Şimdi Ara

Lg 50ph670s 1679 tl + 100 tl hediye ceki (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
3.929
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ürün fiyatı iyi buna diyecek birşey yok fakat görüntü kalitesi konusunda sanırım sadece fiyatına göre iyi olduğu düşünülüyor ve tv çok kaliteli gibi algılanıyor çünkü bu ürünü hangi modda bakarsanız bakın hatalarını bariz farkedebilirsiniz.
    Hemfikir olduğumuza göre ürünün artıları ve eksileri anlaşılmıştır sanırım.
  • ürün süper anlatılanlara bakmayın. 3 hafta oldu. Evimde kullanıyorum. Çok güzel görüntü var. Ayarlarını iyi yapın yeterli. Teknomarketlerdeki görüntü ile alakası yok. Marketlerde Tv nin ayarlarını mahvediyorlar ve bizler orda garip puslu dumanlı bir plazma tv görüyoruz. Almaktan vazgeçiyoruz. Ama evdeki görüntü ile alakası yok. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Ben ve ailem çok memnun.
  • Sadece (50ph670s) uydu kısmı insani sinir ediyor. Ama bu yeni nesil led ve plazmalarda yerleşik uydu olanların hepsinde aynıymış zaten.
    Birde sihirli kumanda insani biraz delirtiyor kanal seçerken. Normal kumandada almak lazım diye düşünüyorum.
  • Alamyı düşünen varsa teknosa aynı fiyata gözlük dahil etmiş. (75tl daha indirim gelmiş sayılır)
    http://www.teknosa.com/urunler/119961694/lg-50ph670s-dvb-s-3d-fhd-smart-plazma-tv-s360-plaz
    1679-100 çek - 75 gözlük = 1500 civarına gelmiş oluyor bu ekran için iyi gibi.

+ Paramıgeriver midir nedir o da 30tl civarı iade yapıyormuş. 1470 falan oluyor :) (iade tv de geçerli mi bilmiyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatsali1 -- 8 Kasım 2013; 16:20:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatsali1

Alamyı düşünen varsa teknosa aynı fiyata gözlük dahil etmiş. (75tl daha indirim gelmiş sayılır)
    http://www.teknosa.com/urunler/119961694/lg-50ph670s-dvb-s-3d-fhd-smart-plazma-tv-s360-plaz

+ Paramıgeriver midir nedir o da 30tl civarı iade yapıyormuş. 1470 falan oluyor :) (iade tv de geçerli mi bilmiyorum)

Yeni sıcak fırsat başlığı olarak konu açarsan birçok kişi istifade edebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çek kullanma şartı nedir?Ona göre alayım yarın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orijinalden alıntı: fatsali1

Alamyı düşünen varsa teknosa aynı fiyata gözlük dahil etmiş. (75tl daha indirim gelmiş sayılır)

Yeni sıcak fırsat başlığı olarak konu açarsan birçok kişi istifade edebilir.

Tavsiyenle açtım konuyu, teşekkürler.

Ben de konsol için alacağım sanırım.
  • hoodan kullanıcısına yanıt
    plazma karanlıkların efendisidir..
    gündüz ışığa dayanamaz vasat hale gelir

gündüz panelden tam anlamı ile verim almak istiyorsan koyu renk perde şart..
    açık veya şeffaf perdeli cama karşı izlersen panel kısmen ayna moduna geçer..

genel :
    unutmadan aldıgınız /almak istediğiniz panel 127 ekran 1500 lira üst düzey beklentilerinizi orta hale getirinki daha sonra hayal kırıklığı yaşamayın
    bir f8500 veya stw60, gt50, vt50, vt60, kalitesinde panel beklemeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbasaran82 -- 13 Kasım 2013; 17:15:51 >
  • hbasaran82 kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler bilgilendirme icin.bu modelin 60" ini yaklasik 1 aydir kullaniyorm.cok memnunum.

Dediginiz gibi bu panelden , 2-3 kati pahali olan f8500 yada pana plazma kalitesi beklemek fizik kurallarina aykiri olur zaten:) saydiginiz urunleri plazma aleminin porsche si ,ferrarisidir.tutupta opel,honda ile ile kiyaslanmamalidir.urunleri fiyatina gore degerilmelidir.

Fiyat performans olarak bakarsaniz 1500 tl ye baska 50" panel yok. Bu fiyata ancak cok daha kucuk, giris seviyesi ornegin 42 inc LA620 alirsiniz.titreme,dalgalanma,golgelenme,isik sizmasi gibi sorunlar ile bogusursunuz yada 42 inc daha kaliteli bir plazma alabilirsiniz 1,5 metrenin uzerinde ise izleme mesafeniz bu sefer seyir zevkiniz cok dusecektir.42 inc ile 3d nin hic bir keyfini alamayacaksiniz filan..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: faridun

quote:

Orijinalden alıntı: oaston

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orijinalden alıntı: oaston

Bende yaklaşık 3 yıldır 46" panasonic plasma kullanıyorum. Bazı arkadaşlar milli servet diyor ama neyazıkki aynı boyuttaki led tvnin nerdeyse 2 katı enerji harcadığından kimse bahsetmemiş. Zaten 2 tane handikapı var gündüz yansıması ve tüketim. Onun dışında hem sd yayınlar için hemde tepkime olarak en kaliteli gösterimi sunuyor bencede.. Aslında benim plasma alma sebebim ufak çocuğumun panasoniğin nerdeyse 2 katı fiyatına aldığım Sony lcdmi vura vura yaptığı ölü piksellerle harcamasından sonra tekrar aynı duruma düşmemek için sert ekranlı bir tv arayışıydı.. Genel olarak memnunum ama 250watt yakması biraz canımı sıkıyor. Tüketim açısından tek iyi yanı kışın salonda extra petek görevi görmesi:)
    2 numaralı ufaklıkta büyüsün şöyle gönlümce son teknoloji bir led veya oled alıcam inşallah..

Bir gariplik var.
    Sattığım 50" Panasonic Plazma TV' nin anlık tüketimi:

http://www.youtube.com/watch?v=rn8KbUDYebA

Benim cihaz biraz eski.. Videondaki ölçüm cihazından bende de var. 245w civarı geziniyor..

Lg 50ph670s 1679 tl + 100 tl hediye ceki

Bu arada kıyaslamak isteyen olursa bir bilgi de ben vermek isterim.Aynı cihazla yaptığım ölçümde 50" Philips 50PFL3008K , A tipi elektirik sarfiyatı olan LED TV 83 watt harcıyor.(max arka plan aydınlatması , enerji tasarrufu kapalı)

2010 sonrası plazma paneller büyük ilerleme gösterip videodaki sarfiyata kadar inmiştir..
    led panelin iki kati tüketir cümlesi aylık faturaya 10 12 lira max yansır..
    full beyaz/aydınlık 3d sahnelerde max tüketim yapar yani panelin arkasındaki max watt değere ulaşır.. buda çok nadirdir..
    plazmanın tüketimi led panellerdeki gibi sabit değil değişkendir ekrandaki siyahlı beyazlı sahnelere göre, hd sd 3d içeriklere göre değişir..
    sd hd yayınlarda videodaki gibi ortalama 150w civarıdır..
    kısacası fatura düşmanı dir demek tamamen sallamadır, genelde satıcılar bu cümleyi çok kullanır
    sebebi ise vitrinlerinde duran led panellerin gazlamak içindir..
    oysa orta halli bir plazmanın sundugu görüntü perf. çok pahalı ledlerde bile nadir rastlanır..
    niketim birkaç yıldır yılın en iyi 5 panelinı sıralayalanlar ilk 3e plazma modelleri espiri olsun diye koymazlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbasaran82 -- 13 Kasım 2013; 19:16:20 >
  • hoodan kullanıcısına yanıt

imzamı atarım..
  • hbasaran82 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben kabaca soyle bir hesap yaptim.

bende 60PH670s var. 154watt guc degeri. Gunde 10 saat calissa 1540watt yapar. Buda 1,54kwh dir. Istisnasiz her gun 10 saat calissa ,ayda 30*1,54 ten 46,2kwh yapar. Suan 1 khw 0,36tl. 46,2*0,36 = 16,6tl elektrik faturasina yansir. 50" te de yaklasik 10-12 lira civari faturan tutar.

Ayni hesabi led tv ler icin yapalim.60la620s giris seviyesi led tv ,98 watt gucunde. Gunde 10 saat calissa 980watt yapar. Yaklasik 1kwh kabul edelim.ayda 30 kwh. 30*0,36=10,8tl fatura bedeli gelir.

Yani 60" te led ile plazma arasinda gunde 10 saat calismis olsa, 6 tl fatura farki olur. Bizim evde gunde maks 5 saat calisir . Ayda 3 lira yapar.yani gunde 10 kurus :)sizinde dediginiz gibi yeni seri plazmalar oyle sanildigi gibi elektrik canavari degildir :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba ben de güç tüketimi ile ilgili örnek vermek istedim, belki biraz daha netleşir fikirler :)

50LA660S LED TV - 65 watt
    50PH670S PLA TV - 128 watt

Bu örnekteki led tv türkiyede yok biliyorum ama örnek olarak verdim. Burada gördüğünüz gibi enerji tüketiminde 2 katı fark var haklısınız, plazma lede göre 2 kat daha fazla enerji tüketiyor.

Farkı ortalama 65 watt desek, 10 saat kullanımda 65x10 = 650 watt günlük fark olur.

Elektriğin kw/saat i hadi abartalım ve 50 kuruş diyelim, 50x0.650 = 32 kuruş, "günlük 32 kuruş"

Aylık hesaplarsak da 9.75 TL bir fark oluşuyor faturada. Bence çok da farkeden bir durum değil. Ben 50PH670S i alırım.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.