksekliği (alt seviyesine kadar) ne kadar olmalı. Altında ortalama 45 cm yüksekliğinde tv ünitesi olacak. Ünite ile tv arasında kaç cm boşluk bırakmalıyım.
    Dün duvar askılığı almayı unutmuşum bugün alacağım. Belli bir modeli falan var mıdır yoksa 60'' tv için duvar askısı deyip alıyor muyuz? :) Bir de şöyle akordiyon gibi 50-60 cm kadar açılıp kapanan, sağa sola çevrilebilen askılardan gördüm. Onlar bu tv'yi taşır mı acaba. :D Duvardan biraz uzak olursa arkasındaki ısının yoğunluğu daha az olur diye düşünüyorum.
    Bir de elektrik dalgalanmalarından korunmak için ne yapmalıyım. Geçen ay bizim iki komşumuz sokağımızdaki ani elektriksel arıza sebebiyle tv'lerini ve içlerinden biri çamaşır makinesini de kaybetti. Bilmiyorum belki de binalarının topraklamaları iyi değil (bizim mahallemiz müstakil evlerden oluşuyor). Her neyse, bu tür durumlardan korunmak için şu akım koruyuculu prizler falan var, onlar iş görür mü?

Koltuguna oturdugunda göz hizası panelin otrasının biraz üstüne gelecek şekilde olmalı,
    askı aparatı mümkün oldukça duvara sıfır olmayan model olmalı
    ısıyı rahat sirküle etmesi ve arka baglantılar duvarla panel arasına sıkışıp kalmaması için önemlidir..
    tavsiye edilen duvar-panel arası mesafe 60 panelde ortalama min. 12-15cm olmalı

elektrik dalgalanmaları için regulatör tavsiye edilmekte (farklı güçlerde olanları var panelin gücüne uygun bir model seçmende fayda var)
    40-60 tl ye satılan koruyucu tip çoklu prizler ne kadar iş görür süpheli
    gerci bende bu tip bir prizle 2 yıldır idare ediyorum henüz sıkıntı yaşatmadı..
  • isoomail kullanıcısına yanıt
    panel ışığı oyun seçiminde 100 diye hatırlıyorum. kontrastın da yüksekti değeri yani oyun modunun kendisi öyle kısmamamıza gerek yok herhalde. bir de bu orbiter olayı işe yarıyor herhalde. daha hiç renk yıkama yaptırmadım. 20 günde-ayda bir yapayım diye düşünüyorum. sizin görüşünüz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: good person

50PH670S bugünün kampanyasında Gittigidiyor'da 1609 TL !!!!
    LG Türkiye garantili.
    http://urun.gittigidiyo...-cinema-3d-tv-101071931

Ayrıca 100 TL world puan indirimi var.
    Avantajix üzerinden gidilirse %1,8 iade de var.
    Bence çok iyi bir fırsat.

bence çok iyi bir bilgi . kimse yorum yapmamış.
    ama direk link girmiyor.
    Buradan bakabilir siniz.http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/lg-50ph670s-50-quot-127-ekran-plasma-cinema-3d-tv-101071931

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker369 -- 28 Aralık 2013; 11:04:15 >
  • selcukhtb kullanıcısına yanıt
    Her akşam tv'yi kapatmadan önce 10 dakika sonra otomatik kapamaya alıp renk yıkamayı seçerseniz tv'nizi uzun yıllar yanık izi olmadan kullanırsınız.
    Asıl kuralın sabit logo veya görüntüde tv'yi uzun süre kullanmamak olduğu unutulmamalı tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

Orijinalden alıntı: xirst

Merhaba arkadaşlar,

Koltuguna oturdugunda göz hizası panelin otrasının biraz üstüne gelecek şekilde olmalı,
    askı aparatı mümkün oldukça duvara sıfır olmayan model olmalı
    ısıyı rahat sirküle etmesi ve arka baglantılar duvarla panel arasına sıkışıp kalmaması için önemlidir..
    tavsiye edilen duvar-panel arası mesafe 60 panelde ortalama min. 12-15cm olmalı

elektrik dalgalanmaları için regulatör tavsiye edilmekte (farklı güçlerde olanları var panelin gücüne uygun bir model seçmende fayda var)
    40-60 tl ye satılan koruyucu tip çoklu prizler ne kadar iş görür süpheli
    gerci bende bu tip bir prizle 2 yıldır idare ediyorum henüz sıkıntı yaşatmadı..

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alynty: hbasaran82

quote:

Orijinalden alynty: xirst

Merhaba arkada?lar,

Sayenizde ben de ph670s modelini seçtim ve dün teknosa'dan 60'' modelini aldym. Hafta içi servis ürünle birlikte gelip kuracakmy?. :) Ben tv yi duvara astyraca?ym. Yerden yüksekli?i (alt seviyesine kadar) ne kadar olmaly. Altynda ortalama 45 cm yüksekli?inde tv ünitesi olacak. Ünite ile tv arasynda kaç cm bo?luk byrakmalyyym.
    Dün duvar askyly?y almayy unutmu?um bugün alaca?ym. Belli bir modeli falan var mydyr yoksa 60'' tv için duvar askysy deyip alyyor muyuz? :) Bir de ?öyle akordiyon gibi 50-60 cm kadar açylyp kapanan, sa?a sola çevrilebilen askylardan gördüm. Onlar bu tv'yi ta?yr my acaba. :D Duvardan biraz uzak olursa arkasyndaki ysynyn yo?unlu?u daha az olur diye dü?ünüyorum.
    Bir de elektrik dalgalanmalaryndan korunmak için ne yapmalyyym. Geçen ay bizim iki kom?umuz soka?ymyzdaki ani elektriksel aryza sebebiyle tv'lerini ve içlerinden biri çama?yr makinesini de kaybetti. Bilmiyorum belki de binalarynyn topraklamalary iyi de?il (bizim mahallemiz müstakil evlerden olu?uyor). Her neyse, bu tür durumlardan korunmak için ?u akym koruyuculu prizler falan var, onlar i? görür mü?

Koltuguna oturdugunda göz hizasy panelin otrasynyn biraz üstüne gelecek ?ekilde olmaly,
    asky aparaty mümkün oldukça duvara syfyr olmayan model olmaly
    ysyyy rahat sirküle etmesi ve arka baglantylar duvarla panel arasyna syky?yp kalmamasy için önemlidir..
    tavsiye edilen duvar-panel arasy mesafe 60 panelde ortalama min. 12-15cm olmaly

elektrik dalgalanmalary için regulatör tavsiye edilmekte (farkly güçlerde olanlary var panelin gücüne uygun bir model seçmende fayda var)
    40-60 tl ye satylan koruyucu tip çoklu prizler ne kadar i? görür süpheli
    gerci bende bu tip bir prizle 2 yyldyr idare ediyorum henüz sykynty ya?atmady..

Cevap için te?ekkür ederim. Biraz asky modellerini ara?tyrdym da sabit olanlar genelde duvara çok yakyn askylar. Teleskobik olanlara baktym onlaryn da duvara montaj yerleri çok dar. Benim evimin duvarlary tu?la oldu?u için mümkün oldu?u kadar geni? alana yayylan vida ba?lantylary ile asmam lazym. Yoksa zamanla dar bölgeye yüklenen a?yrlyktan dolayy bir sykynty meydana gelebilir. Dün teknosada tv'yi alyrken bir asky görmü?tüm ona bakmayy dü?ünüyorum ama o da sanyrym daha küçük panellere göreydi. Olmazsa normal bir aparat alaca?ym artyk, yapacak bir?ey yok.
  • 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.